تزریق ژل زیر چشم

ما در این مقاله سعی داریم شما را با تزریق ژل زیر چشم آشنا کنیم. یکی از اصلی ترین و مهم ترین عوامل زیبایی صورت پوست صاف است. بیشتر شدن سن، مراقبت نکردن از پوست، آلودگی محیطی، خوابیدن با آرایش مهم ترین عوامل در پیدایش چین و چروک و آکنه پوست هستند. گودی  یکی از اصلی ترین مشکلاتی که می تواند سن را بیشتر نشان دهد و زیبایی چهره را کم کند زیر چشم است. گودی زیر چشم یکی از ابتدایی ترین نشانه های پیری پوست صورت است که امروزه با روش های جدیدی می توان این مشکلات را از بین برد. یکی از این روش ها تزریق ژل زیر چشم است. در ادامه برای آشنا شدن با تزریق ژل زیر چشم با ما همراه باشید.

تزریق ژل زیر چشم چیست ؟

تزریق ژل زیر چشم روشی غیرتهاجمی و تاثیر گذار برای از بین رفتن سیاهی زیر چشم و بیشتر شدن زیبایی و جوان سازی پوست صورت است. ژل تزریقی فیلر است و ساختاری شبیه اسید هیالورونیک دارد. با تزریق ژل ناحیه مورد نظر بزرگ شده و سطح کلاژن خون افزایش می یابد. با افزایش سطح کلاژن خون، رساندن آب به پوست زیر چشم آسان‌تر می‌شود و این عمل باعث شادابی پوست زیر چشم می‌شود.

تزریق ژل زیر چشم چیست ؟

از بین رفتن سیاهی و پف زیر چشم با تزریق ژل :

هدف از تزریق فیلر زیر چشم روشن و پرکردن ناحیه اشک یا زیر چشم است که به کم شدن چین و چروک و سیاهی زیر چشم کمک می کند. از تزریق ژل می توان در نواحی از چشم استفاده کرد که در ادامه به ان می پردازیم :

خطوط پنجه کلاغی :

تزریق فیلر می تواند به اصلاح چین و چروک هایی که از گوشه بیرونی چشم بیرون زده و در هنگام خندیدن و لبخند زدن عمیق تر ظاهر می شوند، کمک کند.

ناحیه اشکی یا زیر چشم :

تیرگی و فرورفتگی زیر چشم که از گوشه داخلی چشم شروع شده و تا گونه امتداد می یابد با تزریق ژل از بین می رود.

چین و چروک زیر چشم :

از آنجایی که پوست زیر چشم حساس و مستعد چین و چروک است، تزریق فیلر می تواند به از بین رفتن چین و چروک های ایجاد شده در این ناحیه کمک کند.

برای تزریق فیلر زیر چشم ابتدا نواحی تزریق شده مشخص شده و با مایع پاک کننده استریل می شوند. از کرم بی‌حس کننده روی ناحیه استفاده می‌شود و چند دقیقه طول می‌کشد تا کرم جذب پوست شود و اثر خود را بگذارد. سپس فیلر با استفاده از یک سوزن کوچک، ظریف و با دقت بالا به ناحیه مورد نظر تزریق می شود.

افرادی که پوست ضخیم و صاف تری دارند از تزریق فیلر به زیر چشم نتیجه بهتری می گیرند. فیلرها رنگ زیر چشم را تغییر نمی دهند. تزریق فیلر زیر چشم حدود چند دقیقه طول می کشد و نتایج نهایی تزریق زمانی مشخص می شود که کبودی و تورم زیر چشم برطرف شود.

تزریق ژل زیر چشم چه انواعی دارد ؟

تزریق ژل زیر چشم می تواند انواع متفاوتی داشته باشد که در ادامه با آن آشنا می شوید :

هیالورونیک اسید :

یکی از رایج ترین پرکننده های زیر چشم هیالورونیک اسید است، به طور طبیعی در بدن یافت می شود و باعث تحریک کلاژن سازی در پوست می شود، بنابراین به از بین بردن حلقه های تیره، فرورفتگی ها و خطوط زیر چشم کمک می کند. نتایج طبیعی دارد.

اسید پلی ال لاکتیک :

پلی ال لاکتیک اسید ماده ای سازگار با بافت زنده است که کلاژن تولید می کند و در از بین رفتن سیاهی زیر چشم تاثیر گذار است.

هیدروکسی لاپاتیت کلسیم :

هیدروکسی لاپاتیت کلسیم یک پرکننده پوستی سازگار متشکل از فسفات و کلسیم است که به تحریک و تولید کلاژن در پوست کمک می کند، از بافت های همبند محافظت می کند و اثرات حجمی ایجاد می کند.

دلایل ایجاد گودی زیر چشم چیست ؟

هنگامی که پوست خاصیت ارتجاعی خود را از دست می دهد، چین و چروک هایی روی پوست ظاهر می شود که بیشتر آن ها در اطراف چشم دیده می شود. پلک زدن پشت سر هم و حرکت زیاد پوست دور چشم یکی از دلایل افتادگی پوست و چین و چروک دور چشم در سنین پایین است. قرار گرفتن در معرض نور شدید خورشید باعث می شود که فرد ناخودآگاه چشمان خود را ببندد. این روش باعث ایجاد چین و چروک های طولانی مدت در اطراف چشم می شود. به همین خاطر اگر زمان زیادی را در خارج از منزل و در معرض آفتاب می گذرانید، بهتر است استفاده از ضد آفتاب را فراموش نکنید.

مصرف سیگار و الکل باعث کم شدن گردش خون در اطراف چشم و کم شدن میزان پروتئین مورد نیاز در این ناحیه می شود. این مشکل باعث به وجود آمدن چین و چروک های پنجه کلاغی در اطراف چشم و گود شدن ناحیه زیر چشم می شود. از دیگر دلایل به وجود آمدن چین و چروک در پوست دور چشم استرس و اضطراب زیاد است. دلایل دیگر گودی زیر چشم بیشتر شدن سن، مسائل ژنتیکی، اختلالات خواب، آلرژی است.

روش های درمان گودی زیر چشم :

وجود گودی زیر چشم از زیبایی چهره می کاهد و اعتماد به نفس فرد را پایین می آورد. به همین خاطر است که بسیاری از افراد به دنبال راهی برای درمان گودی زیر چشم هستند. در ادامه به روش های درمان گودی زیر چشم می پردازیم :

تزریق بوتاکس :

بوتاکس نوعی سم بوتولینوم است که برای رفع چین و چروک از روی پوست استفاده می شود. استفاده از این روش برای از بین بردن خطوط پای کلاغی روشی ایمن، سریع و غیرتهاجمی است. اما اثر آن کوتاه است و بعد از مدتی تزریق طولانی می شود. استفاده مداوم از آن می تواند باعث ناراحتی عضلات صورت شود.

میکرودرم ابریژن :

میکرودرم ابریژن برای از بین بردن گودی زیر چشم استفاده می شود که با لایه برداری چین و چروک های به وجود آمده در اطراف چشم کم می شود. برای رسیدن به نتیجه مطلوب امکان دارد نیاز به تکرار لایه برداری باشد.

لیزر درمانی :

در این روش پوست اضافی ناحیه مورد نظر با کمک اشعه نور برداشته می شود و به غیر از لیفت، رنگ آن روشن می شود.

هایفوتراپی :

امواج اولتراسوند در هایفوتراپی می تواند روی پوست اثر گذار باشد و گرما را به بافت زیرین پوست انتقال یابد. این گرم کردن باعث تحریک پوست و تولید کلاژن می شود. استفاده از این روش احتمال افتادگی و پیری پوست را کم می کند. می توان از روش هایفوتراپی برای از بین بردن گودی زیر چشم در همه طیف های رنگی پوست استفاده کرد.

لیفت با نخ :

لیفت صورت با نخ به غیر از  کمک به از بین رفتن چین و چروک پوست باعث جوان سازی و پرکردن صورت می شود. این روش نتیجه موقتی دارد و بعد از مدتی نیاز به تکرار دارد.

تزریق ژل زیر چشم چه انواعی دارد ؟

تزریق ژل زیر چشم چه مزایایی دارد ؟

تزریق فیلر نه تنها به از بین رفتن سیاهی زیر چشم کمک می کند بلکه مزایایی دارد که در ادامه با آن آشنا می شوید :

 • یکی از مزایای این روش این است که با کمترین میزان تهاجم صورت می گیرد و دوره نقاهت ندارد.
 • جوان سازی چشم ها از مزایای دیگر این روش است.
 • احتمال به وجود آمدن عوارض بسیار پایین است.
 • از بین رفتن خطوط و چین و چروک های اطراف و زیر چشم ها از مزایای این روش است.
 • نتایج فوری را به همراه دارد.
 • یکی از مزایای روش تریق ژل زیر چشم از بین رفتن گودی زیر چشم است.
 • حجیم کردن اطراف چشم ها هم مزایای این روش محسوب می شود.

برای آشنا شدن با هزینه فیلر زیر چشم به سایت مربوطه مراجعه فرمایید.

نتایج و ماندگاری تزریق ژل زیر چشم :

ژل زیر چشم به تدریج جذب پوست می شود و نتایج نهایی زمانی مشخص می شود که کبودی و تورم در ناحیه تزریق از بین برود اما پرکننده زیر چشم نتیجه دائمی ندارد. برای نتایج مناسب، بهتر است تزریق را تکرار کنید. ماندگاری نتایج به نوع ژل و میزان تیرگی و چین و چروک بستگی دارد، اما  حداقل 6 ماه دوام خواهد داشت. فیلرهای اسید پلی ال لاکتیک، به مدت 2 سال ماندگاری دارند. فیلرهای هیالورونیک اسید، 9 ماه تا 1 سال ماندگاری دارند. فیلرهای هیدروکسی لاپاتیت کلسیم، 12 تا 18 ماه ماندگاری دارند.

آیا تزریق ژل زیر چشم روشی ایمن است ؟

پرکننده های اسید هیالورونیک زیر چشم مورد تایید سازمان غذا و داروی آمریکا هستند و تزریق فیلر زیر چشم یک روش کاملا بی خطر است، به خصوص اگر توسط پزشک با تجربه و صحیح انجام شود، زیرا این تزریق نباید به رگ های خونی تزریق می شود زیرا می تواند عوارض جانبی بسیار خطرناکی مانند کوری ایجاد کند. به همین خاطر برای حفظ ایمنی بیشتر، افرادی که به پرکننده ها حساسیت دارند یا عفونت در ناحیه تزریق دارند باید از این روش اجتناب کنند.

کاندیدای مناسب تزریق ژل زیر چشم

سیاهی زیر چشم ژنتیکی است، اما عواملی مثل بیشتر شدن سن، کمبود خواب، مصرف ناکافی آب یا وجود رگ‌های خونی می‌توانند دخیل باشند. تزریق فیلر زیر چشم روشی بی خطر و کم خطر است، هر فردی که از تیرگی یا گودی زیر چشم ناراضی است، می تواند با مشورت پزشک از مزایای این روش بهره مند شود.

تزریق فیلر زیر چشم برای افراد مبتلا به مشکلات خونریزی، افراد زیر هجده سال، افرادی که نسبت به مواد تشکیل دهنده فیلرها حساسیت دارند، خانم های باردار و شیرده، افراد مبتلا به بیماری های خود ایمنی، افراد مبتلا به دیابت نمی توانند از این روش بهره ببرند.

آیا فیلر زیر چشم محدودیت سنی دارد ؟

تزریق فیلر زیر چشم محدودیت سنی ندارد و افراد بالای 18 سال می توانند از این روش بهره مند شوند. افرادی که سالخورده، پوست نازک و یا کیسه های زیادی زیر چشم دارند، توصیه می شود در مورد اثربخشی تزریق با پزشک مشورت کنند.

عوارض تزریق فیلر زیر چشم :

تزریق فیلر زیر چشم با درصد ایمنی بالایی انجام می شود و احتمال عوارض آن کم است. از آنجایی که بدن هر فردی نسبت به معرفی فیلرها واکنش متفاوتی نشان می دهد، می توانیم عوارض خاصی را در برخی افراد مشاهده کنیم.

عوارضی از جمله عفونت در موارد نادر، ورم و کبودی که بعد از گذشت چند ساعت تا چند روز برطرف می شود، پف کردگی زیر چشم اگر که تزریق در نزدیکی سطح پوست انجام شود، قرمز شدن ناحیه تزریق. اگر که تزریق فیلر توسط پزشک متخصص و با تجربه انجام شود و همه توصیه ها و مراقبت های پزشک پس از درمان را رعایت کنید، احتمال به وجود آمدن عوارض جانبی کم می شود.

آیا فیلر زیر چشم درد دارد ؟

فیلر زیر چشم با استفاده از سوزن های بسیار ظریف و باریک انجام می شود، دردی احساس نمی شود و با ورود سوزن به پوست امکان دارد با سوزش خفیفی همراه باشد، میزان درد متوسط ​​است. قابل تحمل است اما از آنجایی که آستانه تحمل درد در افراد متفاوت است و بعضی از افراد پوست نازک‌تر و حساس‌تری دارند، پزشک امکان دارد  از کرم بی حس کننده در ناحیه تزریق استفاده کند تا راحتی بیشتری را ایجاد کند.

مراقبت های بعد از تزریق فیلر زیر چشم

فیلر زیر چشم یک عمل سرپایی است، بدون بیهوشی انجام می شود و شما در همان روز به خانه می روید و می توانید کارهای روزانه خود را انجام دهید. پس از تزریق امکان دارد  علائمی مثل کبودی و تورم در ناحیه مشاهده شود که طبیعی است و بعد از چند ساعت تا چند روز از بین می رود. در ادامه با مراقبت های تزریق ژل زیر چشم آشنا می شوید :

 • سعی کنید چند روز بعد از تزریق در معرض نور مستقیم خورشید یا محیط های بسیار گرم مانند سونا قرار نگیرید.
 • حداقل به مدت 2 روز از اعمال فشار، لمس یا ماساژ محل تزریق خودداری کنید. چنین اندازه گیری هایی می تواند مواد تزریق شده را لکه دار کند و نتایج را نامتقارن کند.
 • مصرف سیگار و الکل را به حداقل برسانید.
 • به مدت 48 ساعت پس از تزریق فیلر، با قوس باز بخوابید و سر خود را تا حد امکان بالا نگه دارید تا خطر تورم و التهاب به حداقل برسد.
 • در 24 ساعت اول تزریق، از شستن چشم خودداری کنید.
 • برای از بین بردن تورم و کبودی می توانید از کیسه یخ استفاده کنید. کمپرس را مستقیماً روی پوست قرار ندهید و حتما از حوله یا پارچه استفاده کنید.
 • تا 2 هفته پس از تزریق، روش های پاکسازی یا ماساژ صورت را انتخاب نکنید.
 • از فعالیت های بدنی شدید که شامل خم شدن و صاف کردن یا ورزش می شود باید حداقل به مدت 48 ساعت اجتناب شود.

فیلر یا پرکننده زیر چشم چه نوع درمانی است ؟

برای درک بهتر فرق فیلر و ژل زیر چشم، باید با نحوه عملکرد و همچنین عوارض جانبی این روش آشنا شوید. فیلر یا پرکننده حاوی مواد مختلفی است که باعث می‌شوند پوست دور چشم روشن‌تر و حجیم‌تر به نظر برسد. برندهای مختلفی همچون Juvederm و Restylane انواع مختلف فیلرها را ارائه می‌دهند و ترکیب مواد یا محلول‌های مختلف در ساختار آن ها، مشکلات مختلف پوست را حل می‌کنند.

اصلی‌ترین ماده‌ای که فیلر را تشکیل می‌دهد، اسید هیالورونیک است. همان ماده‌ای که به صورت طبیعی در بدن یافت می‌شود و پس از مدتی با افزایش سن کاهش می‌یابد. بسیاری از محصولات آرایشی و بهداشتی موجود در بازار حاوی اسید هیالورونیک هستند و همین ویژگی آن ها باعث می‌شود مشتریان از نتایج راضی باشند.

برخلاف تزریق ژل که باعث شل شدن ماهیچه‌ها می‌شود، فیلرها با بازگرداندن حجم از دست رفته پوست زیر چشم، مشکل خطوط ریز و چین‌ و چروک‌ها را حل می‌کنند. فیلر هم مانند ژل یک عمل است که در ناحیه چین بین گونه بالایی و پلک پایینی تزریق می‌شود. انواع مختلفی از فیلرهای زیر چشم وجود دارند که نوع مبتنی بر اسید هیالورونیک آن ها از همه موثرتر است. فیلرهای مبتنی بر اسید هیالورونیک، احتمال جمع شدن مواد پس از تزریق را بسیار کاهش می‌دهند تا بیمار هم به خوبی استراحت کند و هم به حصول نتیجه مثبت دلخوش شود.

مراقبت های بعد از تزریق ژل زیر چشم

کلام آخر

قبل از انجام تزریق ژل به زیر چشم سعی کنید بهترین کلینیک و بهترین پزشک را انتخاب کنید. از افراد با تجربه کمک بگرید و با آگاهی دست به انجام این روش بزنید. ممنون از این که تا آخر این مقاله همراه ما بودید. نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonمشاوره رایگان (کلیک کنید)