هزینه لیفت بینی با نخ

ما در این مقاله سعی داریم شما را با هزینه لیفت بینی با نخ آشنا کنیم. لیفت بینی با نخ یکی از روش های جدید غیر تهاجمی است که بدون جراحی و بدون آسیب رساندن به عروق خونی، بافت ها و غشاهای مخاطی تغییر می کند. به دلیل کم بودن عوارض و خطرات ناشی از استفاده از کانولا ها و سوزن های مخصوص، برش های بزرگی روی سطح پوست ایجاد نمی شود و نگرانی در مورد عوارض جانبی به حداقل می رسد. در این روش نیازی به شکستن استخوان یا بیهوشی عمومی نیست و بنابراین افرادی که نمی توانند تحت عمل جراحی قرار گیرند می توانند از این روش استفاده کنند. این روش هیچ مراقبت پس از جراحی ندارد. این نخ ها باعث ایجاد کلاژن و جوان سازی پوست، کاهش چین و چروک و ایجاد پوستی سفت و محکم می شود. در ادامه برای آشنا شدن با هزینه لیفت بینی با نخ با ما همراه باشید.

لیفت بینی چیست ؟

از آنجایی که بینی در مرکز صورت قرار دارد، تغییرات جزئی می تواند تفاوت زیادی در ظاهر شما ایجاد کند. لیفت بینی یک روش غیر جراحی است. متخصصان پزشکی این روش را بسیار موثر و بی خطر می دانند. انجام لیفت صورت در مقایسه با جراحی بینی عوارض بسیار کمتری دارد. زیرا این روش با سوزن انجام می شود و شبیه جراحی های بزرگ نیست اما اثرات آن دائمی نیست و بین 6 ماه تا یک سال باقی می ماند.

این روش یک روش سرپایی تلقی می شود و یک متخصص واجد شرایط می تواند آن را در کمتر از 15 دقیقه انجام دهد. در انواع روش های لیفت صورت و در اکثر افراد دوره نقاهت بسیار کوتاه است و می توانید فعالیت های روزانه خود را از همان روز شروع کنید. برای انجام عمل های زیبایی بینی مانند تزریق ژل یا لیفت بینی با نخ، باید به متخصص پوست، مو و زیبایی یا جراح پلاستیک یا ترمیمی زیبایی بینی که به آن جراح بینی می گویند مراجعه کنید.

لیفت بینی چیست ؟

انواع متفاوت لیفت بینی :

روشی برای لیفت بینی با ژل که به آن پر کردن بینی می گویند و با تزریق ژل مخصوص، شکل بینی تغییر می کند. روش دوم لیفت بینی با نخ است که با استفاده از سوزن های ظریف و نخ مخصوص نوک بینی را بالا می برد و شکل تیغه را اصلاح می کند.هر دو روش لیفت صورت عوارض بسیار کمی دارند و با تزریق بی حسی موضعی در ناحیه مورد نظر انجام می شود. در ادامه با انواع لیفت بینی آشنا می شوید :

لیفت بینی با تزریق ژل :

در لیفت بینی با تزریق ژل یا فیلر، فیلرها به داخل بینی تزریق می شوند و شکل آن را تغییر می دهند. به همین دلیل افزایش حجم در بینی وجود دارد. برای افرادی که بینی بزرگی دارند و نیاز به کوچک کردن بینی دارند، این روش توصیه نمی شود. تغییرات در این روش حداقل 6 ماه طول می کشد.

فیلر به لایه های عمیق پوست تزریق می شود و در آنجا رسوب می کند. ژل استفاده شده در لیفت صورت پس از رسوب شکل خود را حفظ می کند. دوام فیلر بینی به دو عامل بستگی دارد : نوع پوست و نوع ژل مورد استفاده. سرعت جذب ژل با توجه به پوست هر فرد متفاوت است. در صورت استفاده از مواد بادوام و مناسب بودن پوست فرد، لیفت صورت می تواند تا 3 سال دوام بیاورد.

در این روش جراح بینی از بی حسی موضعی بر روی بینی و اطراف آن استفاده می کند تا مراجعه کننده در حین تزریق از سوزن احساس درد نکند. پس از ایجاد اثر بی حسی، پزشک فیلر را به تیغه بینی و اطراف آن تزریق می کند. ممکن است در حین زایمان فشار کمی در بینی خود احساس کنید. کل فرآیند تزریق ژل از 15 دقیقه تا حداکثر 45 دقیقه طول می کشد.

لیفت بینی با نخ :

لیفت بینی با نخ روشی کاملا جدید است که تغییرات طبیعی را با نتایج فوری ایجاد می کند. در این روش می توان تیغه بینی، نوک بینی یا هر دو را کشید تا بینی صاف شود. با استفاده از این روش می توانید بیرون زدگی جزئی تیغه بینی را از بین ببرید. در لیفت بینی مانند تزریق ژل نیاز به بی حسی موضعی است. کل زمان افزایش حدود 30 دقیقه طول می کشد.

قبل از لیفت صورت، کل بینی استریل می شود و از بیهوشی برای کاهش درد استفاده می شود. یک نقطه ورودی در نوک بینی ایجاد می شود، به طوری که نخ در امتداد تیغه بینی قرار می گیرد. در پایان از بخیه استفاده می شود. تعداد نقاط بستگی به شکل بینی و نتیجه مورد انتظار دارد. با استفاده از سیم می توانید شکل و زاویه بینی و همچنین تیغه بینی را تغییر دهید.

دوام لیفت نخ به نوع نخ استفاده شده بستگی دارد. نخ های استفاده شده گاهی اوقات می توانند چندین سال دوام بیاورند. این نخ ها قابل جذب و به طور کلی خاردار هستند. سیم خاردار دو طرفه بسیار محکم است. اگر این عمل حدود 9 ماه پس از لیفت صورت تکرار شود، نتیجه ماندگاری بیشتری خواهد داشت. لیفت بینی با نخ برای برخی افراد مناسب نبوده و بهتر است، این روش را امتحان نکنند. افراد با عفونت یا التهاب فعال پوستی، افرادی که جراحی زیبایی بینی انجام دادند، افراد دارای بیماری خود ایمنی نباید از این روش ها استفاده کنند.

چسب لیفت :

بسیاری از افراد به دنبال راه هایی برای بلند کردن بینی خود هستند. چسب لیفت بینی یک راه حل فوری و راحت برای لیفت بینی است. همچنین امکان دارد بخواهید در یک جشن یا مراسم خاص زیبا به نظر برسید. اما به دلیل عوارض لیفت بینی، این گزینه ها را انتخاب نکنید. در این حالت بهترین راه برای شما استفاده از چسب بالابر است.

لیفت بینی برای چه افرادی مناسب است ؟

بدون شک تغییرات ایجاد شده در جراحی بینی در لیفت بینی دیده نمی شود. افرادی که برجستگی کوچکی در تیغه بینی دارند و یا عدم تقارن جزئی دارند می توانند این روش را انتخاب کنند. همچنین برای کسانی که قبلا جراحی بینی انجام دادند و از نتیجه عمل راضی نیستند لیفت بینی گزینه مناسبی است.

البته افرادی که قبلاً جراحی بینی انجام دادند باید در انتخاب پزشک متخصص دقت بیشتری داشته باشند. تزریق در این بیماران نیاز به تخصص و مراقبت بیشتری دارد. برخی از افراد به دنبال نتایج فوری هستند یا به دلایلی نمی توانند بینی خود را عمل کنند. حتی ممکن است نتوانند دوره نقاهت را در خانه بگذرانند. به این افراد لیفت بینی توصیه می شود.

اگر شما از جمله افرادی هستید که نگران تغییرات بعد از جراحی بینی هستید، می توانید با انجام لیفت بینی این تغییرات را به صورت تجربی مشاهده کنید. اگر نتیجه تغییرات رضایت بخش نبود، می توانید بدون نگرانی و پس از چند ماه به ظاهر قبلی خود بازگردید. افرادی که برجستگی کوچکی در تیغه بینی دارند یا عدم تقارن جزئی دارند، افرادی که از جراحی بینی خود ناراضی هستند یا افرادی که به دنبال نتایج فوری هستند و یا نگران تغییرات دائمی در بینی خود هستند، بهتر است لیفت بینی را انتخاب کنند.

انواع ژل برای لیفت بینی

فیلرهای تزریق شده به زیر پوست همگی ژل هستند که در ناحیه مورد نظر حجم ایجاد می کنند. فیلرهای بینی باید مورد تایید سازمان غذا و داروی آمریکا بوده و توسط جراح زیبایی با تجربه انجام شود. انواع پرکننده ها بر اساس موادی که دارند طبقه بندی می شوند. در ادامه با 3 نوع ژل آشنا می شوید :

اسید هیالورونیک :

اسید هیالورونیک یک ماده طبیعی است که در بدن یافت می شود. این ماده به سلول ها کمک می کند رطوبت خود را حفظ کنند. در این صورت پوست روشن تر و جوان تر به نظر می رسد. ژل های هیالورونیک اسید ملایم هستند و 6 تا 12 ماه ماندگاری دارند. بیشتر این پرکننده ها حاوی لیدوکائین برای به حداقل رساندن درد و ناراحتی در حین و بعد از تزریق هستند. این نوع ژل بیشتر از سایر انواع ژل به عنوان پرکننده بینی استفاده می شود. ژل های هیالورونیک اسید مورد تایید FDA عبارتند از :

 • Restylane
 • Belotero
 • Juvéderm
 • Captique
 • Esthélis
 • Elevess
 • Hylaform
 • Perlane

این ماده به طور طبیعی در استخوان های ما یافت می شود. این نوع ژل بافت نرمی دارد و تراکم آن بیشتر از ژل های مبتنی بر اسید هیالورونیک است. این موضوع باعث افزایش ماندگاری آن می شود. ژل های هیدروکسی آپاتیت کلسیم حدود 12 ماه در زیر پوست نگهداری می شوند. این ماده همچنین به تحریک تولید طبیعی کلاژن کمک می کند. این نوع ژل عمدتا برای از بین بردن خطوط عمیق و چین و چروک استفاده می شود. اما برای تورم استفاده می شود. ژل مبتنی بر CaHA تایید شده توسط FDA فیلر Radiesse است.

اسید پلی لاکتیک :

این ژل یک فیلر نیمه دائمی محسوب می شود. این یک ماده مصنوعی زیست سازگار و زیست تخریب پذیر است. به عنوان محرک کلاژن طبقه بندی می شود. این نوع ژل برای بازسازی کلاژن طبیعی، از بین بردن چین و چروک های عمیق و ایجاد حجم در زیر پوست استفاده می شود. این ماده چند روز پس از تزریق حل می شود. اما بدن را به تولید تدریجی کلاژن تحریک می کند. نتایج این نوع ژل به تدریج ایجاد می شود. ژل های پلی ال لاکتیک اسید مورد تایید FDA عبارتند از:

 • Sculptra
 • Aesthetic

انواع ژل برای لیفت بینی

روند بهبودی بعد از لیفت بینی با نخ چگونه است ؟

پس از لیفت بینی تزریق ژل، ممکن است درد، تورم و قرمزی در ناحیه تزریق را تجربه کنید. در عرض یک تا دو ساعت قرمزی پوست کاهش می یابد و نتیجه لیفت بینی نمایان می شود. برخی از پزشکان زیبایی پس از تزریق از کیسه یخ برای به حداقل رساندن قرمزی و التهاب استفاده می کنند.

نتایج اصلی پس از یک تا دو هفته قابل مشاهده است و قرمزی یا کبودی به طور کامل از بین می رود. لیفت بینی معمولا دوره نقاهت ندارد و بعد از آن می توانید به فعالیت های روزانه خود بپردازید. در روش لیفت با نخ، روند بهبودی مانند پر کردن بینی است. ممکن است تورم خفیف و کبودی موقتی را تجربه کنید که پس از ۲ تا ۷ روز از بین می‌رود. تورم، قرمزی یا کبودی گذرا پس از لیفت با نخ 2 تا 7 روز پس از لیفت صورت کاهش می یابد.

معایب لیفت بینی با نخ

لیفت بینی با نخ مانند روش های دیگر دارای معایب و مزایایی است. اگر به دنبال تغییرات چشمگیر و دائمی در ظاهر خود هستید، این روش ناامید کننده خواهد بود. این می تواند عوارض جانبی مانند کبودی و تورم ایجاد کند.

تزریق در محل نامناسب امکان دارد باعث خونریزی قابل مشاهده در زیر پوست شود. این روش نسبتا جدید است و عوارض طولانی مدت آن هنوز به خوبی بررسی نشده است. این بیمه هیچ گونه هزینه ای را در رابطه با لیفت بینی پوشش نمی دهد.

چگونه می توان ماندگاری لیفت بینی را به حداکثر رساند ؟

در هر دو روش لیفت بینی نوع مواد استفاده شده و نوع پوست در ماندگاری لیفت بینی تاثیر دارد. اما با ایجاد شرایط می توان دوام لیفت بینی را افزایش داد. درمان های زیر دوام لیفت بینی با تزریق ژل را تا حدودی افزایش می دهد.

روتین های مراقبت از پوست را در برنامه خود بگنجانید. پرکننده بینی به آب حساس است و در صورت کمبود آب جمع می شود. نوشیدن آب را فراموش نکنید. قبل از از بین رفتن کامل ژل، یک تزریق دیگر انجام دهید.

از حرکات مکرر که می تواند به پرکننده بینی فشار وارد کند خودداری کنید. می توانید از پزشک خود برای تزریق بوتاکس بخواهید و حرکت عضلات را در نواحی خاصی محدود کنید. فشار روی بینی مانند استفاده از عینک و ماسک روی دوام لیفت بینی تاثیر منفی دارد. هنگام تجدید لیفت بینی، با جراح بینی خود مشورت کنید و با روش های جدید و پایدارتر آشنا شوید.

مزایای لیفت بینی با نخ :

لیفت بینی با نخ دارای مزایایی است که در ادامه با آن ها آشنا می شوید :

 • بلافاصله پس از لیفت می توانید فعالیت های روزانه خود را مانند قبل از سر بگیرید.
 • در این روش نیازی به بیهوشی نیست و نگران عوارض بیهوشی نخواهید بود.
 • هزینه لیفت بینی بسیار کمتر از جراحی زیبایی بینی است.
 • روند بهبودی بسیار سریع است و دوره بهبودی وجود ندارد.
 • نتایج آن دائمی نیست. اگر از ظاهر بینی راضی نباشید بعد از چند ماه مشکل حل می شود.
 • نتایج بلافاصله قابل مشاهده است.

هزینه لیفت بینی با نخ

قیمت لیفت بینی با نخ و تزریق ژل بینی نسبت به جراحی بسیار پایین است و هیچ هزینه اضافی برای مراقبت ندارد. محاسبه هزینه لیفت بینی به شرایط مختلف بستگی دارد. کارشناسان زیبایی بسته به تجربه و نوع کار خود قیمت های متفاوتی را تعیین می کنند. علاوه بر این، نوع ژل استفاده شده، میزان مواد مورد نیاز برای تزریق و تعداد نخ ها در قیمت گذاری موثر است. به همین دلیل، بهتر است قبل از تعیین وقت لیفت صورت با چند پزشک مجرب مشورت کنید.

از آنجایی که لیفت بینی یک عمل زیبایی محسوب می شود، بیمه هزینه آن را پوشش نمی دهد. پوشش بیمه شامل اقدامات توصیه شده توسط پزشک است. هیچ دلیل پزشکی برای لیفت صورت وجود ندارد و پزشک نمی تواند آن را توصیه کند.

لیفت بینی با نخ چگونه است و چطور عمل می‌کند ؟

لیفت بینی با نخ یک روش غیر جراحی و برگشت‌پذیر برای بهبود فرم بینی است. این روش، بسیار ارزان‌تر و کم هزینه تر از جراحی بینی است. اما اگر می‌خواهید بدانید که آیا لیفت بینی با نخ دائمی است یا نه، باید بگوییم دائمی نیست و نیاز به ترمیم دارد. در این پروسه از نخ‌های مصنوعی و قابل حل ساخته شده از قند‌های پیچیده‌ای به نام PDO استفاده می‌شود. این ماده غیر آلرژیک، کاملا زیست تخریب پذیر و قابل جذب است؛ به این معنی که بدن نخ‌های PDO را در طول زمان جذب می‌کند.

نخ‌های تخصصی موقتی برای لیفت بینی طراحی شده‌اند که نخ‌های MINT Tip Thread نامیده می‌شوند. این نخ‌ها اغلب خاردار هستند تا در جای خود محکم بمانند و به بافت زیر بهتر بچسبند و پوست را بکشند. در واقع، نخ‌ها به عنوان یک ساختار داربست عمل می‌کنند و به شکل‌دهی مجدد بینی کمک می‌کنند تا نتایج مورد نظر به دست آید.

هزینه لیفت بینی با نخ

کلام آخر

قبل از انجام لیفت بینی با نخ درباره آن اطلاعات لازم را کسب کنید و بعد دست به انجام لیفت بینی با نخ بزنید. سعی کنید بهترین کلینیک و بهترین پزشک را انتخاب کنید. ممنون از این که تا آخر این مقاله همراه ما بودید. نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

4/5 - (6 امتیاز)

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان (کلیک کنید)