مزایای لیزر موهای زائد

مهمترین مزیتی که لیزر موهای زائد به همراه دارد این است که شما برای مدت طولانی از رویش موهای زائد خلاص می شوید و دیگر نیازی نیست از روش های حذف موهای زائد مانند اپیلاسیون، بند انداختن، موم و ژیلت یا تیغ استفاده کنید. زمانی که موهای زائد شما رشد بیش از حد دارد و مجبور هستید در هر دفعه استحمام کردن از روش های رفع موهای زائد استفاده کنید،  این روش بهترین انتخاب است. شما تنها با انجام چند جلسه  لیزر درمانی دیگر شاهد رویش موها نیستید و برای همیشه از دغدغه از بین‌بردن موها راحت خواهید شد. پس اگر تصمیم تان از لیزر موهای زائد قطعی است، بهتر است برای کسب اطلاعات دقیق تر و مزایای لیزر موهای زائد و این روش با ما در این مقاله همراه باشید.

لیزر موهای زائد چیست ؟

این روزها با پیشرفت تکنولوژی و روی کار آمدن تکنیک های جدید لیزر و دستگاه‌های پیشرفته شاهد استقبال روز افزون افراد بیشتری نسبت به مزایای لیزر موهای زائد هستیم. مطمئناً شما هم از دیگر روش های حذف موهای زائد خسته شدید. این روش ها کاملاً وقت‌گیر و هزینه‌بر هستند که بعد از مدتی دوباره شاهد رویش موها خواهید بود. اما مهمترین فایده روش لیزر نسبت به دیگر روش ها سرعت بالا و تاثیر گذاری طولانی مدت آن است که در مقابل عوارض بسیار کمی به همراه دارد. این ویژگی‌ها باعث شده است روش لیزر با استقبال زیادی روبه‌رو شود و هر روز افراد بیشتری برای انجام این لیزر به کلینیک های زیبایی مراجعه کنند.در واقع، تنها با در نظر گرفتن این ویژگی ها به راحتی می توانید روش لیزر را به عنوان بهترین روش از بین بردن موهای زائد انتخاب و از آن برای حذف موهای تمام موهای زائد بدن و صورت استفاده کنید.

لیزر موهای زائد چیست ؟

لیزر و صرفه جویی در زمان شما

زمانی که ناحیه مورد نظر شما تحت تاثیر لیزر قرار می گیرد، دیگر نیازی نیست وقت زیادی برای از بین بردن موهای زائد قسمت مورد نظر صرف کنید و برای رفتن به مهمانی ها هیچ نگرانی برای تمیز کردن اندام خود نخواهید داشت. این روش به عنوان یک روش زیبایی بسیار سریع و قابل اطمینان شناخته شده است و در سراسر دنیا مورد استفاده قرار می گیرد.

کم شدن هزینه ها با استفاده از لیزر موهای زائد

شما تنها با یک بار پرداخت بابت قیمت لیزر موهای زائد دیگر نیازی نخواهد بود از دیگر روش های رفع موهای زائد استفاده کنید. اما  در غیر این صورت برای استفاده از دیگر روش ها مجبور هستید هر دفعه هزینه ای بپردازید؛ در حالی که بعد از مدتی دوباره شاهد رویش مو ها خواهید بود. پس اگر کمی دقت کنید با انتخاب لیزر در هزینه های خود برای از بین بردن موهای زائد در دراز مدت صرفه جویی می کند. چون نتایج لیزر دائمی است و رشد مو های زائد را برای مدت بسیار طولانی  متوقف می کند؛ به طوری که هزینه دیگری بابت وسایل اصلاحی مو مانند کرم های موبر، موم اپیلاسیون، پد بهداشتی و ریش تراش و … نمی پردازید.

آیا لیزر موهای زائد درد دارد ؟

این روش هم بدون درد است و هم با درد که میزان درد حاصل از آن بستگی به تکنسین دستگاه لیزر دارد تا برنامه دستگاه را طوری برای شما تضمین کند که این روش را بدون درد تجربه کنید. البته میزان درد حاصل از لیزر به آستانه تحمل درد شما هم بستگی دارد. پس اگر آستانه تحمل دردتان پایین است، قبل از شروع لیزر درمانی به متخصص خود اطلاع دهید تا از کرم های بی حسی برای بی حس شدن ناحیه مورد نظر استفاده کند.

 آیا لیزر موهای زائد به پوست آسیب وارد می کند ؟

در جواب این سوال باید بگوییم که یکی از فواید لیزر موهای زائد این است که به پوست هیچ آسیبی وارد نمی کند. در واقع عملکرد دستگاه لیزر به گونه ای طراحی شده که تنها در لایه فولیکول های مو تاثیرگذار باشد و هیچ تاثیری بر روی لایه اصلی پوست ندارد. شما با استفاده از لیزر تنها موهای زائد خود را از بین می برید و به پوستی صاف و یکدست بدون هیچ موی زائد خواهید رسید. به خاطر همین ویژگی، این روش برای کسانی که پوست حساسی دارند و با استفاده از دیگر روش های حذف موهای دچار ناراحتی پوستی و خارش می شوند بهترین گزینه است تا طی چند جلسه به راحتی موهای زائد خود را از بین ببرند؛ به طوری که با هیچ درد و ناراحتی پوستی مواجه نشوند.

نقاطی که می توان لیزر انجام داد :

همانطور که می دانید، این روش برای از بین بردن موهای زائد برای هر قسمت از بدن انجام می شود؛ به طوری که کلینیک های تخصصی پوست و مو برای انجام این اقدام زیبایی برای هر کدام از قسمت های بدن هزینه مشخصی در نظر می گرفتند. با توجه به این ویژگی منحصر به فرد مراجعین عزیز برای  برخی قسمتهای بدن  بیشتر برای لیزر مراجعه می‌کنند، مثلاً در بین خانم ها لیزر ناحیه بیکینی و تناسلی بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرد و آقایان برای لیزرهای زیربغل، خط ریش و موهای کمر و پشت گردن  بیشتر اقدام می کند. به طور کلی، روش لیزر طیف وسیعی دارد و می توان  در یک جلسه تنها در یک ساعت برای کل بدن از لیزر استفاده نمود.

آیا لیزر موهای زائد درد دارد ؟

نکاتی برای انجام لیزر موهای زائد

روش لیزر موهای زائد در کنار فواید، بسیار معایبی هم دارد که در موارد زیر برای شما بیان می کنیم:

 • برای مشاهده نتیجه بسیار خوب از لیزر موهای زائد، لازم است این روند درمانی را به طور کامل طی کنید. معمولا برای لیزر موهای زائد حدود ۶ الی ۸ جلسه لیزر در نظر گرفته می شود که اگر جلسات لیزر را به طور کامل به پایان نرسانید، ممکن است نتیجه که انتظار دارید به دست نیاید.
 • ممکن است هزینه  لیزر نسبت به دیگر روش ها برای برخی ها زیاد به نظر برسد. اما همانطور که گفتیم، اگر برنامه دقیقی برای شما در نظر گرفته شود؛ مطمئناً نتیجه بسیار مطلوبی مشاهده می کنید و هزینه‌ پرداختی نسبت به کیفی ارائه شده بسیار ناچیز خواهد بود.
 • یکی دیگر از نکات مهم درباره لیزر موهای زائد، انتخاب کلینیک مورد نظر است. اگر کلینیک انتخابی شما معتبر نباشد و از متخصصین حرفه ای در این زمینه استفاده نکند، ممکن است روش لیزر برای شما عوارض بسیار ناگواری همراه باشد.

کسانی که نمی توانند لیزر موهای زائد انجام دهند؟

برخی افراد با شرایط خاصی که دارند انجام لیزر برایشان مناسب نیست و یا باید ابتدا مشکل پیش آمده را رفع، سپس برای انجام لیزر اقدام نماید. این دسته افراد شامل موارد زیر می باشند:

 • کسانی که دچار بیماری دیابت هستند.
 • افرادی که دچار بیماری‌های پوستی و مشکلات مادرزادی پوستی هستند.
 • خانم‌هایی که در دوره حاملگی و شیردهی قرار دارند.
 • افرادی که زیر سن ۱۸ سال هستند.
 • بیمارانی که مشکل قلبی و عروقی دارند.
 • افرادی که مشکوک به سرطان لوزه هستند و مشکلات تیروئیدی دارند.
 • افرادی که دچار آفتاب سوختگی شدند، هم نباید از لیزر استفاده کنند .
 • افرادی که دچار بیماری‌های عفونی هستند.

مراقبت های قبل از لیزر موهای زائد

 • سعی کنید حدود چند هفته بعد از انجام لیزر ناحیه مورد نظر را در معرض نور  شدید آفتاب قرار ندهید و از رفتن به حمام آفتاب و برنزه کردن پوست خودداری کنید.
 • طی جلسات لیزر برای از بین بردن موهای زائد تنها از ژیلت یا تیغ استفاده کنید و از انجام دیگر روش هایی مانند وکس و اپیلاسیون خودداری نمایید.
 • جلسه مشاوره قبل از لیزر بسیار اهمیت دارد. چرا که لیزر بر روی پوست و موهای مختلف تاثیرات متفاوتی می گذارد. پس از اهمیت این جلسه غافل نشوید.
 • فکر نکنید که تنها با دو الی سه جلسه، از لیزر نتیجه موثری به دست خواهید آورد. بنابراین تعداد جلساتی که توسط پزشک مشخص شده را به طور دقیق انجام دهید.
 • درست است که روش لیزر به عنوان یک روش ایمن و بی خطر شناخته شده است. اما در صورتی که نکات مراقبتی را رعایت نکنید، ممکن است خطرساز شود .بنابراین در جلسات لیزر حتماً از عینک محافظ استفاده کنید تا چشمان خود را  در برابر اشعه لیزر در امان نگه دارید.
 • اگر می خواهید به نتیجه مطلوب برسید؛ جلسات لیزر را در زمان دقیق انجام دهید. بهترین فاصله زمانی که بین جلسات لیزر باید قرار گیرد، حدود ۴ الی ۶ هفته است. در این پروسه زمانی امکان رشد موهای جدید فراهم می شود.
 • برای انجام لیزر موهای زائد صبور باشید و برای مشاهده نتیجه ایده آل باید حدود ۳ ماه صبر کنید. البته اگر به یک کلینیک معتبر مراجعه کنید و لیزر را تحت متخصصین حرفه ای انجام دهید.
 •  لیزر بر روی موهای تیره بهترین جواب را می دهد و موهای تیره خیلی زود تحت تاثیر لیزر قرار می‌گیرند. اما دیگر رنگ ها مانند خاکستری، قهوه‌ای و قرمز دیرتر تحت تاثیر لیزر قرار می گیرند. اما رسیدن به جواب غیرممکن نخواهد بود.

مراقبت های قبل از لیزر موهای زائد 

کلام آخر

خوب است بدانید مزایای لیزر موهای زائد این روش برای از بین بردن موهای زائد صددرصد پاسخگو نیست. اما می توانید با استفاده از آن از رویش موهای سر سخت در امان باشید.ممنون که تا ادامه مقاله مزایای لیزر موهای زائد همراه ما بودید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *