مراقبت بعد از تزریق ژل لب

ما امروز سعی داریم شما را با مراقبت بعد از تزریق ژل لب آشنا کنیم. تزریق ژل روشی است که افراد برای جوانسازی پوست، حجم دهی به برخی از نواحی صورت و بدن، از بین بردن چین و چروک ها و خطوط روی پوست از آن استفاده می کنند. شما باید برای استفاده از این روش به بهترین دکتر تزریق ژل مراجعه نمایید، این روش دارای مزایا و معایب و مراقبت هایی می باشد که در ادامه مقاله به آنها بیشتر می پردازیم. ما در این مقاله، مراقبت بعد از تزریق ژل لب را در اختیار شما قرار داده ایم پس ما را تا پایان این مقاله همراهی کنید.

تزریق ژل چیست؟

تزریق ژل یکی از روش هایی است که در جوانسازی پوست و همچنین فرم دهی صورت و بدن تاثیر بسیار زیادی دارد. تزریق ژل نوعی درمان می باشد که برای رفع علائم پیری و افتادگی پوست صورت و بدن از آن استفاده می شود، این روش بسیار بی خطر می باشد و باید آن را در مراکز معتبر انجام دهید.

با بالا رفتن سن افراد، بافت های پوستی آنها نازک می شود و خطوطی در اطراف بینی دهان چشم و گونه به وجود می آید. افراد می توانند با استفاده از تزریق ژل این خطوط و چین و چروک ها را از بین ببرند و همچنین تزریق ژل برای حجم دهی به نواحی خاصی مانند تزریق ژل گونه، باسن، سینه، ران، لب و … به کار می رود. شما قبل از از انجام تزریق ژل باید نزد پزشک خود بروید، پزشک شما پوست شما را معاینه می کند و نواحی که به ژل نیاز دارد و نواحی مورد نظر شما را تعیین می کند.

بعد از تعیین نواحی مورد نظر، پزشک شما آن نواحی را با پنبه آغشته به محلول ضد باکتری پاک می کند. بعد از این کار پزشک از ماده بی حسی موضعی در آن محل استفاده می کند تا افراد دردی حس نکنند. بعد از این کار پزشک تزریق ژل را انجام می دهد و بعد از تزریق که حدود یک ساعت زمان می برد پزشک نتیجه کار را بررسی می‌کند و اگر نیاز به تزریق مجدد باشد این کار را انجام خواهد داد.

ویژگی های بهترین دکتر تزریق ژل

شما برای دستیابی به نتیجه مطلوب باید سعی کنید بهترین دکتر تزریق ژل و همچنین معتبرترین کلینیک مراجعه نمایید. ما در این قسمت برخی از ویژگی‌های بهترین دکتر تزریق ژل را در اختیار شما عزیزان قرار داده ایم که می‌تواند برای مراجعه شما به بهترین دکتر مفید باشد. این ویژگی ها عبارت اند از:

 • یک دکتر خوب کسی است که دارای مدرک و تخصص در زمینه تزریق ژل باشد، شما باید سعی کنید به دکتری مراجعه کنید که دارای مدرک در این زمینه باشد و مدرک پزشک خود را قبل از انجام تزریق مشاهده نمایید.
 • بهترین دکتر تزریق ژل دارای مهارت و تجربه بسیاری می باشد. مهارت و تجربه زیاد دکتر در این زمینه می تواند به شما کمک بسیاری کند و شما می توانید با خیالی آسوده به دکتر مراجعه نمایید.
 • کلینیکی که بهترین دکتر تزریق ژل در آن مشغول به فعالیت است، دارای تجهیزات پیشرفته و مناسب می باشد.
 • افراد مراجعه کننده به پزشک همواره از ایشان رضایت بسیاری دارند، پس قبل از مراجعه برای تزریق ژل از مراجعه کنندگان قبلی پزشک میزان رضایت آن ها را بپرسید.
 • یک پزشک مجرب کسی است که همواره علم خود را به روز نگه می دارد و از بهترین و پیشرفته ترین روش ها برای تزریق ژل استفاده می کند.
 • یک پزشک مجرب کسی است که با بیماران و افراد مراجعه کننده با اخلاقی مناسب رفتار می کند و همواره با صبر و حوصله فراوانی به تمامی سوالات و مشکلات افراد مراجعه کننده پاسخ می دهد. برای تزریق ژل به بهترین دکتر تزریق ژل مراجعه نمایید و توجه بسیاری به ویژگی ها داشته باشید.

عوارض تزریق ژل

 • قرمز شدن پوست بعد از تزریق ژل یک عارضه طبیعی می باشد که این عارضه موقتی است و بعد از سه روز از بین خواهد رفت.
 • بعد از تزریق ژل امکان ایجاد تورم در ناحیه تزریق شده وجود دارد که این عارضه خفیف است و بعد از ۷۲ ساعت از بین خواهد رفت.
 • از دیگر عوارض تزریق ژل و بوتاکس می توان به کبودی خفیف در اطراف محل تزریق اشاره کرد که این امر نیز موقتی است و بعد از سه روز برطرف می شود.
 • از عوارض دیگر تزریق ژل می توان به جابجا شدن ژل به مرور زمان اشاره کرد که این امر می تواند از بی تجربگی پزشک باشد پس سعی کنید به بهترین دکتر تزریق ژل برای انجام این روش مراجعه کنید. در صورت از بین نرفتن این عوارض تا یک هفته، باید حتما به پزشک خود مراجعه نمایید.

مراقبت قبل از تزریق ژل لب

 • تا یک هفته قبل از انجام این روش از داروهایی مانند آسپرین و ایبوپروفن و … استفاده نکنید، زیرا این داروها سبب افزایش خونریزی می شوند و داروهای رقیق کننده خون هستند.
 • یکی از مهمترین اقدامات قبل از انجام تزریق ژل مراجعه به بهترین دکتر و بهترین کلینیک می باشد.
 • اگر دارای بیماری خاصی هستید و اگر داروی خاصی استفاده می کنید و یا اگر به داروی خاصی حساسیت و آلرژی دارید باید قبل از انجام هرگونه تزریق به پزشک خود اطلاع دهید.
 • اگر سابقه تبخال دارید قبل از انجام تزریق ژل به پزشک خود اطلاع دهید، زیرا در صورت داشتن تبخال ورود سوزن درون پوست شما این تبخال می تواند انتقال پیدا کند.
 • تا یک هفته قبل از انجام تزریق ژل از استعمال دخانیات و مصرف نوشیدنی‌های الکلی بپرهیزید، زیرا استعمال دخانیات سبب دیرتر بهبود یافتن شما می شود و همچنین نوشیدنی های الکلی نیز سبب افزایش خونریزی می شود.
 • تا مدتی قبل از تزریق ژل از درمان های دندانی استفاده نکنید، یعنی به دندانپزشک جهت درمان هایی مانند کشیدن دندان، سفید کردن دندان، کامپوزیت و … مراجعه نکنید.
 • قبل از از مراجعه برای تزریق ژل، صورت خود را بشویید از لوازم آرایشی و بهداشتی در محل تزریق استفاده نکنید.
 • فردی را همراه خود به کلینیک ببرید تا هنگام رفتن به منزل بتواند به شما کمک کند تا مشکلی برایتان پیش نیاید.

مراقبت قبل از تزریق ژل لب

مراقبت بعد از تزریق ژل لب

 • بعد از انجام تزریق ژل می توانید برای از بین رفتن تورم و کبودی از کمپرس یخ در محل تزریق شده استفاده کنید.
 • تا مدتی بعد از تزریق هیچگونه فشاری روی محل تزریق ایجاد نکنید. همچنین هنگام خواب طوری بخوابید که به محل تزریق فشاری وارد نشود.
 • از قرار گرفتن در معرض آفتاب و همچنین گرما خودداری کنید. بعد از تزریق ژل لب تا مدتی به استخر، سونا، حمام گرم و این قبیل مکان ها جلوگیری کنید.
 • بعد از تزریق به مدت چند روز از سیگار و مصرف الکل خودداری کنید، زیرا استفاده از سیگار باعث می شود که مدت زمان بهبودی شما بیشتر شود.
 • برای کاهش یافتن درد می توانید با اطلاع به پزشک خود از مسکن استفاده کنید و از دارویی خود سرانه استفاده نکنید و تمامی موارد لازم را به پزشک خود اطلاع دهید.
 • تا چند روز بعد از از انجام این روش، فعالیت های سنگین ورزشی را انجام ندهید.
 • بعد از انجام تزریق ژل از داروهای رقیق کننده خون مانند آسپرین و ایبوپروفن که سبب افزایش خونریزی می شوند استفاده نکنید.
 • تا مدتی بعد از تزریق ژل از اصلاح صورت با روش هایی مانند اپیلاسیون، بند، کرم موبر و این گونه روش ها بپرهیزید. می توانید زمان دقیق انجام این کارها را از پزشک خود بپرسید.

مزایای تزریق ژل

تزریق ژل نسبت به روش های دیگر دارای مزایای بسیاری می باشد که در این قسمت از مقاله به مزایای تزریق ژل می پردازیم.برخی از مزایای تزریق ژل عبارت اند از:

 • تزریق ژل یک روش غیر تهاجمی می باشد که بدون هیچ جراحی برای افراد انجام می‌شود و بسیار این روش پرطرفدار است.
 • افرادی که سن آنها بالای ۱۸ سال است می توانند از این روش استفاده کنند.
 • دوره نقاهت تزریق ژل کوتاه است و افراد می توانند بعد از تزریق به تمامی فعالیت های روزانه خود بپردازند و همچنین در کمتر از دو هفته افراد بهبود پیدا می کنند.
 • شما می توانید بعد از گذشت ۱۰ دقیقه تا نیم ساعت نتایج این روش را مشاهده کنید و تغییر در نواحی تزریق شده را به خوبی ببینید.
 • تزریق ژل روشی است که عوارض و خطرات بسیار کمی دارد و همچنین ماندگاری و دوام این ژل ها بالا می باشد و تا ۱۸ ماه می تواند باقی بماند.
 • تزریق ژل به عمل بیهوشی، جراحی و بیمارستان نیازی ندارد و کاملاً بدون خونریزی و درد انجام می شود و همچنین یک ساعت تزریق ژل زمان می برد.
 • تزریق ژل هم برای بانوان و هم برای آقایان انجام می شود و شما می توانید در هر زمانی این روش را ترمیم کنید.

هزینه تزریق ژل لب

هزینه تزریق ژل لب در همه کلینیک ها یکسان نمی باشد و این هزینه ها ثابت نیستند. این هزینه به عوامل متعددی می تواند بستگی داشته باشد، پزشکی که به وی برای انجام تزریق ژل مراجعه می کنید، اگر پزشکی با تجربه و متخصص و بهترین پزشک باشد هزینه تزریق ژل نزد ایشان بیشتر از یک فرد غیر متخصص می باشد. همچنین هزینه تزریق ژل به برندی که از آن استفاده می‌کنید بستگی دارد. اگر شما از بهترین برند ژل استفاده کنید هزینه کمی بالاتر می باشد ولی نتیجه بسیار مطلوب خواهد شد.

پس سعی کنید به بهترین کلینیک و بهترین دکتر تزریق ژل جهت انجام این روش مراجعه نمایید. بخاطر هزینه کم به افراد غیر متخصص و به مراکز نامعتبر مراجعه نکنید، زیرا مراجعه به این افراد و کلینیک ها می تواند سبب آسیب رسیدن و عوارض بسیار جدی برای شما شود.

مزایای تزریق ژل

چه افرادی برای تزریق ژل مناسب می باشند؟

افرادی که دارای هیچ گونه بیماری زمینه‌ای نمی باشند و افرادی که از سلامت جسمانی خوبی برخوردار هستند می توانند از این روش استفاده کنند. افرادی که دارای آلرژی و حساسیت به چیزی هستند افراد مناسبی برای انجام تزریق ژل نمی باشند، زیرا اگر فرد به ژل حساسیت داشته باشد ممکن است مشکلات بسیار جدی برای او ایجاد شود. پس در صورت داشتن آلرژی به چیزی پزشک خو را در جریان بگذارید.

شما باید قبل از تزریق ژل در این باره با پزشک خود صحبت کنید. تزریق ژل برای افراد بالای ۱۸ سال قابل استفاده است و کسانی که سن آنها بالای ۱۸ سال است می توانند از این روش استفاده کنند. برای استفاده از این روش تمام تلاش خود را بکنید تا به بهترین کلینیک مراجعه نمایید.

ماندگاری ژل چقدر است؟

تزریق ژل یک روش برای جوانسازی پوست و از بین بردن چین و چروک های پوست می باشد. استفاده از ژل روشی محدود است که این روش دائمی نمی باشد و به طور موقتی است. برای بیشتر شدن دوام ژل باید تمامی نکات و توصیه های پزشک خود را به خوبی رعایت نمایید. ماندگاری ژل به برند ژلی که پزشک از آن برای تزریق استفاده می کند نیز بستگی دارد.

اگر شما به کلینیک معتبری جهت انجام این کار مراجعه نمایید و پزشک شما پزشکی با تجربه و متخصص باشد از برندی با کیفیت بالا برای شما استفاده می کند. استفاده از بهترین برند با این که کمی پرهزینه تر از سایر ژل ها است ولی از هر لحاظی برای شما بهتر است و سبب دوام بالاتر ژل خواهد شد. ماندگاری ژل لب در اکثر موارد ۶ تا ۱۲ ماه ماندگاری دارد. استفاده از بهترین برند می تواند دوام بالاتری نیز داشته باشد.

عوارض تزریق ژل لب :

به دلیل خون رسانی زیاد در لب خطر مرگ خون بعد از تزریق وجود دارد.از کمپرس یخ استفاده کنید و از رقیق کننده های خون، امگا 3، ویتامین E و مسکن هایی مانند آسپرین، ژلوفن، ناپروکسن، دی پیریدامول، چند عدد استفاده نکنید. روز قبل از تزریق از عوارض جلوگیری می کند. به دلیل شبکه عصبی قوی لب، از بلوک عصب سه قلو برای کنترل درد استفاده می شود. بی حسی در این ناحیه می تواند تا 45 دقیقه طول بکشد و خوردن غذا در این مدت باعث گاز گرفتن لب و آسیب به آن می شود. بنابراین خوردن و آشامیدن تا بازگشت کامل احساس ممنوع است. در 24 ساعت اول پس از تزریق گرمای شدید، ورزش های سنگین و مصرف مشروبات الکلی به منظور جلوگیری از تورم، خون مرده و التهاب بیشتر ممنوع است. در ادامه با عوارض تزریق ژل لب آشنا می شوید :

عوارض تزریق ژل لب

ایجاد ناراحتی خفیف :

این ناراحتی ها کاملا طبیعی است و به دلیل تزریق سوزن به لب است.

کبودی :

کبودی که یک فرآیند طبیعی در بدن است، برخی افراد بیشتر از دیگران رنج می برند، میزان کبودی در افراد ژنتیکی است، سیگار کشیدن و استفاده از داروهایی مانند آسپرین باعث افزایش میزان کبودی می شود. این کبودی ها در حدود 1 هفته، البته بستگی به خود شخص دارد. کبودی ممکن است حدود 2 تا 10 روز باقی بماند.

قرمز شدن :

قرمزی پوست برای هر بیمار متفاوت است، اما این قرمزی در حدود 12 تا 24 ساعت از بین می رود.

تورم :

تورم، سوزش و قرمزی در ناحیه ای که سوزن تزریق شده است. تورم صورت کاملا طبیعی است و برای هر بیمار متفاوت است چرا که لب ها یکی از حساس ترین نواحی صورت هستند و هرگونه تورمی کاملا طبیعی است.

طبیعی نبود حالت لب :

این مورد با ناپدید شدن تورم بهبود می یابد، پزشک به شما یاد می دهد که چگونه لب ها را ماساژ دهید تا از شر این شرایط خلاص شوید.

کلام آخر

تزریق ژل یکی از روش های جوانسازی پوست می باشد که این روش می تواند سبب حجم دهی به برخی از نواحی مانند گونه، باسن، ران و … شود. تزریق ژل سبب رفع چین و چروک پوست و همچنین از بین رفتن خطوط ایجاد شده روی پوست می باشد. همچنین شما می توانید برای از بین بردن چین و چروک های روی دست و پای خود از این روش نیز استفاده کنید. برای استفاده از تزریق ژل به بهترین دکتر تزریق ژل مراجعه نمایید.

از شما عزیزان بابت همراهی ما تا پایان این مقاله سپاسگزاریم. ما تمام تلاش خو را کرده ایم تا شما را با مراقبت بعد از تزریق ژل لب آشنا کنیم، امیدواریم مطالب ما برای شما مفید بوده باشند. در صورت داشتن انتقاد و پیشنهاد می توانید با مراجعه به سایت نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonمشاوره رایگان (کلیک کنید)