هزینه کربوکسی تراپی مو

ما امروز سعی داریم شما را با هزینه کربوکسی تراپی مو آشنا کنیم. کربوکسی تراپی روشی برای تغییرات پوستی می باشد که روشی کم تهاجمی است. کربوکسی تراپی با استفاده از گاز کربن دی اکسید انجام می شود که یکی از روش های پرطرفدار جوانسازی پوست می باشد. با استفاده از کربوکسی تراپی می توان مشکلات پوست و مو را برطرف کرد. دی اکسید کربن با تحریک جریان خون مشکلاتی مانند ترک های پوستی، درمان سیاهی دور چشم و … را رفع می کند. ما در این مقاله، هزینه کربوکسی تراپی مو را در اختیار شما قرار داده ایم، پس تا پایان این مقاله ما را همراهی کنید.

کربوکسی تراپی چیست؟

افرادی که به دلایل مختلفی دچار تغییراتی در پوست و همچنین ریزش مو شده اند، می توانند با استفاده از کربوکسی تراپی مشکل پوست و موی خود را برطرف کنند. کربوکسی تراپی یکی از روش های غیر تهاجمی می باشد که در این روش از گاز دی اکسید کربن استفاده می شود و این گاز می‌تواند مشکلات پوست و مو را برطرف سازد. از کربوکسی تراپی برای تقویت رشد و ترمیم مو نیز استفاده می شود.

گاز کربن دی اکسید در پوست سر تزریق می شود و جریان خون افزایش پیدا می‌کند و به همین دلیل رشد موها تحریک می شود. کربوکسی تراپی یکی از بهترین روش هایی می باشد که می توانید از آن برای کاهش چین و چروک، تقویت مو و درمان ریزش مو، بهبود تیرگی زیر چشم و افزایش کلاژن سازی استفاده کنید. در این مقاله به برخی از فواید کربوکسی تراپی می پردازیم پس با ما همراه باشید.

کاربردهای کربوکسی تراپی

یکی از بهترین روش های درمان پوست و مو کربوکسی تراپی می باشد. از کاربردهای کربوکسی تراپی می توان به مواردی مانند درمان تیرگی زیر چشم، درمان ریزش مو و مشکلات مختلفی که موجب ریزش مو می شوند و درمان چین و چروک های پوستی، درمان لک و مشکلات پوستی، درمان بیماری های عروق حاصل از دیابت، کاهش میزان سلولیت و چربی در نواحی مختلف، رفع ترک های پوستی، کاهش اسکار پوستی و ترمیم پوست اشاره کرد. برای انجام کربوکسی تراپی سعی کنید به بهترین دکتر پوست و مو مراجعه نمایید.

ویژگی های بهترین دکتر کربوکسی تراپی

برای رسیدن به نتیجه مطلوب و خوب باید به دنبال بهترین دکتر کربوکسی تراپی باشید. با مراجعه به بهترین دکتر کربوکسی تراپی می توانید به نتیجه دلخواه خود برسید، ما در این قسمت برخی از ویژگی های بهترین دکتر کربوکسی تراپی را در اختیار شما عزیزان قرار داده ایم که عبارت اند از:

 • داشتن مهارت و همچنین تجربه زیاد در زمینه پوست و مو یکی از ویژگی های بسیار مهم برای بهترین دکتر کربوکسی تراپی می باشد. هر چقدر پزشکی که شما به ایشان مراجعه می کنید دارای تجربه بالاتری باشد، شما می توانید به ایشان بیشتر اطمینان کنید و همچنین به نتیجه دلخواه خود خواهید رسید.
 • از دیگر ویژگی‌های بسیار مهم، داشتن مدرک از دانشگاهی معتبر می باشد. به پزشکی مراجعه کنید که دارای مدرک در زمینه پوست و مو می باشد و قبل از اقدام کربوکسی تراپی حتماً مدرک پزشکی خود را مشاهده نمایید.
 • از دیگر ویژگی ها می توان به فعالیت در کلینیکی که دارای تجهیزات مناسبی می باشد اشاره کرد. بهترین دکتر کسی است که مناسب ترین تجهیزات را در اختیار افراد مراجعه کننده قرار دهد.
 • یک پزشک خوب کسی است که همواره سلامت بیماران خود را اولویت قرار می‌دهد. پس به پزشکی مراجعه کنید که در هر حالی سلامت بیماران خود را اولویت قرار دهد و نه منافع شخصی خود را.
 • بهترین دکتر همواره علم خود را به روز نگه می دارد و از به روزترین و پیشرفته ترین روش ها و تکنیک ها برای افراد مراجعه کننده استفاده می کند.
 • یک پزشک خوب دارای اخلاق و رفتاری مناسب با بیماران خود می باشد و سعی می کند همواره با حوصله و صبر بسیاری به سوالات بیماران و مراجعه کنندگان خود پاسخ دهد.

کاندید مناسب کربوکسی تراپی مو

هر روشی برای برخی از افراد مناسب و برای سایر افراد نامناسب می باشد. افرادی که دچار ریزش موی موقت شده اند افراد مناسبی برای انجام کربوکسی تراپی مو هستند. همچنین اگر خط رویش موی افراد در حال عقب نشینی باشد این افراد نیز می توانند از این روش استفاده کنند و کسانی که دچار ریزش موی پراکنده هستند، افراد مناسبی برای انجام این کار هستند.

اگر بعد از بارداری دچار ریزش مو شده اید شما نیز برای انجام کربوکسی تراپی مو مناسب می باشید، ولی بعضی از افراد مناسب انجام این روش نیستند که این افراد افرادی هستند دچار نارسایی کلیه می باشند و در پروسه دیالیز کلیه هستند و خانم های باردار که کربوکسی تراپی مو اصلاً به آنها پیشنهاد نمی شود. همچنین افرادی که تحت درمان سرطان هستند، برای انجام این کار مناسب نمی باشد.

افراد دیگری نیز وجود دارند که برای انجام کربوکسی تراپی مو نامناسب هستند که عبارت اند از افراد مبتلا به بیماری های پوستی، افرادی که دچار مشکلات مغزی هستند، بیماران قلبی و عروقی، افرادی که بیماری های تنفسی دارند و … این افراد، افراد نامناسبی برای انجام کربوکسی تراپی مو می باشند. اگر دچار این بیماری ها هستید بعد از درمان برای انجام این روش مراجعه کنید.

عوارض کربوکسی تراپی

کربوکسی تراپی مانند دیگر روش ها دارای عوارضی می باشد، ولی به دلیل این که این درمان بدون جراحی است دارای عوارض شدیدی نمی باشد و عوارض محدودی دارد. در این قسمت برخی از عوارض کربوکسی تراپی را در اختیار شما عزیزان قرار داده ایم که عبارت اند از:

 • بعد از انجام کربوکسی تراپی احتمال کبودی در ناحیه تزریق وجود دارد که این عوارض موقتی است و بعد از گذشت یک هفته از بین خواهد رفت.
 • همچنین احتمال قرمزی و تورم پوست در محل تزریق وجود دارد که این عارضه نیز بعد از گذشت دو یا سه روز از بین خواهد رفت. برای از بین رفتن این عوارض می توانید از کمپرس یخ استفاده کنید.
 • امکان ایجاد خارش در ناحیه تزریق وجود دارد که این عارضه نیز بعد از یک تا دو هفته از بین خواهد رفت و کاملا موقتی می باشد.
 • احساس درد در ناحیه تزریق بعد از انجام کربوکسی تراپی امری طبیعی است که می‌توانید با اطلاع به پزشک خود از مسکن استفاده کنید.
 • در صورت ضدعفونی نکردن ابزاری که با آن درمان انجام می شود و یا مرکزی که در آن این درمان را انجام می دهید، این امر می‌تواند سبب عفونت در ناحیه تزریق شود.

اکثر عوارض محدود می باشند و موقتی هستند و همچنین طبیعی می باشند و بعد از گذشت مدت کوتاهی از بین خواهند رفت با مراجعه به پزشکی مجرب و متخصص شما می‌توانید از عوارض بکاهید، ولی با مراجعه به فرد غیر متخصص و مرکزی نامعتبر ممکن است عوارض شدید و غیرقابل جبرانی برای شما ایجاد شود. اگر این عوارض در مدت کوتاه از بین نرفت و مدت زمان طولانی با شما همراه بود حتماً به پزشک خود مراجعه کنید.

تفاوت کربوکسی تراپی و مزوتراپی

احتمال ماندگاری و دوام مزوتراپی نسبت به کربوکسی تراپی بیشتر است، زیرا در مزوتراپی درمان عمیق‌تری صورت می گیرد ولی پروسه درمان در ایم روش کمتر می باشد. مزوتراپی تاییدیه سازمان غذا و دارو ندارد، ولی کربوکسی تراپی دارای تاییدیه سازمان غذا و دارو می باشد. هر دو روش ایمن هستند و عوارض شدید و خاصی ندارند به همین دلیل افراد می توانند از هر کدام از روش ها که می خواهند استفاده کند.

مزایای کربوکسی تراپی

از مزایای کربوکسی تراپی می توان به شادابی پوست اشاره کرد. روش کربوکسی تراپی موجب افزایش شادابی پوست افراد می‌شود و روشی است که سرپایی انجام می‌شود و نیازی به بیهوشی ندارد. همچنین دوره نقاهت روش کربوکسی تراپی بسیار کوتاه است و بازدهی بالایی دارد.

کربوکسی تراپی سبب ترمیم و جوانسازی پوست پیر می‌شود و ناهمواری های پوست را رفع می کند. همچنین این روش برای اعصاب پوست بی خطر می باشد. استفاده از کربوکسی تراپی سبب افزایش جریان خون و افزایش سیستم ایمنی بدن می شود.

ماندگاری کربوکسی تراپی

مدت ماندگاری کربوکسی تراپی در هر فردی تفاوت دارد. ماندگاری کربوکسی تراپی به عوامل متعددی بستگی دارد که این عوامل عبارت اند از: سن بیمار، جنس پوست و عوامل دیگر. در روش کربوکسی تراپی افراد هر چقدر دارای سن بیشتری باشند ماندگاری کربوکسی تراپی در آن ها بیشتر می باشد، ولی معمولاً مدت ماندگاری کربوکسی تراپی ۶ تا ۱۲ ماه می باشد. شما هر بار که عمل کربوکسی تراپی را انجام دهید مدت ماندگاری آن بیشتر از قبل می شود.

هزینه کربوکسی تراپی مو

کربوکسی تراپی مو یکی از روش هایی است که بسیار محبوب است و نمی توان برای این روش هزینه ثابتی را در نظر گرفت، زیرا هزینه این روش به عوامل متعددی بستگی دارد. شما اگر به پزشکی متخصص و همچنین کلینیکی معتبر که دارای تجهیزات مناسبی می باشد جهت انجام این کار مراجعه نمایید، هزینه بالاتر از مرکزی است که نامعتبر می باشد. همچنین هزینه داروها و پماد های تجویزی دستمزد پزشک و جلسات مورد نیاز برای کربوکسی تراپی در هزینه تاثیر گذار می باشد و همینطور محلی که قصد دارید درمان کنید می تواند در هزینه تاثیر گذار باشد.

اقدامات قبل از کربوکسی تراپی

 • قبل از مراجعه برای انجام کربوکسی تراپی باید سعی کنید یک پزشک خوب و مجرب را انتخاب کنید.
 • در روز مراجعه به پزشک حتماً نمونه کارهای پزشک را مشاهده نمایید.
 • شما باید قبل از انجام روش کربوکسی تراپی نزد پزشک خود رفته و ناحیه مورد نظر را مشخص کنید و پزشک بتواند شما را به خوبی راهنمایی کند و شما نیز انتظارات خود را به پزشک بگویید.
 • قبل از مراجعه برای درمان استحمام کنید و محل درمان را به خوبی بشویید.
 • تا مدتی قبل از انجام کربوکسی تراپی از داروهای رقیق کننده خون مانند آسپرین خودداری کنید، زیرا مصرف این دارو سبب افزایش خونریزی می شود.
 • تا چند روز قبل از انجام کربوکسی تراپی از مصرف الکل و دخانیات بپرهیزید، زیرا می تواند سبب ایجاد مشکلاتی برای شما شود.
 • اگر دارای بیماری خاصی هستید و یا اگر داروی خاصی را استفاده می کنید، باید حتماً قبل از انجام این روش پزشک خود را در جریان بگذارید.
 • اگر سابقه تبخال دارید قبل از انجام این روش به پزشک خود اطلاع دهید تا پزشک برای شما داروی ضد ویروسی تجویز کند.

اقدامات بعد از کربوکسی تراپی

 • تا ۲۴ ساعت بعد از انجام این روش نباید به حمام بروید و حتما از استحمام با آب سرد خودداری نمایید.
 • تا یک ماه بعد از انجام کربوکسی تراپی در معرض آفتاب قرار نگیرید و همچنین از مواردی مانند برنزه کردن بپرهیزید.
 • اگر پزشک شما دارو و یا کرم هایی را برای شما تجویز کرد، حتماً به طور مرتب از آن ها استفاده کنید.
 • از انجام فعالیت های ورزشی سنگین خودداری کنید و سعی کنید به محل درمان فشار وارد نکنید.
 • سعی کنید مقدار زیادی نمک و یا الکل استفاده نکنید، زیرا این کار سبب تورم می شود و شما می توانید برای کاهش تورم از کمپرس سرد استفاده کنید و هنگام خواب سر خود را بالاتر از بدن قرار دهید.
 • بعد از انجام کربوکسی تراپی صورت، سعی کنید تا یک روز از آرایش استفاده نکنید و صورت خود را پاک و تمیز نگه دارید.

کربوکسی تراپی تا چه مدت تاثیر دارد؟

مدت زمان مورد نیاز برای استفاده از روش درمانی کربوکسی تراپی به تعداد جلسات مورد نیاز بیمار، میزان ریزش مو و پاسخ پوست هر شخص به داروی مورد استفاده بستگی دارد. متناسب با مقدار داروی تزریق شده و تعداد جلسات، پاسخ پوست و بدن هر شخص، این دوره متفاوت است. همه این اطلاعات زمان مراجعه به دکتر پوست و ارزیابی نواحی مورد نیاز جهت درمان مشخص می شود.

ولی زمان تقریبی جهت مشاهده نتیجه حاصل از این روش و مدت اثر کربوکسی تراپی برای مو بین 2 الی 3 ماه می باشد. بهترین مدت اثر کربوکسی تراپی شش ماه پس از پایان درمان و پس از آخرین جلسه است. بهترین کار این است که پس از کربوکسی تراپی اقدامات احتیاطی لازم برای دستیابی به نتیجه مورد انتظار انجام شود.

کاندیدای نامناسب کربوکسی تراپی

برخی از افراد به دلیل شرایط جسمی یا روحی که دارند، نمی توانند گزینه یا کاندیدای بسیار خوبی برای انجام کربوکسی تراپی باشند زیرا موفقیت این روش به موارد مختلفی بستگی دارد. در ادامه کاندیدای نامناسب این روش را برای شما ذکر خواهیم کرد :

 1. آن دسته از اشخاصی که دچار نارسایی کلیه هستند و در حال طی کردن فرایند دیالیز کلیه می باشند، اصلاً کاندیدای مناسبی برای انجام کربوکسی تراپی مو نیستند.
 2. خانم‌هایی که در حال گذراندن دوران بارداری شان هستند، به هیچ وجه گزینه ایده آلی برای انجام کربوکسی تراپی نمی باشند.
 3. کسانی که در حال درمان سرطان شان می باشند نیز، کاندید خوبی برای استفاده از این روش نخواهند بود.
 4. اشخاصی که کم‌خونی دارند نمی توانند نتایج خوبی از این روش بگیرند.
 5. یکی از کاندیدای نامناسب این روش، افراد دارای بیماری صرع می باشد.
 6. در ضمن کسانی که دچار بیماری‌های پوستی شده اند، جزو کاندیدای نامناسب این روش قرار می گیرند.
 7. در صورتی که شخصی دچار گلوکوم یا آب سیاه چشم می باشد، می بایست از انجام کربوکسی تراپی اجتناب نماید.
 8. اشخاصی که دچار مشکلات مغزی اند نباید به دنبال انجام کربوکسی تراپی باشند.
 9. افراد دارای بیماری قلبی عروقی و در ضمن بیماری تنفسی، به هیچ وجه کاندیدای ایده آلی برای کربوکسی تراپی نمی باشند.

کلام آخر

کربوکسی تراپی روشی غیر تهاجمی برای از بین بردن مشکلات پوست و مو می باشد از این روش می‌توان برای رفع چین و چروک های پوست، سیاهی دور چشم، درمان ریزش مو و … استفاده کرد. کربوکسی تراپی دارای مزایا و معایبی می باشد که شما قبل از مراجعه برای انجام این درمان باید مزایا و معایب آن را بشناسید و همچنین اقدامات قبل و بعد از این روش و به خوبی بدانید. برای انجام این روش می توانید به بهترین کلینیک زیبایی در کرج و بهترین پزشک مراجعه نمایید.

از شما عزیزان بابت همراهی ما تا پایان این مقاله بسیار سپاسگزاریم. ما تمام تلاش خود را کرده ایم تا شما را با هزینه کربوکسی تراپی مو آشنا کنیم. امیدواریم این مقاله برای شما مفید بوده باشد، در صورت داشتن هر گونه انتقاد و پیشنهاد می توانید به سایت مراجعه کرده و نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

امتیاز دهید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان (کلیک کنید)