عوارض لیفت بینی

ما در این مقاله سعی داریم شما را با عوارض لیفت بینی آشنا کنیم. بسیاری از افراد دوست دارند شکل بینی خود را کمی تغییر دهند و مشکلات ظاهری آن را حل کنند. اما مشکل اینجا است که جراحی همیشه یک راه حل استرس زا و پرهزینه بوده است و همه حاضر نیستند آن را امتحان کنند. پیشرفت های تکنولوژی روش های مختلفی را برای زیبایی بینی بدون توسل به جراحی معرفی کرده است. یکی از بهترین و موثرترین روش ها لیفت بینی است. روشی که بدون نیاز به جراحی و حتی بیهوشی با حداقل عوارض نتیجه دلخواه را برای شما به ارمغان خواهد آورد. در ادامه برای آشنا شدن با عوارض لیفت بینی با ما همراه باشید.

لیفت بینی چیست ؟

لیفت بینی روشی است که برای اصلاح ظاهر بینی یا برخی مشکلات پزشکی مانند انحراف و مشکلات تنفسی استفاده می شود. با استفاده از این روش می توانید تغییراتی را در قسمت های مختلف بینی ایجاد کنید و تناسب بین بینی و سایر قسمت های صورت را افزایش دهید. نکته مهم این است که از این روش می توان برای رفع برخی مشکلات مادرزادی یا آسیب های ورزشی استفاده کرد. این عمل با روش های مختلفی انجام می شود که اکثر آن ها نیازی به جراحی ندارند. با این حال، بسته به شرایط شما، پزشک ممکن است در برخی موارد جراحی لیفت صورت را توصیه کند.

لیفت بینی چیست ؟

روش‌های لیفت بینی :

به طور کلی روش های لیفت بینی به دو دسته جراحی و غیر جراحی تقسیم می شوند. در روش های غیر جراحی بیمار بیهوش نمی شود و عمل در زمان بسیار کوتاهی انجام می شود. در این روش جای زخم روی بینی قابل مشاهده نخواهد بود و ماندگاری آن کمتر از روش های جراحی است. اما می توان آن ها را روشی مناسب برای کسانی که از جراحی می ترسند در نظر گرفت. در ادامه با روش های لیفت بینی آشنا می شوید :

لیفت بینی با نخ :

نتایج این روش که یکی از روش های غیر جراحی لیفت بینی است معمولا بین 1 تا 2 سال ماندگاری دارد و پس از آن نیاز به اصلاح دارد. در این روش پزشک سیم های کوچکی را در داخل بینی قرار می دهد تا آن را به شکل دلخواه تنظیم کند. در واقع پزشک بسته به شکل بینی و محل درمان نخ ها را در جای مناسب قرار می دهد و با کشیدن و ثابت کردن آن ها شکل بینی را اصلاح می کند. نخ های مورد استفاده در این روش نخ بخیه بوده و ضخامت آن ها 0.12 میلی متر است. این نخ ها پس از مدتی جذب بدن می شوند و به همین دلیل نتایج این روش ماندگار نخواهد بود.

در این روش پزشکان از نخ های پیداوا، گاگ، پلی کولید استفاده می کنند. در این میان لیفت بینی با نخ پیداوا جدیدترین روش است و در برخی موارد نتایج آن تفاوت چندانی با جراحی ندارد. استفاده از نخ های دیگر کاملاً به تشخیص پزشک و محل درمان بستگی دارد. توجه داشته باشید که لیفت بینی با نخ عملا بدون درد است. زیرا پزشک آن را با بی حسی موضعی انجام می دهد. زمان عمل با این روش حدود 15 دقیقه است و نیازی به بستری شدن در بیمارستان و مراقبت در منزل ندارد. بلافاصله پس از لیفت بینی می توانید فعالیت های روزانه خود را از سر بگیرید. فقط توجه داشته باشید که برای چند روز باید از انجام فعالیت های سنگین و ماساژ بینی خودداری کنید.

لیفت بینی با نخ در حل انواع مشکلات بینی استفاده می شود و موثر است. بنابراین می توان میزان موفقیت آن را بالا دانست. البته در مواردی که آسیب مربوط به شکستگی یا انحراف استخوان بینی باشد، نمی توان از این روش استفاده کرد. بدون شک نتایج این روش خیلی زودتر از جراحی نشان داده می شود و دوره نقاهت بسیار کوتاهتر است. علاوه بر این، هزینه های آن بسیار کمتر از هزینه های جراحی است.

لیفت بینی با تزریق ژل :

استفاده از این روش برای کسانی که می خواهند افتادگی بینی خود را ترمیم کنند یا زخم بینی دارند مناسب است. همچنین اگر غضروف های بینی شما کمی بیرون زده است، می توانید از این روش برای برداشتن برآمدگی ها و صاف کردن بینی خود استفاده کنید. همانطور که از نام آن پیداست لیفت بینی با ژل با تزریق ژل یا فیلرهای پوستی در نواحی مختلف بینی انجام می شود. با توجه به نوع ژل استفاده شده، سن بیمار و بافت پوست، نتایج این روش بین 1 سال تا 1 سال و نیم ماندگاری دارد.

تزریق ژل بینی برای رفع مشکلات اساسی بینی استفاده نمی شود. در واقع با این روش فقط می توانید برخی انحرافات یا برجستگی های ظاهری بینی را اصلاح کنید. نکته دیگر اینکه ژل های مورد استفاده در این روش حاوی اسید هیالورونیک است که می تواند خاصیت ارتجاعی پوست بینی و همچنین جوانی و شادابی آن را افزایش دهد. قیمت ژل لیفت بینی نیز بر اساس نوع و میزان ژل استفاده شده تعیین می شود.

لیفت بینی با جراحی :

جراحی لیفت بینی معمولاً نیازی به بستری شدن یا مراقبت های طولانی مدت بعد از عمل ندارد و گاهی با بی حسی موضعی انجام می شود. در برخی موارد، بسته به شرایط بیمار، ممکن است از بیهوشی عمومی نیز استفاده شود. نکته مهم این است که در هر دو مورد هیچ دردی در حین عمل احساس نمی کنید. طول مدت این روش 2 تا 4 ساعت است و پس از 1 تا 2 ساعت بهبودی می توانید به خانه بازگردید.

برای انجام عمل لیفت بینی، برش کوچکی در ناحیه بین دو سوراخ بینی ایجاد می شود تا پوست بینی به راحتی بلند شود. پس از آن پزشک بسته به شکل بینی و صحبت هایی که در جلسات مشاوره با بیمار داشته است، عیوب را اصلاح کرده و بعد از عمل، محل برش را بخیه می زند. در برخی موارد که آسیب شدیدتر است، ممکن است نیاز به ایجاد برش در پایه بینی باشد. در هر صورت بعد از عمل از آتل برای ثابت نگه داشتن بینی استفاده می شود.

چه افرادی برای لیفت بینی مناسب هستند ؟

محدودیت خاصی برای لیفت بینی وجود ندارد و هر فردی که احساس می کند بینی خود نیاز به اصلاح دارد می تواند از نتایج خوشایند این عمل استفاده کند. توجه داشته باشید که عمل لیفت بینی در قسمت های مختلف بینی مانند تیغه، نوک، برآمدگی، تیغه و پوست انجام می شود. همچنین می توان از روش های مختلف لیفت بینی برای ترمیم یا بهبود نتایج جراحی استفاده کرد. اما در برخی موارد، پزشک ممکن است جراحی بینی را توصیه کند. این مشکل به طور کلی در مواردی که انحراف یا مشکلات بینی جدی تر است توصیه می شود.

این که شما کاندید مناسبی برای لیفت بینی هستید یا خیر، بستگی به پزشک دارد. با توجه به مسائلی که در جلسات مشاوره مطرح شد، مشخص می کند که کدام روش برای شما بهتر جواب می دهد و کدام روش برای شما کارساز نیست. بنابراین قبل از انجام عمل، حضور در جلسات مشاوره را جدی بگیرید.

مزایای لیفت بینی

لیفت بینی مانند روش های دیگر دارای مزایا و معایبی است که در ادامه با مزایا لیفت بینی آشنا می شوید :

بدون محدودیت سنی :

برای روش های مختلف لیفت بینی محدودیت سنی وجود ندارد. بنابراین می توانید در هر سنی از این روش استفاده کنید و از نتایج آن لذت ببرید. البته قبل از انجام عمل حتما با پزشک متخصص و مجرب مشورت کنید تا نتیجه خوبی از لیفت بگیرید.

قیمت مناسب :

بسیاری از افراد به دلیل هزینه های بالای جراحی برای این جراحی مراجعه نمی کنند. لیفت بینی یک راه حل مقرون به صرفه با نتایج ماندگار برای آن ها است.

بدون نیاز به جراحی و بیهوشی :

اگر از جراحی یا بیهوشی می ترسید، توصیه می شود روش های لیفت بینی غیر جراحی را امتحان کنید. این روش ها درد بسیار کمی دارند و دوره نقاهت بسیار کوتاهی دارند.

عوارض جانبی کم :

جراحی بینی و استفاده از داروهای بی حس کننده عوارض زیادی دارد. در حالی که روش های لیفت بینی بدون جراحی برای چندین روز هیچ عارضه ای جز تورم یا التهاب برای شما ایجاد نخواهد کرد. در برخی موارد ممکن است یک اسکار کوچک ایجاد شود. حتی عوارض جراحی لیفت بینی به مراتب کمتر از جراحی بینی معمولی است. زیرا این روش با بی حسی موضعی انجام می شود.

مزایای لیفت بینی

قبل از انجام لیفت بینی باید چه مراقبت هایی را انجام داد ؟

نکات خاصی وجود دارد که باید قبل از انجام لیفت بینی رعایت کنید. رعایت این موارد علاوه بر ایجاد آمادگی برای عمل، باعث کاهش عوارض بعد از عمل و طولانی شدن مدت نتایج می شود. توجه داشته باشید که این ها کلی هستند. بنابراین دانستن این موارد نیازی به شرکت در جلسات مشاوره قبل از انجام لیفت صورت را برطرف نمی کند. زیرا در این جلسات، توصیه های پزشک بر اساس شرایط شخصی شما خواهد بود. می توانید تمام سوالات خود را با پزشک بپرسید و تمام ترس ها و شک های خود را حل کنید. در ادامه با مراقبت های قبل از لیفت بینی آشنا می شوید :

 • استفاده از مواد غذایی و داروها
 • اگر در جلسات مشاوره دارویی دریافت کرده‌اید، آن را به‌ طور منظم استفاده کنید.
 • از 2 هفته قبل از لیفت استفاده از سیگار و قلیان را متوقف کنید. استفاده از دخانیات باعث اختلال در فرایند اکسیژن رسانی شده و می‌تواند دوره درمان و نقاهت شما را طولانی‌تر کند.
 • داروهای رقیق‌کننده خون را متوقف کنید. اگر امکان قطع داروها وجود ندارد، آن را با پزشک خود در میان بگذارید تا دستورالعمل‌های موردنیاز را به شما بدهد.
 • اگر داروی خاصی استفاده می کنید یا به بیماری خاصی مبتلا هستید، حتما به پزشک خود اطلاع دهید.

برای آشنا شدن با ماندگاری فیلر بینی به سایت مربوطه مراجعه کنید.

مراقبت های بعد از انجام لیفت بینی :

برای این که نتیجه مناسبی از این روش بگیرید باید مراقبت هایی را انجام دهید. در ادامه با مراقبت های بعد از لیفت بینی آشنا می شوید :

 • از کمپرس سرد بر روی بینی خود استفاده کنید. این کار را 6 تا 8 بار در طول روز و هر بار به مدت 15 دقیقه انجام دهید.
 • پس از انجام عمل برای بررسی نتیجه و وضعیت خود به پزشک مراجعه کنید.
 • اگر لیفت بینی را با جراحی انجام دادید، باید در حدود 1 هفته اسپلینت را روی بینی خود نگه دارید.
 • تا جایی که امکان دارد از انجام ورزش‌هایی مانند فوتبال، والیبال و بسکتبال که احتمال برخورد توپ به صورت و آسیب به بینی در آن‌ها زیاد است پرهیز کنید.
 • استفاده از سیگار و قلیان را متوقف کرده و از دود آن‌ها دوری کنید.
 • تا چند روز بعد از لیفت در زمان خوابیدن سر خود را بالاتر از حد معمول قرار دهید.
 • تا چند روز زیر نور مستقیم خورشید قرار نگرفته و از محیط‌های پر گرد و غبار دوری کنید.
 • از خوردن داروهای رقیق‌کننده خون مانند آسپیرین پرهیز کنید. البته در بعضی موارد امکان دارد خود پزشک این کار را به شما توصیه کند.
 • با توجه به توصیه‌های پزشک رژیم غذایی خود را متعادل کنید تا روند بهبود سریع‌تر شود.
 • تا مدتی فعالیت‌های سنگین ورزشی و شنا را متوقف کنید.

عوارض لیفت بینی

عوارض روش های مختلف لیفت بینی کمی متفاوت است. در لیفت بینی با جراحی معمولا بعد از عمل ممکن است کمی تورم و کبودی در صورت شما به خصوص در ناحیه اطراف چشم دیده شود که پس از یکی دو روز به تدریج بهبود می یابد. همچنین ممکن است پس از از بین رفتن اثرات داروی بیهوشی، درد یا فشار در بینی خود احساس کنید. این مشکل کاملا طبیعی است و در مدت کوتاهی پس از عمل برطرف خواهد شد. بینی شما ممکن است تا چند ماه پس از جراحی همچنان کمی متورم باشد. این تورم به سختی قابل مشاهده است و حداکثر شش ماه بعد از عمل برطرف می شود.

در برخی موارد، نتایج عمل لیفت بینی ممکن است چندان رضایت بخش نباشد و یا باعث نامتقارن شدن بینی شما شود. این مورد معمولا در مورد لیفت بینی که در مراکز نامعتبر انجام می شود اتفاق می افتد. اما نگران نباشید. حتی اگر این اتفاق برای شما بیفتد، می توان با استفاده از جراحی های اصلاحی خفیف آن را برطرف کرد. به جز این مورد سایر عوارض لیفت بینی عمومی بوده و پس از مدتی بدون اقدام خاصی برطرف می شوند. شایع ترین عوارض این روش درد، بی حسی، کبودی، تورم و جای زخم روی بینی است.

هزینه لیفت بینی

یکی از مهم ترین عوامل در تعیین هزینه عمل لیفت بینی، کلینیکی است که در آن عمل انجام می دهید. کلینیک های معتبر قیمت های مناسبی دارند و هزینه کمتری برای جلسات مشاوره دریافت می کنند. بررسی لیست قیمت لیفت بینی نشان می دهد که هزینه های روش های غیر جراحی بسیار کمتر از جراحی است. البته قبل از انجام عمل باید هزینه ها اعم از تست، عکس را در نظر بگیرید.

در برخی موارد، پزشک ممکن است از چسب برای تثبیت نتایج استفاده کند. بنابراین، باید قیمت چسب لیفت بینی را به این لیست اضافه کنید. آنچه در مورد لیفت بینی مشخص است این است که هزینه های این عمل بسیار کمتر از جراحی زیبایی بینی است و به همین دلیل ممکن است برای بسیاری از افراد گزینه مناسبی باشد. در روش های غیر جراحی عواملی مانند نوع ژل یا نخ مورد استفاده، تخصص و مهارت پزشک، شهر محل زندگی شما می باشد. در تعیین قیمت مهم هستند. به عنوان مثال قیمت لیفت بینی در تهران با سایر استان های کشور کمی متفاوت است.

چه زمانی پس از انجام لیفت نتایج ظاهر خواهند شد ؟

در روش لیفت با ژل بلافاصله بعد از تزریق شما نتایج را مشاهده می کنید. اما در روش های دیگر شما نباید انتظار داشته باشید که نتایج لیفت بینی را بلافاصله پس از خروج از کلینیک مشاهده کنید. چراکه پس ‌از انجام عمل معمولا آثار کبودی و کمی تورم بر روی صورت شما وجود داشته و ممکن است جای زخم نیز مشاهده شود. بنابراین بهتر است کمی صبور بوده و حدود دو تا سه هفته تا از بین رفتن کامل اثرات زخم و تورم منتظر بمانید. بعد از آن می‌توانید نتایج واقعی لیفت بینی را مشاهده کنید.

در جلسات مشاوره چه مواردی مطرح می‌شود ؟

جلسات مشاوره جای رودربایستی یا خجالت نیست. شما باید همه سوالات، ترس‌ها و مشکلات خود را با پزشک مطرح کنید تا او بهترین تصمیم را بگیرد. به‌علاوه در این جلسات پزشک شما را معاینه کرده و درباره نتایج عمل و انتظاری که باید از آن داشته باشید صحبت خواهد کرد. ضمن اینکه می‌توانید نتایج لیفت دیگران را بررسی کرده و تصمیمی قطعی بگیرید.

هزینه لیفت بینی

کلام آخر

برای انجام لیفت بینی درباره عوارض آن تحقیق کنید و بعد دست به انجام این روش بزنید. سعی کنید بهترین کلینیک و بهترین پزشک را برای انجام این کار انتخاب کنید. ممنون از این که تا آخر این مقاله همراه ما بودید. نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

امتیاز دهید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان (کلیک کنید)