تلفن کلینیک: 02634092282‬‬

تلفن مشاوره رایگان : 09120914348

کرج :گوهردشت ، خيابان آزادي، نبش يازدهم غربي، پلاك ٩

 

 

هزینه تزریق چربی به صورت

هزینه تزریق چربی به صورت

هزینه تزریق چربی به صورت

ما در این مقاله سعی داریم شما را با هزینه تزریق چربی به صورت آشنا کنیم. یکی از راه های منحصر به فرد زیباسازی و جوانسازی صورت تزریق چربی است که تا حدودی می تواند چین و چروک های صورت را از بین ببرد و میزان کاهش چربی صورت را تا حد قابل توجهی جبران کند. معمولاً کسانی که تصمیم به انجام این روش زیباسازی می‌گیرند مهمترین سوال شان هزینه تزریق چربی به صورت است. به طور کلی، نمی توان هزینه دقیق این روش زیباسازی را بیان کرد. چراکه عوامل مختلفی بر روی میزان هزینه دخیل هستند. مثلاً پزشک با بررسی صورت و میزان چربی مورد نیاز هزینه تزریق چربی به صورت را مشخص می کند. همچنین هر چقدر متخصص در این زمینه مهارت بیشتری داشته باشد؛ مسلماً هزینه این روش زیباسازی بیشتر خواهد بود. خوب است بدانید روش تزریق چربی به صورت در مقایسه با دیگر روش های زیباسازی و جوانسازی صورت نتیجه طبیعی به همراه دارد و برای پر کردن چین و چروک آن نیازی نیست از فیلر ها استفاده شود. بنابراین بدن نسبت به چربی تزریق شده هیچ واکنشی نشان نمی دهد و یک نتیجه منحصر به فرد به دست می آید.

عوامل تاثیر گذار بر روی هزینه تزریق چربی

برای این که بدانید هزینه تزریق چربی چقدر است، ابتدا باید متخصص خود را انتخاب و نزد او مراجعه کنید. متخصص با بررسی‌های انجام شده و در نظر گرفتن اهداف شما نسبت به این روش زیباسازی، هزینه را مشخص می کند و در صورت موافقت شما این تزریق چربی را انجام می دهد.
حال در ادامه به عوامل تاثیر گذار بر روی هزینه تزریق چربی می پردازیم:
مهمترین عامل تاثیرگذار بر روی هزینه تزریق چربی، مرحله برداشتن چربی است. همانطور که می دانید، مقدار چربی مورد نیاز صورت، از دیگر نواحی بدن استخراج می شود. برداشتن چربی به روش‌های مختلف قابل انجام است. یکی از پرکاربردترین روش ها لیپوساکشن است. لیپوساکشن جزء قدیمی ترین روش های برداشت چربی می باشد که ممکن است با عوارض کمی مانند خونریزی، کبودی و تورم همراه شود. البته درصد این عوارض هم اکنون با تجربه و مهارت پزشکان بسیار کم شده است و آسیب بسیار کمی هنگام برداشت چربی به بیماران وارد می شود. پزشکان برای برداشتن چربی ناحیه ای که تجمع بیشتری دارد، را انتخاب و برای انجام عمل لیپوساکشن برش های بسیار کمی ایجاد می‌کنند.
این مرحله جز اصلی ترین مراحل تزریق چربی به صورت است. به همین خاطر تزریق چربی نسبت به دیگر روش های جوانسازی هزینه بیشتری به همراه دارد. چرا که پزشک برای انجام عمل لیپوساکشن از دستگاه مخصوصی استفاده و سپس چربی استخراج شده را برای انتقال به ناحیه صورت آماده سازی می کند. در واقع مرحله برداشت چربی کمی عمل تزریق چربی به صورت را طولانی تر می کند. اما نتیجه‌ای که به همراه دارد نسبت به دیگر روش ها کاملاً منحصر به فرد و طبیعی تر است.

تزریق چربی چیست؟

دستمزد پزشکان با تجربه بیشتر از دیگر پزشکان

همانطور که در ابتدای مقاله گفتیم، هزینه تزریق چربی توسط پزشکان با تجربه و حرفه ای بیشتر خواهد بود. معمولاً پزشکان حرفه ای در بهترین کلینیک ها فعالیت و از بهترین دستگاه ها استفاده می کنند تا نتیجه قابل قبول تری مشاهده شود. بنابراین هر چقدر نسبت به انتخاب پزشکتان حساسیت بیشتری داشته باشید، مطمئنا گزینه بهتری انتخاب می کنید.
همچنین هنگام انتخاب پزشک حتما در مورد هزینه‌های اضافی اطلاعات دقیقی به دست بیاورید. برخی کلینیک ها نسبت به خدماتی که ارائه می دهند، هزینه زیادی دریافت می کنند. مثلاً پزشک ها موظف هستند که حدود شش ماه بعد از عمل زیبایی بیماران خود را به صورت رایگان ویزیت کنند. اما برخی کلینیک ها بابت ویزیت های بعد از عمل هم از بیماران هزینه دریافت می کنند که این امر کمی غیر معقول به نظر می رسد. بنابراین بهتر است قبل از شروع درمان در مورد تمام هزینه‌های مربوط به عمل زیبایی صورت اطلاعات کافی به دست آورید.

میزان حجم چربی مورد نیاز

هر چقدر صورت شما برای رسیدن به نتیجه ایده آل چربی بیشتری نیاز داشته باشد، مطمئنا قیمت تزریق چربی بیشتر خواهد شد. همچنین دریافت چربی از نقاط مختلف بدن هزینه متفاوتی دارد که این هزینه به شرایط بیمار بستگی دارد و بعد از بررسی های لازم مشخص می شود. معمولاً صورت هایی که دارای چین و چروک های بسیار عمیقی هستند، نیاز به چربی بیشتری دارند و این امر باعث افزایش هزینه عمل زیباسازی می شود. البته این نکته را هم بدانید، میزان چربی مورد نیاز تنها توسط پزشک مشخص می‌شود. بنابراین شما هرگز به تزریق بیش از اندازه چربی اقدام نکنید، این کار باعث می شود نتیجه که شما در ذهنتان در نظر دارید، اتفاق نیفتد.

چگونگی انجام تزریق چربی

در این روش زیبا سازی به جای فیلر از چربی طبیعی خود بدن استفاده می شود. بعد از دریافت چربی و آماده سازی آن تزریق به لایه خاصی از پوست انجام می‌شود. این کار موجب حجم ‌دهی و جوانسازی پوست می‌شود و شما با ظاهری زیبا و بدون چین و چروک مواجه خواهید شد.
فرمول روش تزریق چربی نسبت به دیگر روش ها مانند تزریق ژل اثرات و ماندگاری بیشتری دارد و از آنجا که چربی از خود بدن گرفته می شود، هنگام ورود به ناحیه صورت هیچ واکنش بدی از خود نشان نمی‌دهد. در صورتی که تمام نکات مراقبتی را رعایت کنید و نزدیک متخصص حرفه ای مراجعه نمایید، تنها با عوارض بسیار کم و محدودی این روش مواجه می شوید. روش جوانسازی صورت با تزریق چربی نتیجه بسیار موثری به همراه دارد که از آن نهایت لذت را تجربه خواهید کرد.

چگونگی انجام تزریق چربی

مشکلاتی که می توان با تزریق چربی رفع نمود

معمولا کسانی که تصمیم به انجام تزریق چربی می‌گیرد یا متخصصین این روش را به آنها پیشنهاد می‌دهد با مشکلات گفته شده در زیر مواجه هستند:

 • در صورتی که قسمتی از صورت دچار فرورفتگی یا کاهش حجم شده باشد.
 • برای برطرف کردن جای اسکار و زخم ها بهترین گزینه است.
 • جهت رفع مشکلات پوستی و جوانسازی صورت بسیار مفید است.
 • کسانی که به دنبال یک روش جوانسازی موثر و ماندگار هستند، این روش بهترین گزینه است.
 • در صورتی که قسمتی از صورت دچار ناهماهنگی و عدم تقارن شده باشد.

تزریق چربی و نتایج آن بر روی بدن

زمانی که میزان چین و چروک های صورت کمی عمیق شده باشد و دیگر روش های زیباسازی نتیجه موثری به همراه نداشته باشد، متخصص پوست روش تزریق چربی را پیشنهاد می دهد. این روش به خوبی عمق چین و چروک ها را پر می کند و ظاهری جوان تر با پوست صاف تر به ارمغان می آورد.

به طور کلی، این روش برای اهداف مختلف گفته شده در زیر در ناحیه صورت انجام می شود:

 • پر کردن چین و چروک های اطراف دهان و زیر بینی
 • رفع زخم ها و چاله های حاصل از جوش و آکنه
 • جوانسازی پوست
 • فرم دهی به قسمت های مختلف مانند گونه ها، چانه و لب
 • رفع فرورفتگی های صورت مانند گودی زیر چشم و شقیقه ها

رفع افتادگی و شلی پوست به خاطر افزایش سن
برای برطرف کردن هر کدام از موارد گفته شده در ابتدا باید با پزشک خود مشورت تا نتیجه موثرتری مشاهده کنید. جلسه مشاوره قبل از هر اقدام زیباسازی کمک می کند با اطلاعات دقیق تری برای انجام آن آماده شوید و در صورتی که هرگونه سوالی دارید از دکتر خود بپرسید.

توصیه های پزشکی

ممکن است یک سری شرایط برای انجام تزریق چربی به صورت وجود داشته باشد که نسبت به آن احساس خوبی نداشته باشید. مثلاً مدت زمان عمل تزریق به پوست بستگی به شرایط شما و مقدار چربی که پزشک برای ناحیه موردنظر مشخص کرده است دارد. بنابراین شما نمی توانید مدت زمان عمل زیبایی را مشخص کنید. پس بهتر است برای کاهش استرس و نگرانی با پزشک خود صحبت کنید و نگرانی های خود را با او در میان بگذارید. صحبت کردن با پزشک و گوش دادن به توصیه های او کمک می کند آرامش خاطر را کسب کنید و با خونسردی کامل برای انجام عمل زیبایی آماده شوید.

تزریق چربی و نتایج آن بر روی بدن

به طور کلی، تزریق چربی به صورت یک عمل بسیار ساده و راحت است و به صورت سرپایی و تحت بی حسی موضعی انجام می شود. بنابراین جای هیچ نگرانی نخواهد بود و شما خیلی سریع و راحت نسبت به انجام این روش را اقدام و نتیجه آن را می کنید.
در برخی مواقع ممکن است پزشک با توجه به شرایط فرد و شدت بالای عمل تزریق چربی مجبور به انجام بیهوشی کامل کند. بنابراین حتماً خود را برای چنین شرایطی آماده کنید. همچنین ممکن است پزشک برای اثر بخشی بیشتر تزریق چربی به صورت از دیگر روش های درمانی هم استفاده کند. استفاده از دیگر روش ها کمک می کند نتیجه موثرتری مشاهده کنید. پس نهایت همکاری را با دکتر خود داشته باشید.
نکته دیگری که وجود دارد این است که پس از به اتمام رسیدن مراحل تزریق چربی حتما به توصیه‌های پزشک گوش کنید و تمام نکات را با دقت انجام دهید. اگر فکر می کنید نکات گفته شده را فراموش می‌کنید سعی کنید نکات را یادداشت کنید یا به صورت فایل ضبطی به ثبت آن اقدام کنید.
بعد از عمل هم ممکن است شما با احساس درد کمی مواجه شوید. اما نگران نباشید این عارضه کاملاً طبیعی می باشد و بعد از چند روز با رعایت کردن نکات گفته شده برطرف می‌شود.

میزان ماندگاری چربی در پوست

اکثر افراد در مورد ماندگاری تزریق چربی سوال می‌پرسند. معمولا تزریق چربی نسبت به دیگر روش های زیباسازی ماندگاری بیشتری دارد. اما مشخص کردن میزان دقیق آن به عوامل مختلفی بستگی دارد. اولین عامل در خصوص ماندگاری و نتیجه حاصل از تزریق چربی مهارت پزشکی است. در واقع هر چقدر پزشک مقدار مورد نیاز چربی را درست تشخیص و فرایند این روش زیباسازی را با دقت و مهارت زیاد انجام داده باشد ،مطمئنا میزان ماندگاری چربی بسیار بالا خواهد بود. دومین نکته به نگهداری بیمار و نکات مراقبتی بستگی دارد. هر چقدر بیمار به توصیه‌های پزشک توجه بیشتری نشان داده باشد، میزان ماندگاری درصد چربی تزریق شده افزایش پیدا می‌کند.

نکات مهم بعد از تزریق چربی در پوست

ممکن است بعد از تزریق چربی در ناحیه ای که چربی دریافت کرده اید احساس درد داشته باشید. این درد خفیف است و بعد از چند روز کاملا برطرف می شود. برای این که در دوره بهبودی با مشکل خاصی روبرو نشوید، بهتر است نکات گفته شده در ادامه مقاله را انجام دهید.

 • در دوره بهبودی از انجام فعالیت های سنگین و برداشتن وسایل سنگین خودداری کنید.
 • مصرف مسکن های تجویز شده توسط پزشک به کاهش درد شما کمک می کند و اگر هم در ناحیه دریافت چربی دچار درد بسیار شدید، حتما با پزشک خود تماس بگیرید.
 • حدود چند هفته قبل و بعد از عمل تزریق چربی از مصرف دخانیات اجتناب کنید.
 • مصرف دخانیات موجب کاهش خون رسانی به ناحیه تحت درمان می‌شود و عمل تزریق چربی را با اختلال روبرو می‌کند.
 • حدود یک ماه بعد از عمل هنگام خوابیدن سر خود را بالاتر از بدن قرار دهید.
 • برای کاهش تورم در ناحیه تحت درمان می توانید از کمپرس سرد استفاده کنید. این عمل را حدود ۴ الی ۶ بار در طول روز به مدت سه الی چهار روز بعد از تزریق انجام دهید.

نکاتی درباره تزریق چربی به پوست

 • حدود دو هفته بعد از تزریق چربی از مصرف داروهای ضد التهابی غیر استروئیدی مانند ایبوپروفن و ژلوفن و آسپرین خودداری کنید.
 • در دوره بهبودی سعی کنید ناحیه لیپوساکشن را ماساژ ندهید و هیچ فشاری به آن وارد نکنید.
  برای استحمام و شستشو ناحیه تحت درمان از دکتر خود برنامه دقیق را بپرسید.
 • توصیه می‌شود برای انجام تزریق چربی لباسی راحت و گشاد بپوشید تا حین عمل احساس راحتی داشته باشید و دچار مشکل خاصی نشوید. استفاده از لباس هایی که دکمه دار یا زیپی هستند، گزینه بهتری می باشد. چرا که در آوردن آنها بسیار راحت است.
 • معمولا تزریق چربی در محیط درمانی کاملاً مناسب با شرایط و تجهیزات کافی انجام می شود. اگر برای انجام عمل احساس استرس داشتید، حتما به پزشک خود بگویید تا او با استفاده از داروهای آرام بخش روند درمانی را برای شما ساده تر کند.
 • بعد از برداشت چربی و تزریق آن در ناحیه صورت جراح با تکیه بر تکنیک ها و روش های مورد استفاده عمل جراحی را به پایان می رساند و شما به اتاق ریکاوری می روید. حدود چند ساعت در اتاق ریکاوری می مانید تا شرایط شما بررسی و تایید شود. سپس به راحتی می توانید به خانه بروید. البته نکته‌ای که باید دقت کنید این است که هنگام مراجعه برای تزریق چربی حتماً یک نفر همراه خود داشته باشید تا برای برگشتن کنارتان باشد و شما دچار استرس نشوید.

کلام آخر

تزریق چربی در ناحیه صورت یکی از پرطرفدارترین روش های جوانسازی پوست است که با تهاجم بسیار کم انجام می شود. برای این که به نتیجه مشخصی برسید. حتما نکات مراقبتی را رعایت و در صورت بروز عوارض ناگوار به متخصص خود مراجعه کنید.

اشتراک گذاری :

دیدگاه خود را بنویسید

اینستاگرام آوینا

جدیدترین نمونه کارها

گرفتن وقت تلفنی

026۳۴۰۹۲۲۸۲‬‬

ساعت کاری کلینیک

شنبه تا پنجشنبه - 8:00 - 20:00

ایران کرج

گوهردشت خيابان اصلي (ازادي)نبش يازدهم غربي پلاك ٩