هزینه بوتاکس در کرج

هنگامی که سن افراد بالا می رود، بر روی صورت چین و چروک هایی به وجود می آید که برخی از افراد از این موضوع، بسیار رنج می برند. اما امروزه برای از بین بردن این چین و چروک و جوان تر کردن صورت، از روش هایی مانند تزریق چربی، تزریق ژل و بوتاکس استفاده می کنند که این روش ها بسیار موثر و بی خطر هستند. هنگامی که افراد تصمیم به تزریق بوتاکس می گیرند، یکی از نگرانی هایشان، هزینه بوتاکس است. برای مطلع شدن از هزینه بوتاکس در کرج تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

بوتاکس چیست؟

بوتاکس از یک نوع سم به نام یوتولینوم که یک باکتری است، تشکیل شده. هنگامی که اسم سم می آید، افراد نگران می شوند، اما این سم ها اگر در دز های مناسب و کنترل شده، مورد استفاده قرار بگیرد بی خطر است و هیچ آسیبی به افراد نمی رساند. بعد از اینکه بوتاکس را در یک بخشی که ا. هنگامی که بوتاکس را در زیر پوست تزریق می کنند، عضلات پوست به طور کامل فلج می شود که این فلج شدن باعث می شود تا چین و چروک آن ناحیه از بین برود.

تزریق بوتاکس، فقط برای زیبایی نیست بلکه استفاده های دیگری هم دارد. از بوتاکس برای غیر فعال کردن غده های عروقی در برخی از نواحی بدن استفاده می کنند. از بین بردن چین و چروک صورت یا غیر فعال کردن غده های عروقی برای همه افراد دارای اهمیت نیست. هنگامی که بوتاکس را به قسمت مشخص شده، تزریق می کنند، مواد بوتاکس به گیرنده های عضله وصل می شود و بر روی عصب تاثیر می گذارد. هنگامی که از عصب شما یک ماده شیمیایی آزاد می شود تا عضلات فعالیت کنند، عملکرد این عضله ها کم می شود و یا از بین می رود که چین و چروک ها بر روی صورت به وجود می آیند.

بوتاکس چیست؟

آیا بوتاکس همان تزریق ژل است؟

بوتاکس اصلا شبیه تزریق ژل نیست. بوتاکس بر روی عضلات تاثیر می گذارد، اما از ژل برای پر کردن چین و چروک ها استفاده می شود و به گونه ها و لب حجم می دهد. اما اگر با بوتاکس بشود که یک خط یا چین و چروک عمیق را پر کرد، تزریق ژل می تواند به صورت موقت نتیجه ی بوتاکس را کاهش بدهد.

بوتاکس برای چه نقاطی از بدن مورد استفاده قرار می گیرد؟

یکی از نقاطی که بوتاکس در آن بسیار مورد استفاده قرار می گیرد، اطراف چشم است که چین و چروک های بین دو ابرو و روی پیشانی است که با استفاده از بوتاکس این چین و چروک را به طور کامل از بین می برند. اما از بوتاکس برای قسمت هایی از بدن هم استفاده می شود، مانند: زیر بغل. بوتاکس را به غده های عروقی زیر بغل تزریق می کنند. تزریق بوتاکس در زیر بغل موجب می شود که تا چند ماه بو و عرق در این قسمت به طور کامل از بین برود.

زمان اثر کردن بوتاکس:

از یک تا ده روز بعد از تزریق بوتاکس، زمان می برد تا به بهبودی برسد، اما برای دیدن نتیجه کامل آن، حدود سه تا هشت ماه طول می کشد.

عوارض تزریق بوتاکس

عوارض تزریق بوتاکس، خیلی جدی و خطرناک نیست. هنگامی که بوتاکس تزریق شده، در ماهیچه ها و عضلاتی که مورد نظر نیستند، پخش می شوند. عوارضی به وجود می آورند که این عوارض شامل موارد زیر است:

 • متورم شدن و قرمزی: واکنش طبیعی بدن همه افراد به روش های درمان، متورم و قرمز شدن است که این عوارض بسیار بی خطر و خفیف هستند و به سرعت از بین می رود. میزان قرمزی و تورم در قسمتی که بوتاکس تزریق می شود، بستگی به میزان تزریق بوتاکس و ضخامت سوزن دارد. برای اینکه این قرمزی و تورم کم باشد، پزشک متخصص باید از سوزن ها با کیفیت استفاده کند. بعد از تزریق بوتاکس حتما از کمپرس سرد استفاده کنید.
 • درد: اندازه دردی که هنگام تزریق بوتاکس حس می کنید، به اندازه تحمل و صبر شما بستگی دارد. برای کم کردن درد می توانید یک ساعت قبل از تزریق، قرص استامینوفن مصرف کنید که برای مصرف این قرص حتما باید قبل از مصرف با پزشک خود صحبت کنید. دردی که از تزریق بوتاکس به وجود می آید، تا سی دقیقه بعد از تزریق وجود دارد و بعد از بین می رود.
 • سردرد و حالت تهوع: یکی از بیشترین عوارض بوتاکس، حالت تهوع و سردرد های شدید است که این عوارض در بیشتر افرادی که بوتاکس انجام می دهند، دیده می شود. این عوارض حدود چند ساعت یا چند ساعت ماندگاری دارد. برای درمان این عوارض و کاهش درد آن می توانید از دارو های مسکن استفاده کنید.
 • کبودی در قسمتی که بوتاکس انجام شده است: کبودی هایی که بعد از انجام بوتاکس به وجود می آیند، به این دلیل است که با این کار، عروق خونی سوراخ می شوند. این سوراخ شدن ممکن است به این دلیل باشد که پزشک متخصص یا افرادی به غیر از پزشک که تخصص کافی در این زمینه را ندارند و با آناتومی گردن و صورت آشنا نیستند و ناحیه ی بوتاکس را درست تشخیص نداده اند که همین باعث خمی شود به عروق خونی آسیب برسد. برای کاهش دادن کبودی باید از مصرف دارو های ضد التهاب مانند: آسپرین و ژلوفن، اجتناب کنید.
 • عفونت: اگر بوتاکس در یک مکان درمانی کاملا ضد عفونی شده با استفاده از وسایل استریل شده، تزریق شود هرگز عفونتی به وجود نمی آید.
 • واکنش کولینرژیک: یک نوع دیگر از عوارض تزریق بوتاکس است که باعث خشک شدن چشم ها و دهان می شود.

عوارض هایی که درصد به وجود آمدن آن بسیار کم است:

 • افتادگی رد قسمت لب
 • افتادگی در قسمت پلک بالایی
 • افتادگی در قسمت پلک پایینی
 • زیاد شدن عمق خط گونه
 • لوچ شدن چشم ها و دو بینی

روش هایی برای جلوگیری از عوارض بوتاکس

 • بعد از تزریق بوتاکس هرگز به قسمتی تزریق شده دست نزنید و به جلو خم نشوید.
 • برای این که ماندگاری بوتاکس در عضلات بالا برود، باید تا دو یا سه ساعت بعد از تزریق بوتاکس، با آن فعالیت کنید آن را به کار بگیرید. این کار باعث می شود که بوتاکس به بافت محلی که تزریق در آن انجام شده؛جدب شود.
 • پزشک متخصص باید بداند که چه مقدار و چگونه بوتاکس را تزریق کند. و یکی از نکات مهم این است که هنگام تزریق بوتاکس و مدتی بعد از آن محل تزریق را نباید ماساژ بدهید.

قبل از انجام بوتاکس باید از پزشک متخصص خود مشاوره بگیرید و اگر حساسیتی دارید به او اطلاع دهید تا او بتواند نحوه ی تزریق بوتاکس را بر اساس شرایط شما انتخاب کند. گاهی ممکن است افراد در هنگام تزریق بوتاکس بین دو ابرو. پلک هایشان دچار افتادگی شود که این افراد شامل موارد زیر هستند:

 • افرادی که سن بالایی دارند.
 • افرادی که بالا برنده ی پلک آن ها به طور ژنتیکی ضعیف است.
 • افرادی که در این ناحیه جراحی انجام داده اند یا در این ناجیه دچار آسیب دیدگی شده اند.

عوارض تزریق بوتاکس

برای بهبودی عوارض جانبی بوتاکس چه راهکارهایی مناسب است؟

 • اگر بعد از تزریق بوتاکس سردرد داشتید، می توانید از استامینوفن ساده استفاده کنید.
 • اگر در محلی که تزریق انجام شده است، کبودی یا التهاب مشاهده کردید می توانید بر روی آن یخ بگذارید.
 • تا سه شب از بالشت های بلند برای خوابیدن استفادع کنید.
 • از انجام فعالیت ها و کارهای سنگین و ورزشی
 • از انجام ورزش و فعالیت های سنگین، تا سه روز خودداری کنید.
 • به محل تزریق دست نزنید و آن را ماساژ ندهید.

عوامل موثر بر قیمت تزریق بوتاکس

در صورتی که قصد انجام بوتاکس را دارید به شما پیشنهاد می کنیم که در جلسات قبل از عمل بوتاکس شرکت کنید. معمولاً در این جلسات هزینه ها و شرایط عمل بیان می شود. جلسات مشاوره بسیار مهم هستند؛ چرا که علاوه بر آگاهی از قیمت ها، به پزشک خود کمک می کنید تا از شرایط و انتظارات شما تا حد زیادی با خبر شود. معمولا هزینه های تزریق بوتاکس با توجه به چند فاکتور مهم تعیین می شود. در ادامه هر یک از این فاکتورها شرح داده شده است:

 • میزان تزریق بوتاکس

یکی از اصلی ترین فاکتورها در تعیین قیمت عمل بوتاکس، میزان محلولی است که قرار است تزریق شود. به هر میزان که محدوده عمل وسیع تر باشد، نیاز به بوتاکس بیش تری خواهید داشت. در این راستا، هزینه های مربوط به آن نیز افزایش پیدا خواهد کرد. به همین خاطر بهتر است قبل از انجام این عمل با پزشک خود درباره مقدار مورد نیاز دوز تزریقی مشورت کنید. لازم به ذکر است نمی توان در جلسات مشاوره مقدار دقیق دوز مورد نیاز را تعیین کرد؛ چرا که ممکن است در حین عمل میزان آن تغییر کرده و پزشک مجبور به تزریق حجم بیش تری از بوتاکس شود.

 • وسعت ناحیه مورد نظر

با افزایش وسعت ناحیه مورد نظر، هزینه تزریق بوتاکس گران تر خواهد شد. برای مثال برای تزریق بوتاکس به پیشانی نسبت به گونه ها و لب ها به حجم بیش تری از بوتاکس نیاز خواهید داشت. بدین ترتیب هزینه تزریق بوتاکس با توجه به اندازه ناحیه مورد نظر تعیین می شود. همچنین حجم مورد نیاز بوتاکس برای هر فرد کاملاً متفاوت است.

 • هزینه کلینیک و دستمزد پزشک

علاوه بر هزینه های خرید محلول بوتاکس باید هزینه های مربوط به کلینیک و دستمزد پزشک را نیز در نظر بگیرید. البته با توجه به این که تزریق بوتاکس بسیار سریع انجام می شود، هزینه های مربوط به دستمزد پزشک و کلینیک بسیار کم هستند.

 • موقعیت جغرافیایی کلینیک و شهرت پزشک

موقعیت جغرافیایی کلینیک و میزان شهرت پزشک، تاثیر بسیار زیادی بر روی هزینه نهایی دارد. به طوری که هزینه درمان در یک کلینیک مجهز و معتبر بیش تر از کلینیک هایی است که به تازگی تاسیس شده اند. همچنین مهارت پزشک نیز در تعیین قیمت نهایی موثر است. قطعا پزشکانی که دارای تجربه بالایی در این زمینه هستند، دستمزد بالاتری دارند. با توجه به این که تزریق بوتاکس عملی کاملاً حساس است، به شما پیشنهاد می کنیم که در شناخت کلینیک معتبر و پزشک با تجربه به هیچ عنوان کوتاهی نکنید.

 • تعداد جلسات مورد نیاز

در برخی از مواقع ممکن است پزشک تشخیص دهد که باید عمل تزریق طی چند جلسه درمانی انجام شود. این امر تا حد زیادی به عمیق بودن چین و چروک ها بستگی دارد. به همین خاطر یکی از عوامل موثر در تعیین هزینه بوتاکس، تعداد جلسات درمانی آن است. به هر میزان که تعداد جلسات بیش تر باشد، هزینه ها افزایش خواهد داشت. البته در برخی مواقع، پزشک در یک جلسه کار چندین جلسه را انجام می دهد. در چنین شرایطی بسته به زمان، عمل هزینه های مربوط به آن و متغیر خواهد بود.

ممنوعیت انجام بوتاکس برای چه افرادی است؟

افرادی که سن آن ها بالا تر از هفتاد و پنج سال است با افرادی که سن آن ها پایین تر از هجده سال است. اگر افرادی که می خواهند بوتاکس انجام بدهند. دارای اختلالات انعقادی باشند، هرگز نباید تصمیم به تزریق بوتاکس بگیرند. تزریق بوتاکس برای افرادی که باردار هستند یا شیرده هم توصیه نمی شود. افرادی که از دارو های انعقاد خون استفاده می کنندـ هرگز نباید تزریق بوتاکس انجام بدهند. افرادی که دو هفته قبل از انجام بوتاکسس واکسن زدند. افرادی که بیماری قلبی و عروقی دارند هرگز نباید بوتاکس انجام بدهند. برای افرادی که دارای بیماری های خاص مانند: ام اس، نارسایی کلیه، نفروپاتی و میاستنی هستند، بوتاکس توصیه نی شود. افرادی که دارای بیماری های عفونی در قسمت انتخاب شده برای تزریق بوتاکس، هستند.

مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس :

از خاراندن محل تزریق خودداری کنید. از عینکی های آفتابی یا طبی استفاده نکنید. تا پنج ساعت الا بیشتر آرایش نکنید. از آب زدن به صورت بپرهیزید. از نوشیدن الکل و کافئین خودداری کنید. پیشانی با دور چشم یا هر جای دیگری که بوتاکس در آن انجام گرفته است را ماساژ ندهید و سر را رو به جلو خم نکنید. حدودا 4 ساعت نباید بخوابید.

هزینه بوتاکس در کرج

کلام آخر

با سپاس از شما همراهان گرامی که تا انتهای این مقاله همراه ما بودید. امیدواریم که از این مقاله لذت برده باشید و این مطالب برایتان مفید بوده باشد. برای اطلاع دقیق از هزینه بوتاکس در کرج، با شماره هایی که در سایت موجود است، تماس بگیرید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonمشاوره رایگان (کلیک کنید)