جوانسازی پوست صورت

ما امروز قصد داریم شما را با روش های جوانسازی پوست صورت آشنا کنیم. افراد همواره به دنبال بهترین روش برای جوانسازی پوست صورت خود می باشند. با افزایش سن پوست افراد دچار چین و چروک و خطوط هایی می شود که باید به بهترین کلینیک و بهترین دکتر جهت جوانسازی پوست صورت مراجعه نمایند. ما تمام تلاش خود را کرده ایم تا در این مقاله بهترین روش جوانسازی پوست صورت را در اختیار شما قرار دهیم. ما در این مقاله مطالبی درباره جوانسازی پوست صورت و روش های این درمان را در اختیار شما عزیزان قرار داده ایم، پس تا پایان این مقاله ما را همراهی کنید.

جوانسازی پوست چیست؟

بسیاری از افراد با بالا رفتن سن دچار چین و چروک هایی در پوست خود می شوند که همواره دغدغه این مشکلات را دارند. افراد می توانند با مراجعه به مرکزی معتبر مشکلات پوست صورت خود را برطرف نمایند. جوانسازی پوست روش ها و تکنیک های مختلف و گسترده ای دارد که هر کدام از این روش ها هدف خاصی دارند.

از روش های جوانسازی پوست می توان به بوتاکس، تزریق ژل، مزوتراپی، لیفت، تزریق چربی و یا میکرونیدلینگ اشاره کرد که هر کدام از این روش ها هدف خاص خود را دارند و هر کدام دارای مزایا و معایبی می باشند که در ادامه مقاله به این مسئله بیشتر می پردازیم. سعی کنید برای انجام این روش ها به بهترین دکتر و بهترین کلینیک مراجعه نمایید.

جوانسازی پوست چیست؟

روش های جوانسازی پوست

آر اف فرکشنال

یکی از روش های جوانسازی پوست آر اف فرکشنال است. این روش، روش مناسبی برای جوانسازی پوست می باشد. در روش آر اف فرکشنال پزشک با دستگاه آر اف سبب تولید کلاژن پوست می شود. در روش آر اف فرکشنال با استفاده از سوزن پوست سوراخ می شود و انرژی امواج رادیویی داخل پوست منتقل می شود، این روش سبب بهبود ساختار پوست می شود. روش آر اف مشابه هایفوتراپی می باشد.

هایفوتراپی

هایفوتراپی روشی است برای کشیدن پوست صورت که جایگزین روش های جراحی شده و برای جوانسازی پوست به کار می رود. دستگاه هایفوتراپی لایه های زیرین پوست را هدف قرار می‌دهد. با استفاده از دستگاه هایفوتراپی امواج فراصوت به پوست منتقل می شود و منجر به گرم شدن بافت پوست می شود و این روش سبب تولید کلاژن می شود.

کربوکسی تراپی

روش کربوکسی تراپی یکی از روش‌های جدید جوان‌سازی پوست است که این روش غیرتهاجمی و بدون نیاز به جراحی می باشد. در این روش از دستگاه مخصوص و تزریق کربن دی اکسید به زیر پوست استفاده می شود. کربوکسی تراپی می تواند گودی زیر چشم، چین و چروک ها و ترک های پوستی را از بین ببرد. همچنین از این روش می توان در بخش های دیگر بدن مانند صورت، پا و … استفاده کرد.

میکرونیدلینگ

در این روش که یکی از روش‌های جوان‌سازی پوست است، پزشک با سوزن های بسیار ریز زخم های ریزی را در پوست افراد ایجاد می‌کند که این زخم ها سبب تولید کلاژن می شود و موجب ایجاد بافت پوستی قوی تر و سالم تر نیز می شود. از این روش برای از بین بردن جای جوش و آکنه، درمان ریزش مو، ترک های پوستی، لکه های پوستی و … استفاده می شود.

مزوتراپی

مزوتراپی پوست یکی از روش های جوانسازی پوست صورت می باشد. در این روش ترکیبی از آمینو اسید ها، ویتامین ها، هیالورونیک اسید و … مورد استفاده قرار می گیرد. این ترکیبات سبب تحریک تولید کلاژن می شود. مزوتراپی سبب جوانسازی پوست، از بین بردن لکه های پوستی می شود و همچنین فواید ضد پیری دارد.

بوتاکس

تزریق بوتاکس یکی از روش های جوانسازی پوست می‌باشد. بوتاکس دارویی است که سبب ضعیف و یا فلج شدن عضلات می شود. بوتاکس نوعی سم فلج کننده است ولی متخصص پوست می تواند از مقدار کمی از آن استفاده کند که سبب عوارض شدید و خطرناک نشود. بوتاکس منجر به کاهش چین و چروک های پوست می شود، این فلج شدن عضلات به طور موقتی می باشد.

تزریق ژل

ژل یکی از روش های جوانسازی پوست صورت است. با تزریق ژل ها افراد می توانند به برخی از نواحی صورت و بدن مانند گونه، لب، باسن و … حجم دهند و همچنین استفاده از ژل سبب از بین رفتن چین و چروک های پوست و خطوط موجود روی پوست می شود.

لیفت

لیفت یکی از روش های جوانسازی پوست صورت می باشد و روشی برای بالا کشیدن پوست و همچنین از بین بردن چین و چروک و افتادگی پوست می باشد. برخی از روش های لیفت بدون جراحی می باشد و برخی دیگر نیاز به جراحی و بیهوشی دارد، لیفت برای کل بدن انجام می شود و مهمترین کاربرد آن لیفت صورت و گردن است.

روش های جوانسازی پوست

بهترین روش جوانسازی پوست صورت

هر کدام از روش های جوانسازی پوست دارای مزایا و معایبی می باشند، نمی توان روشی را به عنوان بهترین روش جوانسازی پوست صورت انتخاب کرد، زیرا هر کدام از روش ها برای افرادی مناسب و برای افراد دیگری نامناسب هستند به همین دلیل برای تعیین بهترین روش بهتر است هر فردی مطابق با خواسته ها و شرایط فیزیکی با پزشک خود بهترین روش و مناسب ترین روش برای خود را پیدا کند.

زمان مراجعه برای جوانسازی پوست

افراد با بالارفتن سن و یا شرایط محیطی نیازمند مراجعه برای جوانسازی پوست می باشند. زمانی که آسیب هایی در پوست خود مشاهده کردید باید برای جوانسازی پوست اقدام کنید. این آسیب ها شامل عفونت پوستی، دانه پوستی، تغییرات بافت، پوست زخم و بریدگی ها، سوختگی، لکه های تیره و روشن روی پوست در پیری می باشد، شما می توانید برای از بین بردن این مشکلات به بهترین کلینیک و بهترین دکتر پوست مراجعه نمایید.

زمان مراجعه برای جوانسازی پوست

ویژگی های بهترین دکتر جوانسازی پوست صورت

شما باید به بهترین دکتر و بهترین کلینیک جهت رفع مشکلات پوستی خود مراجعه نمایید. در این قسمت به برخی از ویژگی های بهترین دکتر جوانسازی پوست صورت اشاره کرده‌ایم که شامل:

مدرک و تخصص: یکی از مهمترین ویژگی های بهترین دکتر جوانسازی پوست صورت، داشتن مدرک و تخصص می باشد. یک پزشک خوب کسی است که مدرک و تخصص در زمینه ای که فعالیت می‌کند داشته باشد. قبل از انجام هرگونه درمان حتماً مدرک پزشک خود را مشاهده نمایید.

تجربه و مهارت: همچنین تجربه و مهارت نیز از مهمترین ویژگی های یک دکتر خوب می باشد. هر چقدر پزشک شما دارای تجربه بیشتر و مهارت بالایی باشد، شما می توانید با اطمینان بیشتری به وی جهت برطرف کردن مشکلات پوست خود مراجعه نمایید.

علم به روز: یک پزشک مجرب کسی است که همواره علم خود را به روز نگه دارد و بتواند در هر حالی از بهترین و به روزترین روش های جوانسازی پوست برای افراد مراجعه کننده استفاده کند.

هزینه مناسب: بهترین دکتر همواره خدمات با کیفیتی را در اختیار مراجعه کنندگان خود قرار می دهد و در قبال خدمات با کیفیت هزینه مناسبی را از آنها دریافت می کند.

اخلاق خوب: از دیگر ویژگی های یک دکتر خوب می توان به اخلاق خوب و مناسب پزشک در برخورد با افراد مراجعه کننده اشاره کرد. به دکتری مراجعه کنید که دارای اخلاق مناسب و همچنین صبر و حوصله در برابر بیماران خود باشد.

کلینیک معتبر: یک پزشک خوب همواره در کلینیکی مشغول به فعالیت می باشد که دارای بهترین تجهیزات و مجهزترین دستگاه ها باشد. به پزشکی مراجعه کنید که در کلینیک معتبری مشغول فعالیت است.

عوارض روش های جوانسازی پوست

به طور کلی از عوارض روش های جوانسازی پوست می توان به تورم و کبودی بعد از انجام این روش ها اشاره کرد که این عوارض بسیار طبیعی هستند و بعد از مدت کوتاهی از بین خواهند رفت. از دیگر عوارض، درد بعد از از انجام این روش ها می باشد که این درد ها موقتی هستند و بعد از گذشت مدتی از بین خواهند رفت.

شما می توانید با اطلاع به پزشک از مسکن استفاده کنید. اگر شما به پزشکی مجرب مراجعه نمایید عوارض شدیدی برای شما ایجاد نمی شود پس سعی کنید به بهترین کلینیک جهت درمان مراجعه کنید.

اقدامات قبل از جوانسازی پوست صورت

 • اولین و مهمترین اقدام قبل از جوانسازی پوست صورت، مراجعه به یک کلینیک معتبر و همچنین بهترین دکتر جوانسازی پوست می‌باشد.
 • تا مدتی قبل از جوانسازی پوست صورت از داروهایی نظیر آسپرین و ایبوپروفن خودداری کنید، زیرا این داروها و داروهای رقیق کننده خون می باشند که سبب افزایش خونریزی می شوند.
 • قبل از مراجعه به کلینیک برای انجام جوانسازی پوست از هیچ گونه لوازم آرایشی و بهداشتی در محل مورد نیاز برای درمان استفاده نکنید و با پوستی پاک به کلینیک مراجعه نمایید.
 • اگر دارای بیماری خاصی هستید و یا اگر به داروهای خاصی آلرژی دارید و همچنین اگر داروهای خاصی را مصرف می‌کنید، حتماً قبل از انجام جوانسازی پوست به پزشک خود اطلاع دهید.
 • اگر دارای سابقه تبخال می باشید، حتماً قبل از انجام این روش به پزشک خود اطلاع دهید، زیرا در صورت داشتن تبخال در محل درمان ممکن است مشکلاتی برای شما ایجاد شود.
 • تا مدتی قبل از انجام درمان جوانسازی پوست از استعمال دخانیات و نوشیدن الکل خودداری کنید، زیرا استفاده از سیگار سبب کند شدن روند بهبود می شود و همچنین استفاده از الکل موجب افزایش خونریزی می شود.

اقدامات قبل از جوانسازی پوست صورت

اقدامات بعد از جوانسازی پوست صورت

 • تا مدتی بعد از جوانسازی پوست صورت از اصلاح صورت بپرهیزید. از روش‌هایی مانند اپیلاسیون، کرم های موبر و این روش ها دوری کنید.
 • تا چند روز بعد از انجام جوانسازی پوست صورت سعی کنید فشاری به محل درمان وارد نکنید و هنگام خواب روی صورت نخوابید.
 • از لباس های گشاد و راحت استفاده کنید تا هنگام تعویض لباس های خود فشاری به محل درمان وارد نشود.
 • تا مدتی بعد از انجام این روش سعی کنید به محل های گرم مانند سونا، استخر، حمام گرم و … نروید.
 • اگر پزشک شما برایتان دارو و یا پمادهایی را تجویز کرد، سعی کنید از این دارو و پمادها به طور مرتب استفاده کنید.
 • توصیه های پزشک خود را به خوبی رعایت کنید و نکاتی که به شما می گوید سعی کنید رعایت نمایید.
 • تا مدتی بعد از انجام جوانسازی پوست از سیگار و الکل خودداری کنید، زیرا استفاده از این موارد می تواند موجب ایجاد مشکلاتی برای شما شود.

مزایای روش های جوانسازی پوست

از مزایای هایفوتراپی پوست می توان به هزینه و عوارض کم آن اشاره کرد. همچنین روش هایفوتراپی نسبت به لیفت دارای نتیجه‌ای مطمئن تر و سریعتر است. روش آر اف فرکشنال دارای درد و عوارض کمی می باشد که دوره بهبودی آن کوتاه است. از روش میکرونیدلینگ به عنوان روشی ارزان می توان استفاده کرد که قابل دسترس در خانه و کیت های خانگی است، این روش دارای عملکرد بهتری در افراد با رنگ پوست تیره تر می باشد.

از روش مزوتراپی می توان قبل از ایجاد آسیب استفاده کرد و از آسیب پیشگیری کرد. لیفت روشی است که برای کل بدن انجام می گیرد مانند لیفت پیشانی و ابرو لیفت گونه، لیفت مژه و … که این لیفت ها از پر مراجعه ترین روش ها هستند. از مزایای بوتاکس می توان به درمان برخی از بیماری ها مانند میگرن و همچنین کاهش یافتن تعریق اشاره کرد.

تزریق ژل روش غیر تهاجمی و بدون نیاز به جراحی است که نتایج این روش بسیار طبیعی می باشد که دوره نقاهت ندارد و تزریق ژل دارای تاییدیه سلامت و ایمنی از سازمان غذا و داروی آمریکا است. روش های جوانسازی پوست گسترده می باشند که هر کدام دارای مزایا و معایبی است. شما باید قبل از انجام روش های جوانسازی پوست به پزشک خود مراجعه نمایید تا با کمک ایشان بهترین روش جوانسازی پوست را برای خود انتخاب کنید.

مزایای روش های جوانسازی پوست

چند راهکار مناسب برای جوانسازی پوست

تکنیک های تاثیرگذار برای داشتن پوستی جوان وجود دارد که می بایست در کلینیک به وسیله دکتر متخصص انجام گیرد. ولی راه حل های آسان هم برای جوان سازی پوست صورت یافت می شود که در صورت مبدل شدن به عادت، در دراز مدت نتایج خوبی به همراه خواهند داشت. در زیر تعدادی از این راه حل های ساده ذکر شده است :

ضد آفتاب را فراموش نکنید : یکی از موارد مهم در پیری پوست، اشعه های خطرناک خورشید می باشد. پس استفاده از کرم ضد آفتاب را پیش از خروج از خانه فراموش نکنید. در صورتی که پوست تان چرب یا خشک است، کرم ضد آفتاب مناسب با نوع پوست خود برگزینید. در ضمن از کرم هایی با SPF بیشتر از 30 مصرف نمایید.

عینک آفتابی بزنید : عینک آفتابی تنها جهت مراقبت از چشمان شما نمی باشد. در ضمن از پوست نازک دور چشم مراقبت می نماید و از ایجاد چین و چروک و اخم و پنجه کلاغی جلوگیری می کند.

آب بنوشید : کم آبی بدن نقش بسیار زیادی در به وجود آمدن چین و چروک و تیرگی پوست دارد. در ضمن موجب جمع شدن چربی در زیر پوست می گردد. از این رو شما می بایست آب کافی بنوشید و مرطوب کننده بر پوست تان بزنید.

از نوشیدنی های الکلی خودداری کنید : مطابق بررسی های Insider.com، مصرف الکل تاثیر زیادی بر پیر شدن پوست و نمایان شدن چین و چروک پوست دارد. نتایج حاصل از این بررسی بیانگر آن است که پوست 1 روز پس از نوشیدن همچنان کم آب و خشک می باشد. بعد از 1 هفته از قطع مصرف مشروبات الکلی، پوست به مرور زمان بهبود می یابد و آبرسانی می گردد. در نتیجه پس از یک سال پوست صورت به حالتنرمال خود باز می گردد.

از ژل یا فوم پاک کننده صورت استفاده کنید : اخیرا پزشکان چندین شوینده متنوع را برای انواع پوست یافته اند. به عنوان مثال، پاک کننده های صورت یا ژل یا فوم، هر دو پاک کننده های سبک می باشند و حاوی محصولات مختلفی برای پوست های چرب و خشک هستند.

جدیدترین روش برای جوانسازی پوست چیست؟

روند پیری برای همه اشخاص یک جور نیست. هر یک از ما بسته به نوع پوست، عوامل ژنتیکی و نحوه زندگی مان به نوعی با پیری پوست مواجه می شویم. به طور کلی نمی توان این گونه بیان کرد که بهترین و تاثیرگذارترین تکنیک برای جوانسازی پوست کدام است. ولی بررسی ها بیانگر آن است که میکرونیدلینگ، تزریق بوتاکس، ژل و فیلر محبوب‌ترین تکنیک های جوان‌سازی پوست هستند که در اکثر مواقع نتایج بسیار خوبی با خود به همراه داشته اند.

اما در کل می توان بیان کرد که مناسب ترین و تاثیرگذارترین تکنیک برای جوانسازی پوست، تکنیکی می باشد که با پوست شما سازگار بوده و خطری در بر ندارد. در صورتی که می خواهید مناسب ترین تکنیک برای جوانسازی پوست تان برگزینید، می بایست با دکتر متخصص مشورت کنید. در واقع جراحی لیفت صورت عالی ترین، تاثیرگذارترین و ماندگارترین تکنیکی است که با تشخیص دکتر قابل انجام است.

کلام آخر

با افزایش سن افراد دچار تغییراتی در پوست خود می شوند که می توانند با مراجعه به بهترین دکتر پوست مشکلات پوست خود را برطرف نمایند. روش های جوانسازی پوست بسیار گسترده هستند که شامل مزوتراپی، هایفوتراپی، بوتاکس، ژل، لیفت، آر اف فرکشنال و … می شوند که هر کدام دارای مزایا و معایبی می باشد که هر کدام برای افرادی مناسب و برای افراد دیگری نامناسب است.

از شما عزیزان بابت همراهی ما تا پایان این مقاله بسیار سپاسگزاریم. ما تمام تلاش خود را کرده ایم تا شما را با جوانسازی پوست صورت آشنا کنیم، امیدواریم مطالب ما برای شما مفید بوده باشد. در صورت داشتن هرگونه انتقاد و پیشنهاد می توانید با وارد شدن به سایت نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

امتیاز دهید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان (کلیک کنید)