هزینه عمل بلفاروپلاستی

ما در این مقاله سعی داریم شما را با هزینه عمل بلفاروپلاستی آشنا کنیم. جراحی پلک یا بلفاروپلاستی نوعی جراحی برای بهتر شدن ظاهر پلک ها است که این جراحی می تواند در هر دو پلک بالا و پایین انجام شود. این جراحی برای زیباسازی ناحیه های اطراف چشم و برای از بین رفتن مشکلات پلک مناسب است. با این روش می توانید مشکلات چشم یا پلک خود را برطرف کنید و از این بابت لذت ببرید. در ادامه برای آشنا شدن با هزینه عمل بلفاروپلاستی با ما همراه باشید.

جراحی بلفاروپلاستی چیست ؟

افتادگی و پوست اضافه یکی از مشکلاتی است که بیشتر افراد آن را دارا هستند و می خواهند با این جراحی این مشکلات را از بین ببرند. این عمل می تواند پوست اطراف چشم را سفت و لیفت کند و ظاهری جوان تر و شاداب تر برای صورت شما داشته باشد. بعضی اوقات برای از بین رفتن بینایی در اثر افتادگی از جراحی پلک استفاده می شود. در طول روش درمان پوست و عضلات و یا بافت چربی از ناحیه پلک بالا و پایین برداشته می شود. در بعضی از مواقع هم فقط پوست اضافی از پلک برداشته می شود. بلفاروپلاستی پلک بالا که به ان لیفت پلک یا بالا بردن پلک هم گفته می شود نیابد با جراحی از بین رفتن افتادگی پلک اشتباه گرفته شود. در جراحی افتادگی پلک تاندون های پلک و عضلات  که وظیفه بالا نگه داشتن پلک را دارند سفت می شوند تا مشکلات از بین بروند. این دو جراحی با هم فرق دارند اما هر دو می توانند افتادگی پلک را از بین ببرند. بلفاروپلاستی دو جنبه زیبایی و درمانی دارد که در ادامه به ان ها می پردازیم :

بلفاروپلاستی زیبایی :

در بلفاروپلاستی زیبایی از نظر پزشک برای انجام آن ضرورتی نیست، اما می تواند چهره شما را زیبا و جوان کند. پلک های بالایی و پلک های پایینی شما با بیشتر شدن سن متورم، پف کرده و افتاده می شوند و چربی انباشته می شوند. همین روش پیری بعضی اوقات باعث افتادگی و تورم پلک ها می شود. با بیشتر شدن سن، پوست پلک شل می‌شود، ماهیچه‌های آن ضعیف می‌شوند و لایه‌های چربی آن متورم و بیشتر دیده می شود. از نظر زیبایی شناسی این موارد می توانند از جذابیت و زیبایی چشم و صورت شما کم کند و شما را پیرتر و خسته نشان دهند. متخصصان متفاوتی مجوز انجام جراحی زیبایی پلک را دارند. چشم پزشکان، جراحان پلاستیک و متخصصین گوش و حلق و بینی می توانند این جراحی را انجام دهند.

بلفاروپلاستی درمانی :

بلفاروپلاستی به جراحی های پلک گفته می شود که به دلیل مشکل در پلک ها یا ساختار آن ها صورت می گیرد. این جراحی ها از نظر پزشکی ضروری یا مهم هستند. در اکثر مواقع، بلفاروپلاستی هنگامی انجام می شود که پوست اضافی پلک ها به حدی سنگین شده باشد که بینایی افراد دچار اختلال شود. بعضی وقت ها تورم پلک بالا یا پایین استفاده از عینک یا لنز طبی را سخت تر می کند، در این صورت امکان دارد از جراحی پلک برای از بین رفتن مشکل استفاده شود. درمان التهاب پوستی در اثر قرار گرفتن چین های پلک یکی از کاربردهای این جراحی است. اکثر اوقات پوست اضافی روی پلک ها باعث سنگینی پلک می شود که مجبور می شوید از ماهیچه های پیشانی برای بالا نگه داشتن پلک استفاده کنید. در این حالت خستگی و ناراحتی در عضلات پیشانی به وجود می آید که با جراحی پلک قابل درمان است. مثل بلفاروپلاستی زیبایی، جراحی پلک می تواند توسط چشم پزشکان، جراحان و متخصصان گوش و حلق و بینی صورت بگیرد.

جراحی بلفاروپلاستی چه کاربردهایی دارد ؟

جراحی پلک می تواند کاربرد هایی داشته باشد که در ادامه به آن می پردازیم :

 • از بین رفتن پف و تورم زیر چشم
 • درمان افتادگی پوست یا شلی پوست پلک بالا که باعث به وجود آمدن چین و چروک روی پلک می‌شود و می‌تواند انحنای سطحی پلک را با مشکل مواجه کند
 • برداشت پوست اضافی و از بین رفتن چین و چروک‌های ظریف پلک پایینی
 • درمان افتادگی پلک در اثر سنگینی پوست اضافه که باعث اختلال در بینایی افراد می شود
 • از بین رفتن افتادگی پلک پایین که باعث بیشتر دیده شدن ناحیه سفید چشم در زیر قرنیه می شود
 • برطرف کردن پف و تورم پلک ها

تاثیر جراحی بلفاروپلاستی در زیبایی افراد :

بلفاروپلاستی را می توان برای اهداف متفاوتی استفاده کرد و ظاهر مختلفی دارد. از جراحی بلفاروپلاستی می توان برای مواردی مثل سفت شدن یا از بین رفتن صافی پوست استفاده کرد که باعث به وجود آمدن چین و چروک های زیادی می شود. در بعضی موارد، وجود ماهیچه های اضافی در پلک پایین می تواند باعث افتادگی پلک ها و به وجود آمدن کیسه هایی در زیر پلک ها شود که احساس ناراحتی می کند. بلفاروپلاستی می تواند برای بهتر شدن مشکلات در مواردی مثل کم شدن زاویه دید و افتادگی بیش از اندازه پلک استفاده شود.

در بعضی موارد به جراحی پلک یا بلفاروپلاستی لیفت چشم و پلک گفته می شود زیرا در این روش حاشیه های اضافی پلک برداشته شده و پوست اضافی برداشته می شود و دوباره بخیه هایی در پلک و خط چشم برای بهتر شدن زخم ها مشاهده می کنیم. به خاطر کاربردهای درمانی بلفاروپلاستی، تمایل افراد به این جراحی زیاد است و نتایج برای بهبود ظاهر و زیبایی است. البته بلفاروپلاستی همه چین و چروک های زیر چشم را از بین نمی برد، اما می توان از آن در کنار عمل های زیبایی مثل تزریق چربی و ژل برای نتیجه بهتر استفاده کرد.

چه افرادی برای جراحی بلفاروپلاستی مناسب هستند ؟

هر شخصی می تواند بعد از رسیدن به سن قانونی جراحی بلفاروپلاستی انجام دهد اما در این شرایط از نظر پزشکان و متخصصان زیبایی، فقط افراد خاصی می توانند این جراحی را انجام دهند. در اکثر موارد، متخصصان زیبایی معتقدند که افرادی با شرایط فیزیکی طبیعی که بیماری خاصی ندارند، اگر که دید درستی نسبت به نتیجه جراحی داشته باشند، می توانند از این جراحی استفاده کنند.

بیشتر افرادی که این جراحی را انجام می دهند بالای 35 سال سن دارند، اما اگر مشکل کیسه های زیر چشم حاوی غدد چربی و بافت اضافی یک مشکل ارثی در خانواده شما باشد، این عمل را می توان در سنین پایین تر انجام داد. جراحی زیبایی بلفاروپلاستی می تواند ظاهر شما را تغییر دهد و زیبایی و اعتماد به نفس شما را بیشتر کند. اما اگر درباره نتیجه بلفاروپلاستی شک دارید و نتایج را دقیق بررسی می کنید باید قبل از انجام بلفاروپلاستی با متخصص زیبایی مشورت کنید تا اهداف بعد از عمل مشخص شود و همه توصیه ها به شما داده شود.

مدت ماندگاری نتیجه جراحی بلفاروپلاستی :

انجام جراحی بلفاروپلاستی بدون جراحی هم صورت می گیرد با استفاده از روش هایی مانند بلفاروپلاستی با جت پلاسما یا لیفت چشم می توان به نتیجه مشابهی دست یافت، اما از آنجایی که بلفاروپلاستی یک عمل جراحی است، نتیجه حاصله که حداقل7 تا 10 سال ماندگاری دارد و خیلی کم نیاز به تکرار دارد. در بلفاروپلاستی، ضایعات به طور کامل توسط برش ها خارج می شوند و پوست اضافی برداشته می شود، و بعد بخیه ها را می بندند تا زخم بسته شود که ماندگاری جراحی زیبایی پلک را بیشتر می کند زیرا راه حل موقتی در این راه استفاده نشده است.

مراقبت های قبل از جراحی پلک :

در جراحی پلک برای انجام جراحی از بی حسی استفاده می شود. در بی حسی داروی بی حسی به ناحیه اطراف چشم تزریق می شود. بعضی اوقات برای راحتی داروی آرام بخش به شکل خوراکی یا تزریقی انجام می شود. برای این که نتیجه مناسبی از جراحی بگیرید باید مراقبت هایی را انجام دهید که این مراقبت ها عبارتند از :

در روز جراحی هیچ آرایشی روی صورت خود انجام ندهید و قبل از رفتن به کلینیک صورت خود را تمیز کنید؛ از داروهای رقیق کننده خون و داروهای ضد انعقادی یا مسکن ها برای 1 تا 2 هفته قبل از عمل استفاده نکند زیرا این دارو خطر خون ریزی را زیاد می کند؛ سعی کنید یک فردی را به عنوان همراه مشخص کنید تا بتواند در راه برگشت و برای چند ساعت از شما مراقبت کند؛ روز جراحی باید داروهای ضروری را با آب کافی استفاده کنید.

مراقبت های قبل از جراحی پلک :

مراقبت های بعد از جراحی پلک :

برای کم شدن عوارض و خطرات جراحی باید مراقبت هایی را انجام دهید که در ادامه با عوارض بلفاروپلاستی آشنا می شوید :

 • فعالیت‏ های سبک مثل راه رفتن می تواند به بهتر شدن زخم کمک کند.
 • کبودی و تورم پلک ها بعد از چند روز کم می شود و جای نگرانی نیست.
 • حساسیت به نور و تاری دید تا دو روز طبیعی است اما اگر این تاری و حساسیت بیشتر شد باید حتما به پزشک اطلاع دارد.
 • استفاده از کمپرس سرد می تواند به زود بهتر شدن کمک کند.
 • سعی کنید بعد از جراحی حتما از عینک آفتابی استفاده کنید.
 • 7 تا 10 روز بعد از بلفاروپلاستی می تواند فعالیت های روزمره خود را انجام دهید.
 • بعد از جراحی پلک نمی توان از لنزهای تماسی استفاده کرد و حتما باید از عینک استفاده کنید.
 • در ناحیه برش باند های نازک قرار می گیرند و بعد از چند روز برداشته می شوند و 1 هفته بخیه ها باقی می ‏مانند.

جلسات مشاوره قبل از جراحی چگونه است ؟

داشتن یک جلسه مشاوره قبل از هر عمل جراحی می تواند اهمیت زیادی در جراحی داشته باشد و بیمار را از همه جوانب عمل آگاه می کند. آگاهی بیمار از همه جنبه های عمل می تواند باعث دوره نقاهت بهتری شود که نتیجه را بیشتر از قبل تحت تاثیر قرار می دهد. جلسات مشاوره تصمیمات درستی را هم برای پزشک متخصص و هم برای بیمار اتخاذ می کند و متخصص زیبایی با در نظر گرفتن کلیه ارزیابی ها و آزمایشات پزشکی انجام شده می تواند درست ترین روش و بهترین داروها را برای عمل انتخاب کند. بیمار می تواند همه سوالات خود را از پزشک بپرسد.

هزینه عمل بلفاروپلاستی

هزینه عمل بلفاروپلاستی می تواند به عوامل مختلفی بستگی داشته باشد. برای مثال موقعیت جغرافیایی، دستمزد پزشک، شرایط بیمار، نوع کلینیک و… می تواند در هزینه عمل بلفاروپلاستی نقش داشته باشد و باعث کم یا زیاد شدن نرخ عمل شود. مثلا دستمزد یک پزشک با تجربه نسبت به یک پزشکی که تازه وارد این کار شده است و تجربه زیادی ندارد بیشتر است.

عوارض و خطرات جراحی پلک :

یکی از عوارضی که امکان دارد بعد از جراحی پلک مشاهده کنید نداشتن توانایی در کامل بستن چشم ها است که این عوارض بعد از چند هفته از بین می ورد و در این مدت باید از قطره چشمی و پانسمان چشمی استفاده کنید تا چشم شما خشک نشود. جراحی پلک مانند جراحی های دیگر عوارض و خطراتی دارد که موقتی هستند و بعد از مدتی از بین می روند. در ادامه با عوارض و خطرات جراحی پلک آشنا می شوید :

 • اشکال در قرارگیری پلک‌ها
 • عفونت پلک
 • بی‌حسی پلک‌ها
 • تشکیل اسکار یا جای زخم واضح
 • عدم برداشت کامل پوست اضافه
 • دوبینی
 • کوتاه شدن پلک‌ها

 

برای آشنا شدن با جراحی پلک با لیزر به سایت مربوطه مراجعه کنید.

 

آیا جراحی بلفاروپلاستی درد دارد ؟

شما هر کدام از روش های بلفاروپلاستی را انتخاب و انجام دهید، در هنگام بلفاروپلاستی دردی احساس نمی کنید. در بلفاروپلاستی با بیهوشی، بیهوش می شوید و اصلا متوجه عمل نمی شوید. در روش بیهوشی تزریق ماده بی حسی با سوزن به پلک ها کمی دردناک است اما بعد از آن این ناحیه کاملا بیهوش می شوند و دردی احساس نمی کنید. بعد از عمل است که امکان دارد در ناحیه بریده شده احساس درد کنید. برای کم شدن درد می توانید از مسکن های تجویز شده توسط پزشک استفاده کنید.

جراحی بلفاروپلاستی بدون بیهوشی چگونه انجام می شود ؟

بلفاروپلاستی با دو روش بی حسی یا بی حسی صورت می گیرد. با نظر پزشک و نظر افراد می توان یکی از این روش ها را انتخاب کرد. روش انجام بلفاروپلاستی با بیهوشی مشابه روش بیهوشی است با این تفاوت که در روش بیهوشی افراد با تزریق داروی بیهوشی بیهوش می شود و سپس عمل صورت می گیرد.

اما در بی حسی از لیدوکائین و اپی نفرین برای بی حسی استفاده می شود. در این روش، پزشک نقاطی را که باید در پلک بالا یا پایین بی حسی تزریق شود، شناسایی می کند و سپس با سوزن ظریفی، ماده بی حس کننده به این ناحیه تزریق می شود. سپس با توجه به جراحی انجام شده بر روی پلک فوقانی، با پلک پایین برش هایی در این ناحیه ایجاد می شود و پوست و چربی اضافی برداشته می شود و در آخر پوست بریده شده جمع آوری و بخیه می شود.

نحوه جراحی بلفاروپلاستی

به طور معمول، بیهوشی عمومی برای بلفاروپلاستی ضروری نیست، اگرچه بیهوشی مورد استفاده متناسب با میزان راحتی بیمار و نوع روش جراحی انجام می شود. اگر فقط عمل بلفاروپلاستی انجام می شود، بی حسی موضعی با آرام بخش برای جراحی پلک پایین می تواند یک گزینه عالی باشد، اما اگر با روش های دیگر ترکیب شود از بیهوشی عمومی استفاده می شود. جراحی پلک به طور متوسط ​​حدود 1-2 ساعت طول می کشد.

بلفاروپلاستی پایین از طریق برش های کوچک پنهان شده در زیر مژه های پلک پایین در بافت پوشش مرطوب داخل پلک انجام می شود. هدف اصلی این روش از بین بردن یا تغییر مکان چربی اضافی برای صاف کردن ناحیه زیر چشم و دستیابی به ظاهری جوان و شاداب تر است. بلفاروپلاستی فوقانی معمولا شامل برداشت محافظه کارانه پوست و چربی پلک فوقانی است و از طریق برش های کوچک در پلک فوقانی انجام می شود.

ایجاد زخم برای هر دو روش حداقل است، زیرا برش ها کوچک و در پلک ها و مژه ها پنهان هستند. عوارض عمده در جراحی بلفاروپلاستی نادر است و این روش بسیار ایمن در نظر گرفته می شود. جراحان باتجربه اغلب مراقبت هستند تا پوست و چربی معینی را برای داشتن ظاهری بسیار طبیعی و نتایج زیبا را بردارند.

نحوه جراحی بلفاروپلاستی

کلام آخر

قبل از انجام جراحی بلفاروپلاستی درباره هزینه عمل بلفاروپلاستی تحقیق کنید و با آگاهی دست به انجام این جراحی بزنید. سعی کنید بهترین کلینیک و بهترین پزشک را برای این جراحی انتخاب کنید. ممنون از این که تا آخر مقاله هزینه عمل بلفاروپلاستی همراه ما بودید. نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

امتیاز دهید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان (کلیک کنید)