بهترین مرکز کاشت ابرو

ما در این مقاله سعی داریم شما را با بهترین مرکز کاشت ابرو آشنا کنیم. ریزش مو و ابرو یکی از مشکلاتی است که گریبان بسیاری از افراد را گرفته است. شاید گمان کنید که ریزش ابرو در جوانی به سراغ شما نیاید و زمانی که پیر شدید دچار ریزش مو می شوید اما این تصور اشتباه است. برای نتیجه بهتر کاشت ابرو باید مراقبت هایی صورت بگیرد. در ادامه با بهترین مرکز کاشت ابرو بیشتر آشنا می شوید.

کاشت ابرو چیست ؟

بسیاری از خانم‌ها فکر می‌کنند که تاتو و هاشور بهترین روش برای پر کردن ابروها و فرم دهی به آن‌ها است. این دو روش موقتی هستند و ظاهری طبیعی به ابروهای فرد نمی‌بخشند. رنگ تاتو و هاشور شیمیایی است و با موهای طبیعی ابرو متفاوت است. بعد از مدت کوتاهی باید برای تمدید آن اقدام شود. در هر بار تمدید نیز باید درد و زخم‌های آن را تحمل کرده و در نهایت امکان دارد به نتیجه دلخواه خود نرسید.

کاشت ابرو یکی از روش‌هایی است که زیبایی را به صورت دائمی به شما هدیه می‌دهد. در کاشت ابرو موها از ناحیه اطراف سر یا کناره‌های گوش برداشته شده و در ناحیه ابرو کاشته می شوند. به همین دلیل نتیجه‌ای طبیعی خواهند داشت. روش‌های مختلف کاشت ابرو تقریبا با روش‌های کاشت مو یکسان است و می‌توان آن را نوعی کاشت مو در ناحیه ابروها دانست.  علاوه بر موها ارگان‌های کوچک تولیدکننده مواد موردنیاز برای رشد تار موها نیز منتقل می‌شوند. همین موضوع است که باعث می‌شود نتیجه کاشت ابرو برای همیشه باقی بمانند و ابروهایی طبیعی حتی بهتر از روز اول را به شما هدیه دهند. موهای کاشته شده کاملا شبیه به موهای طبیعی هستند و رشد می‌کنند. بعد از کاشت ابرو شما نیاز به اصلاح ابروها و کوتاه کردن موها خواهید داشت.

کاشت ابرو چیست ؟

چرا ابروها دچار ریزش می شود ؟

پیدا کردن دلیل ریزش ابروها یکی از مهم‌ترین مراحل برای انتخاب روش مناسب کاشت است. قبل از کاشت ابروها باید علت ریزش آن‌ها درمان شود. موهایی که در کاشت ابرو استفاده می‌شوند موهایی طبیعی هستند و رشد آن‌ها نیز با موهای طبیعی تفاوتی ندارد. هر دلیلی که باعث ریزش ابروها شده است می‌تواند بر روی موهای کاشته شده نیز تاثیر بگذارد. امکان دارد بعضی از این دلایل مانند دلایل ارثی قابل درمان نباشند اما شاید بتوان از طریق روش‌هایی آن‌ها را کنترل کرد. ریزش ابرو می تواند دلایلی زیادی داشته باشد که در ادامه به دلایل ریزش مو ابرو می پردازیم :

 • بیماری‌های تیروئیدی
 • افزایش سن افراد
 • بیماری‌های عمومی یا سیستمیک
 • آلوپسی آره‌تا
 • سوختگی
 • تاتو و هاشور ابرو
 • عفونت
 • کندن و برداشتن بیش از حد ابروها
 • اختلال در رشد ابروها به صورت مادرزادی
 • افرادی که به صورت ارثی و ژنتیکی مستعد از دست دادن ابروها یا کم پشت شدنشان هستند.

دلیل کم پشتی و ریزش موهای ابروی شما هر کدام از موارد بالا که باشد بهترین راه داشتن ابروهایی ضخیم، کاشت ابرو است. روش‌هایی مثل تاتو، هاشور، استفاده از مداد ابرو و روش های دیگر  می‌توانند تا حدودی ظاهر ابروی شما را بهبود بخشند ولی در ایجاد ابروهای ضخیم و طبیعی ناتوانند. در همه روش‌های زیباسازی طبیعی بودن نتیجه برای همه‌ی افراد اهمیت دارد.

موضوعی که در کاشت ابرو به خوبی قابل دستیابی است و این روش ابروهایی ضخیم و طبیعی را به شما هدیه می‌دهد. اصلی‌ترین دلیل شروع ریزش ابروها افزایش سن است. با بالا رفتن سن، مواد مغذی موجود در بدن کمتر شده و فعالیت سلول‌های بدن نیز کاهش می‌یابد. در نتیجه خون‌رسانی و اکسیژن‌رسانی به موها به خوبی انجام نمی‌شود و به همین دلیل موها شروع به ریزش می‌کنند. با افزایش سن موها کم‌کم ضخامت و استحکام خود را از دست می‌دهند و می‌ریزند.

روش های کاشت ابرو طبیعی 

از وقتی که کاشت ابرو به عنوان روشی برای پرپشت کردن ابروها و حل مشکلات ریزش آن‌ها مطرح شد روش‌های مختلفی به وجود آمدند. در جلسات مشاوره قبل از کاشت با توجه به ترکیب چهره و صورت فرد باید طرح ابرو کاملا مشخص شود تا پزشک بداند که موهای برداشته شده را در چه محلی و با چه زاویه‌ای قرار دهد. در ادامه به انواع روش های کاشت ابرو طبیعی می پردازیم :

روش کاشت نواری یا FUT :

این روش یکی از روش‌های قدیمی کاشت ابرو است که در گذشته کاربرد زیادی داشته است. این روش یکی از پرطرفدارترین روش‌ها برای کاشت مو است اما نمی‌تواند گزینه مناسبی برای کاشت ابروها باشد. ابروهای کاشته شده با این روش جلوه‌ای طبیعی نداشتند و حالتی وز و شانه‌ای پیدا می‌کردند. حتی با وجود دقت زیاد پزشک در آخر رشد ابروها در جهت مناسب نبود و زاویه رشد موها با موهای طبیعی ابرو کمی تفاوت داشت. روش FUT نیاز به برش و بخیه دارد و به همین علت دوران نقاهت آن طولانی است.

روش غیر جراحی FUE :

 یکی دیگر از روش‌های کاشت ابرو روش FUE یا برداشت غیر نواری و غیر جراحی است. این روش را می‌توان هم برای خانم‌ها و هم برای آقایان استفاده کرد و یکی از بی دردسر ترین روش‌های کاشت ابرو است. در این روش تارهای مو از ناحیه عقب سر برداشته می‌شوند. در این ناحیه تراکم موها بیشتر است و به دلیل قطر کمتر شباهت موها به موهای طبیعی ابرو نیز بسیار بیشتر خواهد بود. ظرافت موها باعث می‌شود که ابروهای شما طبیعی‌تر شوند و کاشت با دقت بیشتری انجام شود. جراحی انجام شده در این روش بسیار سبک‌تر از سایر روش‌ها است و به همین علت دوره نقاهت بسیار کوتاه‌تری هم دارد. بعد از کاشت ابرو با این روش جای زخم بر روی ابروها باقی نمی‌ماند و به دلیل نیاز نداشتن به استراحت فرد بعد از کاشت می‌تواند کارهای روزمره خود را انجام دهد.

در کاشت ابرو به روش FUE برای حفظ سلامت موها و فولیکول‌های آن در هر انتقال تنها یک فولیکول برداشته شده و با زاویه مناسب در محل مورد نظر کاشته می‌شود به همین دلیل این روش نیازی به برش و بخیه نخواهد داشت. این موضوع باعث می‌شود که FUE یکی از جراحی‌های کم تهاجمی باشد و به دلیل نبود زخم و خونریزی و درد کمتر به یکی از محبوب‌ترین روش‌های کاشت مو تبدیل شود. با پیشرفت علم و پیدایش روش‌های جدیدتر این روش نیز برای کاشت ابرو استفاده نمی‌شود.

روش SUT و روش های مبتنی بر آن :

امروزه از این روش‌ها برای کاشت ابروها استفاده می‌شود. روش‌های FIT، SUT، Micro FIT و Super FUE از روش‌های رایج کاشت ابرو هستند که بر پایه استخراج فولیکول عمل می‌کنند. در این روش‌ها جراح از روش های متفاوتی برای برداشت فولیکول و کاشت موها استفاده می‌کند اما همه آن‌ها بدون برش، زخم و خونریزی هستند. نتیجه این روش‌ها بسیار طبیعی است و تا آخر عمر باقی می‌مانند. به همین دلیل این روش‌ها از روش‌های پرطرفدار برای کاشت ابروها هستند.روش های کاشت ابرو طبیعی 

در روز عمل چه اتفاقی می افتد ؟

بعد از اینکه جراح و شخص متقاضی درباره طرح موردنظر ابروها به توافق رسیدند و معاینات تکمیل شد تاریخ جراحی تعیین می‌شود. در روز جراحی پزشک باید از بانک موی تعیین شده فولیکول‌ های مو را بردارد و آن‌ها را به ناحیه موردنظر در ابروها منتقل کند. برای کاشت ابرو بانک موها نواحی پشت سر، گردن و پشت گوش‌ها است. فولیکول‌های استخراج شده باید تک تار مویی باشند در غیر این صورت پزشک باید فولیکول را استخراج شده را تجزیه کرده و آن را به نوع تک تار مویی تبدیل کند.

تعداد گرافت‌ های موردنیاز برای کاشت ابرو حدود 400 عدد است اما با توجه به تراکم ابروها ممکن است تعداد آن‌ها کمتر یا بیشتر نیز بشود. بعد از برداشت گرافت‌ ها از ناحیه ای که موهای آن از نظر رنگ، ضخامت و نحوه رشد بیشترین شباهت را به موهای ابرو دارند نوبت به کاشت آن‌ها می‌رسد. برداشت گرافت‌ها از طریق سوزن‌های بسیار ریزی انجام می‌شود و به همین دلیل هیچ زخم یا خونریزی در محل برداشت ایجاد نخواهد شد. گرافت‌های برداشته شده باید برای کاشت آماده شوند که این کار را کادر درمانی حاضر در اتاق جراحی انجام می‌دهند.

بعد از آماده‌سازی گرافت‌ها پزشک متخصص با تیغ‌های بسیار ریزی سوراخ‌هایی در ناحیه موردنظر ایجاد می‌کند و گرافت‌ ها را در داخل این سوراخ‌ها قرار می‌دهد. در مرحله کاشت توجه به زاویه کاشت موها و جهت رشد آن‌ها بسیار مهم است. عدم توجه به این موضوع فرم ابرو را به هم می‌ریزد یا حتی امکان دارد باعث رشد عمودی موهای ابرو شود. در همه این مراحل پزشک از بی‌حسی موضعی استفاده می‌کند. به همین دلیل شخص دیگر عوارض ناشی از بیهوشی را تجربه نخواهد کرد و دوره نقاهت بسیار کوتاه‌تری را نیاز خواهد داشت.

بهترین مرکز کاشت ابرو :

بهترین مرکز کاشت ابرو باید دارای ویژگی هایی باشد که در ادامه به آن می پردازیم :

 • داشتن مجوز رسمی از وزارت بهداشت
 • تجهیزات مدرن و امکانات مناسب
 • پشتیبانی و حمایت از مراجعین
 • پزشکان و متخصصین زبردست
 • تنوع خدمات درمانی
 • کارد اداری و خدماتی مناسب

مراحل کاشت ابرو

کاشت ابرو مراحلی دارد که در ادامه با مراحل کاشت ابرو آشنا می شوید :

طراحی ابرو :

در این مرحله از افراد درخواست می‌کنیم تا شکل ابروی دلخواه خود را روی صورت ترسیم کند. بعد جراح با بررسی طرح دلخواه بیمار و اندازه‌گیری مختلف طرح را زیباسازی کرده و تلاش می‌کند تا تقارن بین ابروها رعایت شود. در این مرحله می‌توان از طرح‌های از پیش آماده هم استفاده کرد اما ظاهر این طرح‌ها  کمی غیر طبیعی به نظر می‌رسد.

استخراج گرافت ها :

برای کاشت ابرو از ناحیه‌ی پشت سر، پشت گوش یا پایین گردن به عنوان بانک مو یا ناحیه دهنده استفاده می‌شود. موهای ناحیه‌ی پشت سر، ضخیم، بلند و چند تایی هستند ولی موهای ناحیه‌ی پشت گوش یا پایین کردن ظریف‌تر و کوتاه‌تر بوده و واحدهای فولیکولی تک تار مویی بیشتری دارند. برای آقایان که ابروهای ضخیم‌تری دارند از ناحیه‌ی پشت سر و پشت گوش استفاده می‌شود. برای خانم‌ها که ابروهای ظریف‌تری دارند بیشتر از ناحیه‌ی پشت گوش و پایین گردن استفاده می‌شود.

کاشت گرافت ها :

بعد از استخراج گرافت‌ ها کادر درمانی در زیر میکروسکوپ به آماده‌سازی گرافت‌ ها برای کاشت مشغول می شوند و محصول کار خود را به جراح ارائه می‌دهند. جراح متخصص قبل از این که شروع به کاشت موها کند محل ابروها را با بی‌حسی موضعی بی‌حس می‌کند. با استفاده از همان تیغ‌های بسیار ریز سوراخ‌هایی در طرح از قبل تعیین شده‌ی ابرو ایجاد و گرافت‌ ها را درون آن قرار می‌دهد. در این مرحله باید به جهت رشد موها و زاویه‌ی آن‌ها نسبت به پوست دقت شود. اگر جراح از تجربه و مهارت کافی در کاشت گرافت‌ ها برخوردار نباشد نتیجه‌ی کاشت ابرو غیرطبیعی و نامطلوب می شود.

افراد مناسب برای کاشت ابرو چه کسانی هستند ؟

کاشت ابرو روشی مناسب برای هرکسی است که دوست دارد ابروهایی پرپشت‌تر و خوش‌حالت تر داشته باشد. افرادی به طور مادر زادی ابروهای نازک یا کم پشتی دارند یا به دلایل مختلف ابروهای آن‌ها شروع به ریختن کرده است بهترین کاندید برای کاشت ابرو هستند. بعضی افراد امکان دارد ابروهایی بی‌حالت داشته باشند یا فرم ابروهای آن‌ها قرینه نباشد. با استفاده از کاشت ابرو می‌توان این مشکلات را برطرف کرده و به ابروها فرمی قرینه و زیبا بخشید.

معمولا کاشت ابرو برای افرادی که به دلایل ارثی یا بیماری‌های مربوط به موها مانند آلوپسی آره‌تا، آلوپسی توتالیس یا یونیورسالیس دچار ریزش ابرو شده‌اند گزینه مناسبی برای کاشت ابرو نیستند. در مورد بیماری‌های دیگر نیز تا زمانی که بیماری کنترل نشده یا از بین نرود نمی‌توان از کاشت ابرو برای فرم دهی به ابروها استفاده کرد. افرادی که به دلایل مختلف مانند سوختگی یا شکستگی همه یا بخشی از ابروی خود را به طور کامل از دست داده‌اند می‌توانند ابروهای خود را مثل روز اول کنند. در ادامه با کاندیدای مناسب برای کاشت ابرو آشنا می شوید :

 • اگر به صورت مادرزادی و ژنتیکی ابروهای نازک یا کم پشتی دارید یا به طور کلی موهای ابرو در شما رشد نکرده‌اند.
 • اگر از شکل، حالت یا فرم ابروهای خود رضایت ندارید.
 • اگر به علت آسیب، سوختگی، بخیه، جراحی، شکستگی همه یا قسمتی از ابروی شما از دست رفته است یا می‌خواهید جای زخم یا بخیه‌ای در آن ناحیه را بپوشانید.
 • اگر به علت یک بیماری زمینه‌ای  یا بیماری‌های پوستی، ابروهای شما دچار ریزش مو شده‌اند؛ بعد از درمان یا کنترل بیماری می‌توانید برای کاشت ابرو اقدام کنید.
 • خانم‌هایی که به دلیل برداشتن بیش از حد ابروها دچار نازکی یا کم‌پشت شدن ابرو شده‌اند.
 • خانم‌هایی که ابروهای خود را تاتو کرده یا هاشور زده‌اند و می‌خواهند ظاهر ابروها طبیعی‌تر به نظر برسد.

مراقبت بعد از کاشت ابرو

همان اندازه که تخصص و مهارت پزشک در برداشت و کاشت گرافت‌ ها اهمیت دارد مراقبت بعد از کاشت ابرو هم اهمیت زیادی دارد.  زیرا مراقبت نادرست از موهای تازه کاشته شده به آن‌ها آسیب می‌رساند و امکان دارد باعث از بین رفتن فولیکول‌ های مو و ریزش آن‌ها شود. مراقبت بعد از کاشت ابرو عبارتند از :

 • پانسمان روی ناحیه بانک مو و ناحیه کاشت برای دو روز باقی خواهد ماند و در این مدت مرتب پانسمان را تعویض کنید و ناحیه را تمیز نگه دارید.
 • بعد از برداشتن پانسمان ناحیه دهنده این ناحیه را با احتیاط بشویید.
 • پزشک بعد از کاشت ابرو مایع مخصوصی را به شما می‌دهد که باید هر 2 تا 3 ساعت آن را روی ابروهای خود اسپری کنید. این کار را بر اساس دستورالعمل پزشک و به صورت مرتب انجام دهید.
 • ممکن است در روز بعد از کاشت ابرو، پوسته‌ها یا لخته‌هایی روی ابرو وجود داشته باشد. آن‌ها را دست‌کاری نکنید تا خودشان به طور کامل برطرف شوند.
 • در صورتی که پوسته و لخته‌ها برطرف شده‌اند می‌توانید ابروهای خود را آرایش کنید.
 • می‌توانید برای کاهش التهاب از کمپرس سر استفاده کنید اما نباید یخ را بیشتر از 20 دقیقه روی ابروهای خود بگذارید.

مراقبت بعد از کاشت ابرو

آیا کاشت ابرو درد دارد؟ 

عمل کاشتن ابروی طبیعی بدون بیهوشی عمومی صورت می‌گیرد و تنها توسط بی حسی موضعی و با استفاده از داروهای رایج مانند لیدوکایین این کار انجام می‌پذیرد. در زمان کاشت ابرو و در همان ابتدا با کمک سرنگ‌های بسیار ظریف برای تزریق بی‌حسی به ناحیه مورد نظر استفاده می‌شود. پس از اینکه بی حسی به اندازه مورد نیاز تزریق شد و تاثیر آن کاملا بررسی گردید عمل جراحی برای کاشتن ابروها آغاز می‌شود.

در زمان تزریق سرنگ ممکن است فرد احساس بسیار کمی در خصوص درد آن نیز داشته باشد که این نیز در حدی است که از انتظار فرد کمتر می‌باشد. پس از آن، فرد در حین عمل هیچ گونه احساس دردی نخواهد داشت و در صورتی که عمر لیدوکایین با گذشت زمان از بین برود، پس از چند ساعت ناحیه مورد نظر دوباره با لیدوکایین بی حس می‌شود.

کلام آخر

قبل از انجام کاشت ابرو از افراد با تجربه کمک بخواهید و سعی کنید قبل از کاشت درباره مراقبت بعد از کاشت ابرو اطلاعات کسب کنید. ممنون از اینکه تا آخر مقاله بهترین مرکز کاشت ابرو همراه ما بودید. نظرات و پیشنهادات خود را با ما درباره بهترین مرکز کاشت ابرو در میان بگذارید.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان (کلیک کنید)