هزینه کربوکسی تراپی صورت

ما در این مقاله سعی داریم شما را با هزینه کربوکسی تراپی صورت آشنا کنیم. یکی از روش های محبوب و پرطرفدار برای جوان سازی پوست کربوکسی تراپی یا درمان با استفاده از گاز کربن دی اکسید است که قدمت این روش درمانی به دهه 1930 بر می گردد. کربوکسی تراپی می تواند باعث بهتر شدن انعطاف پذیری، بیشتر شدن خون رسانی، از بین رفتن چین و چروک ها، از بین رفتن چربی های موضعی پوست شود. در ادامه برای آشنا شدن با کربوکسی تراپی و هزینه کربوکسی تراپی صورت با ما همراه باشید.

کربوکسی تراپی چیست ؟

کربوکسی تراپی یکی از جدیدترین روش های درمانی است که برای اولین بار در دهه 90 میلادی در فرانسه معرفی شد و اثربخشی این روش درمانی چشمگیر بوده است که در حال حاضر توسط بهترین متخصصان پوست دنیا مورد استفاده قرار می گیرد. در این روش برای جوان سازی پوست است و دی اکسید کربن به زیر پوست تزریق می شود، این عمل را می توان در هر نقطه از بدن از جمله صورت، گردن، بازوها، باسن و پاها انجام داد. حتی می توان دی اکسید کربن را به ناحیه ظریف یا پوست نازک مثل اطراف چشم تزریق کرد. این درمان برای کم شدن چربی و سلولیت، افتادگی پوست، اسکار آکنه، خطوط ریز و چین و چروک و حتی گودی استفاده می شود.

این روش یک روش غیر تهاجمی است زیرا بدن ما به صورت طبیعی کربن دی اکسید تولید می کند و تفاوتی ندارد که چند دوز از این ماده به بدن تزریق می شود و بدن واکنشی به این ماده نشان نداده است و واکنش خوبی داشته است و درمان با این مواد می تواند عوارض کمتری برای افراد داشته باشد.

کربوکسی تراپی چیست ؟

کربوکسی تراپی چگونه عمل می کند ؟

در این روش با توجه به ناحیه تحت درمان، دی اکسید کربن به بدن تزریق می شود. این ماده به صورت طبیعی از طریق سلول های بدن تولید می شود، اما هنگامی که مقدار آن بیش از اندازه طبیعی شود بدن را وادار به واکنش می کند. زمانی که این ماده وارد بدن می شود، سیستم گردش خون ناحیه تحت درمان تحریک می شود. بدن این وضعیت جدید را کمبود اکسیژن می بیند و سعی می کند با استفاده از رگ های خونی این وضعیت را کنترل کند.

این پاسخ اکسیژن کافی را به ناحیه می فرستد و تولید کلاژن را بیشتر می کند. کلاژن یک ماده ضروری برای صاف کردن و سفت کردن پوست است. مقدار دی اکسید کربن تزریقی بسته به بخشی از بدن که درمان برای آن استفاده می شود متفاوت است. برای مثال برای درمان سلولیت و کم شدن رسوبات چربی، دی اکسید کربن بیشتری مورد نیاز است. به سلول های چربی و بافت های همبند که باعث سلولیت می شوند حمله می کند و آن ها را می شکند.

تاریخچه کربوکسی تراپی

کربوکسی تراپی یا درمان با دی اکسید کربن روش جدیدی در پزشکی نیست. این روش در دهه 1930 در فرانسه ابداع شد. فرانسوی ها کشف کرده بودند که حمام کردن یا شنا کردن در آب با محتوای دی اکسید کربن بالا زخم ها و ضایعات پوستی را سریع تر خوب می کند.

در دهه 1950، جراحان قلب از کربوکسی تراپی برای درمان بیماری های عروقی ناشی از مشکلات جریان خون به بافت ها یا تجمع چربی در شریان ها استفاده کردند. سرانجام در سال 1995 کربوکسی تراپی وارد روش های زیبایی و جوان سازی پوست شد و به سرعت به یکی از رایج ترین روش ها در این زمینه تبدیل شد. کاربردهای اصلی این روش در گذشته شامل حذف چربی موضعی و جوان سازی پوست بود.

کربوکسی تراپی چه کاربردهایی دارد ؟

در زمینه های پزشکی کربوکسی تراپی می تواند کاربردهای زیادی داشته باشد که در ادامه با این کاربردها آشنا می شوید :

 • از بین رفتن تیرگی و چروک‌های دور چشم
 • بهتر شدن انعطاف پذیری و درمان شل شدگی و افتادگی پوست
 • از بین رفتن چین و چروک‌های صورت
 • از بین رفتن آثار پیر پوستی و جوان سازی پوست
 • برطرف کردن جای زخم و آثار آکنه
 • کم شدن سلولیت و چربی‌های موضعی
 • بهتر شدن نتیجه لیپوساکشن
 • درمان استرچ مارک یا ترک‌های پوستی در اثر حاملگی یا چاقی
 • تاثیر گذار در درمان ریزش مو
 • جوان سازی قسمت های متفاوت بدن مثل گردن، دلکته و پشت دست

تعداد جلسات کربوکسی تراپی صورت :

تعداد جلسات کربوکسی تراپی به خود افراد و به دلیل انجام کربوکسی تراپی بستگی دارد. انجام یک دوره زمانی خاص را باید 10 تا 20 بار انجام دهید تا به نتیجه مناسب برسید. کربوکسی تراپی تا دو بار در هفته تکرار می شود.

در طول درمان چه احساسی خواهید داشت ؟

روش درمان بدون درد است و نیازی به بیهوشی ندارد. اگر آستانه درد شما بسیار پایین است، می توانیم از کرم های بی حس کننده برای حل این مشکل استفاده کنیم. اما امکان دارد با موقعیت های عجیبی مواجه شوید. برای مثال در هنگام کربوکسی تراپی زیر چشم احساس می کنید که چشمانتان پف کرده است. درست مثل احساسی که قبل از گریه کردن دارید. این احساس عجیب در عرض 5 تا 10 دقیقه از بین می رود.

درمان ترک های پوستی بدون درد است. زیرا پوست ترک خورده توانایی های حسی طبیعی ندارد. امکان دارد فشار یا خارش خفیفی احساس کنید که بین 5 تا 10 دقیقه بعد از تزریق ناپدید می شود. درمان اسکار و اسکار بدون درد است زیرا بافت زخم بیشتر از اعصاب بدون درد تشکیل شده است.

کربوکسی تراپی برای درمان سلولیت و چربی موضعی در دست، شکم و پا شرایط خاص خود را دارد. در این مواقع گاز بیشتری به بافت چربی هدف تزریق می شود و در واقع آن ها را باد می کنیم. در نتیجه، امکان دارد فشار خفیفی را در ناحیه تحت درمان احساس کنید. برای مثال، در مورد دست، هنگامی که می خواهید فشار خون خود را اندازه گیری کنید، همین احساس را خواهید داشت. با بیشتر شدن جریان خون در این ناحیه، ناحیه تحت درمان تا 24 ساعت آینده گرم خواهد شد و احساس سوزن سوزن شدن خفیفی خواهید داشت.

فواید های کربوکسی تراپی صورت :

امروزه کربوکسی تراپی در سراسر جهان به عنوان یک روش تاثیر گذار برای جوان سازی پوست شناخته شده است. کربوکسی تراپی روشی غیر تهاجمی و ایمن است که در آزمایشات بالینی برای جوان سازی، ترمیم و بازسازی پوست و از بین رفتن افتادگی پوست، سلولیت، چربی های سرسخت و ترک های پوستی ثابت شده است. فواید کربوکسی تراپی می تواند به از بین رفتن افتادگی پوست و سفت شدن پوست کمک می کند؛  سلولیت و تجمع چربی را کم می کند؛ جای زخم، اسکار و موارد دیگر را بهتر می کند؛ ترک های پوستی را کمرنگ می کند؛ باعث بهتر شدن نارسایی وریدی، واریس و رگ های عنکبوتی می شود؛ باعث سفتی و از بین رفتن تیرگی دور چشم می شود.

تاریخچه کربوکسی تراپی

از کربوکسی تراپی برای درمان چه ناحیه هایی از بدن استفاده می شود ؟

کربوکسی تراپی روش تهاجمی نیست و با یک روش طبیعی مشکلات پوستی را از بین می برد. از کربوکسی تراپی برای ناحیه هایی از بدن استفاده می شود که در ادامه به ان می پردازیم :

کربوکسی تراپی زیر چشم :

به حداقل رساندن گودی زیر چشم یکی از بیشترین کاربردهای کربوکسی تراپی است. دکتر آجایا کاشیاپ، جراح پلاستیک در دهلی نو، به RealSelf گفت فقدان اکسیژن کافی به پوست پلک پایین باعث ظاهر شدن پوست آبی می شود. او گفت: با تزریق مقدار کمی دی اکسید کربن به مناطق آسیب دیده، جریان خون بیشتر می شود و شبکه های مویرگی بهتر می شود.

کربوکسی تراپی شکم و پهلو :

کربوکسی تراپی بعضی اوقات به عنوان جایگزینی برای جراحی لیپوساکشن برای کم شدن چربی استفاده می شود. یکی از نکات مهم درباره این درمان این است که طبق مطالعات، نتیجه این درمان کم شدن وزن همیشگی نیست. کربوکسی تراپی فقط برای تجزیه سلول های چربی عمل می کند. اگر دنبال راهی همیشگی برای کم شدن وزن خود هستید باید روش های دیگری را انتخاب کنید.

کربوکسی تراپی جای جوش :

در صورت اسکار، جوش و افتادگی پوست کربوکسی تراپی با هدف بهبودی سریع انجام می شود. دکتر Jamé Heskett پزشک نیویورک می گوید این درمان روش بهبودی را از دوباره شروع می‌کند و گردش خون را در ناحیه تحت درمان بیشتر می کند. بعضی از پزشکان می‌گویند که ترکیب کربوکسی تراپی با تزریق پلاسمای غنی از پلاکت می‌تواند نتایج را بهتر کند.

کربوکسی تراپی ترک پوستی :

این روش یکی از بهترین و ارزان ترین روش ها برای درمان ترک های پوستی بعد از زایمان است. این عمل باعث به وجود آمدن مویرگ های جدید در ناحیه تحت درمان می شود. این عمل باعث بیشتر شدن گردش خون و میزان مواد مغذی و اکسیژن به ناحیه استریا می شود که باعث تولید کلاژن و ترمیم پوست در ناحیه ترک حاملگی می شود.

چه هنگامی نمی توان از کربوکسی تراپی صورت استفاده کرد ؟

در بعضی از مواقع نمی توان از کربوکسی تراپی استفاده کرد و افراد برای انجام این رو مناسب نیستند. در ادامه با افرادی که برای انجام این روش مناسب نیستند آشنا می شوید :

 • عفونت پوستی
 • بیماری‌های قلبی عروق کنترل نشده یا حاد
 • آمبولی ریه که تازه اتفاق افتاده باشد
 • بیماری‌های تنفسی حاد
 • بارداری یا شیردهی
 • بیماری‌های بافت پیوندی
 • دیابت کنترل نشده
 • مشکلات انعقاد خون

برای آشنا شدن با کربوکسی تراپی مو به سایت مربوطه مراجعه فرمایید.

 

آیا کربوکسی تراپی را می توان با درمان های دیگر ترکیب کرد ؟

ترکیب این روش با روش های درمانی دیگر قابل انجام است مثلا باید گفت اگر از این روش برای درمان مو استفاده می شود ترکیب آن با مزوتراپی می تواند تاثیرات زیادی داشته باشد، اما این ترکیب روش ها باید از طریق پزشک متخصص تایید شود.

کربوکسی تراپی با مزوتراپی چه تفاوتی دارد ؟

این دو روش با وجود شباهت های زیادی که با هم دارند تفاوت هایی هم شامل می شوند. در این دو روش هدف جوان سازی و پاک سازی پوست با تزریق می باشد. اصلی ترین تفاوت این است که در کربوکسی تراپی تزریق گاز دی اکسید کربن انجام می شود و در مزوتراپی پوست از داروهای مفید برای تزریق استفاده می شود.

هزینه کربوکسی تراپی صورت

در مورد هزینه کربوکسی تراپی باید گفت که افراد ابتدا باید از طریق پزشک متخصص معاینه شود و پزشک موافق بودن یا نبودن شرایط پوستی فرد را با کربوکسی تراپی بیان کند. در مرحله بعد برای تعیین هزینه این روش باید ناحیه ای که نیاز به کربوکسی تراپی است قرار داده شود و بقیه عوامل پزشکی در نظر گرفته شده و به بیمار اطلاع داده شود، بنابراین نمی توان هزینه مشخصی برای کربوکسی تراپی اعلام کرد.

کربوکسی تراپی صورت چگونه انجام می شود ؟

مخزن دی اکسید کربن توسط یک لوله پلاستیکی به یک تنظیم کننده جریان متصل می شود. متخصص به دقت خروجی از مخزن را کنترل می کند. گاز از مخزن و سپس از لوله فیلتر استریل شده وارد سیستم کنترل جریان می شود. این فیلتر همه ناخالصی های گاز را قبل از ورود به بدن از بین می برد. بعد از فیلتر کردن، گاز وارد یک سوزن بسیار ظریف می شود. پزشک متخصص از این سوزن برای تزریق گاز به ناحیه متفاوت زیر پوست استفاده می کند.

این عمل تقریبا بدون درد است. بعضی از متخصصان قبل از تزریق گاز از پماد بی حس کننده برای بی حس کردن ناحیه تزریق استفاده می کنند. با وجود بی درد بودن این عمل، بعضی افراد تا چند روز پس از تزریق احساس عجیبی در ناحیه آسیب دیده دارند. کربوکسی تراپی یک روش سرپایی است و فقط 15 تا 30 دقیقه طول می کشد.

مراقبت های بعد از انجام کربوکسی تراپی صورت

کربوکسی تراپی یک روش غیر تهاجمی است و این اتفاق باعث شده است تا عوارض کمتری داشته باشد. کربوکسی تراپی صورت مانند روش های دیگر به مراقبت نیاز دارد و برای نتیجه بهتر باید این مراقبت ها را به خوبی انجام دهید. در ادامه به مراقبت های بعد از کربوکسی تراپی می پردازیم :

 • تا 24  ساعت بعد از کربوکسی از ورزش های سنگین پرهیز کنید.
 • اگر از کربوکسی تراپی در ناحیه صورت استفاده کردید بعد از درمان در معرض شدید نور خورشید قرار نگیرید و از ضد آفتاب و آبرسان استفاده کنید.
 • تا چند روز بعد از درمان از آرایش پرهیز کنید.
 • حمام و شنا کردن ممنوع است.
 • بعد از انجام کربوکسی تراپی سعی کنید ناحیه درمان را ماساژ ندهید مگر این که پزشک از شما بخواهد این کار را بکنید.
 • چند ساعت بعد از انجام کربوکسی از نفوذ آب و رطوبت به بدن خود جلوگیری کنید.
 • برای جلوگیری از تورم مراقب تغذیه خود باشید و از نمک زیاد استفاده نکنید.
 • برای پیشگیری از عفونت ناحیه درمان را تمیز نگه دارید.

مراقبت های بعد از انجام کربوکسی تراپی صورت

کلام آخر

سعی کنید برای انجام کربوکسی تراپی صورت بهترین کلینیک و بهترین پزشک را انتخاب کنید و با آگاهی و تحقیقات دست به انجام این روش بزنید. مراقبت های بعد از کربوکسی تراپی را به خوبی انجام دهید تا نتیجه مناسبی از جراحی بگیرید. ممنون از این که تا آخر این مقاله همراه ما بودید. نظرات و پیشنهادات خود را با ما درمیان بگذارید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *