تکنیک های کاشت ریش

ما در این مقاله سعی داریم ما را با کاشت خط ریش آشنا کنیم. اکثر آقایان به داشتن ریش و سبیل پر پشت علاقه دارند و از ریزش و کم پشتی ریش رنج می برند. اما باید گفت امروزه با پیشرفت تکنولوژی می توان برای همیشه با کاشت ریش خداحافظی کرد. داشتن ریش و سبیل از جلوه های زیبایی صورت مردان محسوب می شود. با کاشت ریش و سبیل همه می توانند ریش و سبیل پرپشت و زیبا داشته باشند.

کاشت ریش چیست ؟

یکی از مهم ترین ویژگی ها و جذابیت های کردان داشتن ریش منظم و پرپشت است. ریش در چهره افراد تاثیر زیادی دارد و عدم تناسب یا کم پشت بودن و ریزش بعضی از نقاط آن می تواند در چهره افراد تاثیر منفی بگذارد که این افراد نیاز به کاشت ریش دارند. کاشت ریش یک روش پیوند مو است که جراح مو ریش را با استفاده از روش استخراج واحد فولیکولی و ابزارهای خاص می کارد. کاشت ریش را می توان هر روشی که باعث می شود یک ریش جدید شکل بگیرد و باعث تقویت ریش های موجود شود نسبت داد.

برای این عمل ساخت مجدد ریش جراح موهای فرق سر را در ناحیه از صورت یک به یک می کارد. استفاده از مو ریش به عنوان یک روش تجدید شونده در برخی از کلینیک ها استفاده نمی شود. کاشت ریش یک روش حساس است و برای انجام آن توصیه می شود تا از جدیدترین روش کاشت مو کمک گرفته شود تا با ریسک پایین درمان و بدون آسیب نتیجه عالی درمان مثل تراکم بالای ریش و حالت طبیعی را برای افراد به همراه داشته باشد که باید از کاشت سوپر کاشت برای کاشت ریش استفاده کرد.

کاشت ریش چیست ؟

چگونگی انجام کاشت ریش :

روش کاشت ریش در بهترین کلینیک کاشت ریش به این صورت است که قبل از شروع کاشت مرحله آماده سازی مو که شامل شست و شو ناحیه اهدا کننده که بهترین ناحیه برای اهدا پشت سر یا طرفین سر به فاصله گوش تا گوش دیگر می باشد. در این ناحیه با استفاده از بی حسی موضعی پوست سر بی حس می شود. با استفاده از سورن های مخصوص دستگاه سوپر کاشت استخراج گرافت ها آغاز شده و بعد از پایان برداشت ناحیه مو از آن جا برداشت می شود با استفاده از یک پوشش ضد عفونی بسته خواهد شد. این مرحله بین 1 تا 3 ساعت طول می کشد اما مدت زمان این مرحله به تعداد گرافت های مورد نیاز بستگی دارد.

مرحله بعد از جایگذاری مو می باشد. قبل از انجام این کار محل هایی که باید گرافت ها کاشته شوند مشخص می شود. سپس برش هایی کوچک بر روی پوست ایجاد می شود و گرافت های مو با الگویی منظم و طبق موها و بر اساس تراکمی که در ریش وجود دارد کاشته می شود. این مرحله می تواند بین 1 تا 3 ساعت زمان ببرد. در بیشتر کاشت موها جراح مو را از پشت سر بر می دارد که این ناحیه را ناحیه اعطا کننده می نامند و آن را در قسمتی که نیاز است می کارد. موهای این منطقه از سر مقاوم است و قابلیت و توان اینکه کاشت شود را دارد.

همه بیماران موی کافی در این نواحی دهنده ندارند و بعضی امکان دارد حتی موی فرق سر نیز نداشته باشد. موی بدن مانند بازوها، ران ها و قفسه سینه بهترین ناحیه برای برداشته شدن و کاشت در ناحیه مورد نظر است. در مواقعی امکان دارد در این نواحی افراد مو نداشته باشند و بادی از قسمت های دیگر صورت برداشته شود و در ناحیه دیگر صورت کاشته شود. کاشت ریش در مردانی کارایی دارد که فقط فاقد ریش هستند. بیمارانی که داءالثعلب دارند برای مثال هیچ مویی در هیچ جای بدنشان نیست و نمی توانند از این روش استفاده کنند.

دلیل ریزش ریش چیست ؟

ریزش مو در قسمت ریش می تواند دلایلی داشته باشد که از جمله این دلایل کم پشتی و یا ریزش مو در قسمت آقایان می توانید بیماری های قارچی در پوست و مو باشد. یکی دیگر از دلایل ریزش ریش استرس ها و تنش های روز مره، شنیده خبر و حوادث ناگوار است که باعث ریزش موی سکه ای در ریش آقایان می شود. کچلی ریش یکی دیگر از اتفاق عایی است که امکان دارد برای آقایان به وجود بیاید. در این شکل از ریزش مو در قمست هایی مانند چانه و گردن دچار ریزش می شود و با ایجاد زخم های بر افروخته و متورم اتفاق می افتد.

علت کاشت ریش : 

اکثر مردان علاقه دارند ریش مردانه و ضخیمی داشته باشند. داشتن این چنین ریشی می تواند ظاهر بیشتر مردان به خصوص در جوانی و یا میانسالی را بهبود بخشد و به ان ها احساس قدرت و مردانگی بدهد. اکثر مردان علاقه دارند که ریشی پرپشت و زیبا داشته باشند اما این اتفاق برای همه مردان میسر نیست و به دلایل مختلف امکان دارد بیشتر مردان جوان دچار ریزش ریش یا اصلاح ریزش مو صورت شوند.

بعضی ها از همان اول به دلایل مختلفی مانند ارث و یا عملکرد هورمون ها ریش پرپشت و ضخیمی نداشته باشند. هر فردی امکان رشد ریش پر را ندارد. کسانی که دچار این مشکلات هستند با استفاده از عمل کاشت ریش می توانند صاحب ریش پرپشت و مردانه شوند. کم پشت بودن ریش امکان دارد در بسیاری از مردان حسی بد ایجاد کرده و از این مسئله دچار ناراحتی و یا افسردگی شوند.

اگر شما هم دچار کم پشت شدن و یا ریزش ریش شدند می توانند به بهترین کلینیک کاشت ریش مراجعه کنند. با کاشت ریش صاحب ریش ضخیم و مردانه و زیبا می شوید و دیگر نگران کمبود موهای ریش و کم پشت بودن و یا طاسی ناحیه ای از این بخش از صورت نمی شوید. با استفاده از روش هایی مثل سوپر کاشت یا SUT کاشت ریش به راحتی انجام می شود و گرافت های مو در روش SUT با استفاده از دستگاه های مجهز و پیشرفته از ناحیه اهدا کننده فولیکول های مو جدا شده و در ناحیه ریش که بخش دریافت کننده فولیکول های مو است کاشته می شوند.

چه کسانی می توانند کاشت ریش انجام دهند ؟

هر فردی که بخواهد موهای ضخیم و پر تر داشته باشند می توانند کاشت ریش انجام دهند. می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی کاشت مو این درمان را برای ریش های خود انجام دهید. همه کلینیک های کاشت مو عمل کاشت ریش و سبیل را انجام نمی دهد و یا توسط پزشکان متخصص این کار صورت نمی گیرد. امکانات و متدهای بعضی از کلینیک ها بروز نبوده است و امکان دارد نتیجه نهایی دلخواه را از انجام کاشت ریش به دست نیاورید. تحقیق و بررسی در این زمینه اهمیت دارد.

بسیاری از مردانی که دچار ریزش مو در ناحیه ریش شدند مانند ریزش مو سکه ای و دچار آسیب های جدی و و یا سوختگی در این ناحیه از صورت شدند می توانند کاندید این عمل شوند. عمل کاشت ریش مزایای متعددی دارد از جمله اینکه در صورت انجام صحیح آن و داشتن مهارت پزشک جراح نتیجه طبیعی خواهد داشت و مانند خط ریش طبیعی به نظر می رسد.

کاشت ریش در گذشته با استفاده از از روش هایی مثل پیوند واحد فولیکولار و یا برداشت واحد فولیکولار صورت می گرد اما امروزه با استفاده از روش SUT نیازی به استفاده از روش های قدیمی نیست. قبلا مردانی که علاقه داشتند اقدام به کاشت مو سر با استفاده از روش FUE کنند در مواردی که بانک مو آن ها ضعیف و برای عمل مناسب نبود از موهای ریش برای پیوند موی سر آن ها استفاده می شد.

بهترین کلینیک کاشت ریش :

 • استفاده از پیشرفته‌ترین لوازم و دستگاه‌های کاشت مو
 • انجام کاشت به روش‌های FUT، FIT، SUT، BHT، micro FIT
 • بهره گیری از حاذق‌ترین و ماهرترین متخصصان کاشت مو در ایران
 • بهره گیری از کادر درمانی مجرب
 • ارائه‌ی ضمانت نامه‌ی کتبی کاشت موی سر و صورت

دلیل ریزش ریش چیست ؟

مزایا کاشت ریش :

کاشت ریش مزایایی دارد که در ادامه به آن می پردازیم :

کنترل کامل برای زیبایی :

شما می توانید هر نوع مدلی که دوست دارید به ریش خود بدهید و باید قبل از عمل مدل دلخواه خود را به پزشک نشان دهید که طبق آن کاشت ریش انجام دهد.

به وجود آمدن عشق و جذابیت بیشتر :

تحقیقات نشان می دهد که خانم ها از مردانی که موی صورت آن ها پرپشت و مرتب باشد خوششان می آید و اینطور مردان برای خانم ها جذاب هستند و از نظر جنسی بیشتر جذب اینطور مردان می شوند. مردان نیز مردان ریش دار را مردانه می دانند و صحبت های آن ها تاثیرگذار است.

حداقل درد :

برش هایی روی صورت شما برای کاشت ریش ایجاد شده به قدری ریز است که اصلا درد آن احساس نمی شود و از بی حسی موضعی برای این کار استفاده می شود. فقط برای زدن آمپول بی حسی به صورت امکان دارد کمی احساس در کنید.

بهبود سریع :

کاشت ریش در کلینیک امکان دارد بین 4 تا 5 ساعت زمان ببرد و بعد از گذشت چند روز تورم و قرمزی به وجود آمده از بین برود. در موارد نادر امکان دارد در یک جلسه کار به طور کامل انجام نشود و نیاز باشد در دو جلسه کار انجام شود.

اصلاح ریش :

فولیکول های مو جدید به طور دائمی کاشت می شوند به همین دلیل ریبش شما مثل بقیه افراد رشد می کنند و قابل اصلاح و حالت دهی می باشد.

درمان واقعی :

کاشت ریش تنها روش درمانی دائم و موثر است.

معایب کاشت ریش

کاتش ریش مانند روش های دیگر دارای مزایا و معایبی است که در ادامه با معایبی کاشت ریش آشنا می شود :

پیوند مو از جای دیگر :

اکثر مواقع برای کاشت ریش از موهای پشت سر استفاده می شود. موهای کمی نازک تر از ریش صورت هستند اما در کل تکه های طاس را می پوشاند و قابل دیدن نخواهد بود.

ریزش مو بعد از چند هفته :

موهای کاشته شده در ریش بعد از 2 تا 3 هفته ریزش می کند اما این عوارض کاشت ریش طبیعی و موقت می باشد و بعد از مدت تعیین شده توسط پزشک رشد موها شروع شده و روند طبیعی را طی می کند.

کاهش ذخیره بانک مو :

مناسب ترین فولیکول ها برای بکاشت در صورت و سر فولیکول های موجود در پشت سر هستند. اگر از این فولیکول ها برای کاشت ریش استفاده کنید شاید در آینده فولیکول کافی برای کاشت مو نداشته باشید.

هزینه کاشت ریش :

هزینه های کاشت مو و کاشت ابرو که توسط پزشک با تجربه انجام شود بالاست و شاید بعضی جاها بتوانید با قیمت کمتر پیدا کنید اما حتما قبل از آن تحقیق کنید و اگر زیبایی و سلامت برای شما مهم است باید عمل کاشت ریش را دست پزشک با تجربه و متخصص بسپارید.

مراقبت های بعد از کاشت ریش

برای اینکه نتیجه دلخواه خود را بعد از کاشت ریش داشته باشید باید یکسری مراقبت هایی را انجام دهید تا بهترین نتیجه را کسب کنید. در ادامه با مراقبت های بعد از کاشت ریش آشنا می شوید :

 • یکی از نگرانی های بعد از کاشت ریش و سبیل، عدم ماندن در مکان های مرطوب به مدت 24 تا 48 ساعت است. اگر نیاز به دوش دارید، این کار را انجام دهید تا صورتتان خیس نشود.
 • به مدت 2 هفته از قرار گرفتن در معرض نور خورشید پرهیز کنید زیرا می تواند به فولیکول های مو کاشته شده در ریش شما آسیب برساند. اگر مجبور به خروج از خانه هستید، حتما از کلاه نقابدار استفاده کنید.
 • سیگار کشیدن یک ماه قبل و یک ماه بعد از کاشت ریش ممنوع است. نیکوتین موجود در تنباکو نه تنها جریان خون را مختل می کند، بلکه سطح اکسیژن خون را کم می کند که به نوبه خود باعث از بین رفتن فولیکول های پیوند شده می شود.
 • از خوردن الکل خودداری کنید. الکل خون را رقیق می کند و خطر خونریزی در حین و بعد از پیوند را بیشتر می کند.
 •  کاشت ریش طبیعی یک عمل زیبایی غیر تهاجمی است، نیازی به استراحت طولانی نخواهد بود و خیلی سریع به زندگی روزمره باز خواهید گشت. باید به خاطر داشت که استراحت مطلق و کافی می تواند سلامت و گردش خون را بهبود بخشد. بنابراین به اندازه کافی استراحت کنید و تا زمانی که متخصص آن را توصیه کند.
 • داشتن یک رژیم غذایی خوب یکی از مهم ترین مراقبت ها بعد از کاشت سبیل و ریش طبیعی است. رژیم غذایی سالم حاوی مقادیر کافی ویتامین، پروتئین و مواد معدنی نه تنها در بهتر شدن زخم ها موثر است، بلکه تقویت فولیکول های پیوندی را نیز بهبود می بخشد.
 • تا زمانی که متخصص توصیه می کند، سر در حالت استراحت باید بالای بدن با زاویه 45 درجه باشد تا مایع در محل پیوند جمع نشود و التهاب پوست بدتر نشود.

مراقبت های بعد از کاشت ریش

کلام آخر

قبل از انجام عمل کاشت ریش سعی کنید بهترین کلینیک کاشت ریش را انتخاب کنید و با آگاهی کامل دست به انجام کاشت ریش بزنید. ممنون از اینکه تا آخر این مقاله همراه ما بودید. نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *