هزینه لیزر صورت

امروز قصد داریم شما را با هزینه لیزر صورت آشنا کنیم. موهای زائد صورت هم برای برخی از آقایان و هم برای خانم ها می تواند بسیار آزاردهنده باشد. لیزر صورت، یکی از مواردی است که بسیار مورد توجه افراد قرار گرفته است. از بین بردن موهای زائد دارای روش های مختلفی می باشد مانند وکس، بند انداختن و … که هرکدام دارای معایبی می باشند. لیزر موهای زائد سبب از بین رفتن موها می شود و دیگر لازم به استفاده از روش های پردرد نمی باشد. ما در این مقاله، شما را با هزینه لیزر صورت آشنا کرده ایم، تا پایان ایم مقاله ما را همراهی کنید.

لیزر صورت چیست؟

دستگاه لیزر دارای نور می باشد که با قرار دادن آن دستگاه در نواحی دارای موهای زائد، آن نورها به پوست نفوذ می کنند، رنگدانه های پوست در مجاورت فولیکول های مو قرار دارند، نور به این رنگ دانه ها برخورد می کند و این کار سبب تخریب فولیکول های مو می شود. به این صورت موهای زائد بدن و یا صورت از بین می روند.

به دلیل حساس بودن پوست صورت، بهتر است تمام تلاش خود را بکنید تا بهترین روش از بین بردن موهای زائد را انتخاب کنید. برای انجام لیزر صورت می توانید به بهترین کلینیک لیزر موهای زائد و بهترین دکتر برای رسیدن به نتیجه مطلوب بعد از پایان کار، مراجعه نمایید تا از شر موهای زائد صورت خود خلاص شوید.

 

لیزر موهای زائد صورت برای آقایان

لیزر موهای زائد صورت برای آقایان نیز قابل استفاده می باشد. لیزر تنها برای از بین بردن موهای زائد نمی باشد، بلکه بیماری پوستی در آقایان وجود دارد به نام فولیکولیب کاذب که این بیماری در صورت آقایان به وجود می آید که این بیماری سبب برگشت موها به سمت پوست و وارد شدن در پوست می شود. این بیماری اذیت کننده است و همچنین سبب التهاب پوست و ایجاد جوش می شود. با انجام لیزر صورت این بیماری پوستی از بین خواهد رفت.

عوارض لیزر موهای صورت

عوارض لیزر موهای زائد خطرناک نمی باشد، این عوارض موقتی می باشد و بعد از مدتی از بین خواهند رفت. برخی از عوارض لیزر موهای زائد صورت:

 • ممکن است بعد از انجام لیزر شما دچار پوسته پوسته شدن در ناحیه درمان شوید که این امر می تواند از نوع دستگاهی که برای شما استفاده شده باشد. این عارضه جای نگرانی ندارد و موقتی می باشد و بعد از مدتی از بین خواهد رفت.
 • در ناحیه درمان، امکان قرمزی و درد وجود دارد که می تواند آزاردهنده باشد، ولی موقتی بوده و از بین خواهد رفت.
 • ایجاد اسکار بعد از استفاده از لیزر وجود دارد که این عارضه در زمانی پیش می آید که اپراتور شما مهارت و تجربه کافی را ندارد. این عارضه می تواند دائمی و برگشت ناپذیر باشد. پس در انتخاب کلینیک و اپراتور دقت بسیاری داشته باشید و سعی کنید از بهترین ها استفاده کنید.
 • دستگاه لیزر باید برای پوست شما مناسب باشد. اگر دستگاهی که استفاده می کنید برای پوستتان مناسب نباشد و یا اگر اپراتور تجربه و مهارت کافی را نداشته باشد، در محل درمان می تواند تاول ایجاد شود.
 • همچنین امکان ایجاد عفونت در محل درمان وجود دارد، اگر علائمی مربوط به عفونت مشاهده کردید حتما به پزشک مراجعه نمایید.
 • برای لیزر موهای زائد صورت باید از عینک استفاده کنید. لیزر، عینک های مخصوصی دارد که در حین انجام لیزر در صورت باید از آن استفاده کنید در صورت استفاده نکردن از عینک می تواند مشکلاتی در بینایی شما ایجاد کند.

موهای صورت مردان ضخیم تر از بانوان می باشد، به همین دلیل بیشتر می تواند گرما را جذب کند جذب بیشتر گرما برای از بین بردن موهای زائد صورت بسیار خوب می باشد ولی همین امر می تواند سبب سوختگی و حساسیت در پوست شود. در هر صورت به یک کلینیک و دکتر معتبر و خوب برای انجام لیزر مراجعه کنید تا عوارض کم تری برای شما داشته باشد.

عوارض لیزر موهای صورت

ویژگی های بهترین دکتر لیزر صورت

برای انجام لیزر صورت باید به بهترین دکتر لیزر صورت مراجعه نمایید. انتخاب بهترین کلینیک و دکتر، سبب کاهش عوارض و دستیابی به نتیجه مطلوب برای شما می شود. پس تمام تلاش خود را بکنید تا به بهترین کلینیک و بهترین دکتر مراجعه نمایید. ویژگی های بهترین دکتر لیزر صورت عبارت اند از:

 • قبل از انجام لیزر حتما از داشتن مدرک و تخصص پزشک مطمئن شوید و بعد لیزر را انجام دهید.
 • سعی کنید به یک کلینیک معتبر و دارای تجهیزات مناسب و پیشرفته و دارای دستگاه های خوب مراجعه نمایید.
 • افرادی که در کلینیک مشغول به فعالیت می باشند، باید مهارت و تجربه بالایی داشته باشند و باید طرز استفاده از دستگاه های لیزر را بدانند.
 • باید قبل از مراجعه برای درمان حتما یک جلسه مشاوره برگزار شود تا درباره تمامی نکات لازم با شما صحبت شود.
 • یک دکتر خوب کسی است که بتواند به تمامی سوالات شما در رابطه با لیزر موهای زائد صورت به خوبی پاسخ دهد.
 • بهترین دکتر باید با صبر و حوصله به سوالات شما پاسخ دهد و همچنین باید در صورت بروز مشکلاتی برای شما بعد از لیزر، حتما در دسترس باشد.
 • اولویت همواره با سلامت بیمار می باشد. بهترین دکتر باید همواره سلامت بیمار خود را در اولویت قرار دهد.
 • یک دکتر خوب کسی است که در صورت مناسب نبودن لیزر برای شما، این مسئله را بیان کند.

آیا لیزر صورت پوست را تیره تر و یا روشن تر می کند؟

برای لیزر صورت عواملی مانند رنگ و جنس پوست شما و ضخامت موهای صورت تاثیرگذار می باشد. همچنین دستگاهی که با آن لیزر را برای شما انجام دهند، تاثیر زیادی در روشن و یا تیره شدن پوست شما دارد. اگر دستگاهی که از آن برای لیزر موهای زائد شما استفاده می کنند یک دستگاه پیشرفته باشد و زیر نظر یک پزشک متخصص این کار صورت پذیرد، می تواند منجر به روشن شدن پوست شما بعد از لیزر شود که این امر از مزایای لیزر موهای زائد می باشد.

در صورت استفاده از دستگاه های قدیمی و یا یک پزشک بی تجربه، آسیب هایی به پوست شما وارد می شود که این آسیب ها شامل لکه های پوستی و تیره تر شدن پوست شما می باشد. پس تمام سعی خود را در راستای مراجعه به یک کلینیک و پزشک دارای تجهیزات پیشرفته و همچنین متخصص داشته باشید تا عوارض کمتری برای شما داشته باشد.

مراقبت های قبل و بعد از لیزر موهای زائد

اقدامات قبل از لیزر

 • موهای شما باید ضخیم و تیره باشند. اگر دارای موهای کرکی و نازک می باشید، ممکن است لیزر سبب پرمویی شما شود.
 • تا یک ماه قبل از انجام لیزر باید از روش هایی مانند اپیلاسیون، بند، موچین، وکس و … پرهیز کنید.
 • قبل از مراجعه برای درمان باید سطح پوست خود را با ژیلت اصلاح کنید به طوری که هیچ ساقه مویی باقی نماند. اگر مویی باقی بماند، می تواند منجر به سوختگی شود.
 • یک ماه قبل از انجام لیزر از داروهای لایه بردار استفاده نکنید.
 • یک ماه قبل از انجام لیزر از مواردی مانند سولاریوم و برنزه کردن با آفتاب خودداری کنید.
 • در صورت مصرف داروهایی مانند ماینوکسیدیل، سیکلوسپورین، کورتون و … حتما به پزشک خود اطلاع دهید. این موارد باید یک ماه قبل از لیزر قطع شوند.
 • اگر دارای سوابق بیماری هایی مانند بیماری های عصبی و روحی، ام اس، نازایی،حساسیت پوستی و دارویی، پریود نامنظم، سابقه تبخال و دیابت و … می باشید باید به پزشک خود اطلاع دهید.
 • اگر دارای بیماری های فعال پوستی مانند اگزما، زگیل، کهیر، تبخال و … در ناحیه درمان می باشید در آن ناحیه از لیزر استفاده نمی شود.
 • اگر از ژل و بوتاکس استفاده کرده اید، حتما به پزشک اطلاع دهید.
 • در روز مراجعه به اپراتور برای انجام لیزر نباید از کرم، لوسیون، آرایش و هرگونه مواد آرایشی استفاده شود، در صورت استفاده باید قبل از لیزر آن را بشویید و خشک کنید.
 • اگر شما باردار هستید و یا اقدام به بارداری کرده اید نباید از لیزر استفاده کنید. انجام این کار در دوران شیردهی باید با تایید پزشک معالج انجام شود.
 • اگر در طول درمان داروهای پوستی و خاص استفاده می کنید، باید این داروها تحت نظر پزشک باشد.

اقدامات بعد از لیزر

 • بعد از انجام لیزر دوش نگیرید، زیرا این کار سبب تحریک پوست می شود. همچنین از مواردی که سبب تحریک پوست می شود مانند رفتن به استخر، سونا، تزریق بوتاکس و … پرهیز نمایید.
 • اگر از لیزر کیوسوئیچ استفاده می کنید باید این موارد را رعایت نمایید.
 • برای رفع التهابات و سوختگی، باید روزی ۳ بار از کرم ترمیم کننده استفاده کنید و همچنین بعد از انجام لیزر برای درمان خارش از قرص های سیتریزین و یا هیدروکسیزین استفاده نمایید. اگر این التهابات و سوختگی بعد از انجام این کار و بعد از مصرف این داروها و اقدامات بهبود نیابد باید به پزشک مراجعه کنید.
 • بعد از انجام لیزر باید برای جلوگیری از لک، از کرم های ضد آفتاب به طور مداوم استفاده کنید.
 • تعداد جلسه هایی که باید به درمان بپردازید، بستگی به ناحیه، رنگ پوست و ضخامت موی شما دارد.

اگر قبل از تعیین جلسات برای لیزر رویش موهای شما متوقف شود نباید شما جلسات بعدی لیزر را قطع کنید. تا هر زمانی که پزشک شما برایتان تعیین کرده باید به درمان بپردازید. جلسات لیزر با فاصله زمانی ۴ تا ۶ هفته مشخص می شود. سعی کنید تمامی اقداماتی که به شما توصیه می شود رعایت نمایید تا بتوانید به نتیجه مطلوبی بعد از انجام لیزر برسید.

مراقبت های قبل و بعد از لیزر موهای زائد

هزینه لیزر صورت

هزینه لیزر موهای زائد بدن و یا صورت به عوامل مختلفی مانند پوست، پزشک و … بستگی دارد. در ادامه مقاله به عواملی که هزینه لیزر به آن بستگی دارد، می پردازیم:

 • ناحیه درمان یکی از مهمترین عامل در تعیین هزینه می باشد. نواحی که بزرگتر می باشند> زمان و انرژی بیشتری را به خود اختصاص می دهند تا نواحی کوچک تر. پس هزینه لیزر به ناحیه درمان بستگی دارد.
 • کلینیکی که به آن مراجعه می کنید در هزینه درمان می تواند موثر باشد. در برخی از کلینیک ها از دستگاه های قدیمی تر استفاده می کنند و این دستگاه ها هزینه کمتری دارند. ولی در برخی از کلینیک ها از تجهیزات بسیار پیشرفته ای استفاده می شود که هزینه آن بیشتر می باشد. پس هزینه لیزر در هر کلینیکی می تواند متفاوت باشد.
 • انواع پوست یعنی تراکم، ضخامت، طول مو و … می تواند در تعیین هزینه بسیار موثر باشد.
 • همچنین تعداد جلساتی که به درمان می پردازید در هزینه موثر است. تعداد جلسات بین ۵ تا ۶ جلسه می باشد ولی در مواردی به ۸ جلسه نیز می رسد که این امر موجب افزایش هزینه می شود.

لیزر موهای زائد دارای عوارض خطرناکی نمی باشد و اگر دارای عوارضی هم باشد آن عوارض موقتی می باشند و بعد از مدت کوتاهی از بین خواهند رفت. برخی از کلینیک ها دارای هزینه کمتری می باشند که در عوض کیفیت کار آن ها پایین تر می باشد. سعی کنید برای گرفتن نتیجه مطلوب به بهترین کلینیک مراجعه نمایید. بهترین کلینیک ها در قبال هزینه بیشتر خدمات با کیفیت تری را در اختیار شما قرار می دهند.

بهترین کاندید لیزر موهای صورت

افرادی که دارای موهای ضخیم و تیره هستند، می توانند بهترین کاندید لیزر موهای زائد باشند. همچنین افرادی که دارای پوست روشن و دارای نواحی تیره می باشند نیز افراد مناسبی برای لیزر هستند. همچنین کسانی که باردار نیستند و از داروهای خاصی استفاده نمی کنند نیز مناسب می باشند و افرادی که سابقه گوشت اضافه و یا کلوئید در محل درمان نداشته باشند از مناسب ترین افراد برای مراجعه و لیزر می باشند.

مزایای لیزر موهای زائد چیست ؟

لیزر موهای زائد با انتشار پالس هایی از نور بسیار متمرکز به طور مستقیم در فولیکول های مو کار می کند. سپس فولیکول ها گرما را از آن نور جذب می کنند، که این باعث از بین رفتن موها می شود. در ادامه با مزایای لیزر موهای زائد آشنا می شوید :

دقت بالا :

در لیزر موهای زائد اشعه لیزر با دقتی بالا به سمت فولیکول مو هدایت و آن را تخریب و نابود می کند به طوری که به بافت های مجاور آسیبی نمی رسد.

سرعت درمان بالا : 

اگرچه مدت زمان درمان در هر فرد بسته به اندازه منطقه مورد نظر متفاوت است، اما سرعت لیزر بسیار بالاتر از روش های درمانی دیگر همانند اپیلاسیون وکس کردن و شیو می باشد. همچنین در طی چند هفته اول از اولین درمان خود شما نتایج را در موهای خود مشاهده خواهید کرد.

هزینه و قیمت :

ممکن است شما مجبور به سرمایه گذاری مقدماتی بیشتری برای از بین بردن لیزر موهای زائد باشید، اما در دراز مدت لیزر موهای زائد برای شما به صرفه تر است زیرا شما برای اپیلاسیون، کرم اصلاح یا ریش تراشی و وکس کردن در طول فواصل زمانی کم و تا آخر عمر باید به طور منظم هزینه کنید. لیزر درمانی طولانی مدت است بعد از اتمام جلساتی که کلینیک برای شما تعیین می کند شما فقط کافی است هر چند ماه یکبار فقط برای تمدید به کلینیک مراجعه نمایید که خود در دراز مدت هزینه زیادی را برای شما صرفه جویی خواهید کرد.

درد کمی حس خواهید کرد :

پس از شروع درمان شما دیگر نیازی به مقابله کردن با موهای ناخوشایند مانند آنچه که با اپیلاسیون بروز می کند ندارید، همین امر در مورد تیغ وجود دارد، در افراد مختلف شدت درد متفاوت می باشد و اینکه در بعضی نقاط بدن ممکن است درد بیشتری را حس نمایید. اما در دستگاه های جدید لیزر، این درد به صفر رسیده است و در باقی دستگاه های دیگر  همانند ضربه یک کش لاستیکی است که با کولینگ قوی دستگاه ها و استفاده از کرم ها و لوسیون ها بی حسی یا درد بسیار کمی حس خواهید کرد یا چیزی در کل حس نخواهید کرد.

کلام آخر

لیزر صورت روشی برای از بین بردن موهای زائد صورت می باشد. استفاده از این روش هم مناسب بانوان و هم آقایان می باشد. لیزر موهای زائد برای افرادی که دارای موهای ضخیم و تیره می باشند بسیار مناسب است و ممکن است افرادی که دارای موهای کرکی و نازک هستند با انجام این کار دچار ضخامت موهای خود شوند. برای جلوگیری از عوارض لیزر و همچنین رسیدن به نتیجه مطلوب به بهترین پزشک مراجعه نمایید.

از شما عزیزان، بابت همراهی ما تا پایان مقاله بسیار سپاسگزاریم. ما تمام تلاش خود را جهت آشنایی شما با هزینه لیزر صورت کرده ایم، امیدواریم این مقاله برایتان مفید بوده باشد. اگر دارای پیشنهاد و انتقاداتی می باشید، می توانید به سایت مراجعه کرده و ما را مطلع سازید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonمشاوره رایگان (کلیک کنید)