تلفن کلینیک: 02634092282‬‬

تلفن مشاوره رایگان : 09120914348

کرج :گوهردشت ، خيابان آزادي، نبش يازدهم غربي، پلاك ٩

 

 

کربوکسی تراپی شکم

کربوکسی تراپی شکم

کربوکسی تراپی شکم

ما در این مقاله سعی داریم ما را با کربوکسی تراپی شکم آشنا کنیم. با ورزش کردن و گرفتن رژیم غذایی افراد می توانند بخش کمی از چربی ها شکم خود را از بین ببرند و به دنبال روشی برای از بین بردن این چربی ها هستند که یکی از این روش ها کربوکسی تراپی شکم است. کربوکسی تراپی شکم راهی برای از بین بردن این چربی ها است. در ادامه برای آشنا شدن با کربوکسی تراپی شکم با ما همراه باشید.

کربوکسی تراپی شکم چیست ؟

چربی شکم همیشه یک مهمان ناخواسته در بدن ما است، حتی پس از یک دوره رژیم های غذایی حرفه ای و سخت و ورزش های شدید. کربوکسی تراپی شکم روشی معجزه آسا است که به ما کمک می کند گامی محکم در جهت سلامت و زیبایی بدن خود برداریم. کربوکسی تراپی شکم می تواند چربی اطراف معده را کم کند. در حالی که این تغییرات مقدار زیادی چربی را از بین نمی برد، اما بهترین راه برای خلاص شدن از شر چربی های سرسخت باقی مانده از رژیم غذایی و ورزش است.

کربوکسی تراپی یک روش کاهش وزن غیر تهاجمی است که می تواند فرآیند چربی سوزی را بدون ایجاد اسکار یا اثرات پوستی سرعت بخشد. هنگامی که دی اکسید کربن به چربی ذخیره شده در بدن تزریق می شود، از طریق یک واکنش شیمیایی به اسید کربنیک تبدیل می شود. اسید کربنیک ترکیبی حاوی کربن است که با چربی ها واکنش داده و شکل آن ها را تغییر می دهد، آنها را حل می کند و در نهایت آزاد می کند. کربوکسی تراپی شکم باعث افزایش متابولیسم و ​​جریان خون به محل تزریق و بیشتر شدن دفع چربی از این ناحیه از بدن می شود.

کربوکسی تراپی شکم چیست ؟

مراحل کربوکسی تراپی شکم :

برای شروع فرآیند کربوکسی تراپی، اولین قدم این است که با یک متخصص پوست معتبر یا یک دکتر مو یا زیبایی مشورت کنید. پزشک مقدار دی اکسید کربن مورد نیاز برای تزریق را با بررسی نواحی که می خواهید کربوکسی تراپی انجام دهید، تعیین می کند. معاینه اولیه شامل چند جلسه درمانی است که حدود 10 تا 15 دقیقه طول می کشد.

در طی جلسات کربوکسی تراپی شکم، گاز دی اکسید کربن با سوزن گیج به ناحیه مورد نظر تزریق می شود و واکنش های حذف چربی آغاز می شود. این روش ساده کاملا بدون درد خواهد بود و نیازی به استراحت و دوره نقاهت خاصی ندارد.

کربوکسی تراپی شکم به جلسات درمانی حداقل شش ماهه نیاز دارد. در طول روش درمان، کاندید کربوکسی تراپی شکم باید تحت نظر پزشک باشد. برخی افراد کربوکسی تراپی را برای جوان سازی پوست در نواحی مختلف انجام می دهند. این روش باعث افزایش متابولیسم و ​​جریان خون برای زیبایی و شادابی پوست می شود.

دلیل ایجاد چربی زیر شکم چیست ؟

دلایل مختلفی برای تشکیل چربی شکم وجود دارد که هر کدام به سبک زندگی افراد بستگی دارد. در واقع جنسیت و بیشتر شدن سن از جمله عوامل موثر در تولید این چربی هستند و تغذیه مهمترین عامل است.

یکی از دلایل اصلی که امروزه استفاده از کربوکسی تراپی شکم بیشتر شده است سبک زندگی است. افراد کم تحرک هرگز نمی توانند از شر چربی خلاص شوند. با ورزش منظم، امکان دارد این چربی ها از بین نرود.

پرخوری یکی از عوامل موثر بر چربی زیر شکم است. رژیم غذایی ناسالم در این زمینه موثرتر است در حالی که فست فودها و غذاهای چرب می توانند در بیشتر شدن چربی شکم موثر باشند. اگرچه برخی افراد ژنتیک را در تولید چربی شکم موثر می دانند، اما می توان آن را از طریق رژیم غذایی سالم و ورزش کنترل کرد.

کاندیدایکسانی مناسب برای انجام کربوکسی تراپی :

این عمل تهاجمی نیست و عوارض خاصی هم به همراه ندارد، انجام آن برای تمامی افراد بلامانع است. در ادامه با کاندیدای مناسب برای کربوکسی تراپی شکم آشنا می شود :

 • افرادی که مشکلات مغزی یا صرع دارند.
 • کسانی که مشکل کلیوی دارند و یا دیالیز می کنند.
 • افرادی که دوره شیمی درمانی را پشت سر می گذارند.
 • زنانی که باردار یا شیرده هستند.
 • کسانی که زخم فعال در ناحیه تحت درمان دارند.

روش اجرای کربوکسی تراپی شکم چگونه است ؟ 

پزشک ابتدا با بررسی نواحی چربی زیر شکم، میزان دی اکسید کربن تزریقی را تعیین می کند. پس از آن، هر جلسه درمانی بین 10 تا 15 دقیقه طول می کشد. در این مدت گاز دی اکسید کربن با سوزن گیج به این ناحیه تزریق می شود و در نهایت واکنش زیر پوست انجام می شود. در این روش روشی ساده وجود دارد که نیازی به استراحت ندارد و درمان بدون درد خواهد بود. توجه داشته باشید که این درمان به جلسات درمانی حداقل شش ماهه نیاز دارد و در طول درمان باید تحت نظر پزشک باشد.

برخی افراد از این روش درمانی برای جوان سازی پوست استفاده می کنند و به همین دلیل بیشتر این روش فقط برای زیبایی استفاده خواهد شد. اگرچه کربوکسی تراپی برای شکم می تواند برای کاهش وزن موثر باشد، اما بهتر است این روش با ورزش و رژیم غذایی موثر تکمیل شود. با تزریق دی اکسید کربن به بدن جریان آن در این ناحیه بیشتر می شود و در نتیجه پوست جوان به نظر می رسد و تیرگی و چین و چروک از بین می رود.

مزایای کربوکسی تراپی شکم :

استفاده از کربوکسی تراپی شکم نسبت به روش های دیگر اولویت دارد زیرا بدون محدودیت برای افراد با رنگ پوست های مختلف قابل انجام است. این روش به مبارزه با سلولیت کمک می کند و هزینه های درمان آن بسیار کمتر از روش های دیگر است. کربوکسی تراپی شکم نیازی به بیهوشی، بستری شدن و حتی استراحت پس از درمان ندارد و در واقع یک درمان ساده است.

با پیشرفت علم و فناوری، بسیاری از درمان ها ایمن شدند و کربوکسی تراپی یکی از آن ها است. امکان دارد بعد از درمان احساس عجیبی در ناحیه شکم ایجاد شود که گاهی باعث کبودی و قرمزی این قسمت از پوست می شود، اما این درمان ساده است و به همین دلیل فقط به مراقبت های پس از درمان برای مدت کوتاهی نیاز دارد.

کربوکسی تراپی شکم چه عوارضی دارد ؟

کربوکسی تراپی مانند روش های دیگر دارای مزایا و عوارضی است که این عوارض موقت هستند و بعد از مدتی از بین می روند. در ادامه به آن ها می پردازیم :

 • احساس وجود هوا در زیر پوست یکی از عوارض کربوکسی تراپی است.
 • انجام کربوکسی تراپی برای لاغری دردی ندارد اما امکان دارد شخص در نزدیکی محل تزریق احساس سوزش کند.
 • به خاطر بیشتر شدن جریان خون موضع، اطراف محل تزریق امکان دارد به مدت 10 تا 20 دقیقه گرم تر باقی بماند.
 • خون مردگی یکی از عوارض کربوکسی تراپی شکم است.
 • یکی دیگر از عوارض کربوکسی تراپی شکم سنگینی است.

تعداد جلسات کربوکسی تراپی شکم

برای از بین بردن کامل سلولیت با کربوکسی تراپی باید 15 تا 20 جلسه کربوکسی تراپی انجام شود. تعداد دقیق جلسات بستگی به تشخیص پزشک دارد. این برای یک هفته کافی است. اکثر افراد پس از 5 جلسه تزریق، تغییر مثبتی را احساس می کنند. مدت زمان تزریق در هر جلسه بین 10 تا 15 دقیقه طول می کشد.

اگر فردی روش  تزریق را کامل کند و به ورزش ادامه دهد و رژیم غذایی مناسبی داشته باشد، می تواند کربوکسی تراپی را برای چندین سال ادامه دهد. دی اکسید کربن برای سلول های چربی یک ترکیب سمی مرتبط با سلول است. چربی های واکنش نشان داده باعث ترکیدن و ناپدید شدن آن ها می شوند.

کربوکسی تراپی شکم چه فوایدی دارد ؟

کربوکسی تراپی شکم و از بین رفتن سلولیت می تواند فواید زیادی داشته باشد که در ادامه با آن ها آشنا می شوید :

 • کربوکسی تراپی باعث بهبودی در سلولیت ها می شود.
 • اگر از عمل جراحی لیپوماتیک برای لاغری استفاده کردید برای یکنواخت کردن چربی ها می توانید از کربوکسی تراپی استفاده کنید.
 • برای همه  پوست ها می توان از کربوکسی تراپی استفاده کرد.
 • در کربوکسی تراپی گاز دی اکسید کربن به بافت های چربی زیر پوست تزریق می شود که باعث به آب شدن چربی ها می شود می توان از آن برای نواحی مختلف بدن مثل ران، بازو، شکم، پا و معده استفاده کرد.
 • چربی را به صورت ناحیه ای هدف قرار می دهد و برای همه نواحی بدن مثل ران، بازو، شکم، پا، معده قابل استفاده است.
 • گاز دی اکسید کربن برای سلول های چربی نوعی ترکیب سمی محسوب می شود که با سلول های چربی واکنش می دهد و باعث ترکیدن و از بین رفتن آن ها می شود.
 • با بالا رفتن جریان خون اکسیژن بیشتری در اختیار سلول ها قرار می گیرد. دی اکسید کربن تولید شده از راه ریه ها دفع می شود. با بالارفتن میزان اکسیژن سوخت و ساز بدن هم بالا می رود و این موضوع باعث لاغری و حذف سلول های چربی می شود.
 • افرادی که برای لاغری از عمل جراحی لیپوماتیک استفاده می کنند، برای یکنواخت کردن چربی ها می توانند از کربوکسی تراپی استفاده کنند.
 • پس از 5 جلسه تزریق می توان کم شدن سایز و لاغری را احساس کرد.

تعداد جلسات کربوکسی تراپی شکم

آیا کربوکسی تراپی درد دارد ؟

قبل از کربوکسی تراپی از کرم بی حس کننده مخصوص استفاده می شود. در طول درمان  امکان دارد متوجه درجاتی از فشار، خارش، سوزن سوزن شدن یا گرما شوید که هیچ کدام درد زیادی ایجاد نمی کنند و قابل تحمل نیستند. سوزنی که برای تزریق دی اکسید کربن استفاده می شود بسیار ظریف است. اگر پزشک مهارت و تخصص لازم برای انجام این عمل را داشته باشد، به خوبی می داند که سوزن را در کدام ناحیه از بدن باید وارد کند تا هم درد و هم اثربخشی درمان به حداقل برسد. به همین خاطر است که برای انجام هر عمل زیبایی، هر چند کوچک، باید به بهترین مراکز با بهترین متخصصان مراجعه کنید.

از چه ناحیه هایی از بدن برای کربوکسی تراپی استفاده می شود ؟

این روش تهاجمی نیست و با استفاده از یک روش طبیعی مشکلات پوستی را از بین می برد، از آن می توان برای بسیاری از قسمت های بدن استفاده کرد.

کربوکسی تراپی زیر چشم :

به حداقل رساندن گودی زیر چشم یکی از رایج ترین کاربردهای کربوکسی تراپی است. دکتر آجایا کاشیاپ، جراح پلاستیک در دهلی نو، به RealSelf گفت فقدان اکسیژن کافی به پوست پلک پایین باعث ظاهر شدن پوست آبی می شود. او گفت با تزریق مقدار کمی دی اکسید کربن به مناطق آسیب دیده، جریان خون بیشتر می شود و شبکه های مویرگی بهبود می یابد.

کربوکسی تراپی برای جای جوش :

در صورت اسکار، جوش و افتادگی پوست کربوکسی تراپی با هدف تسریع روند بهبودی انجام می شود. دکتر جام هسکت توضیح می دهد این درمان روند بهبودی را دوباره آغاز می کند و گردش خون را در ناحیه تحت درمان بیشتر می شود. برخی از پزشکان می گویند که ترکیب کربوکسی تراپی با تزریق پلاسمای غنی از پلاکت و میکرونیدلینگ می تواند نتایج را بهتر کند.

کربوکسی تراپی شکم و پهلو :

کربوکسی تراپی گاهی اوقات به عنوان جایگزینی برای جراحی لیپوساکشن برای کم شدن چربی استفاده می شود. نکته مهم در مورد این درمان این است که طبق مطالعات، نتیجه این درمان کاهش وزن دائمی نیست. کربوکسی تراپی فقط برای تجزیه سلول های چربی عمل می کند، نه از بین بردن آن ها.

کربوکسی تراپی ترک پوستی :

این روش یکی از بهترین روش ها برای درمان شقاق پوستی بعد از زایمان است. این عمل باعث ایجاد مویرگ های جدید در ناحیه تحت درمان می شود. این عمل باعث بیشتر شدن گردش خون و میزان مواد مغذی و اکسیژن به ناحیه استریا می شود که باعث کلاژن سازی و ترمیم پوست در نواحی ترک حاملگی می شود.

نکات مهم کربوکسی تراپی شکم

برای این که نتیجه مناسبی از این روش بگیرید باید مراقبت هایی را انجام دهید که در ادامه با مراقبت های کربوکسی تراپی آشنا می شوید :

 • تا 30 روز پس از کربوکسی تراپی در معرض نور مستقیم خورشید قرار نگیرید.
 • تا 4 ساعت پس از تزریق از دوش گرفتن و آوردن رطوبت به نواحی تزریق شده خودداری کنید.
 • این تزریق مانند هر تزریق دیگری اثراتی مانند کبودی دارد که پس از 2 تا 3 ساعت از بین می رود.
 • تا 24 ساعت پس از تزریق از دوش آب سرد استفاده نکنید.
 • اگر پس از تزریق کربوکسی تراپی، پزشک تشخیص داد که نیاز به معاینه دارید، به او مراجعه کنید و چکاپ را نادیده نگیرید.
 • تا یک مدت از انجام ورزش های سخت و سنگین پرهیز کنید.
 • بی حسی در اثر تزریق پس از 30 دقیقه از بین می رود.
 • مدت زمان مورد نیاز کربوکسی تراپی برای هر شخص 10  تا 15 دقیقه است. زمان دقیق به قسمتی که قرار است تزریق در آن انجام شود متفاوت است.
 • از کرم ها و داروهایی که پزشک متخصص برای شما تجویز می کند استفاده کنید و به طور کامل آن ها را مصرف کنید.

نکات مهم کربوکسی تراپی شکم

کلام آخر

برای انجام کربوکسی تراپی از افراد با تجربه کمک بگیرید و سعی کنید با آگاهی و تحقیق دست به انجام این روش بزنید. ممنون از این که تا آخر این مقاله همراه ما بودید. نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

اشتراک گذاری :

دیدگاه خود را بنویسید

اینستاگرام آوینا

جدیدترین نمونه کارها

گرفتن وقت تلفنی

026۳۴۰۹۲۲۸۲‬‬ - 02634212545

ساعت کاری کلینیک

شنبه تا پنجشنبه - 8:00 - 20:00

ایران کرج

گوهردشت خيابان اصلي (ازادي)نبش يازدهم غربي پلاك ٩