ماندگاری کربوکسی تراپی

ما امروز قصد داریم شما را با میزان ماندگاری کربوکسی تراپی آشنا کنیم. کربوکسی تراپی روشی است که افراد می توانند از آن برای از بین بردن چین و چروک های پوست و همچنین جوانسازی پوست و رفع مشکلات مربوط به مو استفاده کنند.  افراد به دلایلی مانند عوامل ژنتیکی و دیگر عوامل می توانند دچار ریزش مو و همچنین مشکلات پوستی شوند که با مراجعه به بهترین دکتر پوست و مو می توانند این مشکلات را درمان کنند. ما در این مقاله، شما را با میزان ماندگاری کربوکسی تراپی آشنا کرده ایم، پس تا پایان این مقاله ما را همراهی کنید.

کربوکسی تراپی چیست؟

در روش کربوکسی تراپی برای جوانسازی پوست، کربن دی اکسید زیر پوست تزریق می شود. این عمل می‌تواند در صورت، گردن، باسن، پاها و همچنین بازوها انجام شود. از این روش به منظور کاهش چربی و سلولیت، رفع جای آکنه، کاهش چین و چروک و خطوط افتادگی پوست و گودی زیر چشم استفاده می شود.

کربوکسی تراپی روش غیر تهاجمی است و بدون هیچ گونه جراحی و بیهوشی انجام می شود. بدن افراد به طور طبیعی کربن دی اکسید تولید می کند به همین دلیل با این ماده سازگار است و بدن واکنشی به این ماده نشان نمی دهد و به همین دلیل عوارض بسیار کمی دارد. شما برای انجام کربوکسی تراپی می توانید به یک پزشک مجرب مراجعه نمایید.

انجام کربوکسی تراپی چگونه است؟

در روش کربوکسی تراپی پزشک گاز کربن دی اکسید را به لایه های زیرین پوست تزریق می کند به دلیل این که بدن دارای دی اکسید کربن می باشد و با این گاز کاملاً سازگار است و به آن آلرژی نشان نمی‌دهد. پزشک در این روش از یک کپسول گاز دی اکسید کربن استفاده می کنند که دارای لوله پلاستیکی می باشد که به دستگاه تنظیم کننده جریان گاز متصل است.

پزشک با استفاده از این دستگاه میزانی گاز به بدن وارد می کند. دی اکسید کربن از کپسول به دستگاه و بعد به لوله استریل وارد می شود، در انتهای لوله استریل فیلتر تعبیه وجود دارد. این فیلتر سبب رفع ناخالصی‌های باقیمانده می شود، این گاز از فیلتر عبور می کند و وارد سوزن ریزی می شود. پزشک با استفاده از این سوزن گاز دی اکسید کربن را به پوست افراد منتقل می کند.

 

میزان ماندگاری کربوکسی تراپی

کربوکسی تراپی روشی برای جوانسازی پوست و همچنین از بین بردن مشکلات پوست و مو می باشد. ماندگاری کربوکسی تراپی به عوامل مختلفی بستگی دارد که این عوامل عبارت اند از کلینیک و پزشکی که به وی مراجعه می کنید. اگر به کلینیک معتبر و پزشک با تجربه مراجعه نمایید ماندگاری این روش افزایش پیدا می کند.

همچنین نتایج کربوکسی تراپی بین ۴ تا ۶ ماه ماندگاری دارد که این ماندگاری به میزان مراقبت های شما و رعایت دستورالعمل های پزشک بستگی دارد.

تعداد جلسات کربوکسی تراپی

تعداد جلسات کربوکسی تراپی به نوع مشکل شما و اهداف شما بستگی دارد. برای درمان سلولیت و پوست پرتقالی ۶ تا ۱۰ جلسه برای درمان نیاز است که این جلسات با فاصله یک یا دو هفته انجام می شود. برای درمان ترک های پوستی ۴ تا ۱۰ جلسه نیاز است که این جلسات ماهی یک بار انجام می شود. برای سیاهی زیر چشم به ۴ تا ۸ جلسه نیاز است که دو هفته در میان و یا ۴ هفته در میان انجام می‌شود.

همچنین برای از بین بردن چربی های موضعی ۸ تا ۱۰ جلسه که جلسات یک هفته در میان و یا هر هفته انجام می شود و برای جوانسازی پوست نیز چهار تا ۸ جلسه نیاز است که سه یا چهار هفته یکبار انجام می شود. قبل از انجام این روش به پزشک مراجعه کنید پزشک شما تعداد جلسات مورد نیاز برای شما را مشخص می کند.

میزان ماندگاری کربوکسی تراپی

کاندیدای مناسب کربوکسی تراپی

روش کربوکسی تراپی عملیات غیر تهاجمی است که عوارض خاصی ندارد و همچنین انجام آن برای تمامی افراد بلامانع است، ولی برخی از افراد مشکلاتی دارند که برای انجام این روش مناسب نمی باشند و بهتر است که این روش را انجام ندهند.

افرادی که مشکلات کلیوی دارند و دیالیز می‌کنند و همچنین افرادی که دارای زخم فعال در ناحیه مورد نظر می باشند و کسانی که در دوره شیمی درمانی هستند و خانم های باردار یا شیرده و افرادی که مشکلات مغزی یا صرع دارند، افراد مناسبی برای انجام کربوکسی تراپی نمی باشند و بهتر است قبل از انجام درمان پزشک خود را در جریان این مشکلات بگذارند.

کاربردهای کربوکسی تراپی

رفع آثار پیری پوست و جوانسازی پوست، کاهش سلولیت و چربی های موضعی، جوانسازی نواحی مختلف بدن مانند گردن، از بین بردن چین و چروک های صورت، درمان ریزش مو، از بین بردن جای زخم و آکنه، درمان ترک های پوستی ناشی از لاغری و چاقی و همچنین حاملگی از کاربرد های کربوکسی تراپی می باشد. همچنین فواید کربوکسی تراپی بسیار زیاد می باشند.

کاندیدای مناسب کربوکسی تراپی

ویژگی های بهترین دکتر کربوکسی تراپی

برای رسیدن به نتیجه مطلوب به بهترین دکتر کربوکسی تراپی مراجعه نمایید. ما در این قسمت ویژگی های بهترین دکتر کربوکسی تراپی را در اختیار شما قرار داده ایم، این ویژگی ها شامل:

 • بهترین دکتر کربوکسی تراپی در بهترین کلینیک و مرکزی فعالیت می‌کند که دارای تجهیزات مناسبی می باشد و پزشک می‌تواند از تجهیزات پیشرفته و مناسبی برای بیماران خود استفاده کنند.
 • از مهم ترین ویژگی ها می توان به داشتن مدرک و تخصص در زمینه پوست و مو اشاره کرد. پزشک شما باید دارای مدرک از دانشگاه های معتبر باشد، پس قبل از انجام هر گونه درمان مدرک پزشک خود را مشاهده نمایید.
 • از دیگر ویژگی ها تجربه پزشک می باشد. باید به پزشکی با تجربه در زمینه پوست و مو مراجعه نمایید، پزشک شما اگر تجربه زیادی داشته باشد این تجربه می تواند سبب رسیدن شما به نتیجه مطلوب شود.
 • حتماً قبل از مراجعه به پزشک برای درمان از بیماران قبلی پزشک میزان رضایت آن ها را پرس و جو کنید، زیرا بهترین دکتر کسی است که همواره بیماران او از ایشان رضایت کامل داشته باشند.
 • یک دکتر خوب کسی است که از روش ها و تکنیک های بروز برای بیماران خود استفاده می کند و سعی می کند همواره علم خود را به روز نگه دارد.
 • بهترین پزشک همواره با بیماران خود با اخلاق و رفتاری مناسب برخورد می کند و با صبر و حوصله به تمامی سوالات بیماران خود پاسخ می دهد و مشکلات بیماران خود را به خوبی رفع می کند.
 • یک دکتر خوب همواره سلامت بیماران خود را اولویت قرار می‌دهد. پس به دکتری مراجعه کنید که سلامت شما را در اولویت قرار دهد.

ویژگی های بهترین دکتر کربوکسی تراپی

مزایای کربوکسی تراپی

از مزایای کربوکسی تراپی می توان به کم تهاجمی بودن این روش اشاره کرد. روش کربوکسی تراپی نیازی به بیهوشی و جراحی ندارد و عوارض این درمان بسیار محدود می باشد و بعد از مدت کوتاهی از بین خواهد رفت. این درمان به صورت سرپایی انجام می شود که می تواند سبب شادابی و جوانی پوست شود.

همچنین کربوکسی تراپی موجب افزایش جریان خون و افزایش ایمنی بدن می شود. دوره نقاهت این روش بسیار کوتاه است و شما می توانید بعد از انجام این درمان به فعالیت های روزانه خود بپردازید.

اقدامات قبل از کربوکسی تراپی

 • اولین و مهم ترین اقدام قبل از انجام کربوکسی تراپی مراجعه به بهترین پزشک می باشد. شما باید سعی کنید بهترین پزشک را برای مراجعه انتخاب کنید تا ایشان بتوانند به خوبی شما را به نتیجه مطلوب برسانند.
 • قبل از انجام کربوکسی تراپی استحمام کنید و محل مورد نظر را به خوبی بشویید و بعد به کلینیک مراجعه نمایید.
 • مدتی قبل از انجام این روش از استعمال دخانیات و مصرف الکل جلوگیری نمایید، زیرا استفاده از این موارد می‌تواند مشکلاتی را برای شما در حین عمل و یا بعد از انجام این روش ایجاد کند.
 • اگر دارای بیماری خاصی هستید و یا داروهایی را استفاده می کنید، حتماً باید قبل از انجام این روش با پزشک خود در این باره صحبت کنید و ایشان را در جریان بگذارید.
 • مدتی قبل از انجام روش کربوکسی تراپی از داروهای رقیق کننده خون مانند آسپرین و از این قبیل داروها استفاده نکنید، زیرا این داروها سبب افزایش خونریزی می شوند.
 • اگر دارای سابقه تبخال هستید حتما پزشک خود را در جریان بگذارید تا برای شما داروهای مورد نظر را قبل از انجام این روش تجویز کند و شما استفاده کنید.

اقدامات بعد از کربوکسی تراپی

 • تا مدتی بعد از انجام این روش از نوشیدنی های الکلی و دخانیات استفاده نکنید، زیرا نوشیدن الکل سبب افزایش خونریزی می شود و همچنین استعمال دخانیات سبب دیر بهبود یافتن می شود.
 • سعی کنید تا مدتی بعد از انجام کربوکسی تراپی از داروهای رقیق کننده خون مانند آسپرین استفاده نکنید، زیرا این داروها سبب رقیق شدن خون و همچنین افزایش خونریزی می شوند.
 • امکان تورم و قرمزی بعد از انجام این روش وجود دارد که شما می توانید برای کاهش یافتن این تورم و قرمزی از کمپرس سرد در ناحیه درمان استفاده کنید.
 • هنگام خواب توری بخوابید که فشاری به ناحیه درمان شده وارد نشود و همچنین سر خود را از بدن بالاتر قرار دهید تا تورم کاهش یابد.
 • اگر پزشک شما برایتان دارو و یا پماد هایی را تجویز کرد سعی کنید از این داروها و پماد ها به طور مرتب استفاده کنید و دارویی را خودسرانه استفاده نکنید.
 • تا مدتی بعد از انجام کربوکسی تراپی در معرض نور خورشید قرار نگیرید و همچنین در مکان های بسیار گرم مانند سونا، استخر و همچنین آب گرم قرار نگیرید.
 • سعی کنید تمامی نکاتی که پزشک شما به شما توصیه کرده را انجام دهید تا بتوانید به زودی بهبود یابید.

اقدامات بعد از کربوکسی تراپی

عوارض کربوکسی تراپی

روش کربوکسی تراپی به دلیل غیر تهاجمی بودن و نیاز نبودن به بیهوشی و جراحی دارای عوارض بسیار محدودی می باشد و عوارض شدیدی برای افراد ندارد. از عوارض کربوکسی تراپی می توان به احساس کمی درد بعد از انجام این کار اشاره کرد که شما می توانید با اطلاع به پزشک از مسکن استفاده نمایید. همچنین امکان ایجاد کبودی در محل درمان نیز وجود دارد که با استفاده از پماد های تجویزی از سوی پزشک می توانید آن را کاهش دهید.

عوارض محدود می باشند و در مدت زمان کمی از بین خواهند رفت، تورم و قرمزی از دیگر عوارض است که تا چند روز وجود دارد و از بین خواهد رفت، برای از بین رفتن تورم و قرمزی پوست می توانید از کمپرس سرد استفاده کنید. از دیگر عوارضی که می‌تواند به دلیل رعایت نکردن پروتکل های بهداشتی به وجود آید عفونت در محل تزریق می باشد.

مراجعه به پزشکی غیر متخصص و یا کلینیک نامعتبر می تواند عوارض شدید تری برای شما داشته باشد. اگر بعد از مدت کوتاهی این عوارض از بین نرفت باید حتماً به پزشک خود مراجعه نمایید.

هزینه کربوکسی تراپی

هزینه کربوکسی تراپی به عواملی مانند تجربه پزشک، کلینیک، محل درمان و … بستگی دارد. هرچقدر تجربه پزشک بیشتر باشد هزینه بالاتر می رود. شما می توانید با مراجعه به بهترین پزشک و کلینیک معتبر از این روش استفاده کنید و برای پرداخت هزینه کم تر به افراد غیر متخصص مراجعه نکنید زیرا این امر می‌تواند سبب ایجاد مشکلات بسیار جدی برای شما عزیزان شود.

بهترین زمان کربوکسی تراپی چه زمانی است ؟

با افزایش سن، خاصیت ارتجاعی پوست به میزان قابل توجهی کاهش می یابد و نیروی جاذبه پوست صورت را به سمت پایین می کشد. تغییرات ناشی از آسیب آفتاب این افتادگی و پیری پوست را بیشتر به چشم می‌آورد و یکی از نشانه‌های پیری پوست صورت ایجاد چین و چروک‌های پنجه کلاغی در سی سالگی است که البته باید با افتادگی و افتادگی پوست در قسمت پایین‌تر همراه باشد. فک در 40 سالگی و پاهای متورم به این موارد چشم های 50 ساله را اضافه کنید.

در گذشته هیچ جایگزینی برای لیفت صورت و لیفت پلک یا جراحی پلک وجود نداشت و شما تنها یک انتخاب داشتید. یا علائم پیری را تحمل کنید یا تحت عمل لیفت صورت و تزریق ژل و فیلر قرار بگیرید. نواحی اطراف چشم، فک پایین و ناحیه گونه از جمله نواحی دشواری هستند که با روش های غیر جراحی درمان می شوند. اما امروزه با کمک ابزارهای جدید و پیشرفته ای مانند کربوکسی تراپی و لیزرهای سفت کننده پوست، هر فردی در سن 30 سالگی به بالا می تواند کاندیدای جوان سازی پوست و سفت شدن نواحی اطراف چشم و فک و البته بزرگتر باشد. هر چه فرد، نتیجه بهتری داشته باشد، کربوکسی تراپی بهتر خواهد بود.

از هر ده نفر، هشت نفر پس از دو جلسه اول کربوکسی تراپی، متوجه بهبود قابل توجهی در خاصیت ارتجاعی پوست اطراف چشم می شوند. بسیاری از این افراد حتی بهبودهایی را در رنگ، بافت و درخشندگی پوست مشاهده می کنند. اگر یک فرد سی ساله از یک روش پیشگیرانه و غیر تهاجمی مانند کربوکسی تراپی برای جوان نگه داشتن پوست خود استفاده کند، روند پیری پوست او با فردی که کاری انجام نداده است بسیار متفاوت خواهد بود.

کلام آخر

کربوکسی تراپی روشی است که دارای عوارض بسیار محدودی می‌باشد که این درمان نیاز به بیهوشی و جراحی ندارد. همچنین از کربوکسی تراپی می توان برای رفع چین و چروک های صورت، خطوط روی پوست و درمان ریزش مو همچنین رفع سیاهی زیر چشم استفاده کرد. این روش دارای اقداماتی است که شما باید قبل از انجام این روش از پزشک خود تمامی این اقدامات را بپرسید و قبل و بعد از انجام این روش آن ها را رعایت کنید.

از شما عزیزان بابت همراهی ما پایان این مقاله بسیار سپاسگزاریم. ما تمام تلاش خود را در راستای آشنایی شما با میزان ماندگاری کربوکسی تراپی کرده ایم، امیدواریم مطالب ما برای شما مفید واقع شده باشد. در صورت داشتن هر گونه انتقاد و پیشنهاد می توانید با مراجعه به سایت نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonمشاوره رایگان (کلیک کنید)