هزینه کاشت سبیل

ما در این مقاله سعی داریم شما را با هزینه کاشت سبیل آشنا کنیم. یکی از مهم ترین شاخصه های زیبایی در آقایان داشتن ریش های پر پشت می باشد که بسیاری از آقایان به دلیل استفاده از الکل و مصرف دخانیات، نداشتن تغذیه مناسب، ارث، اتفاقاتی مانند آتش سوزی و دیگر عوامل ریش خود را به طور کلی از دست می دهند که البته برخی از آقایان هم هستند که به صورت ژنتیکی ریش های کمی دارند، امروزه با پیشرفت علم روش های مختلف برای برطرف نمودن این مشکل وجود دارد که آقایان می توانند با استفاده از این روش های مختلف به ریش های دلخواه خود آن هم به صورت همیشگی برسند. در ادامه برای آشنا شدن با هزینه کاشت سبیل با ما همراه باشید.

کاشت ریش و سبیل چیست ؟

همان طور که از نام این روش پیدا است، کاشت ریش روشی است که در آن فولیکول های موی سالم افراد از خود فرد متقاضی گرفته می شود و بعد از آن به پوست ناحیه صورت فرد پیوند داده می شود تا ظاهر ریش و یا سبیل در افراد کاملا طبیعی به نظر برسد، موهایی که برای کاشت ریش مورد استفاده قرار می گیرد از نواحی گرفته می شود که قابل مشاهده نمی باشند، قسمت هایی مانند پشت سر، دلیل این که از قسمت های پشت سر موها را بر می دارند حفظ تراکم موهای طبیعی صورت می باشد.

پزشک متخصص باید در کاشت فولیکول های مو در زاویه های طبیعی بسیار ماهر و کار بلد باشد پس الگوی رشد موهای اصلی را نشان خواهد داد، پزشک متخصص زیبایی شما برای ارائه بهترین نتیجه به 4000 تا 7000 فولیکول مو احتیاج خواهد داشت اما در برخی از اوقات تنها 2500 فولیکول مو نیاز است تا تراکم ریش شما کامل شود و هیچ مشکلی در کم پشتی نداشته باشید.

بعد از پیوند موها ریش بعد از گذشت 2 الی 3 هفته بعد از این عمل زیبایی متوجه خواهید شما که موهای کاشته شده شما شروع به ریزش خواهند کرد، با این وجود این موضوع کاملا طبیعی است که موهای جدید شما شروع به ریزش خواهند کرد که در این مرحله ممکن است کمی تعجب کنید که پیوند موها از نواحی اهدا کننده پا و یا سینه نیز امکان پذیر می باشد.

کاشت ریش و سبیل چیست ؟

دلایل ریزش ریش و سبیل :

همان طور که می دانید دلایل ریزش ریش و سبیل می تواند به عوامل برگشت پذیر و به عوامل برگشت نا پذیر تقسیم نمود، دلایل ریزش ریش و سبیل در حالت برگشت پذیر شامل عواملی مانند رژیم غذایی شدید، مصرف برخی از دارو ها، کمبود مواد معدنی در بدن مانند آهن و روی، استرس های کاری و روزمره، اختلالات هورمونی مانند کم کاری تیروئید و بسیاری عوامل دیگر می توان اشاره کرد.

به طور کلی ریش و یا سبیل در حالت برگشت پذیر قابلیت توقف را دارد، چنانچه هر کدام از این بیماری ها و کمبود های گفته شده درمان و یا جبران شود ریزش ریش و یا سبیل متوقف خواهد شد و عوامل برگشت ناپذیر ریزش سبیل مانند لوپوس پوستی، اسکار های محل جراحی، عفونت های قارچی، سوختگی می باشد. تنها راه درمان ریزش ریش و سبیل در اثر عوامل برگشت ناپذیر کاشت مو می باشد.

افراد مناسب کاشت ریش چه کسانی هستند ؟

به طور کلی افرادی که دچار ریزش مو یا کم پشتی ریش ها و سبیل خود هستند افراد مناسبی برای انجام کاشت ریش و یا سبیل هستند، اما این افراد به دلایل مختلفی دچار کم پشتی و یا ریزش موهای خود هستند که افراد مناسبی برای انجام کاشت ریش و سبیل می باشند، در ادامه  با افراد مناسب برای انجام کاشت سبیل آشنا می شوید :

سانحه :

برخی از افراد ممکن است به دلیل جای زخم، تصادف، جوش و یا آتش سوزی قسمتی از موهای ریش و یا سبیل خود را از دست داده باشند، این افراد مناسب انجام کاشت ریش و سبیل هستند.

تغییرات هورمونی :

به طور کلی هورمون ها در هر بدنی نقش بسیار مهمی در رشد و پر پشتی موهای افراد دارند، کمی تغییر در روند ترشح هورمون ها موجب می شود تا تار های مو نازک تر و یا کاملا دچار ریزش شوند، درمان این بیمار های هورمونی کمی زمان بر می باشد و در برخی از اوقات درمان های دارویی برای افراد نتیجه خوبی را ندارند، به همین خاطر انجام کاشت ریش و یا سبیل یکی از بهترین راه های جبران کم پشتی و یا ریش در افراد می باشد.

ژنتیک :

یکی دیگر از عواملی که نقش بسیار مهمی را در پر پشتی ریش ها و سبیل دارد ژنتیک می باشد، اگر به طور ارثی ریش ها و یا سبیل های کم پشتی را دارید و نا راضی می باشید انجام این عمل زیبایی یک راه کار مناسب برای حل این مشکل است.

کاشت سبیل و ریش چه مزایایی دارد ؟

به طور کلی داشتن ریش ها و سبیل های سالم و پر پشت برای افراد بسیاری از اهمیت ویژه ای برخوردار است و هر چه سریع تر و زودتر افراد متقاضی برای انجام این کار به کلینیک ها و مراکز درمانی مراجعه کنند بسیار بهتر است، در ادامه به مزایای انجام کاشت سبیل می پردازیم :

 • زیبایی و یک دست شدن ریش ها و سبیل ها در افراد
 • طبیعی نشان دادن نتیجه عمل
 • به دست آوردن یک حس اعتماد به نفس
 • نداشتن هیچ گونه عوارض جانبی
 • سرعت بسیار بالای این عمل زیبایی
 • امکان تراشیدن موهای کاشته شده در ریش ها
 • نداشتن هیچ گونه درد و یا خونریزی
 • رشد طبیعی گرفت های کاشت شده در صورت و یا سر

کاشت سبیل و ریش چه مزایایی دارد ؟

معایب کاشت سبیل

کاشت سبیل معایبی دارد که با آن آشنا می شوید :

پیوند مو از جای دیگر :

اکثر مواقع برای کاشت ریش از موهای پشت سر استفاده می شود. موهای کمی نازک تر از ریش صورت هستند اما در کل تکه های طاس را می پوشاند و قابل دیدن نخواهد بود.

ریزش مو بعد از چند هفته :

موهای کاشته شده در ریش بعد از 2 تا 3 هفته ریزش می کند اما این یک عوارض طبیعی و موقت می باشد و بعد از مدت تعیین شده توسط پزشک رشد موها شروع شده و روند طبیعی را طی می کند.

کاهش ذخیره بانک مو :

مناسب ترین فولیکول ها برای بکاشت در صورت و سر فولیکول های موجود در پشت سر هستند. اگر از این فولیکول ها برای کاشت ریش استفاده کنید شاید در آینده فولیکول کافی برای کاشت مو نداشته باشید.

آیا تغییر هورمون ها  موجب ریزش ریش ها و سبیل می شود یا خیر ؟

به طور کلی سطح هورمون ها در هر بدنی تعیین کننده مسائل بسیار زیادی برای افراد می باشد، فولیکول های مو برای کامل شدن فرآیند رشد موها به یک سری هورمون های خاصی احتیاج خواهید داشت که اگر این هورم ها وجود نداشته باشند و یا میزان این هورمون ها در بدن کم شده باشد امکان دارد افراد هرگز شاهد رشد مو بر روی صورت خود نمی باشید. پس این هورمون ها به جز تعیین خصوصیت های زنانه و مردانه کار بسیار دیگری را در بدن افراد انجام خواهد داد که یکی از آن ها به میزان رشد موها مربوط خواهد شد.

معایب کاشت سبیل

تکنیک های کاشت سبیل

کاشت سبیل برای آقایان با تکنیک های مختلفی انجام می شود. شما به عنوان یک متقاضی باید با ویژگی های این تکنولوژی ها آشنا شوید.

روش FUE :

این تکنیک جدید ترین روش برای کاشت ریش است. در این روش گرافت های مو از محل مورد نظر برداشته شده و در قسمت مورد نیاز پیوند می خورد.

فرایند کاشت ریش 2 تا 5 ساعت به طول می انجامد. تنها زخم به جا مانده از این عمل زخم های ریز در محل فولیکول های برداشته شده است. این روش ممکن است هم به صورت دستی و هم به صورت مکانیکی انجام شود. همچنین این تکنیک نسبت به سایر دوره بهبودی سریع تر و میزان درد کمتری دارد.

روش FUT :

در این روش یک نوار 5 تا 10 سانتی متری از گرافت مو برداشته می شود و در محل مورد نظر کاشت می شود. این به صورت میکروسکوپی انجام می شود، در پایان کار پزشک لبه برش خورده را می بندد و فقط یک خط باریک در پشت سر باقی می ماند که پس از مدتی از بین خواهد رفت.

روش  FIT :

یکی از پر طرفدار ترین روش های کاشت در صورت آقایان این روش است. این تکنیک مزایای زیادی دارد، یکی از مهم ترین مزایای آن نسبت به روش FUT، باقی نماندن جای زخم در محل اهدای مو است. هم چنین زمان بهبودی این تکنیک نسبت به بقیه سریع تر است.

روش BHT :

این روش مزایایی دارد که مورد توجه قرار گرفته است. از مهم ترین آنها می توان به این اشاره کرد که محل برداشت فولیکول از پشت سر نبوده و نیاز نیست فرد نگران دیده شدن ناحیه برداشت باشد.

سن مناسب کاشت ریش چه سنی است ؟

این عمل سن خاصی ندارد. اما به طور کلی برای افرادی که به دلایل مختلف این عمل را انجام می دهند، لازم است متوسط متخصص پوست و مو مشاوره شود و فاکتور های مورد نیاز نظیر شرایط پوست و مو مورد بررسی قرار گیرد. همچنین دوره رشد طبیعی ریش و سبیل باید به پایان رسیده باشد تا بتوان در این مورد تصمیم گرفت.

نکات مهم درباره کاشت ریش و سبیل : 

 • فولیکول های پیوند زده شده همانند موهای معمولی رشد می کنند و دائمی هستند.
 • موی پیوند خورده خصوصیات قبلی خود را حفظ کرده و دچار ریزش نخواهد شد.
 • کاشت ریش برای افرادی که در اثر جراحت، بخیه یا سوختگی و… قسمتی از موهای صورتشان رشد نکرده مناسب است.
 • کاشت ریش برای افرادی که مایل به داشتن ته ریش در قسمت چانه هستند و می خواهند خط ریش زیبا و مشخص داشته باشند مناسب است.
 • این پیوند برای افرادی مناسب است که قصد دارند الگوی پر پشتی یا کم پشتی موهای صورت خود را تغییر دهند.

بعد از کاشت سبیل چه مراقبت هایی باید انجام شود ؟

برای بهبودی و ریکاوری پس از پیوند اقداماتی نیاز است که باید با توجه به توصیه های پزشک برای بهبودی سریع و نتایج بهتر آن ها را انجام دهید. مسائل قبل از پیوند شامل : تمیز بودن پوست سر و به خصوص ناحیه اهدا کننده، و دستور عمل های پس از جراحی شامل : صاف و رو به پشت خوابیدن. دارو های تجویز شده توسط پزشک زمان منظمی دارد که باید سر وقت مصرف شود، تا زمانی پزشک اجازه نداده از ورزش های سنگین و فعالیت های بدنی اجتناب کنید.

ناحیه مورد نظر را تمیز نگه دارید. تا چندین روز از رفتن به استخر و سونا و سایر اجتناب کنید و در معرض نور خورشید قرار نگیرید. از شامپو های مخصوص پس از کاشت استفاده کنید. استعمال دخانیات و برخی داروهای خاص مانند داروهای فشار خون ممنوع است. از خاراندن و لمس کردن ناحیه پیوند خورده پرهیز کنید. تا یک ماه نباید هیچ فشار یا خراشی در ناحیه پیوند خورده صورت گیرد. برای مبتلا نشدن به عفونت باید از دست زدن به صورت خود تا زمانی که کاملا بهبود نیافته خودداری کنید، اگر در قسمت هایی از پوست صورت، پوست پوست شدن مشاهده کردید به آن ها دست نزنید.

همچنین برای کاهش تورم سعی کنید صورت خود را تا دو روز در زاویه بالای 45 درجه نگه دارید. پیش از اصلاح موهای تازه رویش یافته پس از 10 روز با پزشک خود مشورت کنید و این کار را به آرامی انجام دهید. 3 تا 4 ماه طول می کشد که موهای پیوند خورده کامل رشد کند، پس از فرایند رشد می توانید موهای کاشته شده را همانند سایر موهای خود اصلاح و مرتب کنید.

هزینه کاشت سبیل

هزینه کاشت سبیل به عواملی از جمله وسعت ناحیه ریزش موهای سبیل، تعداد گرفت های استخراج شده، میزان تجربه و مهارت پزشک جراح، تکنیک مورد استفاده و موارد دیگری که هم به شرایط شما و هم به کلینیک پیوند مو که به آن مراجعه می کنید بستگی دارد. اما تعداد محدود کلینیک هایی را می توان یافت که علاوه بر ارائه روش هایی مانند سوپر کاشت مو با داشتن تکنسینی ماهر و متخصصین کاربلد و ایجاد درمان و نتایج عالی هزینه های مناسب را برای آن ها در نظر بگیرند. کاشت ریش را با کیفیتی عالی و هزینه هایی مناسب انجام دهید و این روش در نهایت ارزش آن را دارد که با یک بار انجام آن یک عمر از داشتن ریش مناسب و زیبا بهره مند شوید.

هزینه کاشت سبیل

نتایج و دستاوردها در کاشت ریش چگونه است ؟

در ادامه با نتایج و دستاورد های کاشت ریش آشنا می شوید :

تعداد جلسه کاشت :

هدف ما این است که در یک جلسه درمانی به بالاترین تراکم ممکن که پوست صورت شما اجازه می‌دهد، برسیم. در یک جلسه می‌توانیم سبیل و ریش ناحیه‌ی چانه را به طور کامل بکاریم. ولی ممکن است برای کاشت کامل ریش، بیش از یک جلسه نیاز باشد. در مورد کسانی که به دلیل زخم و آسیب‌های پوستی دچار طاسی ریش و سبیل شده‌اند، داستان کمی متفاوت است. برای رسیدن به تراکم بالا در این افراد ممکن است به 2 یا حتی 3 جلسه درمانی نیاز باشد.

 تراکم :

این که در کاشت موی صورت به چه تراکمی برسیم، به خودتان بستگی دارد. هر تراکمی را که شما درخواست کنید و پوست صورت شما اجازه دهد، هدف ما خواهد بود. بین 200 تا 300 واحد فولیکولی برای کاشت سبیل کفایت می‌کند. برای کاشت سبیل و ریش ناحیه‌ی چانه، به 500 تا 600 گرافت نیاز داریم. کاشت کامل ریش و سبیل، ممکن است به 2500 گرافت یا بیشتر نیاز داشته باشد.

جهت رشد موها :

باید بدانید که پوست صورت نرم‌تر و نازک‌تر از پوست سر است. با وجود این که ما تمام تلاش خود را می‌کنیم که فولیکول‌ها در جهت درستی در پوست قرار بگیرند، ممکن است جهت رشد تعدادی از موها در جریان دوره‌ی ریکاوری تغییر کند. در مجموع شکل رشد موهای ریش و سبیل در سال اول بعد از کاشت ممکن است غیرطبیعی به نظر برسد. ولی در سال دوم و سوم ظاهر ریش و سبیل بهبود یافته و طبیعی می‌شود.

کلام آخر

قبل از انجام کاشت سبیل درباره هزینه کاشت سبیل تحقیق کنید و با آگاهی دست به انجام این روش بزنید. سعی کنید بهترین کلینیک و بهترین پزشک را برای این جراحی انتخاب کنید. ممنون از این که تا آخر مقاله هزینه کاشت سبیل همراه ما بودید. نظرات و پیشنهادات خود را با ما درباره هزینه کاشت سبیل در میان بگذارید.

امتیاز دهید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان (کلیک کنید)