هزینه جراحی پلک با لیزر

ما امروز قصد داریم شما را با هزینه جراحی پلک با لیزر آشنا کنیم. افراد همواره به دنبال بهتر شدن ظاهر خود هستند. جراحی پلک عملی برای بهبود ظاهر پلک ها می باشد. این جراحی هم در پلک بالایی و هم پایینی می‌تواند انجام شود. جراحی پلک هم برای زیباسازی و هم برای درمان مشکلات عملکردی پلک استفاده می شود. شما می توانید برای انجام جراحی پلک به بهترین دکتر بلفاروپلاستی مراجعه نمایید. در ادامه مقاله به مطالب بیشتری درباره هزینه جراحی پلک با لیزر و همچنین جراحی پلک می پردازیم، پس ما را تا پایان این مقاله همراهی کنید.

جراحی پلک چیست؟

بیشتر افراد به دلیل افتادگی و پوست اضافه پلک به پزشک برای رفع این مشکلات مراجعه می کنند. انجام جراحی پلک سبب سفت و لیفت شدن پوست نواحی پیرامون چشم می شود و همچنین از این روش برای رفع موانع بینایی ناشی از پلک های افتاده نیز استفاده می شود. در این جراحی پزشک پوست اضافی عضلات و بافت چربی را از نواحی پلک بالایی و پایینی تخلیه می کند.

این جراحی هم جنبه زیبایی دارد و هم جنبه درمانی دارد. از جنبه درمانی این جراحی می توان به برطرف کردن مشکلاتی که سبب آسیب زدن به بینایی فرد می‌شود اشاره کرد. برخی افراد به دلیل تجمع بسیار چربی در پلک ممکن است دچار اختلال در بینایی شوند و یا به دلیل تجمع چربی در پلک، فرد نتواند از عینک استفاده کند که این افراد با مراجعه به بهترین دکتر بلفاروپلاستی می توانند مشکل خود را برطرف نمایند.

جراحی پلک چیست؟

کاربردهای جراحی پلک

جراحی پلک دارای کاربردهای بسیاری می باشد که از این کاربردها می توان به درمان افتادگی پوست و یا شلی پوست پلک بالا که باعث ایجاد چین و چروک روی پلک می شود و می تواند انحنای سطحی پلک را با مشکل مواجه کند اشاره کرد. همچنین از دیگر کاربردهای جراحی پلک می توان به درمان افتادگی پلک ناشی از سنگینی پوست اضافه که باعث اختلال در بینایی فرد می شود نیز اشاره کرد.

مراحل جراحی پلک با لیزر

جراحی پلک با مراجعه به بهترین کلینیک و بهترین پزشک بلفاروپلاستی آغاز می شود. جراحی پلک به صورت سرپایی انجام می‌شود و نیازی به بستری شدن ندارد. زمان انجام جراحی به عوامل متعددی بستگی دارد که از این عوامل می توان به اینکه جراحی روی پلک بالا یا پایین و یا هر دو انجام می گیرد اشاره کرد. این جراحی معمولاً بین یک تا سه ساعت طول می کشد.

جراحی پلک با بی حسی موضعی انجام می شود اما بستگی به وضعیت بیمار دارد و اگر پزشک صلاح ببیند می تواند بیمار را به طور کامل بیهوش کند. در جراحی پلک بالا اول برشی روی پلک ایجاد می شود. بعد از ایجاد برش پزشک تمام چربی های اضافه را تخلیه می کند در صورتی که افراد دچار افتادگی پلک باشند در همین مرحله با استفاده از بخیه های قابل جذب ترمیم می شود.

بعد از انجام این مراحل پزشک محل برش را با بخیه های ظریف می بندد.در جراحی زیبایی پلک پایین هم برشی در پایین مژه ها ایجاد می شود و چربی های اضافه برداشت می شود، در صورتی که پوست اضافه وجود داشته باشد یک برش هلالی نازک از پوست هم برداشته می شود و بعد از انجام این مراحل پزشک محل برش را با بخیه های ظریف می دوزد.

مراحل جراحی پلک با لیزر

ویژگی های بهترین جراح پلک

برای دستیابی به نتیجه خوب باید به دنبال بهترین جراح پلک و همچنین بهترین کلینیک باشید. پس سعی کنید به بهترین دکتر جهت انجام این کار مراجعه نمایید. در این قسمت برخی از ویژگی های بهترین دکتر بلفاروپلاستی را در اختیار شما قرار داده ایم که عبارت اند از:

 • اولین و مهمترین ویژگی بهترین جراح بلفاروپلاستی داشتن مدرک و تخصص در زمینه ای است که پزشک در آن فعالیت می کند، قبل از درمان مدرک پزشک خود را مشاهده نمایید.
 • قبل از انجام هرگونه درمان میزان رضایت بیماران قبلی پزشک را پرس و جو کنید. یک پزشک خوب کسی است که همواره بیماران وی از ایشان رضایت بسیاری داشته باشند.
 • از دیگر ویژگی های یک پزشک خوب می توان به تجربه و مهارت بسیار پزشک اشاره کرد هرچقدر پزشک شما دارای تجربه و مهارت بسیاری باشد، شما می توانید با خیال راحت به ایشان مراجعه نمایید.
 • بهترین پزشک کسی است که در کلینیک معتبر و دارای تجهیزات بسیار مجهز و پیشرفته مشغول فعالیت می باشد.
 • از دیگر ویژگی‌های مهم بهترین جراح پلک هزینه مناسب در قبال خدماتی با کیفیت می باشد. یک پزشک خوب تمام تلاش خود را می کند تا خدمات با کیفیتی را در اختیار بیماران خود قرار دهد و هزینه مناسبی را دریافت کند.
 • یک پزشک خوب همواره با اخلاقی مناسب با بیماران خود رفتار می کند و سعی می کند با صبر و حوصله بسیاری به سوالات بیماران خود پاسخ دهد.

کاندید مناسب برای جراحی پلک

انجام جراحی پلک به دلیل عدم نیاز به بیهوشی، برش و بخیه محدودیتی برای کاندیدهای انجام آن ندارد. با این حال افرادی مناسب انجام این عمل نمی باشند و بهتر است این عمل را انجام ندهند.

کاندیدای مناسب جراحی پلک افرادی هستند که حداقل ۳۵ سال سن دارند و به بیماری های پوستی و خود ایمنی بدن مبتلا نمی باشند، افرادی که زخم و عفونت در نواحی اطراف چشم ندارند، سیگار و مشروبات الکلی استفاده نمی کنند و همچنین خانم‌هایی که باردار نیستند و افرادی که واقع‌ بینانه به نتایج این عمل می پردازند، افرادی مناسب برای انجام جراحی پلک می باشند.

ماندگاری عمل پلک با لیزر

این که ماندگاری عمل پلک با لیزر به چه میزان می باشد موضوعی است که به عوامل مختلفی بستگی دارد. عواملی مانند سبک زندگی فرد، میزان مراقبت های فرد بعد از جراحی، عوامل وراثتی، مهارت پزشک متخصص و … در میزان ماندگاری عمل پلک با لیزر تاثیر بسیاری دارند.

اگر شما به یک کلینیک معتبر و پزشک متخصص جهت انجام این عمل مراجعه نمایید و اگر تمامی نکات مراقبتی لازم را بعد از انجام این جراحی رعایت کنید، ماندگاری این جراحی تا ۱۰ سال نیز وجود دارد.

هزینه جراحی پلک با لیزر

موضوع مهمی که افراد همواره دغدغه آن را دارند، هزینه جراحی پلک با لیزر می باشد. هزینه جراحی پلک با لیزر در مقایسه با عمل های تهاجمی بسیار کمتر می باشد، اما نمی توان نرخ ثابتی را برای آن تعیین کرد. هزینه جراحی پلک به عوامل متعددی بستگی دارد که از این عوامل می توان به پزشک، هزینه کلینیک، شدت مشکل اشاره کرد.

اگر شما به پزشکی مجرب و همچنین کلینیک معتبر مراجعه نمایید، هزینه شما بیشتر خواهد شد. برای پرداخت هزینه کمتر به کلینیک نامعتبر و افراد غیر متخصص مراجعه نکنید، زیرا مراجعه به افراد غیر متخصص می تواند عوارض شدیدی برای شما ایجاد کند.

هزینه جراحی پلک با لیزر

اقدامات قبل از جراحی پلک

 • از داروهای رقیق کننده خون، داروهای ضد انعقادی و مسکن هایی مانند ایبوپروفن یک تا دو هفته قبل از عمل استفاده نکنید، زیرا این داروها سبب افزایش خونریزی می شوند.
 • در روز جراحی نباید آرایش روی صورت خود داشته باشید و حتما قبل از مراجعه به پزشک صورت خود را بشویید. داشتن آرایش و هرگونه آلودگی روی صورت می تواند سبب بروز عفونت شود.
 • شخصی را همراه خود به کلینیک ببرید تا بتواند شما را برای رفتن به منزل همراهی کند. ممکن است شما نتوانید به تنهایی به منزل باز گردید، پس بهتر است شخصی را جهت همراهی خود تا منزل به همراه خود بیاورید.
 • از دو هفته قبل از جراحی پلک از استعمال سیگار و دخانیات و همچنین نوشیدن الکل بپرهیزید، زیرا این موارد سبب بروز اختلالات تنفسی در حین عمل می شود و ممکن است سلامت بیمار را به خطر بیندازد.
 • اگر دارای بیماری خاص می باشید و یا اگر از داروهای خاصی استفاده می کنید حتما به پزشک خود اطلاع دهید. در صورت داشتن بیماری و اطلاع ندادن به پزشک این امر می تواند سبب بروز اتفاقات ناخوشایندی شود.
 • اگر به دارویی حساسیت دارید این موضوع را با پزشک خود در جریان بگذارید. در صورت حساسیت داشتن به داروی خاصی اگر با پزشک خود در میان نگذارید، این امر می تواند سبب ایجاد مشکلاتی در حین عمل و یا بعد از آن شود. سعی کنید تمامی توصیه های دکتر خود را به خوبی رعایت کنید.

اقدامات بعد از جراحی پلک

 • تا مدتی بعد از جراحی باید از عینک آفتابی استفاده کنید، برای بیرون رفتن از منزل حتماً از عینک آفتابی استفاده کنید تا نور آفتاب چشم شما را اذیت نکند.
 • تا مدتی بعد از انجام جراحی پلک از نوشیدنی های حاوی الکل و همچنین مصرف دخانیات دوری کنید، زیرا استفاده از این موارد سبب طولانی شدن دوره بهبودی می شود تا چند وقت بعد از جراحی از مصرف آن ها دوری کنید.
 • بعد از جراحی پلک سعی کنید هنگام خواب به صورت طاق باز خوابیده و طوری نخوابید که به پلک های شما فشاری وارد شود.
 • بعد از انجام این جراحی احتمال درد در ناحیه پلک وجود دارد که می‌توانید با مصرف داروهای مسکن تجویز شده از سوی پزشک این درد را کاهش دهید.
 • بعد از انجام این جراحی، کبودی و تورم هایی در محل درمان شده به وجود می آید که شما می توانید برای جلوگیری از آن و همچنین کاهش آن از کمپرس یخ در آن نواحی استفاده کنید.
 • از انجام فعالیت های سنگین تا مدتی بعد از جراحی پلک بپرهیزید و برای انجام این فعالیت ها اول با پزشک خود مشورت کنید.
 • داروهایی که از سوی پزشک شما برایتان تجویز می شود، باید به درستی و در ساعات معین مصرف کنید و از مصرف خودسرانه دارو خودداری نمایید.
 • تمام تلاش خود را بکنید تا بعد از جراحی پلک از دست زدن به چشم و همچنین دستکاری پلک ها و عواملی که موجب فشار آمدن به ناحیه درمان شده می شود، دوری کنید.

اقدامات بعد از جراحی پلک

عوارض جراحی پلک

از مهمترین عوارض می توان به ناتوانی فرد در بستن چشمان خود اشاره کرد. البته این عوارض تا یک هفته بعد از جراحی از بین خواهند رفت و موقتی می باشند. در این مدت، پزشک برای شما قطره هایی تجویز می کند که شما باید به طور مرتب از آن ها استفاده کنید. از دیگر عوارض می توان به عفونت پلک، دوبینی، ایجاد اسکار و یا جای زخم، بی حسی پلک ها، عدم برداشت کامل پوست اضافه، کوتاه شدن پلک و … اشاره کرد.

البته بسیاری از عوارض بلفاروپلاستی را می توانید با دقت زیاد در هنگام مراجعه به پزشک از بین ببرید. اگر شما تمام تلاش خود را بکنید و به پزشکی متخصص و کلینیکی معتبر مراجعه نمایید، می توانید از بسیاری از عوارض بکاهید ولی با مراجعه به افراد غیر متخصص و مراکز نامعتبر این امر می تواند موجب آسیب رسیدن و همچنین عوارض بسیار شدیدی برای شما شود.

مزایای جراحی پلک با لیزر

جراحی پلک با لیزر دارای مزایای منحصر به فردی می باشد. جراحی پلک با لیزر روشی غیر تهاجمی می باشد و نیازی به بیهوشی ندارد. همچنین نیاز به برش، بخیه و زخم نیز ندارد. بعد از بهبودی کامل در نواحی درمان شده زخمی برجای نمی ماند، همچنین جراحی پلک دارای دوره نقاهت سخت و طولانی نمی باشد و شما می توانید بعد از جراحی به کارهای روزمره خود برسید و از کارهای خود عقب نمانید.

با جراحی پلک، افتادگی پلک بالا و همچنین تورم پلک پایین درمان می شود و همچنین خطوط ریز و چین و چروک های اطراف چشم با انجام این جراحی از بین خواهد رفت.

درمان افتادگی پلک با لیزر چگونه انجام می شود ؟

برداشتن پف زیر چشم با لیزر

علاوه بر افتادگی پلک، موارد مختلفی ممکن است باعث تغییر یافتن حالا و ظاهر پوست صورت شود که یکی از این موارد کیسه‌های زیر چشم یا پف زیر چشم است. این مورد ممکن است تاثیر بسزایی بر روی تغییر یافتن فرم صورت داشته باشد و اثر خاصی بر اعتماد به نفس اشخاص بگذارد. اگر پف زیر چشم بسیار شدید باشد، امکان دارد موجب گردد که شما دائما خسته به نظر بیایید. در این شرایط ممکن است اکثر کسانی که با شما ارتباط تنگاتنگی دارند، تصور کنند که شما خسته یا ناراحت هستید. با این وجود که شما حس بسیار خوبی دارید و انرژی تان زیاد است. به همین دلیل از بین رفتن پف زیر چشم تنها جنبه درمانی ندارد و می بایست جهت افزایش اعتماد به نفس و بهتر شدن ارتباط با دیگران انجام گیرد.

امکان دارد که پف زیر چشم به دلیل بالا رفتن سن بیشتر اتفاق بیفتد. با بالا رفتگ سن، ماهیچه های مرتبط با چشم تضعیف می گردند چون مقدار بسیار اندکی کلاژن و الاستین تولید می‌کنند. در نهایت پوست دچار شل شدگی می شود و چربی‌ها در صورت حرکت به فضای زیر چشم می روند.

این گونه مواقع چشمان تان بسیار متورم و پف کرده دیده می شود. در ضمن موارد متعددی از جمله نحوه زندگی، خواب ناکافی، ارث، آلرژی، خورشید و عواملی مثل این نیز تاثیر زیادی بر رخ دادن پف زیر چشم دارند. مناسب ترین تکنیک جهت از بین بردن پف زیر چشم، استفاده از دستگاه لیزر است.

همان گونه که دستگاه لیزر می‌تواند از رفع افتادگی پلک با تکنیک غیر تهاجمی جلوگیری کند، نمی تواند کیست‌های زیر چشم را به طور کامل از بین ببرد. انرژی امواج لیزر به قسمت زیرین پوست وارد می شود و باعث تحریک شدن تولید کلاژن می‌گردد. این تحریک به رشد دوباره سلول‌ها مخصوصا در نواحی زیر چشم کمک می‌کند.

کلام آخر

جراحی پلک، عملی است که افراد برای از بین بردن افتادگی پلک، پف زیر چشم، سفت و لیفت شدن اطراف چشم و … از آن استفاده می کنند. جراحی پلک هم می تواند جنبه زیبایی و هم درمانی داشته باشد. افراد می توانند برای از بین بردن پف زیر چشم و همچنین افتادگی پلک از این جراحی استفاده کنند که سبب افزایش اعتماد به نفس افراد می‌شود و همچنین افرادی می باشند که افتادگی پلک آنها موجب آسیب رساندن به بینایی آنها می شود که این افراد برای درمان می توانند به بهترین دکتر بلفاروپلاستی مراجعه نمایند.

از شما عزیزان بابت همراهی ما تا پایان این مقاله بسیار سپاسگزاریم. ما تمام تلاش خود را کرده ایم تا شما را با هزینه جراحی پلک با لیزر آشنا کنیم، امیدواریم مطالب ما برای شما مفید واقع شده باشند. در صورت داشتن هرگونه انتقاد و پیشنهاد می توانید به سایت مراجعه کنید و نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

1/5 - (1 امتیاز)

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان (کلیک کنید)