لیفت ابرو با نخ

ما در این مقاله سعی داریم شما را با لیفت ابرو با نخ آشنا کنیم. زیبایی باعث اعتماد به نفس در افراد می شود و به همین خاطر افراد خواستار انجام روش هایی در صورت خود هستند که باعث زیباتر شدن آن ها شود. یکی از اجزای مهم در صورت ابروها هستند که تاثیر زیادی در زیبایی دارد. یکی از روش هایی که می توان باعث فرم دهی به ابروها شد لیفت ابرو است که امروزه طرفداران زیادی پیدا کرده است. این روش می تواند افتادگی ابروها را از بین ببرد و زیبایی چشم ها را بیشتر کند.

لیفت ابرو با نخ چیست ؟

یکی از جدیدترین روش های لیفت ابرو، لیفت ابرو با نخ است. این روش باعث جذابیت بیشتر چهره افراد شده و زیبایی و جذابیت را به آن ها باز می گرداند. ابروهای افراد به دلایل مختلفی مانند بالا رفتن سن، سبک زندگی نامناسب، افتادگی پوست، قرار گرفتن در معرض نور خورشید و آلودگی شکل طبیعی خود را از دست می دهند، چهره فرد را تحت تاثیر قرار می دهد و همیشه احساس خستگی یا غمگینی در او ایجاد می کند.

لیفت ابرو با نخ چیست ؟

در این موارد است که لیفت با نخ به بازیابی زیبایی، جوانی و جذابیت چهره فرد کمک می کند. با استفاده از این روش می توانید ابروها را بالا برده و فرم آن ها را اصلاح کنید. این لیفت ابرو نه تنها فرم آن ها را زیباتر می کند و افتادگی را برطرف می کند، بلکه زیبایی چشم ها را بهبود می بخشد. لیفت ابرو باعث بزرگ شدن چشم ها شده و با رفع چین و چروک دور چشم و پیشانی، جوانی و طراوت را به چهره فرد باز می گرداند.

 

روش انجام لیفت ابرو با نخ

قبل از انجام لیفت ابرو با نخ، پزشک افراد را معاینه می کند. این معاینه به منظور اطلاع از وضعیت سلامتی فرد و تعیین اینکه آیا لیفت ابرو با نخ بهترین روش برای وی است یا خیر انجام می شود. در طول جلسات معاینه، پزشک با فرد صحبت می کند تا انتظارات او را به طور کامل درک کند. این سوال به پزشک کمک می کند تا شکاف بین انتظارات شما و واقعیت را کاهش دهد و در طول عمل دقیقاً کاری را انجام دهد که فرد را به نتیجه مطلوب برساند.

زمانی که پزشک از انتظارات فرد مطلع می شود و وضعیت او را به دقت بررسی کرد، تاریخی برای انجام لیفت ابرو با نخ تعیین می شود. در حال حاضر فرد نباید از هیچ گونه لوازم آرایشی روی پوست خود استفاده کند. همچنین بهتر است حدود 1 هفته قبل از عمل از مصرف مواد غذایی و داروهای رقیق کننده خون، استعمال دخانیات، قلیان و الکل خودداری کنید. این اقدامات باعث بهبود نتایج و جلوگیری از عوارض بیشتر می شود.

قبل از شروع کار، پزشک نواحی ورودی و خروجی سوزن ها را روی پیشانی و اطراف ابروها تعیین می کند. نوع نخ های استفاده شده و طول آن ها با توجه به ریزش ابروها و انتظارات فرد تعیین می شود. پس از مشخص شدن این موارد، پزشک با استفاده از کرم های بی حس کننده موضعی، محل عمل را کاملا تمیز می کند و ناحیه عمل را کاملا بی حس می کند. در این عمل از بیهوشی عمومی استفاده نمی شود، زیرا عوارض بیهوشی بسیار بیشتر از بی حسی است.

پس از بی حس شدن، نخ ها از طریق یک سری سوزن بسیار ظریف وارد شده و در مکان های مشخص شده به صورت فرد وارد می شوند. این سوزن ها بسیار کوچک هستند و آسیبی به صورت فرد وارد نمی کنند و در صورت ایجاد جراحت بسیار کوچک است و پس از مدت کوتاهی از بین می رود. پس از اینکه سوزن ها وارد مکان های تعیین شده شدند، ابروها را باید با استفاده از نخ بالا برد. در اینجا پزشک بسته به اهمیت ریزش ابروها و انتظارات شما، نخ ها را در جهت درست و به اندازه کافی می کشد. این کشش نخ ها را به بافت های پوست می چسباند و به سمت بالا می کشد.

بعد از اینکه نخ ها در جای مناسب قرار گرفتند و ثابت شدند، سوزن ها از محل های مشخص شده خارج می شوند و ابتدا و انتهای نخ ها بسته می شود. این بسته شدن به این معنی نیست که شروع و انتهای نخ ها را می توان از نقاط ورودی و خروجی مانند نخ های بخیه تشخیص داد. بلکه این بسته شدن در داخل پوست است و هیچ چیز از بیرون به جز سوراخ های ریز که سوزن ها داخل و خارج می شوند قابل مشاهده نیست. نخ هایی که برای لیفت صورت استفاده می شوند به مرور جذب پوست می شوند و با تحریک سلول های پوست روند تولید کلاژن را تسریع می کنند. به این ترتیب لایه های آسیب دیده پوست به تدریج ترمیم شده و افتادگی و افتادگی آن از بین می رود.

مدت زمان انجام این روش به میزان افتادگی ابروها، سن فرد، نوع پوست و وضعیت مطلوب فرد بستگی دارد. لیفت ابرو با نخ بین 1 ساعت تا 1:30 طول می کشد. در این مدت فرد باید بی حرکت بماند و به پزشک اجازه دهد تا با دقت و ملایمت نخ ها را در مکان های صحیح قرار دهد. حجم نخ های استفاده شده در این روش و تعداد سوزن ها به شدت افتادگی، نوع پوست و سن شما بستگی دارد.

روش انجام لیفت ابرو با نخ

در لیفت ابرو با نخ از چه نخ هایی استفاده می شود ؟

بخیه ها در این روش همان نخ های قابل جذبی هستند که در جراحی های مختلف مورد استفاده قرار می گیرند. اما این بدان معنا نیست که برای قرار دادن این نخ ها در اطراف ابرو باید برشی در این ناحیه ایجاد کرد و این برش را با نخ بسته کرد. نخ های مورد استفاده در لیفت ابرو از نخ پرولن یا نخ های پروپیلن تک رشته ای ساخته می شوند.

این نخ ها بسیار ظریف هستند و با استفاده از سوزن های ظریف وارد پوست می شوند. نخ های لیفت ابرو PDO پس از مدتی کاملا جذب پوست می شود. این نخ ها با ساختار پوست سازگار بوده و جذب آن ها آسیبی به پوست نمی رساند. اما جذب نخ ها باعث از بین رفتن نتایج لیفت ابرو با نخ می شود. به همین خاطر باید بعد از مدت زمان مشخصی تمدید شوند.

کاندیدای مناسب لیفت ابرو با نخ :

داشتن سلامت عمومی نکته مهم برای انجام لیفت ابرو با نخ است. به همین خاطر پزشکان استفاده از لیفت ابرو با نخ را برای افراد مبتلا به بیماری های زمینه ای و خود ایمنی و زنان باردار و شیرده توصیه نمی کنند. در میان افراد سالم، آنهایی که ابروهای افتاده و مایل به پایین دارند، کاندیدای خوبی برای لیفت ابرو با نخ هستند. افرادی که ابروهایشان حالت یا قوس خاصی ندارد و ابروهایشان کاملا صاف است می توانند از این روش برای فرم دادن به ابروهای خود استفاده کنند.

اگر افتادگی پلک یا چین های افقی پیشانی شکل ابروها را تغییر داده است، لیفت ابرو با نخ می تواند گزینه خوبی برای از بین بردن این چروک ها و چین های افتاده و بازگرداندن حالت طبیعی ابروها باشد. با استفاده از این روش می توان چین های عمودی بین دو ابرو و خط اخم را تا حدی از بین برد. لیفت ابرو با نخ روش مناسبی برای رفع چین و چروک و افتادگی عمیق نیست و افرادی که چین و چروک های عمیق در صورت خود دارند باید از روش های دیگری مانند جراحی برای از بین رفتن مشکل استفاده کنند.

میزان ماندگاری این روش چقدر است ؟

در بین روش های مختلف لیفت ابرو، لیفت ابرو با نخ یکی از بهترین روش های جراحی به شمار می رود. زیرا نتایج این جراحی می تواند سال ها ماندگار باشد. از طرفی لیفت ابرو با ژل که یکی از روش های لیفت ابرو است دوام زیادی ندارد. روند پیری چیزی نیست که بتوانید آن را متوقف کنید. تنها کاری که می توانید انجام دهید این است که با خوردن یک رژیم غذایی سالم که شامل انواع ویتامین ها و همچنین استفاده روزانه از ضد آفتاب است، این روند را کم کنید.

 

مزایا لیفت ابرو با نخ

برداشتن ابرو برای جوان سازی یک روش تقریبا بی خطر و جایگزینی برای جراحی لیفت صورت است. این لیفت ابرو یک روش بسیار کم خطر برای جوان سازی صورت است. کشیدن ابرو نسبت به سایر جراحی های لیفت برتری دارد زیرا بعد از جراحی نیازی به مراقبت منظم نیست، فردی که نخ ابرو را انجام می دهد می تواند به راحتی رانندگی کند یا بعد از جراحی در کنار بچه ها یا خانواده باشد.به راحتی وقت خود را صرف کنید. در ادامه با مزایا لیفت ابرو با نخ آشنا می شوید :

 • قابلیت انجام مجدد جراحی بدون عوارض خاص
 • کم خطر نسبت به سایر روش‌های بالا کشیدن ابرو
 • وجود نداشتن زخم روی پوست
 • نیاز نداشتن به رعایت موارد خاص قبل از انجام جراحی
 • ماندگاری اثر درمان به مدت چندین سال
 • عدم نیاز به مراقبت‌های ویژه بعد از انجام جراحی
 • قابل مشاهده بودن اثر درمان بلافاصله بعد از انجام جراحی

برای آشنا شدن با لیفت صورت با نخ به سایت مربوطه مراجعه کنید.

مزایا لیفت ابرو با نخ

لیفت ابرو با نخ چه عوارضی دارد ؟

در این جراحی مانند هر جراحی دیگری نمی توان احتمال عوارض را صفر دانست. به خصوص اگر لیفت ابرو توسط جراح مجرب انجام نشود. با این وجود عوارض این روش بسیار کمتر از روش های دیگر است. زیرا احتمال آسیب به عروق صورت و جلو بسیار کم است.

انتخاب یک جراح پلاستیک ماهر برای انجام لیفت ابرو اهمیت زیادی دارد. متخصص زیبایی در جراحی همه قسمت های صورت به خوبی تسلط دارد که خطر آسیب دیدن قسمت های صورت را صفر می کند.

مراقبت های بعد از لیفت ابرو با نخ :

برای این که نتیجه مناسبی از این روش بگیرید باید مراقبت هایی انجام دهید که در ادامه به ان می پردازیم :

 • خونریزی یکی از موارد نادری است که پس از لیفت ابرو اتفاق می افتد که پزشک برای آن راه حل های پیشگیرانه ارائه می دهد.
 • از کرم ضد آفتاب با SPF 30 استفاده کنید.
 • برای کاهش التهاب و تورم می توان کمپرس یخ را به مدت 20 دقیقه و 4 یا 5 بار در روز روی پیشانی قرار داد.
 • بعد از این مدت 1 هفته نباید پیشانی را مالش دهید.
 • استفاده از قرص پاراستامول 500 هر 6 ساعت می تواند درد و ناراحتی را کاهش دهد.
 • پس از بلند کردن، هنگام شستن سر نباید پیشانی کشیده شود.
 • به مدت 2 هفته باید از فعالیت های سنگین و شدید خودداری کنید.
 • حداقل زمان شستشوی صورت پس از عمل 12 ساعت است.
 • عفونت از معدود مواردی است که پزشک با تجویز آن می تواند از آن پیشگیری کند.
 • هنگام دراز کشیدن و استراحت، زاویه سر باید 45 درجه باشد و به سمت بالا چرخیده شود.

آیا لیفت ابرو با نخ درد دارد ؟

به شما بی حسی موضعی داده می شود تا در حین عمل کاملا بی حس و آرام باشید و در حین عمل لیفت هیچ ناراحتی نداشته باشید. پس از جراحی، درد و ناراحتی از بیمار به بیمار دیگر متفاوت است. در برخی بیماران درد کمتر و در برخی دیگر درد بیشتر است. اکثر بیماران باید حداقل برای چند روز پاراستامول مصرف کنند و امکان دارد پارادکس یا پاراستامول با کدئین برای دیگران مورد نیاز باشد.

هزینه لیفت ابرو

هزینه لیفت ابرو به عوامل مختلفی از جمله روش جراحی، پزشکی که برای انجام این جراحی انتخاب می کنید، تجهیزات اضافی مورد نیاز، بیمارستان یا کلینیک محل انجام این عمل بستگی دارد. در طول مشاوره پزشکی خود از جراح خود بپرسید که هزینه لیفت ابرو با نخ برای شما چقدر است. با توجه به اینکه این جراحی، جراحی زیبایی محسوب می شود و درمانی نیست، بیمه هزینه این جراحی را پوشش نمی دهد.

چرا لیفت ابرو با نخ بهتر از جراحی لیفت ابرو است ؟

برای افرادی که دارای ابروهای کم یا متوسط ​​هستند و چین و چروک صورتشان هنوز خیلی عمیق نیست، لیفت ابرو با نخ گزینه بسیار مناسب تری نسبت به جراحی است. در ضمن افرادی که از لیفت با جراحی می ترسند و یا بنا به دلایلی ممنوعیت جراحی دارند می توانند از این روش برای زیباتر و جذابتر شدن چهره خود استفاده کنند.

یکی از مهم ترین دلایل انتخاب لیفت ابرو با نخ به جای جراحی، دوره نقاهت بسیار کوتاه و عوارض کم است. عوارض جانبی لیفت با نخ محدود به التهاب، قرمزی و سوزش خفیف است. در حین جراحی باید با عوارض جانبی بیهوشی کنار بیایید و مراقبت نکردن از زخم های جراحی می تواند منجر به عفونت و سایر مشکلات شود.

نیازی به بیهوشی فرد لیفت ابرو نیست و به همین دلیل بعد از عمل می توانید فعالیت های روزانه خود را انجام دهید. البته برای رسیدن به خانه باید همراه داشته باشید و نیازی نیست خودتان رانندگی کنید. اما برای انجام کار دیگری نیازی به کمک دیگران نخواهید داشت. اگرچه این مورد در مورد جراحی صدق نمی کند، اما برای بهبودی نسبی به حدود یک هفته زمان نیاز دارید و پس از 2 هفته می توانید به سر کار خود بازگردید. عوارض جانبی لیفت ابرو با نخ در نهایت طی 1 هفته برطرف می شود.

چرا لیفت ابرو با نخ بهتر از جراحی لیفت ابرو است ؟

چرا لیفت ابرو با نخ بهتر از جراحی لیفت ابرو است ؟

برای افرادی که افتادگی‌های خفیف یا متوسط در ابروهای خود دارند و چین و چروک‌های چهره آن‌ها هنوز خیلی عمیق نشده است، لیفت ابرو با نخ گزینه بسیار مناسبی از جراحی است. همچنین افرادی که از لیفت با جراحی می‌ترسند یا به هر دلیلی منعی برای جراحی دارند، می‌توانند از این روش برای زیباتر و جذاب‌تر کردن چهره خود استفاده کنند. یکی از مهم‌ترین دلایل ارجحیت لیفت ابرو با نخ بر جراحی، دوره بسیار کوتاه نقاهت و عوارض جانبی کم است. عوارض لیفت نخ در التهاب و قرمزی و سوزش جزئی خلاصه می‌شوند. در جراحی باید با عوارض ناشی از بیهوشی دست و پنجه نرم کرده و عدم مراقبت صحیح از زخم‌های جراحی ممکن است باعث ایجاد عفونت و مشکلات دیگر شود.

کلام آخر

قبل از انجام لیفت ابرو با نخ از افراد با تجربه مشورت بگیرید و با آگاهی دست به انجام این روش بزنید. ممنون از این که تا آخر این مقاله همراه ما بودید. نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

امتیاز دهید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان (کلیک کنید)