هزینه بلفاروپلاستی در کرج

چشم ها، بیشترین زیبایی در صورت را دارد بعضی از افراد دارای پف در پشت پلک هایشان هستند که از این موضوع بسیار رنج می برند. امروزه روش های نوینی برای از بین بردن آن به وجود آمده است که به آن بلفاروپلاستی می گویند. هنگامی که افراد تصمیم به انجام این حراجی می گیرند، یکی از نگرانی هایشان، هزینه آن است. برای مطلع شدن از هزینه بلفاروپلاستی در کرج ، تا انتهای این مطلب همراه ما باشید.

بلفاروپلاستی چیست؟

بلفاروپلاستی یک جراحی زیبایی برای از بین بردن پف پشت پلک، رفع افتادگی پلک ها و پوست اضافی آن، است که توسط پزشکان متخصص در یک کلینیک معتبر یا بیمارستان صورت می گیرد. دلیل های زیادی، باعث افتادگی پلک و به وجود آمدن پوست اضافه در پشت پلک ها می شود، اما پف پشت پلک، به صورت ژنتیکی و مادر زادی در افراد وجود دارد. گاهی پرکار بودن یا کم کار بودن تیروئید، اختلال هایی که در عملکرد کلیوی و کمبود پروتئین و … باعث افتادگی ورم یا افتادگی در پشت پلک می شود.

این جراحی هنگامی صورت می گیرد که بیماری که تحت درمان درمان قرار گرفته است، نتیجه ای از درمان نگیرد. یکی دیگر از دلایل افتادگی پلک، بالا رفتن سن است. گاهی این افتادگی باعث می شود تا افراد در دیدن اطرافشان به مشکل بخورند که در این موارد، پزشک حراجی بلفاروپلاستی را تجویز می کند. گاهی برای دست یافتن به نتیجه ای بهتر، همراه با جراحی بلفاروپلاستی، از روش های دیگری هم مانند: لیفت ابرو، لیزر یا لیفت صورت استفاده می کنند. در صورت عادی، یک بار جراحی بلفاروپلاستی انجام می دهند، اما اگر یک بار از انجام آن نتیجه ای نگرفتید می توانید یک بار دیگر این جراحی را انجام دهید.

بلفاروپلاستی چیست؟

مزایای بلفاروپلاستی

 • کم شدن پف پشت پلک و زیر چشم
 •  داشتن ظاهری زیبا و جوان.
 • بالا رفتن اعتماد به نفس.
 • چروک هایی که در پشت و زیر پلک وجود دارد، کم تر دید می شود.
 • بینایی بهتر می شود.

بلفاروپلاستی برای چه کسانی مناسب تر است؟

جراحی بلفاروپلاستی برای کسانی مناسب است، میخواهد چین و چروک کنار و زیر چشم هایشان را از بین ببرند. میزان این چین و چروک ها به انواع پوست افراد و ژنتیک آن ها بستگی دارد. افرادی که پوست بینی شان شل و افتاده شده است، برای انجام این جراحی بسیار مناسب هستند. گاهی ممکن است با افتادگی پوست، بینایی افراد مختل شود.

روش انجام بلفاروپلاستی

جراحی بلفاروپلاستی از جراحی های سرپایی است که که بدون بیهوشی کامل و با بی حسی موضعی انجام می شود. اگر پزشک لازم ببیند برای فرد از بیهوشی استفاده می کند. برای انجام این جراحی، اول بر روی پلک های بالا یک برش کوچک اینجاد می کنند و پوست اضافه و چربی ها را از آن ناحیه حذف می کنند. گاهی از بلفارو پلاستی برای از بین بردن کیست های زیر چشم و رفع افتازگی پوست زیر چشم استفادع می شود. جراحی بلفاروپلاستی، ممکن است برش هایی در بخش داخل پلک یا بخش بیرونی زیر مژه های پایین، صورت بگیرد.

آیا انجام جراحی بلفاروپلاستی با افزایش سن بازگشت دارد؟

افراد نمی توانند جلوی بالا رفتن سن را بگیرند، جلوی تغیرات بافت های پوستی که با افزایش سن به وجود می آیند را گرفت. در جراحی بلفاروپلاستی، در پلک فوقانی، یک برش طبیعی ایجاد می شود. جراح متخصص بیاد حتما با آناتومی عروق و اعصاب افراد آشنا باش. اگر برشی که در پلک فوقانی داده می شود، ظریف باشد، دیده نمی شود و فقط یک حاله صورت رنگ در پشت پلک دیده می شود و بعد از مدتی به شکل یک خط سفید در می آید و کم کم محو می شود.

عوارض بلفاروپلاستی

بعد از انجام همه ب جراحی ها، عوارضی مانند کبودی، تورم، التهاب، خونریزی و عفونت به وجود می آید که بلفاروپلاستی هم مانند جراحی های دیگر، دارای عوارض است. البته میزان عوارضی که به وجودمی آید به مهارت و تجربه پزشک،خدمات و تجهیزات کلینیک، شیوه مراقبت کردن و… بستگی دارد. عوارضی که بعد از انجام جراجب بلفاروپلاستی به وجود می آید شامل:

 • حساسیت چشم ها به نور
 • خشک شدن چشم ها
 • بروز مشکل و ناتوانی در بستن چشم ها
 • به وجود آمدن زخم ها
 • عفونت در آن ناحیه
 • تاری دید
 • خارش قسمت هایی از اطراف چشم

عوارضی که بعد از انجام این جراحی به وجود می آیند، با مراقبت های صحیح، زود از بین می روند. اگر این عوارض و علائم بیش از حد معمول زمان ببرد و ماندگار شود حتما باید به پزشک خود اطلاع دهید، زیرا این هوارض می تواند خطرناک باشد.

عوارض بلفاروپلاستی

هزینه بلفاروپلاستی در کرج

هزینه بلفاروپلاستی در کرج و همه جا متفاوت است. دلیل های زیادی وجود دارد که بر روی این هزینه موثر است. هزینه ی این جراحی در یک کلینیک با دو بیمار باهم متفاوت است. در ادامه قصد داریم شما را با دلایلی که بر روی هزینه بلفاروپلاستی در کرج تاثیر می گذارد، آشنا کنیم:

 • موقعیت کلینیک: این هزینه در نواحی جغرافیایی با نواحی دیگر متفاوت است. این تفاوت قدمت بر روی خدمات و فرآورده ها و جراحی پلاستیک بسیار تاثیر گذار است.
 •  نوع جراحی: قسمتی که این جراحی انجام می شود بر روی هزینه تاثیر می گذارد. برای مثال: هزینه جراحی بلفاروپلاستی در پلک پایین گران تر از هزینه جراحی در پلک بالا است.
 • هزینه‌های اتاق عمل: هزینه اتاق عمل به تجهیزات و وسایل جراحی بستگی دارد. حقیقتا جراحی در یک کلینیکی که بسیار لاکچری است و همچنین از وسایل و تجهیزات بسیار پبیشرفته و نوینی برخوردار است، نسبت به کلینیک هایی که دارای تجهیزات معمولی است، هزینه بالا تری دارد.
 • گستردگی جراحی: سختی جراحی بلفاروپلاستی و مدت زمانی که صرف انجام این جراحی می شود، بر روی هزینه تاثیر بسیاری دارد. گاهی اوقات، جراحان علاوه بر زیبایی که در پلک انجام می دهند، مشکلات و ناهنجاری هایی که در پلک وجود دارد را تصحیح می کنند. گاهی نیز جراحی بلفاروپلاستی را با با جراحی های زیبایی دیگر مانند: لیفت ابرو، لیفت چشم و … انجام می دهند که این بر روی هزینه تاثیر می گذارد.
 • هزینه‌های جانبی: یکی دیگر از دلایلی که بر روی هزینه جراجی بلفاروپلاستی تاثیر می گذارد،هزینه های جانبی مانند: هزینه آزمایشات، دارو های تجویز شده، لباس مناسب برای اتاق عمل و ویزیت  های قبل عمل و بعد عمل است که با توجه به این دلایل بیمار می تواند با فکر کردن، انتخاب صحیحی داشته باشد.

قبل از بلفاروپلاستی چه مراقبت هایی باید انجام شود ؟

اول باید یک پزشک متخصص که تجربه و مهارت بالایی دارد را انتخاب کنید و تاریخچه سابقه او را مورد بررسی قرار بدهید. قبل از انجام دادن این جراحی، باید یک چکاپ کامل بدهید تا از سلامت جسمانی خود مطلع شوید. قبل از انجام جراحی پزشک از چند زاویه مختلف از شما عکس می گیرد تا از این عکس برای نتیجه خوب، در حین عمل  استفاده کند.

اگر از داروی خاصی به غیر از دارو هایی که پزشک تجویز کرده است، استفاده می کنید، باید حتما این را با پزشک متخصص خود در میان بگذارید، به دلیل این که استفاده برخی از دارو ها، باعث خون ریزی می شود. چند هفته قبل از انجام جراحی نباید الکل بنوشید و از مصرف دخانیات به شدت خودداری کنید. همه کار ها و فعالیت هایی که فکر می کنید ضروری است را انجام دهید، زیرا تا چند روز، نمی توانید فعالیتی انجام بدهید یا از خانه بیرون بروید.

مراقبت های بعد از بلفاروپلاستی :

زمان بهبود یافتن بعد از انجام جراحی بلفاروپلاستی، در هر فرد متفاوت است و یک جراحی سرپایی و بسیار کوتاه است. بعد از جراحی شما را به اتاق ریکاوری می فرستند و علائم و عوارض جانی را تحت کنترل قرار می دهند. اگر شما دارای هیچ عوارض و علائم خطرناکی نبودید، می توانید همان روز به خانه بروید. بعد از انجام جراحی حتما باید استراحت داشته باشید، به دلیل اینکه بعد از انجام جراحی امکان دارد، دچار تورم و یا درد بشوید که پزشک برای از بین بردن این علائم، برایتان مسکن هایی تجویز می کند. تا سه روز بعد از انجام جراحی بلفاروپلاستی، باید از کمپرس یخ استفاده کنید تا تورم به وجود آمده را کاهش بدهد. عوارض و علائمی که بعد از انجام این جراحی به وجود می آید، ممکن است دو هفته زمان ببرد.

از لنز های چشمی نمی توانید استفاده کنید،در صورت نیاز می توانید از عینک استفاده کنید. تا چند روز بعد از جراحی، باید صورت و قسمت های اطراف چشم را با دقت و به آرامی بشویید. برای بهتر پیش رفتن روند بهبودی چشمتان، نیازی به پوشاندن آن ها نیست اما امکان دارد در روز اول بعد از جراحی، برای محافظت از چشم ها، از چشم بندی که گاز استریل دارد، استفاده کنند. برای کشیدن بخیه و چک کردن عوارض و علائم جانبی بعد از انجام جراحی، باید به پزشک خود سر بزنید تا شما را معاینه کند. حدود یک هفته نباید ورزش کنید و فعالیت های سنگین انجام بدهید. برای حفاظت از پوست پلک ها باید از عینک آفتابی استفاده کنید. در هنگام خواب باید زیر سرتان بالا تر از سینه قرار بگیرد.

هزینه بلفاروپلاستی در کرج

کلام آخر

با سپاس از شما همراهان گرامی که با ما را تا انتهای این مقاله همراهی کردید. در صورت علاقه مند بودن به دریافت اطلاعاتی در مورد هزینه بلفارو پلاستی در کرج ، می توانید با شماره هایی که در سایت قرار گرفته است، تماس بگیرید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *