جدیدترین روش کاشت ابرو

ما در این مقاله سعی داریم شما را با جدیدترین روش کاشت ابرو آشنا کنیم. ابرو عضو مهم در صورت است که باعث زیبایی ظاهر می شود. بسیاری از خانم ها از داشتن ابروهایی کم پشت و نازک ناراحت هستند و به دنبال راهی مناسب برای از بین بردن این مشکل هستند به همین دلیل بسیاری از افراد از روش های مختلفی مانند آرایش مدام ابروها، هاشور لیزر، تتو ابرو و دیگر روش ها را پشت سر گذاشتند. در ادامه برای آشنا شدن با جدیدترین روش کاشت ابرو با ما همراه باشید.

کاشت ابرو چیست ؟

بسیاری از افراد به صورت ژنتیکی دارای ابروهای نازک و کم پشت و خالی هستند که پشتی ابرو رنج می برد و به فکر کاشت ابرو هستند. کاشت ابرو ترمیم ابروهای ریخته شده است که با جایگزین مو می توان فضای خالی بین ابروها را از بین برد. در کاشت ابرو از موهای طبیعی برای کاشت ابرو و ترمیم ابرو استفاده می‌کنند که در بعضی مواقع امکان دارد که از موهای پشت سر فرد برداشت شود و به ابروها پیوند زده شود.

کاشت ابرو به چندین روش مختلف Micro Graft ، Micro Fut ،Micro Fit انجام می شود این روشها این امکان را می‌دهد که تارهای بسیار ظریف مو و یا بعضی از قسمت از موهای سر را به ابروها پیوند بزند اما در بسیاری از مواقع از موهای صورت برای کاشت ابرو استفاده می شود زیرا که پوست صورت از خاصی نرم تر برخوردار است که این خصوصیات باعث می‌شود تا کاشت ابرو تخصصی تر انجام شود.

قرار دادن فولیکول در جهت درست، رویش موهای ابرو و سخت‌تر می‌کند و به همین دلیل باید از متخصص های با تجربه و حرفه ای برای کاشت ابرو کمک بگیرید. روش برداشت در ابرو هم مانند موی سر از پشت سر است با این تفاوت که از ظریف ترین منبع مو شناسایی شده‌اند و موها از بعضی قسمت های پشت سر برداشته می شود که نزدیک به گوش بوده و تارهای مو نازک تر و ظریف تر باشد و با موهای ابرو مطابقت داشته باشند.

کاشت ابرو چیست ؟

دلیل ریزش ابرو

ریزش ابرو دلایل مختلفی در افراد دارد. عوامل محیطی مانند ادب نگهداری در سوختگی آسیب‌های فیزیکی می تواند باعث از بین رفتن موهای ابرو شود. امروزه تا های نامناسب فیزیکی از دلایل ریزش ابرو در خانم ها به حساب می آید که باعث از بین رفتن و ریختن غیر قابل برگشت امروز در خانم ها می شود. اما به غیر از این دلایل دلایل دیگری هم باعث ریزش ابروها می شود که در ادامه به آن ها می پردازیم :

بیماری های پوستی :

بیماری های پوستی مانند آتوپیک، سبورئیک، بیماری پسوریازیس و پدیده تلوژن افلوریم باعث ریزش ابرو می شوند.

بیماری های داخلی :

بیماری های مانند تغییرات هورمونی، بیماری­ های عفونی، کمبود آهن و اختلالات تیروئید باعث ریزش ابرو می شوند.

تغذیه :

زیاده روی بسیار مصرف برخی اسید های چربی امگا 3 و امگا 6، حبوبات، تخم مرغ، گوشت و مرغ و ویتامین E باعث ریزش ابرو می شوند.

داروها :

مصرف برخی از داروها مانند دارو های ضد فشارخون، روانپزشکی، تشنج، ضد التهاب و داروهای کاهش وزن باعث ریزش ابرو می شوند.

سرطان :

سرطان های پوستی مانند BCC و SCC یا سارکوم کاپوزی باعث ریزش ابرو می شوند.

عفونت ها :

برخی از عفونت های قارچی، شپش و بیماری های هانسن باعث ریزش ابرو می شوند.

اختلالات رفتاری :

بیماری تریکوتیلومانیا یک بیماری رفتاری است که در آن فرد موی ابرو سر و مژه خود را می ­کند.

عوامل فیزیکی :

ضربه های فیزیکی، سوختگی، تصادف، حرارت، عوامل شیمیایی و الکتریکی باعث ریزش ابرو می شوند.

افزایش سن :

با بالا رفتن سن برخی از افراد ابرو ها خواه ناخواه شروع به ریزش می کنند.

حساسیت ها :

حساسیت به مواد آرایشی می تواند باعث ریزش ابرو می شوند. مشکلات ارثی : بسیاری از افراد به دلیل مشکلات ارثی دچار ریزش ابرو می شوند.

حوادث :

برخی از حوادث ها مانند آتش سوزی ، افتادن ، خوردن ضربه شدید باعث ریزش ابرو و یا طاسی ابرو می شوند.

دلیل ریزش ابرو

بعد از کاشت ابرو باید به چه نکاتی توجه کنیم ؟

  • نمالیدن محل زخم های سر و ابرو
  • نخاراندن زخم ها
  • عدم قرار گیری در نور مستقیم خورشید
  • عدم استفاده از دارو های رقیق کننده و یا تنظیم در آن ها با پزشک
  • استفاده نکردن از مشروبات الکلی
  • عدم استفاده از سیگار و سایر دخانیات
  • استفاده نکردن از حمام آب داغ
  • ممنوعیت استفاده از استخر، سونا، جکوزی و وان آب گرم
  • بهتر است یک هفته استراحت کنید تا زخم های شما کاملا بهبود یابد.

بهترین سن مناسب برای کاشت ابرو :

کاشت ابرو هیچ محدودیتی ندارد شما می توانید با هر شرایطی که دارید به راحتی با کمک یک پزشک متخصص کاشت ابرو انجام دهید حتی اگر بیماری خاصی دارید کاشتن ابرو برای شما ضرری ندارد.

در این روش کاشت ابرو با موی طبیعی مو به ناحیه ابروی شما وارد می‌شود بنابراین خطرات خاصی شما را تهدید نمی‌کند و افرادی که ابروی کم پشت دارند و یا احساس می‌کنند که بر روی آنها کم پشت است و یا افرادی که به هر دلیلی دوست دارند که ابروهای پرپشتی داشته باشند می توانند از روش کاشت ابرو استفاده کنند.

اگر برای اضافه کردن یک یا دو ردیف به ابروی طبیعی خود بسته انجام عمل کاشت ابرو دارید این کار به شما توصیه نمی‌شود زیرا موهای پیوندی کمی ضخیم تر و متفاوت با موهای طبیعی ابروهایتان شده و باعث زیبا شدن ابروهای شما نمی شود.

بهترین سن مناسب برای کاشت ابرو :

کاشت ابرو چه عوارضی دارد ؟

کاشت ابرو توسط یک جراح متخصص صورت بگیرد هیچگونه عوارض جانبی به همراه ندارد و یا اینکه احتمال دارد یکسری عوارض کم مانند خارش در محل ابرو تورم و التهاب ایجاد شود که به مرور زمان از بین می رود. گرافت هایی که برای ناحیه ابرو انتخاب می‌شود از قسمت پشت گوش برداشته می شود اینجا به جای گرافت مو باعث می‌شود که رشد مو پایین‌تر باشد.

بیمار باید در حدود 6 الی 12 ماه تحمل کند تا رویش ابرو کاملا مشخص شود و در صورتی که نتیجه به صورت دلخواه آن نباشد می‌تواند دوباره اقدام کند. اگر فرد باردار باشد به علت استفاده از مواد بیهوشی امکان دارد برای جنین دارای عوارضی باشد. ممکن است بعد از کاشت یکسری التهابات و تورم‌های ایجاد شود که با کمپرس گرم از بین می رود. بعد از کاشت ابرو احتمال خارج وجود دارد که با مالیدن پماد خارش کمتر می شود.

جدیدترین روش کاشت ابرو

کاشت ابرو روش هایی دارد که در ادامه با جدیدترین روش های کاشت ابرو آشنا می شوید :

کاشت ابرو به روش FUE :

کاشت مو به روش FUE مانند روش کاشت مو است. برای رسیدن به حداکثر تراکم ابرو بیشتر لازم است که این روش را تکرار کنید. از آن جایی که موها در ابرو از پوست سر گرفته و کاشته می شود وقتی که رشد می کنند باید چیده شوند تا طول ابروی موجود حفظ شود. هدف از این روش حفظ یک ظاهر طبیعی ضخیم شدن و حفظ خطوط طبیعی و جهت رشد مو است.

بر خلاف مو در سر که در همان جهت رشد می کند ابروها در ناحیه بسیار کوچک در چند جهت مختلف رشد می کنند. موی سر در زاویه 45 درجه رشد می کند در حالی که موهای ابرو پیرو سطح پوست رشد می کنند. موها در ابروها از فولیکول های فردی رشد می کنند نه مانند موهای روی سر که واحدهای فولیکولی حاوی 1 تا 4 مو دارند. مرحله رشد که در پوست سر 3 تا 7 سال دوام دارد در ابرو فقط 4 ماه دوام دارد.

کاشت ابرو به روش FUT :

در این روش بیشتر از روش نوار FUT برای برداشتن تک نوار از بافت مو از پشت سر استفاده می شود. فولیکول های تکی استخراج می شوند و چیده می شوند در حالی که ساختارهای وخیم حفظ می شود و به دقت در برش های ایجاد شده در امتداد ابرو کاشته می شوند.

یک ابروی متوسط بین 150 تا 250 تار مو دارد و یک کاشت ابروی حرفه ای شامل کاشت هر تار مو به صورت جداگانه است. هر تار مو به صورت دقیق دستکاری می شود تا از قرار گرفتن آن در جهت رشد طبیعی مو اطمینان حاصل شود. این روش تحت بی حسی موضعی انجام می شود. ابرو در صورت هر فردی تاثیر گذار است و زیبایی و یا بد فرمی آن در چهره تاثیر می گذارد.

بیشتر افراد در دنیا از نافرمی ابروها، کم پشتی ابرو و ریزش ابرو رنج می برد که باعث خدشه وارد کردن بر ظاهر، روحیه افراد را تخت تاثیر قرار می دهد. افراد همیشه به دنبال راهی برای درمان مشکل خود می گردند.

کاشت ابرو به روش SUT : 

افراد به دلایل مختلف دچار ریزش ابرو می شوند و یا به طور ذاتی دارای کم پشتی ابرو می باشند که تاثیر منفی در ظاهر و روحیه افراد دارد. طبیعی است که افراد به دنبال راهی برای زیبایی بخشیدن به ابرو در نهایت چهره خود باشند. درمان ها و روش های مختلفی برای کاشت مو وجود دارند که دائمی نبوده و رشد طبیعی ابروها را به همراه ندارند. تنها روش درمان رشد طبیعی ابروها کاشت ابرو به روش SUT است که به رشد طبعی ابروها می انجامد.

کاشت ابرو به روش SUT

کاشت ابرو چه مراحلی دارد ؟

کاشت ابرو در روش FUT از قسمت پشت گوش ها مو برداشته می‌شود و در هر بار یک فولیکول به ابرو انتقال داده می‌شود. پزشک با نظر بیمار باید از قبل طرح ابرو را تعیین کرده باشد و بر اساس طرف فولیکول های برداشت شده مو در یک زاویه مناسب قرار داده شود. موها دقیقاً مانند کاشت مو طبیعی قرار داده می شوند و فولیکول های مو با سوزن های مخصوص کاشت می شود تا میکرو گرافت دست آمده در ناحیه کاشت انجام می‌شود به درستی قرار داده شود. زمانی که کار در کلینیک انجام شد مانند موهای طبیعی رشد می کند و می توانید مانند موهای طبیعی آن را کوتاه کنید و حالت دهید.

راحت ترین روشی که برای کاشت در بین خانم ها و آقایان مورد استفاده قرار می‌گیرد روش FUE به همراه نیو گرافت بهترین روش کاشت ابرو است که این روزها برای ترمیم موی ابرو به کار برده می شود. این روش نسبت به روش های کاهش راحت تر است و هیچ جای اسکاری به جا نمی گذارد. دوران نقاهت پایین‌تری دارد و فرد به راحتی می‌تواند بعد از کاشت به کار خود ادامه دهد و نیازی به استراحت بعد از کاشت نیست. با برداشت تارهای مو از قسمت عقب سر که دارای تراکم بالاتری است و قطر کمتری دارد کاشت به صورت دقیق و با ظرافت بالا انجام می شود.

کدام روش برای کاشت ابرو مناسب تر است ؟

روش هایی که برای ترمیم ابرو در کلینیک های مختلف به کار برده می شود FUE و SUT است که در این روش نیازی به جراحی و یا به جا ماندن جای اسکار در قسمت پشت سر افراد نیست و در یک جلسه با زاویه و خواب طبیعی ابرو امکان پذیر است. اگر ابروی افراد دارای تاتو باشد می توان بدون استفاده از لیزر و پاک کردن کاشت ابرو را انجام داد. افرادی می توانند ترمیم ابرو انجام دهند دچار ریزش ابرو و یا از بین رفتن آن شدند.

برای به حداقل رساندن عوارض ترمیم ابرو افراد باید از لحاظ پزشکی در وضعیت مناسبی قرار داشته باشند تا مشکلی ایجاد نشود. افرادی که ابروهای خود را در اثر ژنتیک، اصلاح زیاد و یا اینکه در اثر تروما از دست دادن می توانند کاشت انجام دهند افرادی که بر اثر بیماری های مختلفی مانند کچلی های ناحیه ای، نواری و یا مشکلاتی که منجر به از دست دادن ابرو می‌شود می‌توانند این عمل زیبایی را انجام دهند.

کدام روش برای کاشت ابرو مناسب تر است ؟

 

کاشت ابرو چگونه صورت می‌گیرد ؟

مراحل کاشت ابرو عبارت است از :

طراحی ابرو :

در این مرحله، از بیمار خواسته می‌شود تا درخواست‌ها و شکل ابروی دلخواه خود را ترسیم کند و به صورت کامل در مورد خواسته‌های خود از ظاهر ابرو توضیح دهد. در نهایت پزشک با بررسی شکل و فرم مورد نظر بیمار و برطرف سازی ایرادهای آن و همچنین فرم دهی و تقارن سازی آن‌ها طرح نهایی را برای عمل آماده می‌سازد.

شناسایی گرافت‌ها :

موهای مورد نیاز برای کاشت ابرو طبیعی معمولا از ناحیه اطراف سر و یا قسمت پشت گوش برداشته می‌شود که به آن بانک مو گفته می‌شود. در صورتی که ابروها دارای موهای ضخیم‌تری باشند برای کاشت از ناحیه پشت سر و یا پشت گوش که دارای موهایی ضخیم‌تر و چند تایی است استفاده می‌شود. اما برای کاشت ابروی خانم‌ها که دارای موهایی نازک‌تر در ابروی خود هستند از قسمت پشت گوش و پایین گردن که دارای موهایی ظریف‌تر، کوتاه‌تر و با واحدهای فولیکولی تک تار می‌باشد استفاده می‌گردد.

برداشت گرافت‌ها :

پس از بی حسی ناحیه مورد نظر با کمک روش‌های FIT و یا سایر روش‌ها گرافت‌ها بدون درد و خونریزی برداشت می‌گردد. پس از انجام این عمل نیز جای زخم‌ها به دلیل اینکه بسیار کوچک هستند به سرعت بهبود می‌یابد و دردی در آن ناحیه احساس نخواهید کرد.

کاشت گرافت‌ها :

پس از استخراج گرافت‌ها، توسط تیم درمانی و زیر میکروسکوپ گرافت‌های مورد نظر کاملا آماده سازی می‌گردند و در نهایت به جراح ارائه داده می‌شوند. ناحیه ابروها نیز با مواد بی حسی موضعی کاملا بی‌حس می‌گردد و سپس با کمک تیغ‌های جراحی سوراخ‌هایی بر روی طرح از پیش تعیین شده ایجاد می‌شود و گرافت‌ها درون آن قرار می‌گیرد. در این مرحله پزشک با مهارت و تبحری که در این زمینه به دست آورده است بایستی به جهت رشد موها و همچنین زاویه آن‌ها نسبت به پوست دقت کافی داشته باشد. در غیر این صورت ممکن است بیمار با نتیجه‌ای غیرطبیعی مواجه گردد.

کلام آخر

قبل از انجام کاشت مو از افراد با تجربه و پزشک متخصص مشورت بگیرید و با آگاهی کامل دست به انجام این کار بزنید. سعی کنید بهترین مرکز کاشت ابرو و بهترین پزشک را انتخاب کنید. ممنون از این که تا آخر مقاله جدیدترین روش کاشت ابرو همراه ما بودید. نظرات و پیشنهادات خود را با ما درباره جدیدترین روش کاشت ابرو در میان بگذارید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonمشاوره رایگان (کلیک کنید)