هزینه فیلر زیر چشم

ما در این مقاله سعی داریم شما را با هزینه فیلر زیر چشم آشنا کنیم. سیاهی زیر چشم، فرورفتگی های دایره ای و چین و چروک زیر پلک ناشی از افزایش سن، استفاده مداوم از عینک یا مواردی مانند مشکلات کبدی چهره را خسته و غمگین نشان می دهد. با افزایش سن میزان تیرگی و کبودی زیر چشم بیشتر می شود، زیرا بافت های سلولی به مرور زمان پیر می شوند و روند رشد و جایگزینی سلول های قدیمی مانند افراد جوان نخواهد بود. در ادامه برای آشنا شدن با هزینه فیلر زیر چشم با ما همراه باشید.

فیلر زیر چشم چیست ؟

با افزایش سن و به دلیل عوامل مختلفی مانند استفاده مداوم از عینک، کمبود مواد مغذی خاص یا برخی بیماری های مرتبط با کبد و کلیه، برخی افراد ممکن است دچار فرورفتگی در ناحیه اشکی چشم شوند و این فرورفتگی ها روی پلک پایین چشم ها یک نیم دایره تیره تشکیل می دهند.

پرکننده زیر چشم به عنوان پرکننده برای رفع سیاهی و گودی دور چشم استفاده می شود. فیلر چشم با تزریق زیر پوست چشم قرار می گیرد. جزء پرکننده چشم معمولا اسید هیالورونیک است. البته برخی از پرکننده ها از کلاژن، اسید لاکتیک و کلسیم ساخته می شوند.

استفاده از پرکننده چشم در مدت زمان بسیار کوتاهی بسیار رایج شده است و بسیاری از افراد درمان تزریق فیلر را برای رفع گودی زیر چشم خود انتخاب می کنند. از آنجایی که پرکننده های چشم از مواد طبیعی تولید شده توسط بدن ساخته شده اند، بدن هیچ حساسیت یا واکنش منفی به آن ها نشان نمی دهد. فیلرها سطح رطوبت پوست را حفظ می کنند تا پوست نرم و شاداب شود.

فیلر زیر چشم چیست ؟

انواع فیلر زیر چشم

فیلر های چشم انواع مختلفی دارند که در ادامه به آن ها می پردازیم :

هیالورونیک اسید :

اسید هیالورونیک که یکی از رایج ترین پرکننده های زیر چشم است، به طور طبیعی در بدن یافت می شود و منجر به تحریک کلاژن سازی در پوست می شود، بنابراین به از بین بردن حلقه های سیاه، فرورفتگی ها و خطوط زیر چشم کمک می کند. نتایج بسیار طبیعی است.

اسید پلی ال لاکتیک :

پلی ال لاکتیک اسید ماده ای سازگار با بافت زنده است که کلاژن تولید می کند و در از بین رفتن سیاهی و سیاهی زیر چشم تاثیر گذار است.

هیدروکسی لاپاتیت کلسیم :

هیدروکسی لاپاتیت کلسیم یک پرکننده پوستی زیست سازگار متشکل از فسفات و کلسیم است که به تحریک و تولید کلاژن در پوست کمک می کند، از بافت های همبند محافظت می کند و اثرات حجمی ایجاد می کند.

از بین رفتن سیاهی با تزریق فیلر و ژل چگونه امکان پذیر است ؟

هدف از تزریق فیلر زیر چشم روشن و پرکردن ناحیه اشک یا زیر چشم است که به کاهش چین و چروک و سیاهی زیر چشم کمک می کند. پرکننده های زیر چشم را می توان در نواحی اطراف چشم انجام داد، در ادامه آن ها را بررسی می کنیم :

خطوط پنجه کلاغی :

تزریق فیلر می تواند به اصلاح چین و چروک هایی که از گوشه بیرونی چشم بیرون زده و در هنگام خندیدن و لبخند زدن عمیق تر ظاهر می شوند، کمک کند.

ناحیه اشکی با زیر چشم :

تیرگی و فرورفتگی زیر چشم که از گوشه داخلی چشم شروع شده و تا گونه امتداد می یابد با تزریق ژل برطرف می شود.

چین و چروک زیر چشم :

از آنجایی که پوست زیر چشم حساس و مستعد چین و چروک است، تزریق فیلر می تواند به رفع چین و چروک های ایجاد شده در این ناحیه کمک کند.

برای تزریق فیلر زیر چشم ابتدا نواحی تزریق شده مشخص شده و با مایع پاک کننده استریل می شوند. از یک کرم بی حس کننده برای این ناحیه استفاده می شود و چند دقیقه طول می کشد تا کرم جذب پوست شود و اثر خود را بگذارد. در مرحله بعد، فیلر با استفاده از یک سوزن کوچک، ظریف و با دقت بالا به ناحیه مورد نظر تزریق می شود.

افرادی که پوست ضخیم تر و صاف تری دارند با تزریق فیلر زیر چشم نتایج بهتری دارند و نکته بسیار مهمی که باید در نظر داشته باشید این است که پرکننده ها رنگ زیر چشم را تغییر نمی دهند. تزریق فیلر زیر چشم حدود چند دقیقه طول می کشد و نتایج نهایی تزریق زمانی مشخص می شود که کبودی و تورم زیر چشم برطرف شود.

تزریق فیلر زیر چشم چه مزایایی دارد ؟

تزرق فیلر زیر چشم مانند روش های دیگر دارای مزایایی است که در ادامه با آن ها آشنا می شوید :

 • از بین رفتن گودی زیر چشم
 • با کمترین میزان تهاجم انجام می شود و دوره نقاهت ندارد
 • جوان سازی چشم ها
 • احتمال به وجود آمدن عوارض بسیار پایین
 • از بین رفتن خطوط و چین و چروک های اطراف و زیر چشم ها
 • نتایج فوری
 • حجیم کردن اطراف چشم ها

برای آشنا شدن با جراحی پف زیر چشم به سایت مربوطه مراجعه فرمایید.

نتیجه و مدت ماندگاری فیلر زیر چشم :

فیلر زیر چشم به تدریج جذب پوست می شود و نتایج نهایی زمانی مشخص می شود که کبودی و تورم در ناحیه تزریق از بین برود اما باید در نظر داشته باشید که پرکننده زیر چشم نتیجه دائمی ندارد. برای نتایج ایده آل تر، بهتر است تزریق را تکرار کنید. ماندگاری نتایج به  میزان تیرگی و چین و چروک بستگی دارد، اما حداقل شش ماه دوام خواهد داشت.

پرکننده های اسید هیالورونیک از 9 ماه تا 1 سال ماندگاری دارند. پرکننده های هیدروکسی آپاتیت کلسیم 12 تا 18 ماه دوام خواهند داشت. پرکننده های پلی ال لاکتیک اسید 2 سال عمر می کنند.

آیا تزریق فیلر زیر چشم روشی ایمن است ؟

پرکننده های اسید هیالورونیک زیر چشم مورد تایید سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) هستند و بنابراین تزریق فیلر زیر چشم یک روش کاملا بی خطر است، به خصوص اگر توسط پزشک با تجربه و صحیح انجام شود، زیرا این تزریق هرگز نباید انجام شود. به رگ های خونی تزریق می شود زیرا می تواند عوارض جانبی بسیار خطرناکی مانند کوری ایجاد کند. به همین دلیل گفته می شود برای حفظ ایمنی بیشتر، افرادی که به پرکننده ها حساسیت دارند یا عفونت در ناحیه تزریق دارند باید از این روش اجتناب کنند.

انواع فیلر زیر چشم

هزینه فیلر زیر چشم

هزینه تزریق ژل در افراد مختلف متفاوت است و با توجه به عوامل و پارامترهایی مانند: نوع فیلر، دوز تزریق فیلر، میزان چین و چروک یا سیاهی زیر چشم، حقوق پزشک، هزینه درمانگاه و موقعیت جغرافیایی تعیین می شود. شرکت در جلسات مشاوره قبل از تزریق فیلر به شما کمک می کند تا در مورد جزئیات این روش از جمله هزینه نهایی اطلاعات کسب کنید.

آیا فیلر زیر چشم محدودیت سنی دارد ؟

در واقع تزریق فیلر زیر چشم محدودیت سنی ندارد و افراد بالای 18 سال می توانند از مزایای این روش بهره مند شوند. با این حال، افرادی که سالخورده، پوست نازک و یا کیسه های زیادی زیر چشم دارند، توصیه می شود در مورد اثربخشی تزریق با پزشک مشورت کنند.

مراقبت های قبل از تزریق فیلر زیر چشم :

پر کردن زیر چشم نیاز به آمادگی خاصی ندارد، با این حال رعایت یک سری نکات می تواند به افزایش ایمنی این عمل کمک کند. چند روز قبل از تزریق باید از مصرف داروهای ضد انعقاد مانند آسپرین، ژلوفن و نوافن و همچنین داروهای ضد التهاب خودداری شود، زیرا این داروها احتمال بروز عوارض بعد از تزریق را افزایش می دهند. توصیه می شود قبل از تزریق لیستی از داروهایی که مصرف می کنید به پزشک ارائه دهید تا در صورت لزوم تغییرات دارویی ایجاد شود.

1 تا 2 هفته قبل از تزریق فیلر از سیگار کشیدن و نوشیدن الکل خودداری کنید. بهتر است قبل از تزریق یک رژیم غذایی سالم داشته باشید تا به سرعت بخشیدن به روند بهبودی کمک کنید.

بعد از تزریق فیلر باید چه مراقبت هایی انجام دهید ؟

پرکردن زیر چشم یک عمل سرپایی است، بدون بیهوشی انجام می شود و شما در همان روز به خانه می روید و می توانید کارهای روزانه خود را انجام دهید. پس از تزریق ممکن است علائمی مانند کبودی و تورم در ناحیه مشاهده شود که کاملا طبیعی است و پس از چند ساعت تا چند روز برطرف می شود. در ادامه با مراقبت های بعد از تزریق فیلر زیر چشم آشنا می شوید :

 • مصرف سیگار و الکل را به حداقل برسانید.
 • حداقل به مدت 2 روز از اعمال فشار، لمس یا ماساژ محل تزریق خودداری کنید. چنین اقداماتی می تواند مواد تزریق شده را پخش کند و باعث نامتقارن شدن نتایج شود.
 • برای از بین بردن تورم و کبودی می توانید از کیسه یخ استفاده کنید. نکته مهمی که باید در نظر داشته باشید این است که کمپرس را مستقیماً روی پوست قرار ندهید و حتما از حوله یا پارچه استفاده کنید.
 • تا 2 هفته بعد از تزریق از روش های پاکسازی صورت یا ماساژ استفاده نکنید.
 • به مدت 48 ساعت پس از تزریق فیلر، با قوس باز بخوابید و سر خود را تا حد امکان بالا نگه دارید تا خطر تورم و التهاب به حداقل برسد.
 • توصیه می شود تا چند روز پس از تزریق در معرض نور مستقیم خورشید یا محیط های بسیار گرم مانند سونا قرار نگیرید.
 • از فعالیت های بدنی شدید که شامل خم شدن و صاف کردن یا ورزش می شود باید حداقل به مدت 48 ساعت اجتناب شود.
 • در 24 ساعت اول تزریق، از شستن چشم خودداری کنید.

شرایط تزریق فیلر زیر چشم :

در روزهای منتهی به درمان از مصرف الکل و داروهای رقیق کننده خون مانند آسپرین خودداری کنید. تزریق فیلر زیر چشم عملا بدون درد است و حدود 30 دقیقه طول می کشد. با تزریق بی حس کننده موضعی می توان تزریق را تسهیل کرد.
پس از ارزیابی و علامت گذاری محل درمان، پوست تمیز می شود تا خطر عفونت کاهش یابد. سپس یک سوزن بسیار ظریف به آرامی زیر پوست وارد می شود تا ناحیه توخالی را پر کند. سوزن فیلر را به صورت ملایم و صاف به زیر پوست تزریق می کند و با میانگین 3 تا 5 تزریق در هر طرف، بی نظمی های بافتی این ناحیه را صاف می کند.
پس از تزریق می توان ماساژ ملایمی برای صاف کردن ناحیه انجام داد. تنها کاری که باید بعد از آن انجام دهید یخ است و از فعالیت شدید تا 24 ساعت آینده خودداری کنید.

چه افرادی می توانند فیلر زیر چشم را انجام دهند ؟

سیاهی زیر چشم ژنتیکی است، اما عواملی مانند افزایش سن، کمبود خواب، مصرف ناکافی آب یا وجود رگ‌های خونی می‌توانند دخیل باشند. از آنجایی که تزریق فیلر زیر چشم روشی بی خطر و کم خطر است، هر فردی که از تیرگی یا گودی زیر چشم ناراضی است می تواند با مشورت پزشک از مزایای این روش بهره مند شود. امکان دارد فیلر زیر چشم در مواردی ممنوع باشد که این موارد عبارتند از :

 • افراد مبتلا به دیابت
 • افراد مبتلا به مشکلات خونریزی
 • افراد زیر 18 سال
 • افرادی که نسبت به مواد تشکیل دهنده فیلرها حساسیت دارند
 • خانم های باردار و شیرده
 • افراد مبتلا به بیماری های خود ایمنی

عوارض فیلر زیر چشم

تزریق فیلر زیر چشم با درصد ایمنی بالایی انجام می شود و احتمال عارضه آن بسیار کم است. با این حال، از آنجایی که بدن هر فردی نسبت به معرفی فیلرها واکنش متفاوتی نشان می دهد، امکان دارد عوارضی به وجود بیاید. ورم و کبودی که بعد از گذشت چند ساعت تا چند روز برطرف می شود. قرمز شدن ناحیه تزریق یکی از عوارض فیلر است. پف کردگی زیر چشم، در صورتی که تزریق در نزدیکی سطح پوست انجام شود. عفونت در موارد نادر یکی دیگر از عوارض فیلر است. اگر که تزریق فیلر توسط پزشک متخصص و با تجربه انجام شود و تمامی توصیه ها و مراقبت های پزشک پس از درمان را رعایت کنید، احتمال بروز عوارض جانبی به حداقل می رسد.

مارک‌های فیلر زیر چشم :

تزریق فیلر چشم، روشی برای رفع تیرگی ها و چین و چروک چشم است. انواع فیلر چشم با برندهای مختلف تولید می‌شود. اما به طور معمول در تمام فیلرها از اسید هیالورونیک استفاده شده است. این ترکیب تناقضی با ترکیب شیمیایی بدن ندارد و با استفاده‌ی طولانی عارضه‌ای را ایجاد نمی‌کند. بهترین برند فیلر زیر چشم شامل موارد زیر است:

فیلر زیر چشم ژوویدرم :

فیلر زیر چشم ژوویدرم توانایی از بین بردن چروک‌های معمولی و عمیق را به مدت 6 تا 18 ماه دارد و می‌تواند با از بین بردن چروک‌ها چهره را شاداب و جوان کند. این محصول می‌تواند به عنوان یک راه حل تاثیر گذار برای از بین بردن چین و چروک‌های عمیق باشد چون در زمان انعطاف خندیدن و گریه کردن پوست حالت طبیعی خود را حفظ می‌کند.

فیلر زیر چشم تنوسیال :

فیلر زیر چشم تنوسیال یک شیوه موثر برای از بین بردن چین و چروک صورت و برگرداندن ظاهر جوان به چهره فرد است. با تزریق این ماده کلاژن و اسید هیالورونیک پوست تامین می‌شود و به همین دلیل چهره شاداب و جوان می‌شود.

فیلر زیر چشم استایلج :

کسانی که می‌خواهند بهترین مارک فیلر زیر چشم را انتخاب کنند باید فیلر زیر چشم استایلج را هم در نظر داشته باشند. استفاده از این برند موجب از بین رفتن سیاهی و چروک اطراف چشم می‌شود و سلامت آن برای افراد بالای 21 سال تایید شده است. همچنین این ژل می‌تواند برای پر کردن گودی و لیفت اطراف چشم مورد استفاده قرار بگیرد. عکس های فیلر زیر چشم میزان تاثیرگذاری این روش را بعد از تزریق نشان می‌دهد.

آیا فیلر زیر چشم درد دارد ؟

از آنجایی که پرکردن زیر چشم با استفاده از سوزن های بسیار ظریف و باریک انجام می شود، معمولاً دردی احساس نمی شود و با نفوذ سوزن به پوست، امکان دارد با احساس سوزش خفیفی همراه باشد. در واقع درد متوسط ​​است. که قابل تحمل است اما از آنجایی که آستانه تحمل درد در افراد متفاوت است و برخی از افراد پوست نازک‌تر و حساس‌تری دارند، پزشک امکان دارد از کرم بی حسی کننده در ناحیه تزریق استفاده کند تا راحتی بیشتری را ایجاد کند.

عوارض فیلر زیر چشم

کلام آخر

قبل از انجام تزریق فیلر زیر چشم از افراد با تجربه کمک بگیرید و سعی کنید بهترین کلینیک و بهترین پزشک را برای جراحی انتخاب کنید. ممنون از این که تا آخر این مقاله همراه ما بودید. نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonمشاوره رایگان (کلیک کنید)