هزینه کاشت ابرو

می خواهیم در این مقاله اطلاعاتی که از هزینه کاشت ابرو نمی دانید را در اختیارتان قرار دهیم؛ کاشت ابرو نوعی درمان برای از بین بردن ریزش ابرو به حساب می آید و نوعی راه حل محسوب می شود؛ در ادامه این مقاله همراه ما باشید تا هر اطلاعات مفیدی در باره هزینه کاشت ابرو را در اختیارتان قرار دهیم.

کاشت ابرو چگونه انجام می شود؟

در واقع برای بسیاری از افراد، کاشت ابرو روش بسیار مناسبی در نظر گرفته می شود چون ابرو نقش بسیار موثری در چهره انسان دارد و کم پشت و نازک بودن آن سبب جلب توجه افراد می شود؛ ابرو برای چشم ها نوعی مکمل است و هر دو با هم تاثیر بسیار زیادی در زیبا نشان دادن چهره دارند؛ کاشت ابرو با متدهای متفاوتی انجام می شوند و از طریق هر کدام از این متدها می توان ابروهای بسیار زیبا و طبیعی و پرپشت داشت؛ متد یا روش هایی که برای انجام کاشت مو در نظر گرفته می شوند شامل موارد زیر می باشند:

 • تکنیک اِف آی تیFIT: در این روش از طریق پانچ یا هولدر می توان گرافت ها را برداشت؛ این روش بسیار قدیمی محسوب می شود و دیگر قابل استفاده نمی باشد و منسوخ است.
 • تکنیک اِف یو یی FUE: در این تکنیک از طریق دستگاه برقی اف یو بی گرافت ها را بر میدارند که این دستگاه سرعت بسیار بالایی دارد.
 • تکنیک اِس یو تی SUT: این روش نیز نوعی همانند روش قبلی می باشد اما در مقایسه با آن روش می توان گفت که SUT روشی بی پایه و ساس است.
 • تکنیک سوپر اِف یو یی Super FUE یا S.FUE: می توان گفت که این روش با اف یو بی بسیار مشابه هم اند و در این روش نیز برای برداشتن گرافت ها از دستگاه برقی اف یو بی استفاده می شود که سرعت کار آن بسیار بالا می باشد؛ فرق این روش با اف یو بی در این است که پس از آن که گرافت ها را از بانک مو بر می دارند آن ها را کاشت می کنند و پس از مرتب کردن گرفت ها و دسته بندی کردنشان، ان ها را در شکاف هایی که روی ابرو وجود دارند می کارند.

برای کاشت ابرو معمولا به 250 الی 400 عدد تار مو نیاز است تا بتوانند کاشت را به پایان برسانند؛ این تارها کمک بزرگی به حفظ ظاهر ابرو می کند؛ تعدادی که برای ابرو در نظر گرفته می شود بسیار به خود ابروی فرد بستگی دارد و هر چه کم پشت تر باشد باید تعداد بیشتری تار مو استفاده کرد؛ هر تار موی که کاشته می شود باید با جهت رویش ابرو متناسب باشد و این تارها کاملا باید روی سطح پوست فرد قرار بگیرد؛ برای آن که ابروها پرپشت تر به نظر برسند باید پزشک تارها را به صورت بسیار متراکم و فشرده در کنار یکدیگر بکارد.

کاشت ابرو چگونه انجام می شود؟

ریزش ابرو به چه دلیلی اتفاق می افتد؟

در واقع دلیل استفاده از کاشت ابرو طبیعی ، ریزش ابرو ها می باشد که برای هر کدام از افراد به دلایل متعددی ابروهایشان می ریزد؛ باید ابتدا قبل از کاشت مشکلاتی که سبب ریزش شده اند را حل کرد؛ این دلایل شامل موارد زیر می باشند:

 • مبتلا بودن به بیماری هایی مانند جذام و آلوپسی و سرطان و بسیاری از بیماری های دیگر.
 • آسیب های بیرونی و عوامل فیزیکی که موجب ریزش ابروها می شوند.
 • ریزش ابرو به دلیل سوختن و صدمه دیدن و تصادفات
 • به دلالی ژنتیکی یا مادرزادی ابروها کم پشت و ضعیف باشند.
 • استفاده کردن از برخی داروها مانند مکملات و داروها و پروتئین ها
 • به وجود آمدن هر گونه زخم یا خراش در ابروها
 • کم کار شدن غده تیروئید فرد
 • انجام هرگونه تتو یا هاشور برای ابروها
 • خوردن قرص هایی مانند ضدبارداری
 • و غیره ….

هزینه کاشت ابرو

کاشت ابرو نیز همانند دیگر روش های زیبایی به پرداخت هزینه هایی نیاز دارد و هنگامی که در روز مشاوره پزشک ابروی شما را می بیند هزینه تخمین زده برای کاشت را به شما می گوید تا مطابق با بودجه خود بتوانید برای کاشت ابرویتان تصمیم گیری کنید؛ هزینه کاشت ابرو به موارد متفاوتی بستگی دارد که این موارد به شرح ذیل می باشند:

کلینیک مورد نظر شما : در حقیقت کلینیکی که شما انتخاب می کنید تاثیر بسیار زیادی در هزینه کاشت ابرو دارد؛ به طور مثال موقعیت جغرافیایی کلینیک می تواند در بالا و پایین بودن هزینه موثر باشد و می دانیم که اگر کلینیکی در تهران واقع باشد هزینه کاشتش از کلینیک های واقع در شهرستان بسیار بیشتر خواهد بود و قابل مقایسه نمی باشد.

مهارت پزشک : هر پزشک در هر حرفه ای که مشغول است مهارت و سابقه مخصوص به خود را دارد؛ این امر تاثیر بسیار زیادی در هزینه کاشت ابرو دارد چون هر چه مهارت و سابقه پزشک در این امر زیاد باشد هزینه ای که باید پرداخت شود نیز بیشتر باشد.

تعداد گرافت ها : در واقع ابرو هر چه خالی تر باشد باید پزشک گرافت های بیشتری را از پشت گوش یا پشت سر فرد بردارد و به ابرو ها پیوند بزند؛ هنگامی که تعداد گرافت ها بیشتر باشد باید پزشک مدت زمان بیشتری را برای کاشت صرف کند که در این مورد هزینه کاشت ابرو بیشتر می شود.

نوع روش کاشت ابرو : همان گونه که گفتیم برای کاشت ابرو چندین روش وجود دارد که در هر کدام از این روش ها از دستگاه ها و روش های بسیار متنوعی استفاده می شود و همین امر موجب متغیر بودن هزینه کاشت ابرو می شود.

هزینه کاشت ابرو

بررسی هزینه های قبل و بعد از کاشت ابرو

علاوه بر هزینه جراحی کاشت ابرو، هزینه های دیگری نیز به عنوان هزینه های قبل و بعد از کاشت ابرو مطرح است. که به شرح زیر می باشد:

 •  هزینه آزمایشات قبل از عمل
 •  هزینه ویزیت و مشاوره
 • هزینه داروهای تجویز شده

معمولاً پزشک آزمایشاتی شامل آزمایش خون آزمایش، هپاتیت، تیروئید، قند خون و… را برای بیمار تجویز می کند. معمولاً این امر جهت اطمینان از سلامتی بیمار و میزان آمادگی وی برای انجام کاشت مو انجام می شود. به شما پیشنهاد می کنیم که برای جلوگیری از بروز عوارض کاشت ابرو، آزمایشات تجویز شده توسط پزشک را انجام دهید. البته در برخی از موارد ممکن است پزشک تشخیص دهد که نیازی به گرفتن این آزمایش ها نیست؛ در این خصوص پزشک مربوطه باید کاملاً حرفه ای و با تجربه باشد.

آیا بیمه هزینه های مربوط به کاشت ابرو را می پردازد؟

با توجه به این که عمل کاشت ابرو جزوی از عمل های زیبایی محسوب می شود، بیمه هیچ مسئولیتی در قبال پرداخت عمل های زیبایی ندارد. در واقع هزینه کاشت ابرو نیز تحت پوشش بیمه درمانی قرار نمی گیرد. به همین خاطر، فرد باید تمامی هزینه های مربوط به جراحی را پرداخت کند. البته در صورتی که فرد به دلایل مختلف مانند حوادث و آتش سوزی ابروهای خود را از دست داده باشد، بیمه بخشی از هزینه های مربوط به درمان را پرداخت خواهد کرد. البته این افراد باید به مراکز مورد تایید شرکت بیمه مراجعه کنند.

علت ارزان بودن هزینه کاشت ابرو در برخی از کلینیک ها چیست؟

ممکن است با تبلیغات خاصی از سوی مراکز کلینیک های زیبایی مواجه شده باشید که قیمت های بسیار کم و غیر قابل باوری دارند. سوالی که در این جا پیش می آید این است که چرا این کلینیک ها با قیمت های بسیار پایین کاشت ابرو را انجام می دهند؟ آیا می توان به این جراحی ها اعتماد کرد؟ برای پاسخ به این پرسش ها باید دلیل ارزان بودن قیمت کاشت ابرو در این مراکز را پیدا کنید. معمولاً بسیاری از مراکز معتبر، در دوره های خاص ممکن است بسته های تخفیفی را برای مشتریان خود ارائه کنند. در صورتی که چنین مراکزی را مشاهده گردید، ابتدا در رابطه با سابقه فعالیت کلینیک تحقیق کنید. پزشک و کلینیک مربوطه باید مجوزهای لازم از وزارت بهداشت و درمان را داشته و تمامی مراجعه کنندگان به آن، رضایت کافی داشته باشند.

اما به طور کلی دلایل ارزان بودن کاشت ابرو در بسیاری از مراکز و مطب های زیبایی به شرح زیر است:

 • بی تجربه و کم سابقه بودن پزشک
 • انجام جراحی های متعدد در طول روز
 • افزایش مراجعین و شلوغ نشان دادن مطب
 • عدم توجه کافی به کیفیت جراحی و نکات بهداشتی
 •  عدم استفاده از تجهیزات و ابزارهای پیشرفته و به روز

به طور قطع، نتایج به دست آمده از این جراحی ها، علاوه و نارضایتی بیمار ممکن است عوارض جبران ناپذیری را به دنبال داشته باشد. به همین خاطر به شما پیشنهاد می کنیم تا حد امکان از مراجعه به این مراکز بپرهیزید.

تفاوت هزینه کاشت ابرو در مردان و زنان

در صورتی که به هر دلیلی، آقایان ابروهای خود را از دست داده اند، می توانند مانند خانم ها با استفاده از دستگاه های به روز و پیشرفته اقدام به کاشت ابرو کنند. برخلاف تصور هزینه کاشت ابرو در خانم ها و آقایان تفاوتی ندارد. هزینه های مربوط به این جراحی برای هر فرد به عوامل مختلفی مانند تعداد گرافت های مورد نیاز، میزان تراکم مو و شرایط بانک مو فرد وابسته است. به شما پیشنهاد می کنیم که برای این کار به کلینیکی معتبر و پزشک ماهر مراجعه کنید. چرا که در فرآیند کاشت ابرو عواملی مانند توجه به زاویه تارهای مو نسبت به پوست و خواب مو، تاثیر زیادی بر روی کیفیت نهایی ابروهای شما خواهد داشت. در صورت عدم توجه به چنین موضوعی ممکن است با ابروهایی وز شده و غیر طبیعی روبرو شوید.

بعد از کاشت ابرو چه مراقبت هایی باید انجام شود ؟

پس از کاشت ابرو باید به نکاتی توجه کرد و توصیه هایی را مهم تلقی کرد تا هیچ عارضه ای برای کسی اتفاق نیفتد. ممکن است که مدت بسیار کوتاه پس از کاشت کبودی یا تورم را در ناحیه کاشت مشاهده کنید اما با همه این موارد، روشی کاملا بی درد و سریع به حساب می آید و پس از گذشت مدتی ابروها به حالت طبیعی در می آیند و مثل حالت قبل خود رشد می کنند و شما باید حتما آن ها را مرتب و اصلاح کنید تا فرم اصلی خود را از دست ندهند. پس از گذشت یک هفته می توانید شکل واقعی ابروهایتان را در یابید اما ممکن است که پوسته ها اطراف ابروها ایجاد شود که باید موقع استحمام آن ها را بشویید.

تا مدت زمانی که پزشک تعیین می کند نباید به حمام بروید و صورت خود را بشویید. برای برداشتن وسیله ای از روی زمین اصلا خم نشوید و اگر به وسیله ای احتیاج دارید حتما می توانید از دوستان یا اعضای خانواده کمک بگیرید. در صورتی که ابروها پس از کاشت دچار خارش یا سوزش شوند نباید آن را بخارانید یا لمس کنید. ممکن است که خونریزی یا التهاب را پس از اتمام کاشت مشاهده کنید که این امر کاملا طبیعی است و نباید اصلا نگران شوید.

مدت زمان انجام کاشت ابرو

مدت زمان انجام کاشت ابرو

کاشت ابرو همانند دیگر روش ها به مدت زمانی نیاز دارد تا بتوان پروسه انجام آن را به پایان رساند؛ در ابتدا که فرد به پزشک مراجعه می کند، پزشک مشاوره ای از نوع کاشت و طریقه انجام آن به او می دهد و پس از ان در صورت تمایل فرد پروسه کار را شروع می کند؛ به طور معمول مدت زمان برای کاشت حدودا چهار الی هفت ساعت می باشد؛ مدت زمان مورد نیاز برای کاشت به کم پشت بودن ابروی فرد بستگی دارد چون اگر پیوند بیشتری نیاز باشد باید زمان بیشتری را برای کاشت اختصاص داد؛ در ابتدا قبل از شروع به کاشت، پزشک نوعی بی حسی موضعی را برای فرد در نظر می گیرد که این بی حسی دارای لیدوکائین است و برای انجام به 200 الی 400 تار مو نیاز است.

آمادگی های لازم قبل از کاشت ابرو

همانند سایر عمل های جراحی، در این روش نیز باید به نکات قبل از کاشت ابرو توجه کنید و طبق این موارد عمل کنید تا جراحی بسیار موفقی را در پیش داشته باشد و این نکات شامل موارد زیر می باشند:

 • باید قبل از کاشت مراقب باشید که از دارو ها و مکملاتی که موجب رقیق شدن خون می شوند استفاده نکنید.
 • باید مدت دو الی سه هفته قبل از کاش ابرو، از هیچگونه دخانیاتی استفاده نکنید.
 • باید حتما دو روز قبل از کاشت از استفاده هر گونه مشروبات و نوشیدنی های الکلی دوری کنید.

بهترین کار این است که هنگام مراجعه کردن به پزشک معالج،از لوازم آرایشی بر روی صورتتان استفاده نکنید تا پزشک بتواند بهترین تصمیم را برای چهره شما بگیر و نتیجه کار طبیعی شود.

کلام آخر

در مقاله ای که با هم بررسی کردیم هدف ما در اختیار گذاشتن اطلاعات سودمندی در رابطه با هزینه کاشت ابرو بود و امیدواریم که این مقاله توانسته باشد به شما کمک بزرگی کرده باشد؛ از این که تا پایان این مقاله با ما همراه بودید از شما بی نهایت سپاس گذاریم.

امتیاز دهید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان (کلیک کنید)