هزینه لیزر صورت

امروز قصد داریم شما را با هزینه لیزر صورت آشنا کنیم. موهای زائد صورت هم برای برخی از آقایان و هم برای خانم ها می تواند بسیار آزاردهنده باشد. لیزر صورت، یکی از مواردی است که بسیار مورد توجه افراد قرار گرفته است. از بین بردن موهای زائد دارای روش های مختلفی می باشد مانند وکس، بند انداختن و … که هرکدام دارای معایبی می باشند. لیزر موهای زائد سبب از بین رفتن موها می شود و دیگر لازم به استفاده از روش های پردرد نمی باشد. ما در این مقاله، شما را با هزینه لیزر صورت آشنا کرده ایم، تا پایان ایم مقاله ما را همراهی کنید.

لیزر صورت چیست؟

دستگاه لیزر دارای نور می باشد که با قرار دادن آن دستگاه در نواحی دارای موهای زائد، آن نورها به پوست نفوذ می کنند، رنگدانه های پوست در مجاورت فولیکول های مو قرار دارند، نور به این رنگ دانه ها برخورد می کند و این کار سبب تخریب فولیکول های مو می شود. به این صورت موهای زائد بدن و یا صورت از بین می روند.

به دلیل حساس بودن پوست صورت، بهتر است تمام تلاش خود را بکنید تا بهترین روش از بین بردن موهای زائد را انتخاب کنید. برای انجام لیزر صورت می توانید به بهترین کلینیک لیزر موهای زائد و بهترین دکتر برای رسیدن به نتیجه مطلوب بعد از پایان کار، مراجعه نمایید تا از شر موهای زائد صورت خود خلاص شوید.

 

لیزر موهای زائد صورت برای آقایان

لیزر موهای زائد صورت برای آقایان نیز قابل استفاده می باشد. لیزر تنها برای از بین بردن موهای زائد نمی باشد، بلکه بیماری پوستی در آقایان وجود دارد به نام فولیکولیب کاذب که این بیماری در صورت آقایان به وجود می آید که این بیماری سبب برگشت موها به سمت پوست و وارد شدن در پوست می شود. این بیماری اذیت کننده است و همچنین سبب التهاب پوست و ایجاد جوش می شود. با انجام لیزر صورت این بیماری پوستی از بین خواهد رفت.

عوارض لیزر موهای صورت

عوارض لیزر موهای زائد خطرناک نمی باشد، این عوارض موقتی می باشد و بعد از مدتی از بین خواهند رفت. برخی از عوارض لیزر موهای زائد صورت:

 • ممکن است بعد از انجام لیزر شما دچار پوسته پوسته شدن در ناحیه درمان شوید که این امر می تواند از نوع دستگاهی که برای شما استفاده شده باشد. این عارضه جای نگرانی ندارد و موقتی می باشد و بعد از مدتی از بین خواهد رفت.
 • در ناحیه درمان، امکان قرمزی و درد وجود دارد که می تواند آزاردهنده باشد، ولی موقتی بوده و از بین خواهد رفت.
 • ایجاد اسکار بعد از استفاده از لیزر وجود دارد که این عارضه در زمانی پیش می آید که اپراتور شما مهارت و تجربه کافی را ندارد. این عارضه می تواند دائمی و برگشت ناپذیر باشد. پس در انتخاب کلینیک و اپراتور دقت بسیاری داشته باشید و سعی کنید از بهترین ها استفاده کنید.
 • دستگاه لیزر باید برای پوست شما مناسب باشد. اگر دستگاهی که استفاده می کنید برای پوستتان مناسب نباشد و یا اگر اپراتور تجربه و مهارت کافی را نداشته باشد، در محل درمان می تواند تاول ایجاد شود.
 • همچنین امکان ایجاد عفونت در محل درمان وجود دارد، اگر علائمی مربوط به عفونت مشاهده کردید حتما به پزشک مراجعه نمایید.
 • برای لیزر موهای زائد صورت باید از عینک استفاده کنید. لیزر، عینک های مخصوصی دارد که در حین انجام لیزر در صورت باید از آن استفاده کنید در صورت استفاده نکردن از عینک می تواند مشکلاتی در بینایی شما ایجاد کند.

موهای صورت مردان ضخیم تر از بانوان می باشد، به همین دلیل بیشتر می تواند گرما را جذب کند جذب بیشتر گرما برای از بین بردن موهای زائد صورت بسیار خوب می باشد ولی همین امر می تواند سبب سوختگی و حساسیت در پوست شود. در هر صورت به یک کلینیک و دکتر معتبر و خوب برای انجام لیزر مراجعه کنید تا عوارض کم تری برای شما داشته باشد.

عوارض لیزر موهای صورت

ویژگی های بهترین دکتر لیزر صورت

برای انجام لیزر صورت باید به بهترین دکتر لیزر صورت مراجعه نمایید. انتخاب بهترین کلینیک و دکتر، سبب کاهش عوارض و دستیابی به نتیجه مطلوب برای شما می شود. پس تمام تلاش خود را بکنید تا به بهترین کلینیک و بهترین دکتر مراجعه نمایید. ویژگی های بهترین دکتر لیزر صورت عبارت اند از:

 • قبل از انجام لیزر حتما از داشتن مدرک و تخصص پزشک مطمئن شوید و بعد لیزر را انجام دهید.
 • سعی کنید به یک کلینیک معتبر و دارای تجهیزات مناسب و پیشرفته و دارای دستگاه های خوب مراجعه نمایید.
 • افرادی که در کلینیک مشغول به فعالیت می باشند، باید مهارت و تجربه بالایی داشته باشند و باید طرز استفاده از دستگاه های لیزر را بدانند.
 • باید قبل از مراجعه برای درمان حتما یک جلسه مشاوره برگزار شود تا درباره تمامی نکات لازم با شما صحبت شود.
 • یک دکتر خوب کسی است که بتواند به تمامی سوالات شما در رابطه با لیزر موهای زائد صورت به خوبی پاسخ دهد.
 • بهترین دکتر باید با صبر و حوصله به سوالات شما پاسخ دهد و همچنین باید در صورت بروز مشکلاتی برای شما بعد از لیزر، حتما در دسترس باشد.
 • اولویت همواره با سلامت بیمار می باشد. بهترین دکتر باید همواره سلامت بیمار خود را در اولویت قرار دهد.
 • یک دکتر خوب کسی است که در صورت مناسب نبودن لیزر برای شما، این مسئله را بیان کند.

آیا لیزر صورت پوست را تیره تر و یا روشن تر می کند؟

برای لیزر صورت عواملی مانند رنگ و جنس پوست شما و ضخامت موهای صورت تاثیرگذار می باشد. همچنین دستگاهی که با آن لیزر را برای شما انجام دهند، تاثیر زیادی در روشن و یا تیره شدن پوست شما دارد. اگر دستگاهی که از آن برای لیزر موهای زائد شما استفاده می کنند یک دستگاه پیشرفته باشد و زیر نظر یک پزشک متخصص این کار صورت پذیرد، می تواند منجر به روشن شدن پوست شما بعد از لیزر شود که این امر از مزایای لیزر موهای زائد می باشد.

در صورت استفاده از دستگاه های قدیمی و یا یک پزشک بی تجربه، آسیب هایی به پوست شما وارد می شود که این آسیب ها شامل لکه های پوستی و تیره تر شدن پوست شما می باشد. پس تمام سعی خود را در راستای مراجعه به یک کلینیک و پزشک دارای تجهیزات پیشرفته و همچنین متخصص داشته باشید تا عوارض کمتری برای شما داشته باشد.

مراقبت های قبل و بعد از لیزر موهای زائد

اقدامات قبل از لیزر

 • موهای شما باید ضخیم و تیره باشند. اگر دارای موهای کرکی و نازک می باشید، ممکن است لیزر سبب پرمویی شما شود.
 • تا یک ماه قبل از انجام لیزر باید از روش هایی مانند اپیلاسیون، بند، موچین، وکس و … پرهیز کنید.
 • قبل از مراجعه برای درمان باید سطح پوست خود را با ژیلت اصلاح کنید به طوری که هیچ ساقه مویی باقی نماند. اگر مویی باقی بماند، می تواند منجر به سوختگی شود.
 • یک ماه قبل از انجام لیزر از داروهای لایه بردار استفاده نکنید.
 • یک ماه قبل از انجام لیزر از مواردی مانند سولاریوم و برنزه کردن با آفتاب خودداری کنید.
 • در صورت مصرف داروهایی مانند ماینوکسیدیل، سیکلوسپورین، کورتون و … حتما به پزشک خود اطلاع دهید. این موارد باید یک ماه قبل از لیزر قطع شوند.
 • اگر دارای سوابق بیماری هایی مانند بیماری های عصبی و روحی، ام اس، نازایی،حساسیت پوستی و دارویی، پریود نامنظم، سابقه تبخال و دیابت و … می باشید باید به پزشک خود اطلاع دهید.
 • اگر دارای بیماری های فعال پوستی مانند اگزما، زگیل، کهیر، تبخال و … در ناحیه درمان می باشید در آن ناحیه از لیزر استفاده نمی شود.
 • اگر از ژل و بوتاکس استفاده کرده اید، حتما به پزشک اطلاع دهید.
 • در روز مراجعه به اپراتور برای انجام لیزر نباید از کرم، لوسیون، آرایش و هرگونه مواد آرایشی استفاده شود، در صورت استفاده باید قبل از لیزر آن را بشویید و خشک کنید.
 • اگر شما باردار هستید و یا اقدام به بارداری کرده اید نباید از لیزر استفاده کنید. انجام این کار در دوران شیردهی باید با تایید پزشک معالج انجام شود.
 • اگر در طول درمان داروهای پوستی و خاص استفاده می کنید، باید این داروها تحت نظر پزشک باشد.

اقدامات بعد از لیزر

 • بعد از انجام لیزر دوش نگیرید، زیرا این کار سبب تحریک پوست می شود. همچنین از مواردی که سبب تحریک پوست می شود مانند رفتن به استخر، سونا، تزریق بوتاکس و … پرهیز نمایید.
 • اگر از لیزر کیوسوئیچ استفاده می کنید باید این موارد را رعایت نمایید.
 • برای رفع التهابات و سوختگی، باید روزی ۳ بار از کرم ترمیم کننده استفاده کنید و همچنین بعد از انجام لیزر برای درمان خارش از قرص های سیتریزین و یا هیدروکسیزین استفاده نمایید. اگر این التهابات و سوختگی بعد از انجام این کار و بعد از مصرف این داروها و اقدامات بهبود نیابد باید به پزشک مراجعه کنید.
 • بعد از انجام لیزر باید برای جلوگیری از لک، از کرم های ضد آفتاب به طور مداوم استفاده کنید.
 • تعداد جلسه هایی که باید به درمان بپردازید، بستگی به ناحیه، رنگ پوست و ضخامت موی شما دارد.

اگر قبل از تعیین جلسات برای لیزر رویش موهای شما متوقف شود نباید شما جلسات بعدی لیزر را قطع کنید. تا هر زمانی که پزشک شما برایتان تعیین کرده باید به درمان بپردازید. جلسات لیزر با فاصله زمانی ۴ تا ۶ هفته مشخص می شود. سعی کنید تمامی اقداماتی که به شما توصیه می شود رعایت نمایید تا بتوانید به نتیجه مطلوبی بعد از انجام لیزر برسید.

مراقبت های قبل و بعد از لیزر موهای زائد

هزینه لیزر صورت

هزینه لیزر موهای زائد بدن و یا صورت به عوامل مختلفی مانند پوست، پزشک و … بستگی دارد. در ادامه مقاله به عواملی که هزینه لیزر به آن بستگی دارد، می پردازیم:

 • ناحیه درمان یکی از مهمترین عامل در تعیین هزینه می باشد. نواحی که بزرگتر می باشند> زمان و انرژی بیشتری را به خود اختصاص می دهند تا نواحی کوچک تر. پس هزینه لیزر به ناحیه درمان بستگی دارد.
 • کلینیکی که به آن مراجعه می کنید در هزینه درمان می تواند موثر باشد. در برخی از کلینیک ها از دستگاه های قدیمی تر استفاده می کنند و این دستگاه ها هزینه کمتری دارند. ولی در برخی از کلینیک ها از تجهیزات بسیار پیشرفته ای استفاده می شود که هزینه آن بیشتر می باشد. پس هزینه لیزر در هر کلینیکی می تواند متفاوت باشد.
 • انواع پوست یعنی تراکم، ضخامت، طول مو و … می تواند در تعیین هزینه بسیار موثر باشد.
 • همچنین تعداد جلساتی که به درمان می پردازید در هزینه موثر است. تعداد جلسات بین ۵ تا ۶ جلسه می باشد ولی در مواردی به ۸ جلسه نیز می رسد که این امر موجب افزایش هزینه می شود.

لیزر موهای زائد دارای عوارض خطرناکی نمی باشد و اگر دارای عوارضی هم باشد آن عوارض موقتی می باشند و بعد از مدت کوتاهی از بین خواهند رفت. برخی از کلینیک ها دارای هزینه کمتری می باشند که در عوض کیفیت کار آن ها پایین تر می باشد. سعی کنید برای گرفتن نتیجه مطلوب به بهترین کلینیک مراجعه نمایید. بهترین کلینیک ها در قبال هزینه بیشتر خدمات با کیفیت تری را در اختیار شما قرار می دهند.

بهترین کاندید لیزر موهای صورت

افرادی که دارای موهای ضخیم و تیره هستند، می توانند بهترین کاندید لیزر موهای زائد باشند. همچنین افرادی که دارای پوست روشن و دارای نواحی تیره می باشند نیز افراد مناسبی برای لیزر هستند. همچنین کسانی که باردار نیستند و از داروهای خاصی استفاده نمی کنند نیز مناسب می باشند و افرادی که سابقه گوشت اضافه و یا کلوئید در محل درمان نداشته باشند از مناسب ترین افراد برای مراجعه و لیزر می باشند.

کاندیدای نامناسب لیزر موهای زائد صورت

درست است که لیزر موهای زائد از تهاجم کمی برخوردار است و ممکن است برای برخی از افراد مناسب نباشد. در ادامه کاندیدای نامناسب این روش را برای شما شرح خواهیم داد :

 • کسانی که داروهایی مصرف می کنند که دارای مانیوکسیدیل و طلا می باشند.
 • افرادی که دچار بیماری اگزما می باشند نیز نمی‌توانند کاندیدای ایده آلی برای لیزر صورت باشند.
 • پوست صورت شخص متقاضی لیزر نباید جوش فعال، تاول و…. داشته باشد.
 • کسانی که دچار برخی بیماری های خاص مانند لوپوس یا پسوریازیس هستند نیز نمی‌توانند کاندیدای خوبی جهت انجام لیزر صورت باشند.
 • بانوانی که در حال گذراندن دوران بارداری و شیردهی کودکشان می باشند، نباید لیزر انجام دهند.
 • کسانی که پیش از انجام دادن لیزر موهای زائد صورت، از دستگاه سولاریوم یا حمام آفتاب استفاده کرده اند.
 • اشخاصی که در گذشته کلویید داشته یا اکنون دارند نیز باید از لیزر موهای زائد صورت دوری کنند.

لیزر موهای زائد صورت چه مزایایی دارد؟

لیزر موهای زائد با برخی فواید و مزایا همراه می باشد که در ادامه این مزایا را برایتان ذکر خواهیم کرد :

 • یکی از مزایای اصلی که لیزر موهای زائد صورت دارد، این می باشد که با از بین بردن موهای زائد صورت بعد از گذشت بازه زمانی خاصی، پوست صورت تان به طور کامل زیبا و درخشان تر به نظر می آید. کسانی که بعد از استفاده کردن از نخ، تیغ یا اپیلاسیون درگیر برخی آلرژی های پوستی و آکنه می گردند، در صورت انجام دادن لیزر صورت از تمامی مشکلات اصلاح شان راحت می شوند.
 • مزایا دیگری که لیزر صورت دارد این می باشد که لیزر را در تمامی بخش های صورت به جز چشم ها می‌توانید استفاده کنید و از شر موهای زائد خلاص شوید.
 • لیزر موهای زائد را نوعی تکنیک غیرتهاجمی می دانند که دارای مشکلات بسیار ناچیز و حتی قابل چشم پوشی می باشد و نتایج بسیار خوبی با تاثیر طولانی مدت خواهد داشت.

بهترین دستگاه ها برای لیزر صورت

اخیرا تکنولوژی به حدی پیشرفت کرده است که دستگاه های متعددی برای لیزر موهای زائد صورت وجود دارد. در این بخش چند دستگاه معروف لیزر صورت را برایتان ذکر خواهیم کرد :

دستگاه لیزر الکساندرایت : این دستگاه معروف هم اکنوان جزو یکی از برترین و محبوب ترین دستگاه هایی می باشد که برای رفع موهای زائد در تمام دنیا شناخته شده است. این دستگاه توانایی این را دارد که طول موج و انرژی را تنظیم نماید، به همین دلیل می‌توان برای هر ضخامت تار مویی از آن کمک گرفت. دستگاه لیزر الکساندرایت با هر یک از انواع پوست قابلیت سازگاری دارد و طول موج این دستگاه ۷۵۰ نانومتر می باشد. این دستگاه از یک سیستم خنک کننده کاملا قوی برخوردار می باشد، به گونه ای که در طول انجام این روش، فرد دچار سوزش و درد نمی شود.

دستگاه لیزر  Nd:YAG : دستگاه ان دی یاگ نیز شهرت زیادی بین مردم دارد و مناسب اشخاصی است که پوست شان تیره رنگ می باشد. در این دستگاه نوعی مادون قرمز وجود دارد که مقدار این اشعه در این دستگاه زیاد است و همین مسئله سبب می گردد تا ملانین پوست مشاهده نشود و فولیکول های مو از بین بروند. توان و نیروی این دستگاه به گونه ای است که در اکثر مواقع جهت از بین بردن خالکوبی، لکه‌های پوستی و … مورد استفاده قرار می گیرد.

دستگاه لیزر دایود : توانایی این دستگاه در مقایسه با دستگاه الکساندرایت در رفع موهای زائد صورت، کمتر می باشد. در حقیقت می توان با کمک این دستگاه موهای زائد بدن را از بین برد که طول موج آن ۸۰۰ نانومتر می باشد. علارغم قدرت و توان کم این دستگاه در بر دارد، می‌تواند به قسمت های عمیق بدن نفوذ نماید. کسانی که رنگ پوست شان تیره رنگ است می توانند بهترین نتیجه را از این دستگاه بگیرند. یکی از فواید اصلی که این دستگاه در بر دارد این می باشد که در حین انجام لیزر، از خنک کننده استفاده می‌کند. همین مسئله سبب کمتر شدن درد لیزر می شود.

کلام آخر

لیزر صورت روشی برای از بین بردن موهای زائد صورت می باشد. استفاده از این روش هم مناسب بانوان و هم آقایان می باشد. لیزر موهای زائد برای افرادی که دارای موهای ضخیم و تیره می باشند بسیار مناسب است و ممکن است افرادی که دارای موهای کرکی و نازک هستند با انجام این کار دچار ضخامت موهای خود شوند. برای جلوگیری از عوارض لیزر و همچنین رسیدن به نتیجه مطلوب به بهترین پزشک مراجعه نمایید.

از شما عزیزان، بابت همراهی ما تا پایان مقاله بسیار سپاسگزاریم. ما تمام تلاش خود را جهت آشنایی شما با هزینه لیزر صورت کرده ایم، امیدواریم این مقاله برایتان مفید بوده باشد. اگر دارای پیشنهاد و انتقاداتی می باشید، می توانید به سایت مراجعه کرده و ما را مطلع سازید.

2.7/5 - (3 امتیاز)

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان (کلیک کنید)