کاربردهای بوتاکس

ما در این مقاله سعی داریم شما را با زاویه سازی صورت با چربی آشنا کنیم. زاویه سازی صورت یکی از روش هایی است که توسط ژل و چربی می تواند راه کار مناسبی برای بهتر شدن انحنای سطحی یا کانتور صورت باشد. این روش کم تهاجمی تاثیرات جوان کننده بر صورت می گذارد و می تواند تاثیر شگفت انگیزی در زیبایی صورت داشته باشد. در ادامه برای آشنا شدن با زاویه سازی صورت با چربی با ما همراه باشید.

زاویه سازی صورت چیست ؟

زاویه سازی صورت نوعی اصلاح چانه است که در نهایت شکل نهایی صورت را به شکل V تغییر می دهد. در حال حاضر اکثر افراد به این فرم صورت علاقه مند هستند، اما قبل از هر چیز باید صلاحیت شما برای زاویه سازی تایید شود. افرادی که دارای فک عریض و پهن، فک مربعی شکل، افراد با گونه‌های چاق و یا گونه‌های لاغر، برخورداری از چانه دایره‌ای شکل، نداشتن زاویه در خط فک هستند کاندیدای مناسبی برای زاویه سازی صورت با با چربی هستند. یکی از نکات مهم برای زاویه سازی داشتن سلامت عمومی است.

زاویه سازی صورت چیست ؟

مراحل زاویه سازی صورت :

قبل از زاویه سازی به خاطر این که افراد دچار درد و تورم نشوند  از کرم بی حسی استاده می کنند. با نظر پزشک و نظر افراد فیلر حاوی ژل یا چربی پر می شود. قبل از تزریق صورت کانتور می شود. کانتور کردن صورت در زاویه سازی به معنی بررسی صورت و انجام زاویه سازی به روشی که کل ایرادات پوشانده شود. فیلر زیر پوست و در ناحیه مشخص تزریق می شود.

زاویه سازی صورت چه روش هایی دارد ؟

روش های موقت زاویه سازی فک و صورت با استفاده از پرکننده ها انجام می شود. فیلر به معنای پرکننده است و امکان دارد حاوی ژل های مصنوعی یا چربی های گرفته شده از بدن شما باشد. تزریق فیلرها به فک و قسمت پایین صورت و قسمت کوچکی از گردن با استفاده از تخصص پزشک فک انجام می شود. روش زاویه فک با تزریق ژل و تزریق چربی کاملا بی خطر با تاثیر فوری است. دوره نقاهت پس از این روش بسیار کوتاه است و تورم امکان دارد دو تا سه روز از بین برود. پس از تزریق فیلر می توانید بلافاصله فعالیت خود را شروع کنید و هیچ محدودیتی در این زمینه وجود ندارد.

آیا زاویه دار کردن صورت با تزریق چربی مناسب است ؟

امروزه تزریق فیلرهایی مثل چربی یکی از بهترین روش های حفظ زیبایی بدن و صورت است که یکی از پرکاربردترین آن ها زاویه فک است. با انتقال چربی و کج کردن فک، نواحی خالی که گرد بوده پر می شود و زاویه استخوانی و فک پایین تقویت شده و در آخر زاویه فک تیز می شود. روش تزریق چربی به خاطر استفاده از چربی بدن توسط فرد زیبا، هیچ گونه عوارض جدی در بدن او ایجاد نمی کند و نتایج رضایت بخشی و درخشانی را در کانتور و زاویه دار شدن فک نشان داده است.

برای تزریق چربی به فک، پزشک باید چربی را از نواحی مانند شکم، باسن، پهلوها یا ران های پا استخراج کند. حذف حجیم چربی به نوعی بر حسب تقاضا و به درخواست جوینده است. می توان حدود 10 جلسه چربی را از بدن خارج کرد و با خیال راحت می توانید سایر جلسات حجیم سازی را بدون صرف هزینه اضافی انجام دهید و برای مدت طولانی از زاویه خود لذت ببرید.

تاثیرات و نتایج زاویه سازی صورت با چربی

از آنجایی که در هر مرحله از روش تزریق چربی، بخشی از سلول های چربی تزریق شده جذب پوست می شود، نیاز است تزریق در چند مرحله انجام شود تا نتایج قابل قبول و رضایت بخش باشد. از آنجایی که سلول های چربی تزریق شده از بدن خود افراد استخراج می شود و در آخر پس از درمان به بدن تزریق می شود، می توان انتظار داشت که عوارض و خطرات آن کم و بدون تحمل سختی زیاد باشد تا به نتیجه مناسب رسید.

اگر پزشک متخصصی را برای زاویه سازی صورت با تزریق چربی انتخاب نکنید، امکان دارد او چربی کافی برای شکل دهی بهتر خط فک را تشخیص ندهد یا در برخی موارد زاویه درست ایجاد کند. اول مطمئن شوید که پزشک شما واجد شرایط و با تجربه است، زیرا انتخاب پزشک مناسب تاثیر زیادی در نتایج دارد. بعد از تزریق چربی فک، می توانید نتایج را مشاهده کنید زیرا نتایج در یک لحظه مشخص می شود. در پایان جلسه درمان، صورت افراد زاویه ای منطقی و طبیعی خواهد داشت که یک ماه بعد باید آن را تجدید کند. اگر جلسات منظم تجدید چربی انجام شود، عمر مفید آن حدود 1 سال خواهد بود.

نحوه استخراج چربی از بدن چگونه انجام می شود ؟

احتمال دارد روش لیپوساکشن را شنیده باشید و یا با آن آشنا باشید. دستگاهی به نام لیپوساکشن وجود دارد که با استفاده از آن می توان چربی های غیر اشباع را از بدن استخراج کرد. هنگامی که چربی از بدن استخراج شد، سانتریفیوژ به کار خود ادامه می دهد. در این دستگاه چربی ها در داخل یک محور استوانه ای قرار می گیرند و سنگ ریزه ها و ماسه های اضافی به اطراف پاشیده می شوند.

در داخل محفظه، فقط توپ های چربی طلایی دستی باقی مانده است. با استفاده از سرنگ، چربی استخراج شده و به زیر پوست تزریق می شود. قبل از استخراج چربی از بدن، بی حسی موضعی در ناحیه مورد نظر انجام می شود، درد خاصی احساس نمی کنید. این روش یکی از مطمئن ترین روش های حذف چربی و زاویه دهی است.

عوارض زاویه سازی صورت با چربی :

زاویه سازی صورت با چربی دارای عوارض و خطراتی است که طبیعی است و بعد از مدتی از بین می رود و مشکلی برای افراد به وجود نمی آورد. برای این که دچار عوارض و خطرات نوشید باید در انتخاب پزشک و کلینیکی دقت زیادی داشته باشید. در ادامه با عوارض زاویه سازی صورت آشنا می شوید :

 • احساس درد
 • التهاب در ناحیه تزریق
 • تقارن نداشتن بعد از زاویه سازی صورت
 • عفونت در ناحیه تزریق و استخراج چربی
 • به وجود آمدن کبودی و ورم در ناحیه تزریق چربی
 • خونریزی در ناحیه استخراج چربی

زاویه سازی صورت با چربی چه مزایایی دارد ؟

زاویه سازی صورت مانند روش ها دیگی دارای مزایا و معایبی است که در ادامه به آن می پردازیم :

 • نیاز نداشتن به دوره نقاهت طولانی مدت
 • نیاز نداشتن به بیهوشی برای انجام آن
 • نتیجه بخشی بالا و سریع
 • ماندگاری بالا در مقایسه با بقیه روش‌های مشابه
 • آسان بودن پروسه انجام تزریق چربی به فک
 • عدم مشاهده عوارض جانبی خطرناک و اذیت کننده
 • کم تهاجم بودن روش تزریق چربی برای زاویه سازی صورت

برای آشنا شدن با ماندگاری تزریق چربی به صورت به سایت مربوطه مراجعه کنید.

کاندیدای مناسب برای زاویه سازی صورت :

افرادی که چاقی یا لاغری بیش از اندازه دارند، دارای گونه‌های بسیار کوچک هستند، دارای افتادگی پوست هستند، افرادی که قسمت پایینی صورتشان پهن تر از بالای صورت است، افرادی که دارای فک پایین بسیار کوچک هستند، کسانی که دارای بینی بزرگ هستند، کسانی که چاقی زیاد در گردن دارند، کسانی که صورت گرد و چاق دارند، افرادی که عقب رفتگی چانه دارند کاندیدای مناسبی برای زاویه سازی صورت با چربی هستند.

کاندیدای مناسب برای زاویه سازی صورت :

بعد از زاویه سازی صورت چه مراقبت هایی باید انجام شود ؟

برای این که نتیجه مناسبی از این روش بگیرید باید مراقبت هایی را انجام دهید که در ادامه با آن ها آشنا می شوید :

استفاده نکردن از الکل :

برای این که دوره نقاهت کمتری را تجربه کنید و مشکلاتی برای خود ایجاد نکنید، بهتر است 1 هفته بعد از تزریق چربی سیگار و الکل را ترک کنید.

دست نزدن به ناحیه تحت درمان :

برای بهترین مراقبت از دست زدن به نواحی تحت درمان خودداری کنید. این کار به کم شدن خطر عفونت و حرکت چربی کمک می کند. بعد از 24 ساعت می توانید صورت خود را به آرامی با شامپوی مخصوص بشویید و خشک کنید.

مصرف داروها در اسرع وقت :

برای این که نتیجه مناسبی از این درمان بگیرید باید بعد از تزریق داروهایی که پزشک برای شما تجویز کرده را به طور منظم و در اسرع وقت مصرف کنید.

روی صورت نخوابیدن :

تا هنگامی که مطمئن نشدید چربی در صورتتان ثابت شده است به هیچ وجه به صورت نخوابید زیرا چربی نباید فشرده شود. خواب طولانی مدت روی صورت می تواند با تزریق چربی روی زاویه صورت تاثیر گذار باشد.

تابش مستقیم خورشید :

یکی دیگر از مواردی که پس از تزریق چربی باید مراقب آن بود، دوری از نور مستقیم خورشید است. اشعه مضر خورشید می تواند به میزان قابل توجهی به بافت چربی نفوذ کرده و به اصطلاح آن را ذوب کند و در نتیجه شانس موفقیت را کم کند. اگر در روزهای شلوغ مجبور به خروج از خانه هستید، استفاده از روسری یا شال یا کلاه لبه پهن توصیه می شود.

بهداشت مناطق درمان :

پس از سه روز، ناحیه چرب و خط صورت خود را با محلول الکلی به آرامی تمیز کنید و تا حد امکان از لوازم آرایشی استفاده نکنید.

آیا زاویه سازی صورت با تزریق چربی یک روش موقتی است ؟

پس از تزریق، بخشی از بافت چربی تزریق شده جذب می شود. به همین خاطر، پزشک امکان دارد تزریق را در چند مرحله انجام دهد. اما پس از حدود یک ماه که ورم صورت فروکش کرد، آنچه باقی می ماند تا چندین سال باقی می ماند. زاویه سازی صورت با چربی نتایج دائمی مشابه جراحی زاویه فک را به همراه ندارد. اما ماندگاری آن نسبت به بسیاری از روش های دیگر بیشتر است.

سن مناسب برای زاویه سازی :

انجام زاویه سازی توسط جراحی صورت نمی گیرد و با تزریق ژل یا چربی به صورت انجام می شود. مساله سن خیلی مطرح نیست و تقریبا از سن 18 سالگی به بعد می توان برای زاویه سازی صورت اقدام کرد.

زاویه سازی صورت با چربی بهتر است یا ژل ؟

اگر دوام بیشتر زاویه صورت برایتان مهم است، تزریق ژل را انتخاب کنید. زیرا ماندگاری چربی به متابولیسم بدن بستگی دارد و روزانه بخشی از سلول های چربی از بین می رود. اما برای گروه دیگری از افراد طبیعی بودن چربی  نسبت به ژل برتری دارد، به خصوص اینکه چربی از بدن خود افراد گرفته شده و با بدن سازگار است.

اگر قصد دارید صورت را با چربی کج کنید، دوز بیشتری از چربی مورد نیاز است زیرا پس از انجام تزریق، مقداری از چربی جذب بافت های صورت می شود، تزریق باید انجام شود، در حالی که در صورت استفاده از چربی، دو تزریق کافی است تزریق چربی برای مجسمه سازی صورت نیز به کاهش وزن کمک می کند زیرا متخصص از چربی اضافی بدن استفاده می کند.

اگر قصد دارید صورت را با چربی زاویه سازی کنید، دوز بیشتری از چربی مورد نیاز است زیرا پس از انجام تزریق، مقداری از چربی جذب بافت های صورت می شود، برای زاویه سازی صورت با ژل تزریق باید چند بار انجام شود، در حالی که در صورت استفاده از چربی، دو بار کافی است تزریق چربی برای زاویه سازی صورت به کم شدن وزن کمک می کند زیرا متخصص از چربی اضافی بدن استفاده می کند.

هزینه زاویه سازی صورت با چربی

عوامل متفاوتی مثل حجم چربی مورد نیاز برای استخراج و تزریق، نیاز به جلسات مجدد برای تزریق چربی می تواند باعث تفاوت در هزینه های زاویه سازی صورت شود. از طرف دیگر بیمه جراحی زیبایی  شما را تحت پوشش قرار نمی دهد، بنابراین باید همه هزینه های جراحی و هزینه های جانبی قبل و بعد از عمل را پرداخت کنید.

هزینه زاویه سازی چربی شامل دستمزد جراح، حقوق کلینیک و پرسنل همراه پزشک، هزینه آزمایشات و داروها، هزینه ویزیت های بعدی برای تزریق مجدد چربی می باشد. یکی از مزایای تزریق چربی نسبت به ژل این است که در تزریق ژل به غیر از هزینه های گفته شده باید هزینه ژل تزریقی با توجه به برند آن و نوع آن در نظر گرفته شود.

نکته ای که می تواند موفقیت جراحی زیبایی شما را تا حد زیادی تضمین کند، انتخاب پزشک متخصص و کلینیک است. زیرا توانایی پزشک در تعیین میزان چربی مورد نیاز برای تزریق و ناحیه تزریق و استخراج چربی بسیار مهم است.

نحوه تزریق چربی به منظور زاویه سازی :

تزریق چربی برای زاویه سازی فک در کلینیک‌های تخصصی و توسط پزشک متخصص در این زمینه انجام می‌گیرد. زیباجویانی که از ویژگی‌های صورت خود ناراضی هستند اغلب به جای انجام عمل‌های جراحی پیچیده و پرهزینه ترمیمی به پیوند چربی صورت برای زاویه سازی فک خود روی می‌آورند. قبل از زاویه سازی با تزریق چربی پزشک متخصص زیبایی از بی حسی موضعی استفاده خواهد کرد تا در هنگام تزریق افراد دچار درد و فشار نشود و هرگونه ناراحتی را به حداقل میزان خود برساند.

در مرحله اول سلول‌های چربی به کمک لیپوساکشن از ناحیه اهدا کننده با استفاده از یک سوزن کوچک متصل به سرنگ استخراج می‌شوند. سپس چربی در سانتریفیوژ تصفیه می‌شود تا خون، مایعات و سلول‌های چربی آسیب دیده قبل از استفاده برای تزریق به صورت جدا شوند. سپس پزشک متخصص شروع به تزریق چربی خواهد کرد. هر فرد به طور متوسط به یک تا چهار سرنگ و تزریق نیاز خواهد داشت. در حالت کلی تزریق چربی به فک و صورت در حدود 20 دقیقه طول خواهد کشید و افراد پس از آن بدون نیاز به بستری و انتقال به بخش ریکاوری، آماده ترخیص خواهد بود.

بسیاری از افراد نگران چگونگی انجام انتقال چربی به فک و یا درد ناشی از آن هستند، برای رفع نگرانیشان باید گفت که هر نوع تزریقاتی ممکن است درد داشته باشد اما در تزریق چربی به فک، به دلیل استفاده از بی حسی موضعی احساس درد به حداقل می‌رسد پس جای نگرانی وجود نخواهد داشت. تنها کافی است به پزشک ماهر و حاذقی برای انجام تزریق چربی مراجعه کنید و به وی اعتماد نمایید.

نحوه تزریق چربی به منظور زاویه سازی :

کلام آخر

قبل از انجام تزریق چربی از افراد با تجربه کمک بگیرید و سعی کنید بهترین کلینیک و بهترین پزشک را برای تزریق انتخاب کنید. دستورات و مراقبت های لازم را به خوبی انجام دهید تا نتیجه مناسبی از این روش بگیرید. ممنون از این که تا آخر این مقاله همراه ما بودید. نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonمشاوره رایگان (کلیک کنید)