هزینه تزریق ژل در کرج

یکی از معضلات برخی از افراد، کم حجم بودن نقاطی از صورت یا بدن است که از این مسئله بسیار رنج می برند. برای حجم دهی و زیبا سازی این نقاط، از ژل هایی استفاده می کنند که بسیار تاثیر گذار، همچنین آسان و بی خطر هستند. بسیاری از افراد، هنگامی که تصمیم به تزریق ژل در نقاطی از بدن یا صورت خود می گیرند، یکی از نگرانی هایشان، هزینه تزریق ژل است که هزینه آن بر اساس منطقه و شهری که مراکز درمانی قرار گرفته است، تعیین می شود که ما در این مقاله قصد داریم شما را با هزینه تزریق ژل در کرج آشنا کنیم.

تزریق ژل چیست؟

یکی از راهکار هایی که برای زیباسازی و جوان سازی صورت موثر است، تزریق ژل می باشد. تزریق ژل برای از بین بردن چروک صورت، حجیم کردن قسمت هایی از صورت و از بین بردن خط اخم و خنده، بسیار تاثیر گذار است. برای داشتن پوستی جوان و زیبا، حتما باید به پوست، کلاژن و اسید هیالورونیک برسد. هنگامی که سن افراد می رود، مقدار کلاژن و اسید هیالورونیک پوست کم می شود. با تزریق ژل، که در آن کلاژن و اسید هیالورونیک وجود دارد، می توانید، دوباره پوست خود را جوان و زیبا کنید. این ژل ها از دو نوع متفاوت ساخته می شوند که یک نوع آن از مواد طبیعی است که این مواد طبیعی با استفاده از کلاژن و اسید هیالورونیک ساخته می شود که این مواد، زیر نظر سازمان غذا و دارو آمریکا می باشد و کاملا تایید شده است.

در نوع دوم، مواد مصنوعی و غیر طبیعی مثل: سیلیکون مایع، کلسیم هیدوسکی لاپاتیت و پلی متیل متاکریلات را به ژل اضافه می کنند که این ژل با اسید هیالورونیک مخلوط می شود و برای تزریق آماده می شود. گاهی به جای تزریق ژل، از چربی استفاده می کنند که این چربی ها گاهی اوقات، جذب صورت می شوند، اما در تزریق ژل، همچین مواردی پیش نمی آید، به دلیل اینکه این مواد از خود بدن نیست و جذب صورت نمی شود.

نوع ژل و ترکیب آن باید توسط پزشک متخصص صورت بگیرد که انتخاب این ژل، بستگی به بخشی که قرار است تزریق ژل در آن صورت بگیرد هم، دارد. موادی که برای از بین بردن چین و چروک صورت و بینی استفاده می شود با موادی که برای حجیم کردن و برجسته سازی لب ها از آن استفاده می کنند، کاملا متفاوت است.

تزریق ژل چیست؟

هزینه تزریق ژل با توجه به چه عواملی تعیین می شود؟

علی رغم این که تزریق ژل توسط همه پزشکان به یک صورت انجام می شود، اما عوامل مختلفی می توانند برای قیمت آن تاثیرگذار باشد. این عوامل، قیمت نهایی تزریق ژل را مشخص می کنند. در این قسمت فاکتورهای موثر بر قیمت تزریق ژل در کرج آورده شده است:

 • ناحیه و محل انتخابی برای تزریق ژل

شما می توانید از تزریق ژل برای نواحل مختلف صورت خود استفاده کنید. همچنین یکی دیگر از نکاتی که باید به آن توجه داشته باشید میزان ژل مورد نیاز است؛ برخی از نقاط صورت مانند بینی و لب ها که وسعت کمتری دارند؛ به همین خاطر، به میزان کمتری ژل نیاز خواهند داشت. اگر به نقاطی از بدن که وسعت بیشتری دارند ژل تزریق کنید؛ باید هزینه های بیش تری را برای آن در نظر داشته باشید.

 • نوع ژل انتخابی

انواع مختلفی از ژل برای تزریق وجود دارند. هر یک از آن ها ویژگی های خاص خود را داشته و قیمت های هر یک از آن ها کاملا متفاوت است. برخی از ژل ها موقتی بوده و برخی دیگر ماندگاری بالاتری دارند.

آن دسته از ژل هایی که دارای هیالورونیک اسید یا کلاژن هستند، هزینه های کاملاً متفاوتی نسبت به سایر ژل ها دارند. شما باید قبل از تزریق با توجه به بودجه خود، نوع ژل مد نظر خود را انتخاب کنید.

 • میزان تجربه و مهارت پزشک

برخی از پزشکان تجربه زیادی در این زمینه دارند و در میان مراجعان از محبوبیت خاصی برخوردارند. معمولاً تعرفه خدمات این پزشکان نسبت به سایر پزشکان بیش تر است. پس اگر کیفیت کار برای شما مهم است، به شما پیشنهاد می کنیم که از خدمات پزشکان سرشناس استفاده کنید. البته در شهرهای کوچک تر ممکن است تعداد پزشکان با تجربه بسیار کم باشد. به همین خاطر تعرفه تمامی پزشکان شهرهای کوچک کمتر از شهرهای بزرگ خواهد بود.

 • نوع برند ژل

برندهای مختلفی در زمینه تولید ژل های تزریقی فعالیت می کنند و هر یک از آن ها کیفیت کاملاً متفاوتی با یکدیگر دارند. با توجه به این که تزریق ژل کار بسیار حساسی است، باید در زمینه انتخاب ژل با کیفیت، بسیار آگاهانه و محتاط عمل کنید. ژل های بی کیفیت می توانند به صورت آسیب زده و عوارض زیادی به دنبال داشته باشند.

 • میزان ماندگاری ژل تزریق شده

در حقیقت، بیش تر ژل های تزریقی رایج، موقتی هستند و پس از مدتی نیاز به تزریق دوباره ژل خواهید داشت. پس در ابتدا لازم است در رابطه با ماندگاری ژل با پزشک مشورت کنید. برخی از ژل ها تا حدود دو سال ماندگاری دارند؛ در حالی که ژل های دیگر تنها ۹ ماه ماندگاری دارند. اگر در آینده قصد بیرون آوردن ژل ها را ندارید می توانید از نوع دائمی آن استفاده کنید. در غیر این صورت می توانید این کار را با استفاده از تزریق آنزیم انجام دهید.

هزینه های پیش بینی نشده بعد از تزریق ژل

گاهی اوقات ممکن است با عوارض بعد از تزریق ژل مواجه شوید. بسیاری از این عوارض در مدت زمان کوتاهی و به صورت خود به خود بر طرف می شوند. اما ممکن است پزشک در برخی از موارد مجبور باشد برای شما داروهایی تجویز کند. تهیه این  داروها می تواند هزینه های مربوط به تزریق ژل را افزایش دهند. علاوه بر این مشاوره های قبل از تزریق و تست های حساسیتی که پزشک از شما می گیرد می تواند قیمت نهایی تزریق ژل را کمی بالا ببرد.

به طور کلی برای جلوگیری از هزینه های اضافه به شما پیشنهاد می کنیم از مراجعه به مراکزی که هزینه های تزریق ژل در آن به صورت باورنکردنی کم است، خودداری کنید. در این راستا بهتر است به کلینیکی معتبر و پزشکی ماهر و با تجربه در این زمینه مراجعه کنید. این کار می تواند تا حد زیادی از بروز عوارض ناخواسته و بسیار آزار دهنده، جلوگیری کند.

مراقبت های قبل از تزریق ژل

کاربردهای تزریق ژل

تزریق ژل کاربرد های بسیاری دارد که در موارد زیر نام برده شده است:

 • حجیم دهی و برجسته سازی لب های نازک
 • زاویه سازی فک
 • تزریق ژل به باسن، جهت حجم دادن به آن
 • رفع کردن چین و چروک صورت مانند: گونه ها، دهان، پیشانی، چشم
 • تزریق ژل به سینه ها، جهت حجم دادن به آن
 • برجسته سازی و حجم دادن به گونه ها

مزایای تزریق ژل

تزریق ژل تاثیر بسیاری بر زیبایی دارد. یکی از مهم ترین مزایای تزریق ژل، این است که برای حجم دادن به صورت یا بدن، از تزریق چربی استفاده نمی کنند و چربی های اضافه را از قسمت های دیگر بدن برنمی دارند، به همین دلیل نیاز به برش قسمت های دیگر بدن برای برداشتن چربی نیست. یکی از دلایل دیگر ماندگاری این ژل ها، موادی است که از آن استفاده می شود.

مراقبت های قبل از تزریق ژل

قبل از اینکه ژل تزریق شود، حتما باید نکته های که پزشک متخصص تجویز کرده است را رعایت شود. در این بخش از مقاله، در مورد این نکات به طور کلی صحبت شده است که شامل موارد زیر می شود:

 • هرگز نباید از دارو هایی که دارای اسید استیل سالیستیک هستند مانند: آسپرین یا هر دارویی مانند آن، استفاده شود.
 • عدم استفاده از مکمل هایی که دارای جنسینگ و جینگکو و سیر و ویتامین E.
 • عدم استفاده از دارو های مسکن و ضد التهاب و قرص ایبوپروفن، همچنین روغن ماهی و نوشیدنی های الکلی.

اگر فرد نکته هایی که گفته شد را رعایت کند، به آرامش او هنگام تزریق ژل کمک می کند و کبودی و التهاب بعد از تزریق ژل را کم می کند

ژل هایی که کرج تزریق می شود سه نوع است که این سه شامل موارد زیر است:

 • استفاده از ژل های جذبی که بعد از مدت کوتاهی جذب پوست می شود.
 • استفاده از ژل هایی که هرگز جذب پوست نمی شود، اما این نوع ژل را زیاد استفاده نمی کنند.
 • استفاده از ژل استخوانی که مدت ماندگاری آن ها، حدود یک سال است.

مزایای تزریق ژل در کرج

 • اگر بعد از تزریق ژل توده ای بر روی لب ها به وجود بیاید، به آسانی می توان آن را بر طرف کرد.
 • تزریق ژل بدون استفاده از دارو های بیهوشی صورت می گیرد.
 • دوران نقاهت یا استراحت در کرج ندارد.
 • پس از مدتی ژل تزریق شده ، جذب پوست می شود.
 • باعث ایجاد حساسیت نمی شود.

جنس ژل تزریق شده به لب چیست؟

جنس ژلی که تزریق می شود، بستگی به انتخاب شما و پزشک متخصصتان دارد. بیشتر ژل هایی که تزریق می شود، از اسید هیالورونیک، ساخته می شود. این مواد به طور طبیعی در قسمت هایی از بدن انسان ها برای حجم دهی و آب رسانی، وجود دارد. تزریق ژل دائمی نیست، بلکه زمان مشخصی برای ترمیم دارد. یکی از مزایای تزریق ژل اسید هیالورونیک این است که بعد از تزریق این ژل، اگر از آن راضی نبودید، پزشک متخصصتان می تواند با تزریق یک آنزیم به نام هیالورونیداز به مدت پنج دقیقه، ژل اسید هیالورونیک را از لب خارج کند.

مزایای ژل اسید هیالورونیک (HA)

 • این ژل، عوارض بسیار کمی نسبت  به ژل های غیر طبیعی دارد.
 • بعد از تزریق ژل، نیازی به دوران نقاهت و استراحت ندارد.
 • اگر از تزریق ژل راضی نبودید، می توانید آن را تخیله کنید.
 • کیفیت بسیار بهتری نسبت به بقیه ژل ها دارد.
 • هنگامی ژل تزریق شده از لب پاک می شود، لب ها پوسته پوسته و خشک نمی شوند.
 • بخاطر طبیعی بودن این مواد و وجود آن در در بدن، با صورت و بدن سازگار می شود.
 • این ژل ، زیر نظر سازمان غذا و دارو در آمریکا ساخته شده است و کاملا مورد تایید است.

معایب تزریق ژل

غذا هایی که بعد از تزریق ژل نباید مصرف کنیم:

بعد از تزریق ژل می توانید رژیم غذایی که از قبل داشتید را ادامه بدهید. اما بهتر است در روز های اول تزریق ژل، نکاتی را رعایت کنید تا ماندگاری این ژل بالا برود. گاهی، مصرف برخی از خوراکی ها بر روی این ژل تاثیر می گذارند و دوام این ژل را پایین می آورند.

 • از خوردن نوشیدنی های الکلی، کافئین دار و خوراکی هایی که دارای کربوهیدرات و پر از قند و سدیم و پر ادویه، شدیدا اجتناب کنید.
 • به مدت سه روز، از کشیدن سیگار دوری کنید، اما اگر مصرف سیگار را به طور کامل ترک کنید، ماندگاری ژل بسیار بالا می رود.
 • از خوردن غذا های بسیار داغ، به مدت یک هفته اجتناب کنید.

 هزینه تزریق ژل در کرج

یکی از سوالات کسانی که در کرج می خواهند ژل تزریق انجام بدهند، هزینه تزریق ژل در کرج و پیدا کردن کلینیک با قیمت مناسب است. هزینه تزریق ژل در هر کلینیک، نسبت به خدمات و دستمزد پزشک و مواد ژل متفاوت است. با تحقیق در مورد، همه ی این نکات، می توانید به نتیجه ی دلخواه خود برسید. اکثر ژل هایی که قیمت های بسیار ارزانی دارد، معمولا تقلبی هستند که استفاده از این مواد تقلبی باعث ضررهای جبران ناپذیر می شود.

بعد از تزریق ژل چه مراقبت هایی باید انجام شود ؟

بعد از تزریق ژل، باید مراقب باشید تا صورتتان به بالش یا زمین، برخورد نکند.  بیست و چهار ساعت، از انجام تمرین های سخت ورزشی خودداری کنید. حدود بیست و چهار ساعت در معرض نور و گرمای مستقیم آفتاب قرار نگیرید. از خوردن نوشیدنی های الکلی به شدت خودداری کنید.بعد از تزریق ژل، تا بیست و چهار ساعت، از مصرف لوازم آرایشی و ضد آفتاب خودداری کنید. تا یک هفته بعد از تزریق ژل، روزانه هشت تا دوازده لیوان آب مصرف کنید. برای بهبود تورم، پیاده رویی های سبک بسیار موثر است. برای کاهش تورم بعد از تزریق، از خوردن غذا های شور اجتناب کنید. هرگز محلی که ژل تزریق شده است را فشار یا ماساژ ندهید.

معایب تزریق ژل :

برای انجام تزریق ژل، حتما باید یک پزشک متخصص مناسب که مهارت و سابقه بالایی دارد را انتخاب کنید. اگر تزریق ژل، توسط یک پزشک متخصص و ماهر انجام نگیرد، ممکن است که خطرات و مشکلات جبران ناپذیری به وجود بیاید. پس حتما قبل از انجام تزریق ژل، در مورد کلینیک مورد نظر و پزشک و موادی که برای تزریق استفاده می کند، تحقیق کنید. گاهی اوقات تزریق این ژل، ممکن است، باعث بروز حساسیت در افراد شود و سیستم ایمنی بدن افراد را به خطر بی اندازد. به همین دلیل انتخاب پزشک و مواد مصرفی برای تزریق، بسیار مهم است.

کلام آخر

با سپاس از همراهان گرامی که تا آخر این مقاله، ما را همراهی کردید. امیداریم که  مطالب ذکر شده برای شما مفید و جذاب بوده باشد. در صورت داشتن نظر یا پیشنهاد، می توانید آن را با ما به اشتراک بگذارید.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان (کلیک کنید)