بهترین مرکز کاشت ابرو در کرج

کسانی که تصمیم به انجام کاشت ابرو می‌گیرند، انتخاب و پیدا کردن بهترین مرکز کاشت ابرو در کرج هم سخت به نظر می‌رسد. چرا که امروزه مراکز بسیاری وجود دارد که در زمینه کاشت مو و ابرو فعالیت می کنند و انتخاب از میان آنها به عنوان بهترین باید به نکات بسیاری توجه کرد. در این مقاله قصد داریم به بررسی ویژگی‌های مهم بهترین مرکز کاشت ابرو در کرج بپردازیم.

کاشت ابرو

داشتن صورت زیبا و بدون نقص آرزو هر انسانی می باشد. بخصوص خانم ها که بیشتر از آقایان به زیبایی چهره بیشتر اهمیت می‌دهند. داشتن ابروهای پرپشت و خوش حالت یکی از مهم ترین عوامل زیبایی صورت است که امروزه خیلی از خانم‌ها از ریزش ابرو و کم پشتی ابروها ناراحت هستند. بنابراین تصمیم می‌گیرد برای داشتن ابروهای طبیعی و پرپشت کاشت ابرو انجام دهد. اما قبل از هر کاری انتخاب بهترین پزشک در میان کسانی که در این زمینه فعالیت می کنند، مهمترین مرحله است. اگر در کرج زندگی می کنید و انتخاب بهترین مرکز کاشت ابرو برای تان کمی سخت و دشوار به نظر می رسد، با بررسی برخی فاکتورهای مهم که در ادامه مقاله به آنها می پردازیم، می توانید یک کلینیک معتبر کاشت ابرو انتخاب کنید ، بدون این که از نتیجه عمل ناراضی شوید.

ویژگی های بهترین مرکز کاشت ابرو در کرج

داشتن تجهیزات پیشرفته و مدرن : استفاده از تجهیزات به روز و پیشرفته طبق آخرین فن آوری روز دنیا باعث اجرا شدن نتیجه کاشت ابرو به بهترین صورت ممکن می شود. زمانی که به دنبال بهترین مرکز کاشت ابرو هستید باید کدام مرکز از بهترین تکنولوژی روز دنیا استفاده کند.

سابقه حرفه ای متخصصین کاشت ابرو : یک متخصص کاشت ابرو باید دارای سابقه حرفه ای و طولانی مدت در زمینه کاشت باشد تا بتواند بهترین مدل ابرو را برای شما ترسیم کند پرسنلی که در کنار متخصصان کاشت ابرو فعالیت دارند آموزش های لازم را دیده باشند تا بتوانند بهترین خدمات حرفه‌ای را به بیماران ارائه دهند.

 رعایت اصول بهداشتی : هر مرکز زیبایی باید تمام اصول بهداشتی را رعایت کنند و محیطی کاملاً آسوده و تمیز در اختیار بیماران و مراجعه کنندگان قرار دهند تا آن ها احساس آرامش داشته باشند و نسبت به خدماتی که ارائه می شود اطمینان کامل را کسب کنند.

داشتن مجوزهای لازم : کلینیکی صلاحیت انجام کاشت ابرو دارد مجوز های لازم برای انجام این کار را کسب کرده باشد و تمام جراحان دوره های لازم را دیده و مدارک لازم را دریافت کرده باشند. پس قبل از هر کاری از داشتن مجوز های لازم مرکز کاشت ابرو در کرج  مطمئن شوید.

ویژگی های بهترین مرکز کاشت ابرو در کرج

دلیل ریزش ابرو چیست؟

افراد به دلایل متفاوتی دچار ریزش ابرو می شوند. اما به هیچ عنوان جای نگرانی وجود ندارد؛ چرا که می توان با استفاده از تکنیک های مناسب کاشت ابرو، این مشکل را برطرف کرد. در این قسمت دلایل ریزش ابرو آورده شده است:

 • ژنتیک کم پشتی مو
 • بیماری های عمومی یا سیستمیک
 • سوختگی و عفونت
 • تاتو و هاشور ابرو
 • برداشتن بیش از حد ابرو ها
 • آلوپسی آره تا
 • اختلال در رشد ابرو ها به دلیل مشکلات مادرزادی

کاشت ابرو چیست و چگونه انجام می شود؟

کاشت ابرو روشی است که مانند کاشت مو انجام می‌شود و موها از قسمت سر به ناحیه ابرو منتقل می شود. در واقع در کاشت ابرو همان تکنیک هایی که برای کاشت مو به کار می رود، به حساب می آید. قسمتی از مو که وظیفه ساختن و تشکیل دادن ساختمان را بر عهده دارد، فولیکول نام دارد. فولیکول در کاشت ابرو از منطقه سر به ناحیه ابرو انتقال داده می‌شود و تا پایان عمر رشد می کند. ابروهایی که کاشته می‌شود، مانند موهای طبیعی نیاز به مرتب کردن دارند.

چرا کاشت ابرو اهمیت دارد؟

ابرو تقریباً در مهم ترین قسمت صورت قرار گرفته است و مانند قابی می باشد که چشم های فرد را در بر می گیرد. حال تصور کنید فردی بدون ابرو یا ابروهای کم پشت داشته باشد. او مجبور می‌شود تمام وسایل آرایشی را به کار ببرد تا این قسمت را پر کند. اما پر کردن این قسمت با استفاده از لوازم آرایش کمی غیر طبیعی جلوه می دهد و موجب می‌شود صورت بی روح به نظر برسد. از همه لحاظ کاشت ابرو نسبت به کاشت مو مهم تر است. همچنین خوب است بدانید کم پشتی و ریزش موهای ابرو برخلاف ریزش موی سر یک فرآیند غیر طبیعی می باشد. به همین علت از نظر دیگران و زیباشناختی یک عیب در قسمت صورت به حساب می آید که باید برطرف شود. اما چه دلایلی باعث از دست دادن ابرو یا کم پشتی ابرو می شود؟؟ برخی از علت های اصلی کم پشتی ابرو شامل موارد زیر می باشد:

 • سوختگی
 • تاتو و هاشور ابرو
 • برداشتن بیش از اندازه ابروها به صورت نادرست
 • اختلال در رشد ابروها به صورت مادرزادی
 • وجود بیماری‌هایی مانند تیروئید، عمومی یا سیستمیک
 • کسانی که به صورت ارثی و ژنتیکی دچار مشکل کم پشتی ابرو هستند.

بهترین راه حل رفع کم پشتی ابروها :

اگر به هر دلیلی با ریزش و کم پشتی ابرو مواجه شده اید، بهتر است به جای انجام دادن روش های زیبایی متعدد، طبیعی ترین روش یعنی کاشت ابرو را انتخاب کنید. در حقیقت کاشت ابرو بهترین راه برای داشتن ابروهای پرپشت و ضخیم می باشد. امروزه داشتن ابروهای ضخیم و پرپشت بیشتر از هر روز دیگری مد شده است. اگر کمی به سلبریتی ها و بازیگران نگاه کنیم، صورت آنها دارای ابروهای پرپشت است. بنابراین این بسیار اهمیت دارد که کار زیبایی شما مطابق با کار روز انجام شود.

یک کاشت ابروی خوب چه ویژگی هایی دارد؟

یک کاشت ابروی خوب چه ویژگی هایی دارد؟

حال برای کاشت ابرو باید بدانید بهترین نتیجه به چه صورت است. ابرو به سه بخش سر، میانه و دم تقسیم می شود که هر قسمت از ابرو رشد متفاوتی دارد. قسمت سر یا همان تاج ابرو داخل ترین ناحیه ابرو می باشد که طول آن حدود ۵ الی ۷ میلی متر است و موهایی که در این قسمت کاشته می‌شود باید نازک تر از دیگر نواحی باشد و به سمت بالا رشد کند. برخی ها دوست دارند این قسمت نسبت به مدل طبیعی کمی پرتر به نظر برسد که این مسئله کاملا سلیقه ای است. قسمت مرکزی ابرو حدود ۲ الی ۳ سانتی متر می باشد که تراکم موها در این قسمت نسبت به دیگر قسمت های ابرو پهن تر و متراکم تر است. موهای این قسمت باید طوری طراحی شود که به سمت بالا رشد کنند. دقیقا زاویه موهای میانی نسبت به سر ابرو به سمت داخل کمی تغییر جهت می‌دهد و یک زاویه میانی هم راستا با قوس استخوان ابرو باید ترسیم شود. قسمت انتهایی همان دم ابرو حدود ۲ سانتیمتر می باشد که تراکم آن نسبت به ناحیه مرکزی کمتر است و از تارهای نازکی تشکیل می شود. اکثر موهای این قسمت به سمت افقی رشد می کنند.

یکی از مهم ترین مسائل کاشت ابرو چیست؟

یکی از ویژگی های مهمی که در کاشت مو باید به آن دقت زیادی شود، زاویه بین تارهای مو با پوست صورت است تا موها به صورت کاملا خوابیده بر روی پوست صورت قرار بگیرند. این ویژگی یکی از تفاوت هایی است که بین کاشت ابرو با کاشت موی سر وجود دارد. کاشت موی سر به صورت کاملا عمودی انجام می شود. بنابراین کسی که کاشت مو و ابرو انجام می دهد، باید به زاویه رویش موها بسیار دقت کند. معمولا برای کاشت ابرو از تارهای ناحیه پشت گوش استفاده می‌کنند تا زاویه رشد آن همانند ابروها باشد.

فولیکول های مو چگونه رشد می کند؟

معمولا موهای سر و بخش های مختلف بدن به شکل چندتایی رشد می کنند. موهای ناحیه سر بین ۱ تا ۴ تار مو هستند. اما برخلاف همه فولیکول های بدن،  اکثر موهای ابرو به صورت یک تار مو می باشد. بنابراین این نکته هم باید در کاشت ابرو رعایت شود تا ظاهر ابروها کاملا طبیعی به نظر برسد. کاشت ابرو باید بیش از یک تار مو نشود و هنگامی که فولیکول های مو برای کاشت ابرو جدا می شوند به یک تار موی تقسیم شوند.

طراحی و محل قرارگیری موهای جدید ابرو

آیا چرخه رشد موهای سر بر روی کاشت ابرو تاثیر می گذارد؟

همانطور که می‌دانید، موها در چرخه های متفاوتی  قرار می‌گیرند و به صورت مداوم از چرخه رشد به چرخه استراحت و ریزش جابجا می شوند. یک فرد سالم به طور معمول روزانه حدود ۵۰ الی ۱۰۰ تار مو از دست می دهد. اما چرخه رشد موهای ابرو با موهای سر کاملا متفاوت است. تارهای موجود در ابروها به مدت چهار ماه در مرحله رشد قرار می گیرند. اما موهای سر به مدت ۳ الی ۷ ماه در مرحله رشد می مانند. به همین دلیل موهای سر نسبت به سایر موهای بدن بسیار بلندتر می شوند و تنها مشکل کاشت مو بخاطر همین مسئله است. در واقع موهایی که در ناحیه ابرو کاشته می‌شود، بیشتر از موهای طبیعی ابرو رشد می کنند و باید زودتر از موهای طبیعی ابرو کوتاه و مرتب شوند.

طراحی و محل قرارگیری موهای جدید ابرو

یکی از مهم ترین مراحل کاشت ابرو ترسیم مدل ابرو است. یعنی فولیکول های جدید مو در کدام قسمت قرار بگیرند تا از نظر زیباشناختی مدل ابرو بسیار طبیعی و زیبا به نظر برسد. نکاتی که برای کشیدن مدل ابرو باید در نظر گرفته شود، شامل موارد زیر می باشد:

 • شروع رویش ابروها باید دقیقا در راستای خط عمودی از سطح خارجی پره‌های بینی قرار بگیرد. البته این نکته باید با توجه به فاصله بین دو ابرو اجرا شود.
 • برای مشخص کردن موقعیت انتهایی ابرو باید خط صاف از کنار پره بینی به کناره خارجی چشم کشیده شود. این نقطه دقیقاً انتهایی ابرو را مشخص می کند. اما بالا و پایین تر بودن آن کاملا به سلیقه شما مربوط می شود.
 • مرحله طراحی ظاهر ابروها در کاشت ابرو بسیار اهمیت دارد. اگر بیش از اندازه مدل ابروها بالا برود، حالت متعجب به صورت فرد می دهد و اگر هم ابروها بیش از حد معمول پایین قرار بگیرند، صورت ظاهری غمگین به خود می گیرد.

تفاوت شکل ظاهری ابرو مردان و زنان :

همانطور که می‌دانید، ظاهر ابرو آقایان با بانوان کاملاً متفاوت است. بنابراین در زمینه کاشت ابرو نباید ظاهر ابرو برای آقایان با خانم ها یکی باشد. معمولاً ابرو آقایان کمی ضخیم‌تر و متراکم تر و همچنین بدون قوس است. مدل ابروی آقایان در تمام قسمت های ابرو ضخامت یکسانی دارد. به همین خاطر انتهایی ابرو کمی برجسته تر و پرتر به نظر می‌رسد. همچنین اندازه ابرو در بالای فرورفتگی چشم به اتمام می‌رسد.

آیا ابروهای کاشته شده دائمی هستند؟

بله تموم موهایی که در ناحیه ابرو کاشته می شوند، به صورت دائمی رشد می‌کنند و هیچ ریزشی در آینده نخواهند داشت. در واقع کاشت ابرو یک روش دائمی برای پرپشت کردن ابروها می باشد که فرد را به خواسته دلخواه خود می رساند.

چه کسانی برای انجام کاشت ابرو مناسب هستند؟

معمولا کسانی که تصمیم به انجام کاشت ابرو می‌گیرند یا ابرو ندارد یا از ابروهای نازک و کم پشتی برخوردار هستند و همچنین کسانی که در قسمت ابرو دچار زخم شده اند می توانند به راحتی کاشت ابرو انجام دهند و لایه زخم را کاملا بپوشاند. دسته بعدی که در حوزه کاشت ابرو قرار می‌گیرد افرادی هستند که از نازک بودن ابروهای خود ناراضی هستند و دوست دارند ابروهای پرپشت تری داشته باشند. یکی از علت‌های بسیار مهمی که باعث می شود خانم ها با ابروهای نازک مواجه شوند؛ برداشتن بیش از حد ابروهاست. شایع ترین علت کاهش موهای ابرو در آقایان به خاطر افزایش سن می باشد. اما این عمل جراحی بیشتر برای خانم ها انجام می شود تا آقایان. اما چه کسانی نمی توانند کاشت ابرو انجام دهند؟ معمولا کسانی که به خاطر بیماری زمینه ای دچار ریزش ابرو هستند و هنوز بیماری خود را درمان نکردند برای انجام کاشت ابرو مناسب نمی‌باشند. مانند کسانی که دچار بیماری هایی مانند آلوپسی آره آتا، آلوپسی توتالیس هستند و کسانی که به خاطر بیماری های خود ایمنی دچار ریزش ابرو شدند.

روش های کاشت ابرو

روش های کاشت ابرو

قبلا از برای انجام کاشت ابرو از روش نواری استفاده می شد. اما امروزه تکنیک‌های بسیار مختلفی روی کار آمده که انجام کاشت ابرو و مو را بسیار راحت و امکان پذیر کرده است. هنوز هم از روش نواری یا همان FUT استفاده می شود و نتایج بسیار خوبی اتفاق می‌افتد. تنها ایراد این روش تهاجمی بودن آن است که برای استخراج واحدهای فولیکولی به صورت نواری یک قسمت از پوست سر جدا می شود و سپس برای پیشگیری از خونریزی ناحیه برش زدا بخیه می شود. امروزه از روش FIT و دیگر روش های بر پایه آن استفاده می شود. از طریق این روش فولیکول های مو به صورت تک واحدی از پوست سر خارج می‌شود و خبری از بخیه و خونریزی نیست. این روش به خاطر کم تهاجمی بودن آن مورد استقبال بیشتری قرار گرفته و کاربردی تر است.

مراحل کاشت ابرو به چه شکل است؟

کاشت ابرو زیر نظر بهترین متخصصان و با استفاده از روش های اصولی و استاندارد، انجام می شود. در این قسمت مراحل کاشت ابرو شرح داده شده است:

 • جلسه مشاوره با پزشک: اولین قدم پس از شناسایی بهترین کلینیک کاشت ابرو و مطمئن شدن از کیفیت بالای خدمات در آن، انجام جلسه مشاوره است. در این جلسه شرایط کامل شما بررسی شده و بهترین روش کاشت ابرو به شما معرفی می شود. شما می توانید در این جلسه تمامی ابهامات خود را از پزشک مربوطه سوال کنید.
 • انجام آزمایشات: در برخی از موارد ممکن است پزشک آزمایشاتی از شما بخواهد. به شما توصیه می کنیم برای نتیجه گیری بهتر و جلوگیری از بروز عوارض این آزمایشات را انجام دهید. در بسیاری از موارد نیز پزشک نیازی به آزمایش نمی بیند. تنها ممکن است شما را از مصرف دارو های خاصی منع کند.
 • طراحی شکل ابرو: قبل از انجام عمل کاشت مو، طراحی شکل ابرو انجام می شود. این فرآیند با استفاده از ابزار های خاص، مطابق با سلیقه و آناتومی صورت شما انجام می گردد.
 • خروج گرافت ها از بانک مو: در این مرحله، پزشک گرافت های مو را از نواحی پشت گوش جدا می کند. سپس سالم ترین و قوی ترین گرافت های توسط پزشک شناسایی شده و برای کاشت آماده می گردد. برای کاشت ابرویی پر پشت و ضخیم ممکن است به بیش از 100 گرافت نیاز داشته باشید.
 • کاشت ابرو: در این مرحله بی حسی موضعی تزریق شده و فولیکول های استخراج شده کاشته می شوند. با توجه به این که کاشت ابرو تکنیک های متفاوتی دارد، این مرحله به شیوه های گوناگونی انجام می شود.
 • کاشت ابرو چه خطرات و عوارضی دارد ؟

کاشت ابرو خطرات و عوارض خاصی به همراه ندارد و خیلی کم اتفاق می‌افتد که فردی با انجام کاشت ابرو با مشکل خاصی روبرو شود. اما یک سری عوارض کاشت ابرو وجود دارد اما کوتاه مدت است که بعد از کاشت ابرو در دوره بهبودی اتفاق می افتد. ممکن است در ناحیه ابرو و پلک ورم و کبودی ایجاد شود که این عارضه بسیار کم اتفاق می‌افتد و در صورت بروز آن بعد از مدتی رفع می شود. غیر از این مورد، هیچ گونه عارضه خطرناکی بعد از کاشت ابرو ظاهر نمی شود. شما بعد از مدتی نتیجه کاشت ابرو ملاحظه خواهید کرد. البته در چند روز اول جای شکاف های ایجاد شده قرمز می شود. اما در صورت شستشوی صحیح و مراقبت مداوم بعد از 40 روز ابروها کاملاً تمیز خواهد شد.

مراقبت های بعد از کاشت ابرو

بعد از کاشت در ناحیه ابروها هیچ مشکلی انجام نمی شود. اما ناحیه اهدا دهنده به مدت چند روز پانسمان می شود. ممکن است متخصص برای شما یک مایع مخصوص تجویز می‌کند که باید حدود 2 الی 3 ساعت یک بار از آن در ناحیه ابرو استفاده کنید. در صورتی که بعد از کاشت ابرو با پوسته ها و لخته های تشکیل شده در ناحیه ابرو مواجه شدید، اصلا نگران نباشید. روز بعد از کاشت کاملا پاک می شود و حتی به راحتی می توانید ابروهای خود را آرایش کنید.

بعد از این که پانسمان سر خود را باز کردید، سر خود را بشویید. تقریبا تمام موهای کاشته شده در ناحیه ابرو بعد از مدتی می ریزند. اما این عارضه کاملا طبیعی است و دوباره شاهد رویش موها خواهید بود. این مرحله حدود 3 الی 4 ماه طول می کشد و برای مشخص شدن نتیجه نهایی کاشت باید حدود ۶ ماه صبر کنید.

هزینه های مربوط به کاشت ابرو در کرج

بسیاری از افراد مشتاق اند بدانند قیمت کاشت ابرو بر چه اساسی تعیین می شود. در حقیقت، شناخت این معیار ها بسیار مهم هستند؛ چرا که می توان با استفاده از آن بهترین کلینیک ها را در این رابطه شناسایی کرد. همچنین می توان صرفه جویی های لازم را در این زمینه انجام داد. در لیست زیر مهم ترین عوامل موثر بر هزینه کاشت ابرو آورده شده است:

 • مهارت و تخصص پزشک
 • موقعیت جغرافیای کلینیک
 • تجهیزات و دستگاه های کاشت ابرو
 • تکنیک کاشت ابرو
 • شرایط عمومی بیمار

مراقبت های بعد از کاشت ابرو

کلام آخر

امیدواریم که بهترین مرکز کاشت ابرو در کرج را معرفی کرده باشیم. با سپاس از همراهان گرامی که ما را تا انتهای این مقاله همراهی کردید.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان (کلیک کنید)