بهترین مرکز لیزر موهای زائد در کرج

آیا به دنبال بهترین مرکز لیزر موهای زائد در کرج می گردید؟ خوب است قبل از هر کاری بدانید یک مرکز زیبایی باید چه ویژگی هایی داشته باشد تا به عنوان بهترین انتخاب شود. امروزه کلینیک های بسیاری در زمینه لیزر موهای زائد فعالیت دارند که ممکن است برای شما انتخاب از میان آنها کمی سخت به نظر برسد. اما با در نظر گرفتن برخی نکات مهم و ویژگی های  حیاتی یک کلینیک زیبایی به راحتی می توانید انتخاب ایده آلی داشته باشید و از نتیجه لیزر موهای زائد لذت ببرید. حال مطمئناً می پرسید این ویژگی ها چیست؟ یکی از مهم ترین ویژگی های بهترین مرکز لیزر موهای زائد در کرج داشتن مدرک تخصصی در این زمینه است. درواقع کلینیکی می تواند در زمینه لیزر فعالیت کند که مدرک تخصصی لیزر موهای زائد را داشته باشد و از بهترین تکنسین ها در این زمینه استفاده کند.

 علت نارضایتی های حاصل از لیزر

تجربیات نشان داده اکثر کسانی که از نتیجه لیزر رضایت کامل را کسب نکردند به خاطر نامعتبر بودن  مرکز زیبایی بوده است. بنابراین توصیه می کنیم به هر مرکزی اعتماد نکنید و زمانی که با تبلیغات پررنگ یک کلینیک مواجه می شوید خیلی سریع برای انجام اقدامات زیبایی و لیزر به آن کلینیک مراجعه نکنید.
اگر کمی توجه کرده باشید، این روزها کلینیک های بسیاری برای جلب نظر دیگران و افزایش مراجعین دست به اقدامات بسیاری می زنند و تبلیغات پررنگی در صفحات مجازی  و یا دیگر روش های تبلیغاتی انجام می دهند. اما مشاهده چنین تبلیغاتی هیچ دلیل منطقی نیست که تصمیم بگیرید برای لیزر به چنین کلینیک هایی مراجعه کنید. کلینیکی زمانی به عنوان بهترین انتخاب می‌شود و شما با خیال راحت از خدمات لیزر مرکز استفاده می کنید که دارای ویژگی های منحصر به فردی بوده و این  ویژگی ها نشان دهنده موفقیت آمیز بودن نتیجه لیزر باشد.

 علت نارضایتی های حاصل از لیزر

بهترین ویژگی بهترین مرکز لیزر موهای زائد در کرج

در ادامه به بررسی ویژگی‌های مهم بهترین مرکز لیزر موهای زائد در کرج می پردازیم و در مورد اهمیت هر کدام از آنها صحبت می کنیم:

نداشتن مجوزهای رسمی برای ارائه خدمات لیزر: همانطور که در ابتدای مقاله گفتیم اولین نکته ای که اهمیت پیدا می‌کند، داشتن مجوزهای رسمی است. در واقع استفاده از دستگاه های لیزر نیاز به تخصص و مهارت بالایی دارد. به همین خاطر، باید چنین خدماتی توسط پزشکان متخصص ارائه شود که دوره های حرفه ای در زمینه لیزر گذرانده و دارای گواهینامه باشند.  پس قبل از شروع روند درمانی این نکته را مورد بررسی قرار دهید و از داشتن تخصص پزشک مطلع شوید.

البته این نکته را هم فراموش نکنید که کلینیک انتخاب شده باید به صورت جداگانه برای انجام لیزر تمامی مجوزهای لازم از وزارت بهداشت را کسب کرده و دارای پروانه اشتغال مراکز کار با لیزر را داشته باشد تا این اقدام زیبایی را بر اساس اصول و قواعد وزارت بهداشت ارائه دهد.

 بهره مندی از بهترین دستگاه های روز دنیا برای انجام لیزر: یک مرکز برای ارائه بهترین خدمات در زمینه لیزر باید از دستگاه به روز و پیشرفته در این زمینه استفاده کند. در غیر این  مطمئنا به عنوان بهترین مطرح نخواهد شد. امروزه با پیشرفت تکنولوژی شاهد به روز آوری دستگاه های لیزر هستیم. به طوری که اثرگذاری آنها بسیار افزایش یافته است.  این شرایط در حالی است که دستگاه های خانگی و آرایشگاهی لیزر هم وجود دارد. اما مانند دستگاه های مرکز خدمات پوست و مو نمی باشد و مطمئنا به صورت حرفه ای لیزر موهای زائد را انجام نمی‌دهند.

البته دستگاه های حرفه ای و پیشرفته لیزر در کلینیک ها دارای تنوع بسیار بالایی است و توسط شرکت ها و برندهای مختلفی تولید می شود. اما می‌توان با کم جستجو اطلاعات مفید در مورد دستگاه‌های مختلف لیزر به دست آورید تا هنگام مراجعه به مرکز نسبت به عملکرد لیزر آگاه باشید. معمولا دستگاه هایی که به عنوان بهترین انتخاب می شوند؛ شامل دستگاه دیود، روبی، الکساندریت و .. می باشد که هر کدام از دستگاه های نام برده ممکن است برای پوست و موهای خاص موثرتر و نتیجه متفاوتی نسبت به دیگری داشته باشد. مثلاً دستگاه دیود از قدرت بسیار بالایی برخوردار است و درد حاصل از آن نسبت به دستگاه الکساندریت کمتر است.

 از اهمیت جلسه مشاوره قبل از لیزر غافل نشوید: بهترین مرکز لیزر موهای زائد در کرج مرکزی است که از تیم درمانی بسیار حرفه ای در زمینه لیزر برخوردار می باشد و پزشکان نکات مهم درمانی را برای تمام مراجعین توضیح می دهند. در این صورت هیچ مشکل و اختلالی در روند جلسات لیزر رخ نخواهد داد. یک پزشک متخصص با آگاهی کامل از احتمال عوارض جانبی لیزر خبر دارد و اقدامات لازمی که از این عوارض جلوگیری می کند را می داند. بنابراین موظف است شرایط بیمار را نسبت به احتمال عوارض بررسی کند و در صورتی که نتیجه درست از لیزر برای شخص مشاهده نمی‌شود این نکته را با او در میان بگذارد.

بهترین ویژگی بهترین مرکز لیزر موهای زائد در کرج

 یک کلینیک خوب هزینه بسیار معقولانه ای در قبال خدمات حرفه ای در نظر می گیرد.

امروزه اکثر مراکز لیزر موهای زائد از یک تکنولوژی مشابه استفاده می‌کنند. اما ممکن است قیمت لیزر موهای زائد در کلینیک های مختلف متفاوت باشد. این مسئله‌ موجب متفاوت بودن لیزر در کلینیک های مختلف می شود و یا کیفیت خدمات ارائه شده یا موقعیت مکانی کلینیک را نشان می دهد.  بنابراین خوب است قبل از مراجعه هزینه مشخص شده لیزر ناحیه مورد نظر را بدانید. سپس برای انجام آن مراجعه کنید. یک کلینیک خوب باید در قبال خدماتی که ارائه می‌دهد هزینه کامل منطقی در نظر گرفته باشد.

چگونه لیزر مناسب را برای پوست و موی خود انتخاب کنید؟

این سوال برای اکثر مراجعین لیزر موهای زائد پیش می آید. چرا که در صورت انتخاب اشتباه ممکن است تاثیرگذاری لیزر بر روی موهای زائد اتفاق نیفتد و پولی که پرداخت کرده‌ اند کاملاً از دست می‌رود. حتی ممکن است موهای زائد بعد از چند ماه دوباره رشد کنند.  حال برای این که بدانید مرکز انتخابی، بهترین دستگاه و روند درمانی را برای شما انتخاب کرده است، باید اطلاعات لازم در مورد نوع مدل و کمپانی سازنده دستگاه لیزر به دست آورید. بهترین راه این است که در ابتدا تنها قسمتی از پوست تان را برای لیزر انتخاب کنید. در صورتی که نتیجه موثر مشاهده کردید می‌توانید ناحیه وسیع‌تری را تحت درمان لیزر قرار دهید. در این صورت خیالتان بابت نتیجه بدست آمده راحت می شود و نگرانی بابت اثرگذاری لیزر ندارید.

 برای اثرگذاری بیشتر لیزر به نکات زیر توجه کنید

 • از انجام جلسات  متعدد بدون فاصله زمانی لیزر خودداری کنید این کار  موجب افزایش هزینه درمان می‌شود.
  در صورت مواجه شدن با عوارضی مانند سوختگی و ایجاد تاول از ادامه لیزر خودداری کنید و برای رفع آن به متخصص پوست مراجعه کنید.
 • سعی کنید از دستگاهی که متناسب با پوست و مویتان است، استفاده کنید.
 • برای این که نتیجه بسیار خوبی از لیزر به دست آورید، حتماً در زمان های مشخص شده برای انجام جلسات لیزر به کلینیک مراجعه کنید.
 • حتماً تعداد جلسات تعیین شده توسط پزشک را به پایان برسانید. در غیر این صورت ممکن است بعد از چند ماه دوباره با رویش موهای زائد روبه‌رو شوید.

آیا لیزر تنها مختص خانم ها است؟

امروزه نه تنها خانم ها بلکه آقایان هم برای انجام لیزر موهای زائد اقدام می کنند. آقایانی که به دلیل داشتن موهای ضخیم تر نسبت به خانم ها با استفاده از روش های دیگر حذف موهای زائد دچار عوارض مشکل سازی مثل خارش و سوزش و ایجاد جوش ها می شوند. این افراد با انجام لیزر خیالشان بابت حذف موهای زائد راحت می شود و برای همیشه  نواحی مانند تناسلی و زیر بغل آنها تمیز خواهد ماند. بدون این که دغدغه بابت از بین بردن موهای زائد این ناحیه داشته باشند.  خیلی از آقایان هم در مورد تاثیر گذاری لیزر بر روی باروری مردان سوال می پرسند که در جواب این سوال باید بگوییم که لیزر هیچ خطری برای باروری مردان ایجاد نخواهد کرد.

عملکرد لیزر برای حذف موهای زائد چگونه است؟

لیزر از پرتوهای نوری ساخته شده است که انرژی بسیار زیادی دارند و در علم پزشکی بسیار پرکاربرد است که یکی از کاربردهای بسیار پرطرفدار لیزر رفع موهای زائد است. این روش به گونه ای طراحی شده که نور تولید شده از دستگاه لیزر توسط رنگدانه ای به نام ملانین موجود در موها جذب می شود. در واقع هنگام ساطع شدن لیزر بر روی سطح پوست رنگدانه های ملانین انرژی را دریافت می کنند و در نتیجه باعث تخریب سلول های رشد مو می‌شود. البته اثر گذاری لیزر تنها بر روی موهای در حال رشد می باشد و موهایی که در فاز استراحت قرار دارند  در جلسات بعدی لیزر مورد هدف قرار می گیرند. به همین خاطر است که روند درمانی لیزر طی چند جلسه صورت می گیرد.

پزشک چه کسانی را از انجام لیزر موهای زائد منع می کند؟

به طور قطع می توان گفت لیزر موهای زائد برای تمامی افراد مناسب نیست؛ هر فرد باید متناسب با شرایط روحی و جسمی بدن خود، روشی را برای از بین بردن موهای زائد انتخاب کند. چرا که بسیاری از افراد ممکن است دچار عارضه های بسیار شدید شده و سلامتی آنها در معرض خطر قرار گیرد. همچنین برخی دیگر از افراد ممکن است نتیجه مطلوب را مشاهده نکنند. در این قسمت لیستی از افرادی که به هیچ عنوان برای انجام لیزر موهای زائد مناسب نیستند آورده شده است:

 • افرادی که دچار اختلالات هورمونی هستند
 • اشخاصی که داروهای خاص مصرف می کنند
 • کسانی که دارای خال یا کک و مک و تاتو در محل لیزر هستند
 • افرادی که سابقه تبخال مکرر داشته و یا سابقه انواع عفونت فعال مانند جوش های چرکی دارند
 • خانم های باردار و شیرده
 • بیمارانی که داروهای خاص مصرف می کنند

آیا لیزر تنها مختص خانم ها است؟

مهم ترین نکات بعد از انجام لیزر موهای زائد

خط بهتر است بعد از انجام لیزر موهای زائد نکاتی را رعایت کنید. شما می توانید با رعایت این نکات تا حد زیادی از بروز عوارض جلوگیری کرده و شاهد نتایج بهتری از عمل خود باشید. در این قسمت برخی از مهم ترین توصیه های بعد از لیزر آورده شده است

 •  به هیچ عنوان کرم های ضد آفتاب برای محافظت از پوست را فراموش نکنید
 • از کرم یا کم پرس آب سرد استفاده کرده تا ناراحتی آن را به حداقل میزان ممکن برسانید
 • برای بهبودی زودتر می توانید از ژل آلوئه ورا استفاده کنید
 • ناحیه لیزر را با آب سرد و یا ولرم شستشو دهید
 • سعی کنید در فواصل لیزر از شیپ یا تیغ برای رفع موهای زائد استفاده کنید
 • به هیچ عنوان در بین دوره های لیزر از دستگاه سولاریوم یا سایر دستگاه های لیزر استفاده نکنید

چه زمانی می توان شاهد از بین رفتن کامل موهای زائد بود؟

معمولا بیشتر افراد به ۳ تا ۶ جلسه درمان نیاز دارند. بین هر یک از این جلسات باید حدود ۳ تا ۶ هفته فاصله باشد تا تمام فولیکول های مو در منطقه مورد نظر قرار گیرند. با توجه به ناحیه درمان، نتایج طی چند ماه قابل رویت خواهد بود. برای مثال در لیزر بیکینی با توجه به وجود رطوبت دائمی آن، به جلسات بیشتری برای از بین بردن کامل موهای زائد نیاز خواهد داشت.

برای انجام لیزر موهای زائد صورت، باید هر ۴ هفته یک بار و برای سایر اندام ها باید هر ۶ الی ۸ هفته یک بار به پزشک مراجعه کنید .البته این فاصله را باید پزشک متخصص با توجه به شرایط شما تعیین کند. بعد از انجام هر جلسه لیزر بخشی از موهای ناحیه مورد نظر از بین رفته و بخشی دیگر کوتاه نازک و روشن خواهد شد؛ همچنین رشد موها بعد از مدتی کند می شود.

کلام آخر

مطمئنا متوجه شدید روش لیزر هم مانند دیگر روش های زیباسازی با اثرات مختلفی همراه است. اثرات خطرناک این روش به انتخاب کلینیک شما بستگی دارد. در صورتی که به یکی از بهترین کلینیک های لیزر در کرج مراجعه کنید دیگر نگرانی بابت اثرات لیزر نخواهید داشت و به راحتی از شر موهای زائد خلاص می شوید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonمشاوره رایگان (کلیک کنید)