کاشت مو در کرج

ما سعی داریم در این مقاله شما را با کاشت مو در کرج آشنا کنیم. یکی از معضلات افراد ریزش مو و طاسی سر است که امروزه روش های زیادی برای درمان آن به وجود آمده است. یکی از این روش ها کاشت مو است. کاشت مو به چند روش تقسیم می شود. برای اطلاعات بیشتر در مورد کاشت مو در کرج ما را همراهی کنید.

تعداد جلسات کاشت مو

یکی از مهم‌ترین سؤالاتی که بیشتر افراد درباره آن پیگیری می کنند، زمان و روند درمان کاشت مو در کرج می‌باشد. در این مورد باید گفت که تعداد جلسات لازم برای کاشت مو در کرج بستگی به نوع کاشت مو دارد و نمی توان زمان دقیقی برای آن در نظر گرفت.
اما می توان گفت که بیشتر مراجعین، تنها با یک جلسه درمان، نتیجه مورد نظر خود را مشاهده می کنند؛ و این در حالی است که برخی دیگر به جلسات درمانی بیش‌ تری نیاز خواهند داشت.

روش های کاشت مو در کرج

همانطور که می دانید ریزش مو و طاسی از مواردی است که اغلب افراد برای درمان آن اقدام می کنند. روش های متفاوتی برای انجام این کار وجود دارد که هر کدام دارای مزیت ها و معایبی است که رایج ترین روش های کاشت مو که در سالهای اخیر رایج شده است.

تعداد جلسات کاشت مو

روش پانچ برای کاشت مو در کرج (Punch):

در این روش موها به صورت دسته ای برداشته می شود و در محل مورد نظر با استفاده از ایجاد سوراخ هایی در پوست سر، کاشته می شود. امروزه این روش به دلیل حالت مصنوعی بودن آن کاربرد چندانی ندارد.

روش کاشت مو FUT:

در روش کاشت مو FUT پزشک شما یک نوار کوچک از ناحیه پشت سر که معمولا تحت بی حسی موضعی انجام شده بر می دارد. این مو حاوی ۱۵۰۰ تا ۲۵۰۰ گرافت که هر گرافت در حقیقت شامل ۷۰۰۰ تا ۹۰۰۰ تار مو است.
بعد از برداشت محل عمل ترمیم می شود و چون خط برداشت در مسیر رویش موها است محل ترمیم دیده نمی شود. سپس گرافت های فولیکول های مو بصورت واحد های یک، دو و یا سه تایی توسط پزشک شما جدا شده و آماده جهت کاشت می شود.

کاشت مو در کرج به روش FIT:

کاشت مو در کرج به روش FIT معمولاً پزشک موها را از پشت سر و بالای گوشها انتخاب می کند. بطور تقریبی بسته به نیاز فرد ۳ الی ۵ واحد فولیکولی موجود در بانک مو خارج می شود،و پزشک با به بوجود آوردن شکاف های ریز این گرافت ها را در ناحیه مورد نظر پیوند می زند. از برخی جهات می توان گفت که روش کاشت موی FIT مانند روش FUT است.

کاشت مو در کرج به روش SUT:

روش کاشت مو SUT نسبت به روش کاشت مو FIT و FUT، روشی به روزتر و جدیدتری محسوب می شود . در کاشت مو به روش SUT تمامی مراحل کاشت مو در یک جلسه انجام می‌گیرد حال‌ آنکه در روش‌های کاشت مو FUT و FIT حداقل شما در چند جلسه پشت سرهم باید این نوع کاشت را انجام دهید.
یکی از ویژگی های که می توان برای کاشت مو به روش SUT بیان کرد این است که تمامی مراحل برداشت گرافت‌ها از ناحیه که مو برای کاشت برداشت می شود تا مرحله پیوند با دستگاه‌های تمام اتوماتیک و زیر نظر متخصصین پوست و مو در کرج انجام می‌پذیرد.
در حالی که کاشت مو به روش FIT و FUT تمام مراحل برداشت و کاشت مو توسط انسان صورت می‌گیرد و تمامی مراحل آن توسط تکنسین‌ها انجام می‌پذیرد.
مهمترین مزیت روش کاشت مو در کرج به روش SUT تراکم بالای کاشت در این روش است که به نسبت سایر روش‌ ها تراکم بیشتری دارد . همچنین فرد نیاز به دوره نقاهت بعد از انجام کاشت مو ندارد و فرد پس از این عمل به زندگی عادی خود بدون دوره نقاهت باز می گردد.

کاشت مو در کرج به روش HRT:

در کاشت مو کرج به روش HRT نیاز به بانک موی خود بیمار نیست . زیرا پزشک بانک موی طبیعی که با جنس و رنگ موی بیمار شباهت زیادی دارد را به او معرفی می ‎کند. در این روش نیازی به برداشت مو و زخم هایی که برای برداشت مو ایجاد شده است وجود ندارد.
این روش مناسب افرادی است که به هر دلیلی بانک موی مناسبی ندارد. و یا اینکه ممکن است بیمار رضایت زیادی از موهای باقی مانده خود نداشته باشد. در نتیجه ترجیح می ‎دهد به جای اینکه پزشک از گرافت موهای خود او استفاده کند، روش دیگری را بکار گیرد.

کاشت مو در کرج به روش FUE:

کاشت مو به روش FUE از روش های جدید کاشت مو می باشد ، به نوعی می توان گفت که این روش تکامل یافته روش‌های قدیمی مانند روش FUT می‌باشد.
در این روش پزشک شما لایه رویی پوست سرتان را با ظرافت بسيار بالايی از پشت سر برمی دارد بطوری كه هیچ گونه آسیبی به پوست، گوشت، عصب‌ها نمی‌رساند. از دیگر مزیت‌های این روش به بجا نماندن خط اسکار پشت سر فرد بوده و بدون درد و عوارض مي باشد این تكنيك مناسب افرادی است که بانک موی کمی دارند و وسعت ريزش زيادي دارند.

چه افرادی مناسب انجام کاشت مو در کرج هستند؟

 • افراد بالای ۳۰ سال
 • افرادی که از سلامت کامل برخورداند
 • آقایانی که با الگو های طاسی مردانه که بیشتر از پنج سال است که موهایشان را از دست داده اند.
 • داشتن انتظارات معقول و منطقی
 • افرادی که به دلیل سوختگی و جراحی و ضربه موهایشان را از دست داده اند.

مراقبت های لازم قبل از کاشت مو در کرج

 • به منظور گرفتن نتیجه ایده آل از انجام عمل کاشت مو در کرج ، آگاهی از مراقبت های پس از کاشت مو ضروری می باشد:
 • از مصرف الکل به مدت سه روز پس از عمل خودداری کنید، زیرا الکل موجب رقیق شدن و خونریزی می شود.
 • از مصرف داروهای حاوی آسپیرین به مدت 30 روز پس از کاشت مو خودداری نمایید، زیرا موجب رقیق شدن خون و خونریزی می شود.
 • از انجام ورزش های سنگین بپرهیزید، چرا که ممکن است موجب خونریزی، از دست رفتن گرافت ها و تورم شدید در اطراف چشم ها بشود.
 • به مدت 48 ساعت بعد از کاشت مو، از بلند کردن اشیای سنگین بپرهیزید.
 • هنگام خوابیدن، سر و قسمت بالای بدنتان را بالاتر از  قلبتان قرار دهید.
 • به مدت 24 ساعت بعد از کاشت مو، از شستن موهایتان بپرهیزید و بعد از گذشت این زمان، با آب سرد و با فشار کم و به صورت ملایم موهایتان را بشویید.
 • اگر از سشوار استفاده می کنید، در پنج روز اول بعد از کاشت، از دمای سرد استفاده کنید.
 • به مدت 7 روز پس از عمل، از شنا در آب حاوی کلر بپرهیزید.

مراقبت های لازم قبل از کاشت مو در کرج

عوامل موثر در هزینه کاشت مو در کرج

هزینه کاشت مو در کرج به منطقه و جراح متخصص زیبایی و گستردگی ناحیه کاشت نیز بستگی دارد. و بسته به انتخاب نوع کاشت هزینه بیمار متفاوت است.هزینه کاشت مو بسیار متغیر است.
بیمار بنا به مخارج اضافه پس از عمل با هزینه کمی روبرو نمی شود و پرداخت این هزینه ها یکی از فاکتورهای مهم برای انتخاب این روش برای بیماران است پس باید قبل از جراحی و یا کاشت پرس و جو لازم را انجام دهند.
برخی از کلینیک ها به دلیل جذب بیمار شرایطی برای راحت تر پرداخت کردن هزینه قرار داده اند و هزینه کاشت و یا پیوند مو را برای بیماران به صورت اقساط در نظر گرفته اند هزینه ها اغلب از جیب خارج می شوند و تحت هیچ نوع بیمه ای قرار ندارد.

دو هفته قبل از جراحی کاشت مو :

اگر در حال مصرف هر نوع داروی رقیق کننده خون هستید، لطفا سریعا پزشک خود را در جریان بگذارید،  به دلیلی اینکه ممکن است بعضی از این داروها کنتراندیکاسیون باشند. این داروها پالویکس، کومادین و هپارین را شامل می شوند.
اگر از بتا بلاکرهای وسیع الطیف مانند ایندرال (پروپانولول) استفاده می کنید، لطفا با پزشکتان تماس بگیرید، زیرا ممکن است نیاز شود که بعضی از این داروها پیش از عمل جراحی با یک بتا بلاکر انتخابی دیگر جایگزین شوند.

اندازه ی بلندی موها:

ناحیه اهدا کننده مو: در جلسات طولانی کاشت مو (به طور کلی 1500 پیوند یا بیشتر)، تمامی پشت سر و دو طرف پوست سر، همان صبح روز جراحی به اندازه یک سانت تراشیده شود. برای افرادی که جلسات کوتاه تری دارند، پزشک ممکن است فقط یک خط خاص را بتراشد که می تواند به وسیله موی ناحیه بالایی سر پوشانده شود. اگر پزشک اعلام کرده باشد که تنها یک ناحیه خاص را کوتاه خواهد کرد، لطفا تا حد امکان بلندی موی قسمت های پشت سر و دو طرف سر را تغییر ندهید. بدین ترتیب پس از عمل کاشت، ناحیه ی برداشت مو را بپوشاند.اگر هر سوالی در مورد بلندی مو دارید، بهتر است که موی خود را در بلندترین حد ممکن نگاه دارید. صبح روز جراحی، پزشک موی شما را به اندازه مناسب کوتاه خواهد کرد.

ناحیه دریافت کننده مو: در روز انجام کاشت مو، بهتر است بلندی موها به اندازه طبیعی خود باشد . حداقل از دو هفته قبل از کاشت مو، موی خود را در ناحیه دریافت کننده پیوند نتراشید و یا کوتاه نکنید. پزشک از موی ناحیه دریافت کننده برای بررسی طرح پیوند استفاده می کند.

یک هفته قبل از جراحی:

به مدت یک هفته پیش از جراحی ویتامین B یا E مصرف نکنید؛ که این شرایط شامل هر مولتی ویتامینی که حاوی این ویتامین ها باشد خواهد بود. چراکه این ویتامین ها احتمال خونریزی را افزایش می دهند. مصرف این ویتامین ها سه روز پس از جراحی بلامانع است.
به مدت یک هفته پیش از جراحی تان آسپرین یا هیچ داروی ضدالتهاب دیگری (NSAIDها) مصرف نکنید. این داروها سه روز پس از جراحی می توانند مجددا مصرف شوند. اگر  مصرف می کنید (داروهای ضدالتهابی  و…هستند و از این موضوع مطمئن نیستید، از پزشک یا داروساز خود سوال کنید.
مصرف داروهای تجویز شده (شامل داروهای قلب و فشار خون) باید طبق دستور صورت گیرد، در تمام روزها و نیز روز جراحی.

سیگار کشیدن: 

سیگار عمدتا به علت محتوای نیکوتینی آن، باعث تنگ شدن عروق خونی و کاهش انتقال جریان خون به جمجمه می شود. کربن مونواکسید موجود در دود سیگار، ظرفیت حمل اکسیژن خون را کاهش می دهد. این عوامل می توانند در بهبود ضعیف زخم ها بعد از پیوند مو دخیل باشند و احتمال عفونت زخم و همچنین احتمال باقی ماندن جای زخم ها را افزایش دهند. سیگار کشیدن همچنین می تواند رشد مو را کاهش دهد. اثرات زیان آور سیگار کشیدن، به خصوص در سیگاری های مزمن، هنگامی که فردی سیگار را ترک می کند به آهستگی از بین می روند، و بنابراین هفته ها یا حتی ماه ها پس از ترک سیگار، این احتمال وجود دارد زخم ها دیرتر التیام یابند. اگرچه به طور دقیق مشخص نیست که فرد از چه مدت پیش و پس از پیوند مو باید از سیگار کشیدن خودداری کند، معمولا توصیه می شود که مصرف سیگار از یک هفته پیش از جراحی تا دو هفته پس از ان ممنوع باشد.

سه روز قبل از کاشت مو:

به مدت حداقل سه روز پیش از جراحی هیچ نوشیدنی الکل داری مصرف نکنید.

یک روز قبل از کاشت مو:

شناسایی موی سفید یا بور روشن وقتی کوتاه شده دشوار است. اگر موی سفید یا روشن دارید، لطفا یک روز پیش از جراحی موی خود را به رنگ قهوه ای تیره درآورید، چراکه به این وسیله دیدن موی شما برای جراح آسان تر می شود. این کار باید در صبح روز جراحی شما نیز تکرار شود. اگر محصول (رنگ مو) همراه خود لکه بر نیز دارد، سعی کنید لکه رنگ را از روی پوست سر خود پاک کنید.

مراقبت های روز کاشت مو:

 • صبح روز جراحی تان حمام کنید و موهایتان را با استفاده از همان شامپوی همیشگی تان کاملا بشویید. از اسپری، ژل یا سایر محصولات حالت دهنده مو استفاده نکنید.
 • اگر از کلاه گیس استفاده می کنید، لطفا پیش از شامپو زدن آن را جدا کنید و قبل از جراحی از آن استفاده نکنید.
 • اگر زمان اجازه می داد، صبح روز جراحی موهایتان را طبق دستورات بالا مجددا رنگ کنید.
 • لباس راحت و گشاد بپوشید که نیاز نباشد به هنگام پوشیدن یا درآوردن روی سرتان کشیده شود. رعایت این مسئله از باز بانداژ بعد از جراحی ممانعت می کند و آسیبی به موهای پیوند شده وارد نمی شود.
 • لطفا در روز جراحی از هیچ عطر یا ادکلنی استفاده نکنید.
 • صبح روز کاشت مو صبحانه بخورید. ما به شما ناهار خواهیم داد. اگر زمان جراحی شما برای بعد از ظهر تنظیم شده است، پیش از مراجعه به کلینیک یک ناهار سبک بخورید.
 • در روز جراحی قهوه یا هر نوشیدنی کافئین دار دیگری ننوشید. این مواد ممکن است میزان خونریزی و حساسیت شما به داروهایی که طی روند کاشت انجام می شوند را افزایش دهند.
 • شما ممکن است طی روند جراحی داروهایی دریافت کنید که می توانند شما را خواب آلوده کنند. به همین خاطر، بعد از جراحی اجازه رانندگی ندارید. لطفا هماهنگ کنید تا فرد دیگری مسئول رساندن شما به مقصدتان باشد. اگر نمی توانید فردی را پیدا کنید، ما برای شما تاکسی می گیریم و شما خودتان مسئول پرداخت هزینه تاکسی خواهید بود.
 • لطفا در روز جراحی هیچ وسیله گران قیمتی را همراه نداشته باشید. این مسئله شامل لپ تاپ می شود.
 • بعد از جراحی سر شما بانداژ می شود و توسط یک باندانا (سربند) پوشیده خواهد شد، بدین ترتیب قابل مشاهده نخواهد بود. بانداژها
 • باید صبح روز بعد بلافاصله پیش از حمام کردن، برداشته شوند. بعد از اولین حمام، به بانداژ نیاز ندارید.

مراقبت های روز کاشت مو:
کلام آخر

با سپاس از شما همراهان گرامی که ما را تا انتهای این مقاله همراهی کردید. در صورت داشتن نظر یا پیشنهاد آن را با ما به اشتراک بگذارید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *