تلفن کلینیک: 02634092282‬‬

تلفن مشاوره رایگان : 09120914348

کرج :گوهردشت ، خيابان آزادي، نبش يازدهم غربي، پلاك ٩

 

 

فواید آر اف فرکشنال

فواید آر اف فرکشنال

فواید آر اف فرکشنال

ما در این مقاله سعی داریم شما را با فواید آر اف فرکشنال آشنا کنیم. یکی از پیشرفته ترین روش های جوان سازی پوست روش آر اف فرکشنال است. این روش یکی از روش ها ایمن و کم تهاجم است که نتایج خوبی دارد. از امواج رادیویی ایمنی در این روش استفاده می شود که به لایه میانی پوست نفوذ می‌کند و باعث تحریک کلاژن سازی و تغییرات دیگر در ساختمان پوست می شود. این تغییرات می‌تواند باعث بهتر شدن زیبایی پوست شما شود. در ادامه برای آشنا شدن با فواید آر اف فرکشنال با ما همراه باشید.

آرف فرکشنال چیست ؟

آر اف فرکشنال یک روش پیشرفته در جوان سازی است. با بیشتر شدن سن بافت ها و سلول ها خیلی سریع در بافت بدن دیده می شوند و آثار پیری بیشتر دیده می شود. پوست یکی از سدهای دفاعی خارجی بدن به حساب می آید و به همین خاطر هرروز در معرض انواع صدمه های فیزیکی محیطی خارجی و داخلی است و بیشتر دچار تغییراتی مثل چین و چروک، خشکی و لک می شود.

بعضی از بخش های پوست باعث استحکام پوست می شود و از رشته هایی به اسم کلاژن و الاستین تشکیل شده است که این رشته ها در هنگام پیری آسیب های محیطی ساختار خود را از دست می‌دهند و طول آن ها بیشتر می‌شود و به همین خاطر بی استحکام و شل می شود و باعث به وجود آمدن چین و چروک در پوست می شود. برای نوسازی کلاژن باید کلاژن های قدیمی تخریب شود و کلاژن های جدیدی ساخته شود. کلاژن ها انواع مختلفی دارند که هر نوع درجه حرارت خاصی شکسته می‌شود و برای نوسازی آن باید انرژی گرمایی را به عمقی از پوست رساند که کلاژن در آن قرار دارد تا کمترین آسیب به بافت های اطراف برسد.

برای اینکه بتوانیم این کار را انجام دهیم باید از دستگاه آر اف فرکشنال استفاده کنیم کار این دستگاه به وجود آمدن گرما با امواج رادیوفرکوئنسی است اما به صورت غیر انتخابی ایجاد حرارت می کردند کارایی آن ها کم بود و عوارض آن ها زیاد بود. با پیشرفت علم برای فراکشنال برای این کار استفاده می شد. آر اف فرکشنال از کلمه قطعه قطعه گرفته شده است و در بافت پوست باعث به وجود آمدن حرارت می شود و در قطعه ای از بافت در آن گرما به وجود آمده است کلاژن های قدیمی خراب می‌شود و کلاژن های جدید ساخته می‌شود و بخش های اطراف خنک می شوند و باعث ترمیم پوست می‌شوند.

امروزه این تکنولوژی نوع سوزنی آر اف فرکشنال است که با هدف کم کردن تخریب در درم و اختصاصی تر شدن بافت چندین سوزن ظریف در مساحتی به طور منظم بر سر قطعه ای از دستگاه که روی پوست قرار دارد داخل عمق پوست می شود و میزان تاثیرگذاری از انرژی را به بافت انتقال می دهد. این کار باعث تحریک تولید الیاف کلاژن می‌شود سرعت بالا و ظرافتی آن ها نتایج زیادی در درمان دارد و باعث می‌شود درد کمتر شود. در این روش به دلیل به وجود نیامدن آسیب در سطح پوست مدت زمان بهبودی کم می شود.

آرف فرکشنال چیست ؟

کاربرد آر اف فرکشنال

آر اف فرکشنال کاربرد های دارد که در ادامه به آن ها می پردازیم :

 • درمان چین و چروک‌های صورت، چروک دور چشم و افتادگی و شل شدگی پوست
 • آر اف فرکشنال لایه‌برداری و جوان ساز پوست است.
 • بهتر شدن رنگ و بافت پوست و درمان مشکلات مربوط به بافت پوست و منافذ بزرگ پوست
 • لیفت صورت بدون جراحی با آراف فرکشنال مثل روش لیفت صورت با نخ بدون انجام جراحی است که در این روش پوست صورت بالا کشیده می‌شود.
 • آر اف فرشکنال باعث بهتر شدن ترک‌های پوستی می شود.
 • لیفت پوست گردن، از بین رفتن غبغب، از بین رفتن خط خنده، کم شدن چروک‌های دور لب
 • بهتر شدن رگ‌هایی که زیر پوست صورت دیده می شود.
 • از بین رفتن همه ناهمواری‌ها و زوائد پوستی و احیا و بازسازی لایه خارجی پوست با آر اف فرکشنال که باعث نرم و صاف شدن سطح پوست می شود.
 •  آر اف می تواند باعث جوان سازی پوست دست و از بین رفتن لکه‌های قهوه‌ای روی دست شود.
 • از بین رفتن زائده های پوستی، آفتاب سوختگی و لکه های پوستی و روشن کردن پوست صورت
 • لیفت و بالا کشیدن پوست در همه ناحیه های بدن مثل گردن، بالای سینه، شکم، بازوها، ران‌ها
 • با آر اف می توانید جای جوش و جای زخم را از بین ببرید.

برای آشنا شدن با قیمت آر اف فرکشنال به سایت مربوطه مراجعه فرمایید.

آ ار اف فرکشنال چگونه کار می کند ؟

آر اف فرکشنال می تواند در لایه های سطحی یا عمقی پوست تاثیر گذار باشد. پوست از چند لایه تشکیل شده است که سطحی ترین آن ها اپی درم است. در زیر اپی درم لایه درم قرار دارد که در هنگام پیری از بین می رود و باعث پیر شدن پوست می شود. آر اف می تواند برای پوست شما کارهایی انجام دهند که در ادامه با آن ها آشنا می شوید :

فعال کردن فیبروبلازی :

فیبروبلازی روشی است که در آن بدن بافت های فیبروزی را می سازد بافت های فیبروزی باعث تحریک ساخت کلاژن می‌شوند و کاری می‌کنند که این رشته های پروتئینی مستحکم تر شود. بافت فیبروز هنگامی به وجود می آید که به هر بافت طبیعی بدن آسیب رسیده باشد مانند بافت ضخیم و ببری که روی زخم های سطحی پوست را می پوشاند. در آر اف فرکشنال به ناحیه ای از پوست آسیب های انتخابی وارد می شود تا بافت فیبروزی تشکیل شود که لایه درم ضخیم می شود و کلاژن سازی بیشتر می شود.

به ناحیه ای از پوست آسیب وارد می شود تا به عمل کلاژن سازی و از بین رفتن آسیب کمک کند. تاثیر فرکشنال در مرز باریکی از آسیب های جزئی و مفید و آسیب های خطرناک و سوختگی به وجود می آید. بافت فیبروزی و کلاژن های جدید بعد از مدتی از بین می‌رود و بافت طبیعی بدن جایگزین آن می‌شود یعنی بعد از مدتی طولانی باید برای ترمیم تاثیرات آر اف دوباره این کارها را انجام دهید و به کلینیک مراجعه کنید.

تحریک کلاژن سازی :

انرژی که در اثر امواج رادیو فرکانسی در لایه باعث تحریک تولید کلاژن می شود. یک پروتئین مهم ساختاری در بافت پوستی که باعث شادابی و سفت شدن پوست است. انرژی امواج رادیویی در لایه درم به گرما تبدیل می‌شود و بیشتر شدند ما یکی از عوامل تحریک ای کلاژن سازی است.

در جلسات آر اف فرکشنال چه کارهایی صورت می گیرد ؟

قبل از هر فرکشنال سوزنی اول باید صورت را با الکل تمیز کنید و برای جلوگیری از حس درد از کرم بی حسی در ۴۰ دقیقه قبل استفاده کنید. برای هر فرد از یک کارتیج نو استفاده می شود که دارای ۲۵ سوزن ظریف است که برای شش جلسه درمان می توان از این سوزنها استفاده کرد و قبل از هر جلسه درمان سوزن‌ها استریل می شود.

سوزن‌ها طوری طراحی شده که مقاوم هستند و درمان های زیاد آسیب نمی بینند. درمان با تنظیم پارامترهای دستگاه شروع می‌شود و هر جلسه حدود ۳۰ دقیقه طول می‌کشد. سوزن ها با هر شاد وارد پوست می شود و در آخر شاد امواج رادیو فرکوئنسی آزاد می کند. امکان دارد این درمان کمی دردناک باشد می‌توانید آن را به خوبی تحمل کنید. این روش می‌تواند نتایج مناسبی برای شما داشته باشد و به سطح پوست شما آسیب نرساند.

بعد از تمام شدن درمان پوست برای چند ساعت قرمز است و تورم کمی دارد اما در سطح پوست هیچ گونه زخمی وجود ندارد. اگر در پوست خود خون مردگی را مشاهده کردید این خون مردگی تا یک هفته از بین می رود.

کاربرد آر اف فرکشنال

فواید آر اف فرکشنال

آر اف یکی از روش هایی است که در آن هیچ ماده و یا داروی شیمیایی استفاده نمی شود در این روش بیشتر بر تحریک توانمندی بازسازی پوست توسط فاکتورهای رشد است که با استفاده از دو ابزار سوزن ها و امواج آر اف صورت می گیرد. این امواج هیچ ضرری ندارد و می‌تواند فوایدی هم داشته باشد که در ادامه با فواید آر اف فرکشنال آشنا می شوید :

 • دوره درمان در همه افراد کم است و همه افراد در این روش نتیجه می گیرند.
 • دوره بهبودی بعد از درمان کم است.
 • عوارض بلند مدت ندارد.
 • به هیچ برش پوست و یا آسیب به آن نیاز ندارد.
 • به استراحت در منزل نیاز ندارد.
 • نسبت به روش های لیزری بهتر است.

آر اف برای همه افراد مناسب است و محدودیتی ندارد. افرادی که آسیب های زیادی دارند و پوست آن ها مشکلاتی دارد باید جلسات بیشتری را بگذرانند.

عوارض آر اف فرکشنال :

این روش یک روش کم تهاجمی است که با انجام دادن آن بقیه قسمت های ناحیه آسیب نمی بیند. این روش می تواند عوارضی داشته باشد که این عوارض کوتاه مدت هستند و بعد از مدتی از بین می روند. انجام آر اف کمی درد دارد اما همه افراد می توانند این درد را تحمل کنند. افرادی که نمی توانند این درد را تحمل کنند می توانند از بی حسی استفاده کنند. تورم یکی از عوارض آر اف است تا 24 ساعت بعد از بین می رود. یکی دیگر از عوارض آر اف قرمزی پوست است که آن هم تا 24 ساعت بعد برطرف می شود.

بعضی از عوارض مانند خطای پزشک و یا شرایط بیمار است که این عوارض می تواند زمان بر باشد. هنگامی که به کلینیک مراجعه می کنید باید برای شما از کارتریج نو استفاده کنند زیرا کارتریج دیگران می تواند باعث خطرات و عفونت شود و یا به وجود آمدن بیماری های ویروسی مانند هپاتیت و ایدز شود.

بعد از انجام آر اف فرکشنال باید چه مراقبت هایی را انجام داد ؟

برای این که نتیجه مناسبی از این روش بگیرد باید مراقبت هایی را انجام دهید. در ادامه با مراقبت بعد از آر اف فرکشنال آشنا می شوید :

 • برای از بین رفتن التهاب و قرمزی می توانید از کرم ترمیم کننده استفاده کنید.
 • تا 24 ساعت از شستن صورت پرهیز کنید.
 • از کرم یا صابون بدون مشورت با پزشک خود استفاده نکنید.
 • بعد از درمان برای شما اسپری آب درمانی، کرم ترمیم کننده و ضد آفتاب تجویز می شود که باید از آن استفاده کنید.
 • در دو روز اول بعد خیلی کم از موبایل و لب تاپ استفاده کنید.
 • هنگامی که در پوست خود احساس خشکی کردید از اسپری آب استفاده کنید.
 • از کرم ضد آفتاب بدون رنگ باید تا 3 روز اول بعد از درمان  استفاده کنید.

مواردی مانند استفاده از کرم های تجویزی، ضد آفتاب، خواب مناسب در ساعت مناسب، تغذیه مناسب، ورزش کافی، استفاده کافی آب، دوری از استرس و ناراحتی، استفاده نکردن از سیگار و الکل، دوری کردن از آفتاب گرفتن و برنزه کردن، می تواند نتیجه مناسبی برای افراد داشته باشد.

روش بهبودی در آر اف فرکشنال

در ماه اول بعد از از بین رفتن قرمزی، شفاف شدن پوست دیده می شود و از آخر ماه دوم درمان کم شدن افتادگی و کم شدن عمق خطوط دیده می شود که تا 6 ماه بعد از آخرین جلسه روش بهتر شدن ادامه دارد. روش درمان آکنه در دو جلسه اول امکان دارد جوش ها بیشتر شود که با ادامه دادن این درمان ها جوش ها کم می شود و چربی پوست کم می شود و نتیجه مناسبی از این درمان دریافت می کنید.

در این روش بهبودی کامل نیست و به سن پوستی و عمق خطوط بستگی دارد و اگر نیاز باشد درمان تکمیلی با تزریق بوتاکس با فیلر انجام می شود. نتیجه درمان در افراد متفاوت است و عادت های افراد و ژنتیک و مراقبت ها در بهبودی آن تاثیر گذار است.

آر اف فرکشنال با co2 فرکشنال چه تفاوتی دارد ؟

هم روش آر اف فرکشنال و هم لیزر co2 فرکشنال برای جوان سازی و زیبایی پوست استفاده می شود اما هر یک از این روش ها تاثیر و مکانیسم مختلفی دارد. روش آر اف برای افراد با پوست سبزه مناسب تر است و نتیجه بهتری دارد. برای افرادی که می خواهند شل شدگی و افتادگی پوستشان را درمان کنند آر اف فرکشنال مناسب تر است. co2 فرکشنال برای درمان جای اسکار و زخم در اثر جراحی، جوش و جای بخیه تاثیر مناسبی دارد.

آر اف تا عمق زیادی از پوست را نفوذ می کند اما CO2 فرکشنال روی لایه های سطحی پوست تاثیر می گذارد. آر اف فرکشنال برای درمان مشکلات پوستی در فصل تابستان مناسب تر است. به خاطر کوتاه بودن دوران نقاهت بعد از درمان آر اف فرکشنال برای افرادی که می خواهند خیلی زود به کارهای خود ادامه دهند مناسب تر است.

روش بهبودی در آر اف فرکشنال

کلام آخر

قبل از انجام این روش از  افراد با تجربه کمک بگیرد و سعی کنید با آگاهی دست به انجام این روش بزنید. ممنون از این که تا آخر مقاله فواید آر اف فرکشنال همراه ما بودید. نظرات و پیشنهادات خود را با ما درباره فواید آر اف فرکشنال در میان بگذارید.

اشتراک گذاری :

دیدگاه خود را بنویسید

اینستاگرام آوینا

جدیدترین نمونه کارها

گرفتن وقت تلفنی

026۳۴۰۹۲۲۸۲‬‬ - 02634212545

ساعت کاری کلینیک

شنبه تا پنجشنبه - 8:00 - 20:00

ایران کرج

گوهردشت خيابان اصلي (ازادي)نبش يازدهم غربي پلاك ٩