تلفن کلینیک: 02634092282‬‬

تلفن مشاوره رایگان : 09120914348

کرج :گوهردشت ، خيابان آزادي، نبش يازدهم غربي، پلاك ٩

 

 

هزینه بلفاروپلاستی در سال 1400

هزینه بلفاروپلاستی در سال 1400

هزینه بلفاروپلاستی در سال 1400

هزینه بلفاروپلاستی در سال 1400 به چه میزان است؟ افزایش عمر و علائم پیری در گذر  زمان تغییراتی در چهره هر انسان ایجاد می نماید. این تغییرات به شکل چروکی و شل شدن پوست، عمیق شدن خطوط اخم و خنده، فرو رفتن نا محسوس چشم ها و ریزش مو در برخی موارد می باشد. در این میان چشم ها این تغییرات ناشی از افزایش سن را بسیار بیشتر از سایر اعضای صورت نشان می دهند. این تغییر به شکل افتادگی پلک رخ می دهد که تاثیر زیادی در کاهش اعتماد به نفس و حتی کاهش دید افراد دارد. البته عوامل دیگر مانند تابش شدید آفتاب یا آلودگی هوا، ژنتیک و ابتلا به برخی بیماری ها مانند تیروئید می تواند سبب این عارضه باشد. اما خوشبختانه متخصصان زیبایی با ابداع جراحی بلفاروپلاستی توانسته اند این مشکل را حل کنند. بلفاروپلاستی در تغییر وضعیت فوق که موسوم به افتادگی پلک می باشد بسیار کمک کننده است.

بلفاروپلاستی چیست؟

اولین سوالی که در ذهن افراد شکل می گیرد این است که بلفاروپلاستی چیست و با چه هدفی انجام می شود؟ این جراحی به منظور رفع افتادگی پلک، درشت شدن چشم ها و کاهش چین و چروک این ناحیه انجام می شود. در این جراحی پوست چربی و یا ماهیچه های اضافی حذف می گردد. زیرا با افزایش سن ماهیچه های پشتیبان پلک سست و یا دچار پارگی جزئی می شوند و دیگر نمی توانند مانند گذشته پلک را نگه دارند. از این رو چربی با تجمع در این ناحیه باعث پایین تر قرار گرفتن پلک نسبت به گذشته می شود. در بلفاروپلاستی این چربی های اضافه تخلیه شده و قسمتی از پوست پشت پلک حذف می شود. لازم به ذکر است که این جراحی به دلیل نزدیکی ناحیه جراحی با چشم از حساسیت بالایی برخوردار می باشد و حتما باید در انتخاب جراح دقت کرد که از تخصص و مهارت  کافی برخوردار باشد.

 

آیا بلفاروپلاستی فقط روی پلک بالا انجام می شود؟

این جراحی می تواند برای هر دو پلک یا یکی از آنها انجام شود. به کمک آن می توان ایرادات پلک زیرین مانند گود رفتگی یا پف زیر چشم را نیز از بین برد. همچنین همان گونه که پیش از این گفته شد می توان چین چروک های این ناحیه را نیز رفع کرد.

آیا بلفاروپلاستی فقط روی پلک بالا انجام می شود؟

طریقه و طول مدت جراحی بلفاروپلاستی

بسته میزان تغییراتی که قرار است در چهره ایجاد شود این جراحی بین دو تا سه ساعت به طول می انجامد. وارد و به طور معمول بیمار می تواند پس از انجام عمل به خانه باز گردد مگر این که به صلاح دید متخصص و در شرایط خاص لازم باشد که بیمار در بیمارستان یا مرکز جراحی بماند. در مواردی دیگر نیز، گاهی نیاز است که لیفت کردن پلک در دو مرحله انجام شود. لازم به ذکر است که عمل لیفتینگ پلک از نوع سر پایی می باشد.

شرایط پیش از عمل چیست؟

مانند هر جراحی دیگری بلفاروپلاستی  نیز نیازمند فراهم ساختن یک سری شرایط برای پیش از عمل می باشد. این شرایط و شرایط بررسی شده ی بیمار در کنار هم به جراح نشان می دهد که آیا بیمار می تواند جراحی پلک انجام دهد یا خیر. آماده شدن برای این جراحی از اهمیت زیادی برخوردار می باشد.

شرایط لازم برای جراحی چیست؟

اولین مورد که باید بررسی شود خواسته مطلوب و هدف شما از جراحی می باشد. که در این مورد شما موظف هستید به روشنی با پزشک صحبت نموده و خواسته خود را شرح دهید.

پس از این مرحله بیمار ابتدا شما را معاینه نموده و سپس در مورد سابقه پزشکی شما سوالاتی را می پرسد. داشتن پرورنده پزشکی در این جلسه پیش از عمل بسیار کارامد است. همچنین پزشک از شما سوالاتی در مورد علائم مربوط به چشم مانند میزان بینایی، خشکی چشم، بیماری های زمینه ای و موارد از این دست می پرسد. دانستن این اطلاعات به جراح کمک می کند تا منشا احتمالی افتادگی پلک و یا انباشته شدن چربی بیش از حد در این ناحیه را تشخیص دهد.

همچنین برای انجام این عمل نیاز است که برخی کار هارا انجام بدهید یا متوقف کنید. این که چه کاری انجام بدهید و چه کاری انجام ندهید بستگی به شرایط شما و نظر جراح تان دارد اما به طور معمول می بایست دو مورد را رعایت نمایید. یکی از آنها توقف مصرف دخانیات از دو هفته قبل از عمل جراحی است. و مورد بعدی خودداری از مصرف دارو های ضد انعقاد خون که شامل وارفارین، ناپروکسن، و سایر دارو های ترکیبی یا با پایه گیاهی است که باعث خون ریزی می شود، است. در عوض باید دارو های تجویزی جراح خود را تا تکمیل دوره درمان مصرف نمایید. همچنین می بایست همراه داشته باشید تا بعد از جراحی شما را هدایت نموده و شب اول بعد از عمل نیز نزد شما بماند.

 

مراحل جراحی بلفارو پلاستی:

مراحل این جراحی مانند هر جراحی دیگری شامل بیهوشی، برش و اعمال تغییرات لازم و بخیه زدن نواحی برش خورده می باشد. البته در مواردی با صلاح دید جراح از بی حسی استفاده می شود. در این صورت نیز مجددا به صلاح دید پزشک از بی حسی موضعی یا عمومی استفاده می شود که در آن، حتما یک متخصص بیهوشی مانند زمانی که به بیهوشی نیاز است اعمال داروی آرام بخش را کنترل می نماید.

آیا این جراحی روی بینایی تاثیر می گذارد؟

بخشی از ضعف بینایی چشم انسان بخاطر قرنیه می تواند باشد. آسیب هایی مانند افزایش فشار زلالیه در اتاق قدامی و فشار خارجی روی قرنیه از جمله عوامل ضعف چشم بر اثر آسیب به قرنیه می باشد. افتادگی پلک روی قرنیه می تواند عامل فشار خارجی روی قرنیه باشد و بینایی را کاهش دهد. در عمل بلفاروپلاستی  با لیفت کردن پلک افتاده این فشار تا حدی کاهش می باید و فشار از روی قرنیه کم می شود. البته ممکن است بیمار بعد از جراحی نیاز به عینک جدیدی داشته باشد.

 

بلفاروپلاستی پلک پایین :

این جراحی برای پلک پایین با قصد رفع افتادگی پوست انجام می شود. محل برش در این جراحی دقیقا ناحیه پایین خط مژه است. سپس جراح اقدام به تخلیه چربی های موجود احتمالی و یا حذف سایر موارد عامل آسیب می نماید. برای بستن محل زخم نیز از نخ بخیه یا چسب مخصوص استفاده می شود که بعد از حدود یک هفته توسط تیم جراحی برداشته می شود.

بلفاروپلاستی پلک پایین

جایگزین بلفاروپلاستی چیست؟

در سال های اخیر تولید برخی کرم ها و لوسیون های مخصوص پوست و مو با ایجاد سریع تغییرات مطلوب بسیار رایج شده است. این تغییرات از  کاهش ریزش مو و رفع سفیدی آن تا سفید کردن  سریع پوست و رفع چروک ها گسترده است. اما متخصصان میگویند که تاثیرات آنی این مواد تنها تا زمانی است که فرد از آنها استفاده نماید. همچنین بخاطر خاصیت سریع بودن تاثیر آن می تواند در دراز مدت باعث برخی عارضه ها شود. برای لیفت کردن پلک ها و رفع چین و چروک کنار چشم نیز از این دست کرم و پماد ها موجود می باشد که مورد استفاده بسیاری قرار می گیرد اما لازم به ذکر است همان گونه که قبلا اشاره شد این کرم ها تاثیر موقتی داشته و همچنین باعث آسیب می شوند. به دلیل نازک بودن پوست پلک و حساس بودن چشم این آسیب ها می تواند بیشتر و حتی غیر قابل جبران باشد.

اقدامات پس از عمل :

این اقدامات گستره بزرگی شامل ریکاوری تا مراقبت های بعد از عمل  را در بر می گیرد. ریکاوری که برای تمامی اعمال جراحی انجام می شود برای بلفاروپلاستی نیز وجود دارد اما طول مدت آن کمتر است زیرا بلفاروپلاستی یک جراحی سر پایی می باشد و نیازی به بستری شدن پس از آن نیست. در ریکاوری بیشتر اقدامات توسط خود بیمار و به توصیه پزشک انجام می شود. استفاده از بسته سرد کننده( کمپرس سرد غیر مستقیم)، استفاده از ایبوپروفن برای تسکین هر گونه درد ، استفاده از عینک آفتابی برای حفاظت از چشم در مقابل گرد و غبار و تابش خورشید و بالا و جلو نگه داشتن سر در هنگام استراحت برای جلو گیری از هر گونه ورم از جمله این اقدامات است. بیمار باید  نحوه تمیز کردن پلک ها، چگونگی مصرف پماد ها و قطره های لازم را به درستی از جراح بپرسد و همان گونه انجام دهد. همچنین انجام فعالیت هایی که باعث تعرق می شود، شنا کردن و استفاده از لنز تماسی برای مدت حداقل یک هفته باید متوقف شود.

مراقبت های دوران نقاهت و بعد از ریکاوری نیز باید با دقت و به درستی انجام شود. ناحیه پلک به شدت حساس بوده و نمی توان تاثیراتی که اقدامات غلط بر آن می گذارند را نا دیده گرفت. مهم ترین موضوع دو شب اول بعد از عمل است که در این مدت چشم ها پانسمان دارند و حتما باید شخصی در کنار بیمار باشد و در انجام کار ها وی را یاری کند. استحمام و دوش گرفتن تا یک هفته بعد از عمل باید از گردن به پایین باشد. پس از این مدت استحمام عادی و استفاده از شامپو برای مو ها مشکلی ایجاد نمی کند. البته  باید در نظر داشت که سرعت بهبود بخیه در افراد متفاوت است و مدت هایی که در این مقاله ذکر می شود متوسط زمان لازمه است و اگر جای برش های جراحی بیشتر از یک هفته زمان برای بهبودی لازم داشته باشد بیمار باید به همان شیوه ای گه گفته شد این کار را انجام دهد.

 

عوارض احتمالی بعد از عمل :

این عوارض می تواند در فردی متفاوت از فرد دیگر باشد. نکته مهم این است که عوارض جراحی ای که اصولی و استاندارد انجام شده باشد، شدید نبوده و بعد از چند روز از بین می رود اما، چنان چه به علت قصور پزشکی یا اشتباه جراح ایرادی در عمل وجود داشته باشد این عوارض طولانی تر و جدی تر است. این اشتباهات می تواند کشیدن بیش از حد پلک بالا باشد که باعث می شود بیمار نتواند هنگام خواب چشم هارا به طور کامل ببندد، و یا کشیدن بیش از حد پلک پایین که باعث برگشتن آن شده و باعث خشکی چشم و اشک  می شود. ممکن است بیمار در روز های اولیه این حس را داشته باشد که چشم ها یا ابرو ها به طور کامل قرینه نمی باشد، اما این عدم قرینه بودن گاهی بخاطر تفاوت سرعت بهبود دو طرف صورت می باشد. عدم تقارن چشم ها در اثر اشتباه جراح عارضه ایست که مدتی بعد از عمل خود را نشان می دهد و نباید با عدم قرینگی ابرو ها یا پلک ها اشتباه گرفته شود.

ممکن است بیمار نگرانی هایی در مورد باقی ماندن جای برش به صورت اسکار بر پشت پلک خود داشته باشد. تمامی متخصصان پوست و مو معتقدند که پوست نازک به میزان کمتر و نامحسوس تری اسکار ایجاد می کند. از آن جا که پوست ناحیه پلک نیز نازک ترین بخش پوست است، اگر جراح از تخصص کافی در زمینه برش و بخیه زدن  برخوردار باشد جای اسکار یا برش بر پلک باقی نمی ماند.

خشکی چشم، ضعف و تاری دید جزئی، احساس وجود گردو غبار در چشم، پر بودن مداوم چشم از اشک و سختی در بستن پلک ها از دیگر عوارض بعد از عمل است که یک تا حداکثر دو هفته بعد از جراحی بهبود می یابد. لازم به ذکر است که در صورت بهبود نیافتن عوارض در این مدت و به درازا انجامیدن آن ها، بیمار موظف است به جراح خود مراحعه نماید و برای رفع مشکلات به وجود آمده اقدام نماید.

عوارض احتمالی بعد از عمل

هزینه جراحی بلفاروپلاستی : 

جراحی بلفاروپلاستی طیف گسترده ای از تغییرات را در بر می گیرد. تعیین هزینه این جراحی بر اساس معیار های متفاوتی محاسبه و دریافت می شود.

هزینه بلفاروپلاستی در سال 1400

همان طور که گفته شد  هزینه بلفاروپلاستی با توجه به معیار های مختلفی محاسبه می شود. در بررسی هزینه بلفاروپلاستی در سال 1400 میزان تغییراتی که مد نظر بیمار و یا جراح است، تخصص جراح و کلینیک یا مرکزی که بیمار برای جراحی به آن مراجعه نموده است در هزینه عمل تاثیر می گذارند. مشخص است که هرچه تغییرات مطلوب بیمار پیچیده تر باشد و زمان بیشتری برای جراحی نیاز داشته باشد هزینه عمل بیشتر خواهد بود. همچنین امکاناتی که مرکز جراحی به این نوع جراحی ها اختصاص می دهد و تخصص و خبره بودن جراح نیز در هزینه آن موثر است.

چنان چه بیمار بخواهد اقدامات جانبی در کنار این عمل انجام دهد، مثلا از لیزر برای رفع چروک های پوستی کمک بگیرد روشن است که بر هزینه عمل بلفاروپلاستی تاثیر می گذارد.

کلام آخر

عمل بلفاروپلاستی مانند هر جراحی زیبایی دیگری که در ناحیه صورت انجام می شود از حساسیت بالایی برخوردار است زیرا اصولا اجرای صورت بخاطر نازکی پوست و ظرافت استخوان ها حساس بوده و هرگونه خطا هرچند کوچک در جراحی های از این دست می تواند باعث نا زیبا شدن صورت و کاهش اعتماد به نفس فرد شود. مهم ترین اقدام در این زمینه یافت پزشکی متخصص است که بتواند به طور حرفه ای میزان تغییرات لازم را پیش بینی و طراحی نماید و در حین عمل نیز بدون کوچک ترین خطایی جراحی را به خوبی پیش ببرد. و مراقبت های بعد از جراحی نیز بسیار مهم است و در تاثیر جراحی تاثیر بسزایی دارد.

ممنون از این که تا پایان مقاله با ما همراه بودید. لطفا نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید و در صورت تمایل برای دریافت مشاوره رایگان با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

اشتراک گذاری :

دیدگاه خود را بنویسید

اینستاگرام آوینا

جدیدترین نمونه کارها

گرفتن وقت تلفنی

026۳۴۰۹۲۲۸۲‬‬ - 02634212545

ساعت کاری کلینیک

شنبه تا پنجشنبه - 8:00 - 20:00

ایران کرج

گوهردشت خيابان اصلي (ازادي)نبش يازدهم غربي پلاك ٩