ماندگاری ژل لب

امروز قصد داریم شما را با میزان ماندگاری ژل لب آشنا کنیم. لب ها از اجزایی هستند که سبب زیبایی در صورت افراد می شوند. همچنین لب ها تاثیر زیادی در چند برابر کردن زیبایی چهره می توانند داشته باشند. برخی افراد به دلیل داشتن لب های کوچک و باریک اعتماد به نفس پایینی دارند. برخی از افراد نیز با افزایش سن و دلایلی دیگری دچار کاهش حجم لب شده اند. در این صورت افراد می توانند برای حجم لب های خود از تزریق ژل لب استفاده کنند. ما در این مقاله، میزان ماندگاری ژل لب را قرار داده ایم، پس تا پایان این مقاله ما را همراهی کنید.

تزریق ژل لب چیست؟

برخی از افراد به طور مادرزادی دارای لب های کوچک و باریکی می باشند و برخی از افراد دیگر نیز به دلایل مختلفی مانند بالارفتن سن و کاهش تولید کلاژن و دیگر دلایلی سبب کاهش حجم لب شده اند این افراد می توانند با استفاده از ژل لب، لب های خود را بزرگ تر و حجم آن را بیشتر کنند. این روش کاملا بی خطر می باشد و نتایج خوبی می تواند داشته باشد. می توان از تزریق ژل به صورت یعنی اجزای صورت نیز استفاده کرد.

تزریق ژل لب چیست؟

فیلرهای متنوعی برای افزایش حجم لب وجود دارد ولی در بین آن ها اسید هیالورونیک که در بدن نیز وجود دارد برای افراد بهتر می باشد. چون این اسید در بدن نیز وجود دارد و کاملا سازگار می باشد و سبب آلرژی و حساسیت نمی شود. فرم لب هر فرد با دیگری متنوع است و با تزریق ژل نیز نمی توان دقیقا به همان فرمی که افراد انتظار دارند برسند.

چگونگی تزریق ژل لب

 1. در مرحله اول شما باید به پزشکی مراجعه کنید که آشنایی کاملی با اجزای صورت داشته باشد تا بتواند این تزریق را به خوبی انجام دهد.
 2. پزشک باید مقدار ژل را تعیین کند با توجه به سلیقه افراد و نوع ماده می توان حجم و میزان آن را مشخص کرد.
 3. اسید هیالورونیک آب زیادی را در اطراف خود جمع می کند و این امر سبب افزایش حجم می شود. به همین دلیل اگر از اسید هیالورونیک استفاده شود، باید مقدار آن از ماده های دیگر کم تر باشد.
 4. بعد از تعیین میزان ژل پزشک در محل درمان از بی حسی موضعی استفاده می کند و آن محل را با الکل و یا محلول ضد میکروبی به خوبی پاک و تمیز می کند.
 5. بعد از پاک کردن محل تزریق با الکل پزشک حجم مورد نیاز ژل را در سرنگ های مخصوصی می ریزد که سوزن آن بسیار نازک است و بعد از ریختن آن در سرنگ ها با استفاده از آن ها این ژل ها را به نواحی مورد نظر در اطراف لب تزریق می کند.

سعی کنید برای انجام تزریق ژل به بهترین پزشک تزریق ژل و بهترین کلینیک مراجعه نمایید. در صورت مراجعه به کلینیکی نامعتبر و یا افراد غیر متخصص شما دچار عوارض و خطرات می شوید.

میزان ماندگاری ژل لب

ژل لب می تواند از ۶ تا ۸ ماه ماندگار داشته باشد. همچنین تا یک سال نیز می تواند ماندگاری داشته باشد. این ماندگاری بستگی به بدن خود فرد دارد. برخی از افراد شرایطی در بدن خود دارند که سبب جذب کردن زودتر ژل ها می شود. به دلیل اینکه لب ها همواره در حال حرکت می باشند ژل های تزریقی به لب می تواند زودتر از نواحی دیگر جذب شود. شما می توانید هر ۶ ماه یک بار ژل لب خود را ترمیم کنید.

ماندگاری تزریق ژل لب به کیفیت و برند ژل نیز بستگی دارد. شما اگر از برند معتبر  و ژل های با کیفیتی استفاده کنید این ژل ها می توانند مدت بیشتری ماندگاری داشته باشند. پس سعی کنید این کار را نزد یک پزشک مجرب انجام دهید تا نتیجه بهتری دریافت کنید.

مزایای ژل لب

ژل لب دارای مزایایی می باشد. از مزایای ژل لب می توان به ماندگاری رضایت بخش آن اشاره کرد. کبودی و تورم در ژل های هیالورونیک اسید از دیگر ژل ها کمتر می باشد. همچنین این اسید به دلیل اینکه در بدن وجود دارد سبب آلرژی و حساسیت افراد نمی شود. در این روش متخصص می تواند حجم ژل لب را کنترل کند. این روش دارای عوارض بی خطری می باشد. البته اگر به دست یک پزشک مجرب انجام پذیرد.

اقدامات قبل از تزریق ژل لب

 • قبل از تزریق ژل لب تمام تلاش خود را بکنید تا به یک پزشک مجرب برای این کار مراجعه نمایید.
 • مدتی قبل از تزریق ژل از داروهای ضد التهابی و رقیق کننده همانند آسپرین، ایبوپروفن و … استفاده نکنید، زیرا سبب افزایش خونریزی می شوند.
 • مدتی قبل از انجام این کار از استعمال دخانیات و مصرف الکل جلوگیری نمایید، زیرا می توانند سبب اختلال در بهبودی شوند.
 • اگر به دارویی حساسیت دارید، از داروی خاصی استفاده می کنید و یا بیماری خاصی دارید حتما قبل از تزریق به پزشک خود اطلاع دهید.
 • بدون هیچ آرایشی در صورت باید به دکتر مراجعه نمایید، حتی استفاده از مرطوب کننده و از این قبیل موارد ممنوع می باشد. شما باید با پوستی پاک نزد پزشک بروید همچنین محل تزریق باید کاملا پاک باشد.
 • اگر سابقه تبخال دارید باید به پزشک خود اطلاع دهید تا بتواند از آن پیشگیری کند، زیرا تبخال در محل تزریق باعث می شود با فرو رفتن سوزن در پوست این تبخال به نواحی دیگر نیز منتقل شود.
 • تا دو هفته قبل از تزریق از درمان های دندانی مانند جرم گیری دندان استفاده نکنید.
 • اگر نمی توانید درد این روش را تحمل کنید، می توانید یک ساعت قبل از انجام با اطلاع به پزشک از استامینوفن استفاده کنید. البته درد این روش قابل تحمل می باشد.

اقدامات بعد از تزریق ژل لب

 • بعد از تزریق امکان خاریدن و سوزش در محل درمان وجود دارد. به هیچ عنوان آن نواحی را نخارانید و ماساژ ندهید.  این عوارض طبیعی می باشد و بعد از گذشت مدت کوتاهی از بین خواهند رفت. اگر این مدت طولانی شد حتما به پزشک خود اطلاع دهید.
 • بعد از تزریق امکان درد وجود دارد، برای از بین بردن این درد از داروهایی مانند آسپرین، ایبوپروفن، ژلوفن و از این قبیل داروهای رقیق کننده خون استفاده نکنید، زیرا سبب افزایش خونریزی خواهند شد به جای استفاده از این داروها از استامینوفن استفاده کنید.
 • امکان کبودی بعد از تزریق وجود دارد که کاملا طبیعی می باشد برای از بین بردن این کبودی می توانید از کمپرس سرد در محل تزریق استفاده کنید.
 • پزشک شما ممکن است داروها و پمادهایی را به دلیل بهبودی سریعتر شما برایتان تجویز کند، سعی کنید به طور مرتب از آن ها استفاده نمایید.
 • تا یک هفته بعد از تزریق از آرایش و اصلاح محل تزریق جلوگیری کنید. این کار در یک هفته اول ممنوع می باشد.
 • پزشک شما برای جلوگیری از گلوله شدن ژل و تجمع خون مردگی در محل تزریق نوعی ماساژ خاص را به شما آموزش می دهد که باید آن را انجام دهید.
 • تا مدتی بعد از تزریق ژل لب از خوابیدن روی صورت جلوگیری کنید، زیرا این کار سبب فشار آمدن به محل تزریق می شود و کیفیت درمان را کاهش می دهد.
 • بعد از تزریق ژل سعی کنید در معرض آفتاب قرار نگیرید و همچنین تا مدتی از آب داغ و رفتن به سونا و استخر خودداری نمایید.

اقدامات بعد از تزریق ژل لب

عوارض تزریق ژل لب

تزریق ژل همانند درمان ها و تزریقات دیگر دارای عوارضی می باشد ولی این عوارض بی خطر و یا کم خطر می باشند و بعد از مدت کوتاهی از بین خواهند رفت. کبودی یکی از عوارضی است که بعد از تزریق ژل در نواحی تزریق شده اتفاق می افتند که این امر کاملا طبیعی می باشد و شما می توانید برای از بین بردن این عارضه از کمپرس سرد استفاده کنید.

همچنین برای جلوگیری از کبودی بیشتر از استعمال دخانیات جلوگیری کنید. کشیدن سیگار بعد از تزریق ژل باعث می شود کبودی ها افزایش یابند و این کبودی ها دیرتر بهبود یابند، پس از سیگار بعد از تزریق ژل استفاده نکنید. از دیگر عوارض تزریق ژل می توان به قرمز شدن پوست اشاره کرد که بعد از یک روز از بین خواهند رفت این عارضه طبیعی می باشد و موقتی است.

امکان تورم بعد از انجام تزریق ژل وجود دارد، زیرا لب یکی از حساس ترین اجزای صورت می باشد و به دلیل استفاده از سوزن در لب این عارضه پیش می آید ولی این عارضه موقتی می باشد و بعد از مدت کوتاهی از بین خواهد رفت. با تورم نواحی تزریق حالت لب ها می تواند جلوه ای غیر طبیعی به خود بگیرد که این حالت بعد از کاهش تورم از بین خواهد رفت. برای از بین رفتن این حالت پزشک به شما آموزش هایی می دهد.

عوارض هایی مانند عفونت و دیگر عوارضی که می توانند خطرناک باشند نیز وجود دارند که اگر شما به فردی که تجربه ای ندارد و یا افراد غیر متخصص و آرایشگاه ها و مراکز نامعتبر مراجعه کنید، این عوارض رخ می دهند و خطرات شدیدی را می تواند برای شما داشته باشد. اگر ساکن کرج می باشید می توانید با مراجعه به بهترین کلینیک زیبایی در کرج از روش تزریق ژل به لب و یا هرکدام از اجزای صورت استفاده کنید.

معیارهایی برای بهترین دکتر تزریق ژل

افراد همواره دغدغه نتیجه کار بعد از انجام هرگونه درمان را دارند. برای اطمینان کافی از پایان درمان، می توانید به بهترین دکتر و بهترین کلینیک مراجعه نمایید. ویژگی بهترین دکتر تزریق ژل شامل:

مدرک و تخصص: از مهمترین ویژگی های بهترین دکتر ژل لب، داشتن مدرک و تخصص در زمینه ای می باشد که در آن مشغول فعالیت است. قبل از انجام تزریق مدرک ایشان را مشاهده نمایید.

تجربه و مهارت: از دیگر ویژگی های مهم یک پزشک می توان به داشتن تجربه و مهارت زیاد و همچنین داشتن درمان های موفق اشاره کرد. اگر پزشک شما دارای درمان های موفقی تا کنون بوده باشد، شما می توانید به ایشان اعتماد کنید و نتیجه کار را مطلوب بدانید.

صرف زمان برای بیمار: یک پزشک مجرب همواره تلاش می کند تا زمان مناسبی را صرف بیماران خود کند. در صورتی که بیمار وی از ایشان سوالی بپرسد پزشک با صبر و حوصله و رفتاری مناسب به او پاسخ خواهد داد.

کلینیک معتبر: بهترین دکتر تزریق ژل در یک کلینیک معتبر فعالیت می کند. کلینیکی که دارای تجهیزات مناسبی باشد و از کادر درمان مناسبی برخوردار باشد.

به روز بودن: از دیگر ویژگی های یک دکتر خوب به روز نگه داشتن علم خود می باشد. ایشان سعی می کند از تکنیک ها و روش های به روز استفاده کند.

رضایت مراجعه کنندگان: بیماران قبلی پزشک باید از ایشان رضایت بسیاری داشته باشند. پس قبل از مراجعه به پزشک میزان رضایت مراجعه کنندگان ایشان را بپرسید.

معیارهایی برای بهترین دکتر تزریق ژل

کاندیدای نامناسب تزریق ژل

افرادی که دارای بیماری های خاصی می باشند مناسب تزریق ژل نیستند. افرادی که دارای دیابت می باشند و همچنین وجود عفونت های فعال دهانی مانند تبخال، افرادی که به بیماری هایی مانند لوپوس مبتلا هستند و کسانی که مشکلات مربوط به انعقاد خون دارند، مناسب تزریق ژل نمی باشند.

همچنین زنان باردار و شیرده که انجام این روش می تواند برای آن ها مضر باشد، نباید این تزریق را انجام دهند. افرادی که بیماری های قلبی دارند، افراد دارای بیماری های تنفسی مانند آسم، کسانی که سابقه حمله قلبی و … دارند کاندیدای مناسبی برای انجام تزریق ژل لب نمی باشند. در صورت داشتن هرکدام از موارد بالا حتما قبل از انجام درمان به پزشک خود اطلاع دهید.

عوارض تزریق ژل لب چیست؟

تزریق ژل لب اگر به نحوه صحیح انجام نشود، می‌تواند عوارضی را برای افراد به همراه خود داشته باشد. در ادامه با عوارض تزریق ژل لب آشنا می شوید :

علائم عفونت لب بعد از تزریق ژل :

 • ایجاد التهاب و قرمزی در لب و نواحی اطراف لب‌ها
 • ایجاد دانه‌های قرمز در لب و نواحی اطراف دهان
 • بروز تورم شدید در لب‌های افراد
 • احساس درد در ناحیه تزریق شده
 • کبودی مفرط در لب‌ها

کبودی لب بعد از تزریق ژل لب :

کبودی لب بعد از تزریق ژل لب روند طبیعی بدن می‌باشد که این کبودی در بعضی از اشخاص بیشتر از اشخاص دیگر است. میزان کبودی در افراد وابسته به ژنتیک بدن آن ها است، همچنین سیگارکشیدن و استفاده از داروهایی مانند آسپیرین پیش از تزریق، میزان بروز این کبودی‌ها را را افزایش می‌دهد. این کبودی‌ها به طور میانگین در مدت 1 هفته پس از گذشت تزریق ژل، بهبود می‌یابند. کبودی‌ها حداکثر می‌توانند در حدود 2 الی 10 روز باقی بمانند.

خشکی لب بعد از تزریق ژل :

یکی از عوارض نه چندان رایج فیلر لب، خشکی لب بعد از تزریق ژل می‌باشد. خشکی لب بعد از تزریق ژل با این که در ظاهر مسئله جدی به نظر نمی‌آید ولی افراد درگیر را دچار حس ناخوشایندی و آزار دهنده‌ای می‌کند.

عوارض تزریق ژل لب چیست؟

کلام آخر

افراد به دلیل کوچک بودن لب ها و باریک بودن آن ها به دلایل مادرزادی و یا افزایش سن می توانند از تزریق ژل لب استفاده کنند. این کار سبب بزرگ شدن لب و رسیدن به نتایج دلخواه آنان می شود. ماندگاری ژل لب می تواند تا یکسال ادامه داشته باشد که این امر بستگی به ژلی دارد که از آن استفاده می کنید. اگر از برند معتبر و ژل با کیفیتی استفاده کنید، می تواند تا یک سال ماندگاری داشته باشد.

از شما عزیزان بابت همراهی ما تا پایان این مقاله بسیار سپاسگزاریم. ما تمام تلاش خود را کرده ایم تا شما را با میزان ماندگاری ژل لب آشنا کنیم. امیدواریم این مطالب برایتان مفید بوده باشند. اگر پیشنهاد و انتقادی دارید می توانید به سایت مراجعه کرده و با ما در میان بگذارید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonمشاوره رایگان (کلیک کنید)